Z każdym oddechem

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 12
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2018
Promocja! Do końca pozostało:
Inne wersje (3)
Książka, op. twarda
od 33,36 zł
eBook, mobi, epub
za 26,97 zł
Nasza cena: 25,48 zł 34,90 zł Taniej o: 27%

Opowieści o miłości od niekwestiowanego króla takich powieści, Nicholasa Sparksa

Główna bohaterka książki Z każdym oddechem - Hope, skończyła właśnie 36 lat. Mimo, że ma chłopaka, nie ma pewności czy jest to związek na resztę życia. Sam chłopak, niespecjalnie się pali do ślubu. Hope zaczyna się zastanawiać nad powodzeniem ich związku. W międzyczasie dowiaduje się o poważnej chorobie ojca. Chcąc poukładać myśli, postanawia wyjechać do Sunset Beach. Tam nabrać dystansu i zastanowić się co powinna zrobić, by zadbać o swoją przyszłość. Poznaje tam Tru, chłopaka z Zimbabwe, który do Sunset Beach przyjeżdża, aby rozwikłać swoje, rodzinne problemy.

Bohaterowie szybko znajdują wspólny język. Przeżywają razem piękne i romantyczne chwile. Zaczyna ich łączyć coś, co znacznie wykracza, poza pojęcie wakacyjnego romansu. Oboje muszą podjąć bardzo ważną decyzję. Czy chcą zostać razem, zbuntowani i szczęśliwi, przeciw całemu światu i cieszyć się swoją miłością? Czy wygrać ma rozsądek, który podpowiada, że to uczucie jest jedynie przygodą i czas wrócić do starego, niezbyt szczęśliwego, ale stabilnego życia? Które z tych uczuć wygra? Czy silne i namiętne doznania, których doświadczyli wystarczą, aby stawić czoła rodzinie i problemom?

Nicholas Sparks nieraz już doprowadzał do płaczu i śmiechu. Tym razem stworzył historię, która opowiada o najbardziej namiętnej miłości, jaka mogłaby się wydarzyć oraz o rozterkach, które dotykają zwykłych ludzi każdego dnia. Książka opowiada wzruszającą i piękną historię o dwóch zagubionych sercach, które nagle odnajdują się nawzajem. Idealna na długie, jesienne wieczory, przy lampce dobrego wina.

Czytaj całość

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna porywająca opowieść Nicholasa Sparksa nosząca tytuł „Z każdym oddechem” całkowicie mnie pochłonęła. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się przeczytać książkę liczącą prawie 400 stron w jeden dzień. Jest to magiczna opowieść o prawdziwej, pięknej, lecz trudnej miłości, która niesie ze sobą ból i tęsknotę, a czasem nawet paniczny strach.

  Ona, 36-letnia pielęgniarka, wychowała się w Karolinie Północnej, gdzie również się ustatkowała. Od 6 lat tkwi w nic nieobiecującym związku. Natomiast on, 42- letni mężczyzna, pracuje jako przewodnik w dzikim i odległym Zimbabwe na południu Afryki. Dwa zupełnie różne światy, lecz pewnego dnia ich ścieżki się przecinają. Spotykają się przypadkiem w Sunset Beach, poznają lepiej i zakochują się w sobie. Jednak różne okoliczności nie pozwalają im być razem. Jak potoczą się ich losy? Czy będą potrafili zapomnieć, co ich połączyło? Czy wręcz przeciwnie, po latach odnajdą siebie, wciąż tak mocno zakochani, spotykają się i opowiedzą sobie co działo się w ich życiu?

  Jest to bardzo wzruszająca opowieść, ukazująca miłość w jej prawdziwym obliczu. Jako namiętną, ale i bezduszną kochankę. Pozwala czytelnikowi wczuć się w sytuację bohaterów i przeżyć razem z nimi tę piękną i zarazem bolesną historię.

  Martyna, lat 16

  źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  BRATNIA DUSZA

  Istnieje
  taki zakątek, który pomieści całą gamę ludzkich zwierzeń, pragnień i trosk. To właśnie tam, do specjalnie przygotowanej skrzynki zwanej Bratnią Duszą, ludzie wrzucają swoje listy, anonimowe, ale szczerze, z płynącym wprost z serca przekazem. Każdy może je napisać, każdy przeczytać.

  Jedna z takich pozostawionych w skrzynce pamiątek staje się inspiracją do odszukania jej adresata i do napisania książki.

  KOGO TUTAJ SPOTKAMY?

  Rok 1990. Tru jest przewodnikiem po Safari, pracownikiem rezerwatu na co dzień obcującym z dziką naturą i znającym ją na wylot. Z pewnością nie planuje zmieniać swojego życia, ale niespodziewana wiadomość od nieznanego biologicznego ojca skłania go do podróży. I choć nijak mu po drodze do Stanów Zjednoczonych, postanawia tam zawitać. Jeszcze nie wie o tym, że ta podróż zmieni jego życie. Hope jest pielęgniarką, której los stanął w martwym punkcie. Nie dość, że tkwi w nie do końca satysfakcjonującym związku, to jeszcze musi przyjąć na klatę wiadomość o poważnej chorobie ojca.

  Plaża. To właśnie tutaj rodzi się ich uczucie. Na ziemiach Karoliny Północnej wszystko się zaczyna i wszystko kończy. Czy wypowiedziane przez Tru słowa Wróć do mnie kiedyś znajdą swoje spełnienie?

  MIŁOŚĆ SZCZĘŚLIWA, ALE NIESPEŁNIONA

  Historia niezwykłej miłości, prawdziwej, głębokiej, poruszającej. Szczęśliwej, bo rodzącej nieśmiertelne wspomnienia, ale i niespełnionej, bo dzielonej wieloma życiowymi przeszkodami. Dystans, obrane ścieżki, prawdziwy obraz codzienności, w której los nie podaje gotowych rozwiązań jak na tacy. To nie jest historia posypana cukrem pudrem, stąd budzi całą gamę tak skrajnie różnych emocji. Tutaj wybory upojnych w uczucia chwil mieszają się z poczuciem swojskości i stateczności. Czy wybrać miłość i przekreślić wszystkie przyszłościowe plany? A może lepiej podążać ścieżkami wytyczonymi przez rozum? Zaskakujących decyzji nie brakuje.

  DWIE CZĘŚCI

  Książka składa się z dwóch oficjalnych części. Rozpoczyna się wstępem, w którym narrator buduje bazę tej opowieści, jej podwaliny. Wspomina Bratnią Duszę, która nadaje historii tajemniczego wydźwięku, staje się wprowadzeniem do niezwykle intymnego zbliżenia z czyimiś przeżyciami, z czyjąś osobistą melodią. Potem czytelnik otrzymuje obraz młodych, ale zmuszonych do konfrontacji z niełatwymi kwestiami ludzi. To właśnie tutaj Tru i Hope po raz pierwszy mają okazję się spotkać i poczuć to, czym będą musieli karmić swoje serce przez kolejne lata. Druga część, to obraz starszych osób. Doświadczonych, mających na swoim koncie owocną we wrażenia młodość. Kim są ci i czy na te sędziwe lata życie przygotowało dla nich jakieś niespodzianki?

  PODSUMOWUJĄC

  Powieść nie została zbudowana z wielkich zwrotów akcji czy dynamicznego tempa. Sparks posiada jednak tę umiejętność, która z każdej historii pozwala mu zrobić poruszającą, magiczną i pełną ciepła treść i tak też stało się tym razem. Romantyczna, ciepła, ale i serwująca kilka gorzkich momentów. Z paroma delikatnie zarysowanymi wątkami pobocznymi, motywem choroby, wspomnień, zwierzeń. Sentymentalna, budząca emocje, urzekająca swoją prostotą. Z wiarygodnie przekazaną fikcją i Bratnią Duszą, która istnieje naprawdę.

  https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2018/11/z-kazdym-oddechem-nicholas-sparks.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co poświęcisz dla miłości?

  Czasami bywa tak, że los splątuje ścieżki kochanków tylko na chwilę, dając im szanse, z której mogą skorzystać, albo pokazując, że być może są za słabi, że nie zasługują na taką miłość. Prawda jest jednak taka, że mało kto ma w sobie taką siłę, ale i pewność drugiej osoby, że jest dla niej porzucić wszystko, że jest w stanie zaryzykować po to, żeby przekonać się, czy dokonał słusznego wyboru. Później, po latach, można tylko żałować kroku, którego się nie podjęło, albo też refleksyjnie podejść do karkołomnej decyzji, która okazała się być błędem. Niezależnie bowiem od tego, co postanowimy, nigdy nie mamy pewności. Miłość bowiem, aby przetrwała, musi uwzględniać wiele czynników i zmiennych, a o tym, jak wiele pociąga za sobą radości, ale też smutku i cierpienia, możemy przekonać się słuchając ludzkich historii, albo --- czytając listy ludzi, którzy chcą podzielić się swoim doświadczeniem w miłości.

  Bratnia Dusza, skrywająca ludzkie losy, to niewielka skrzynka pocztowa usytuowana na plaży. Każdy może przeczytać znajdujące się w niej listy, każdy też może do niej wrzucić swój list, pocztówkę czy w inny sposób pozostawić swój ślad. To właśnie to wypełnione historiami miejsce, a właściwie pozostawiony w skrzynce list, stał się inspiracją dla Nicholasa Sparksa do napisania wspaniałej powieści, pt. „Z każdym oddechem”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros książka, to kolejna już pozycja w dorobku autora, która stawia go na piedestale, która doskonale pokazuje jego talent polegający na tworzeniu porywających historii i ukazywaniu emocji w taki sposób, że stają się udziałem czytelnika. To opowieść nie tylko dla miłośników Sparksa, ale dla wszystkich – zarówno dla tych, którzy chcą wierzyć w miłość, a także dla tych, którzy dawno w nią zwątpili.

  Poznajemy Hope Anderson, trzydziestosześcioletnią pielęgniarkę z Raleigh, która w należącym do rodziny domu w Sunset Beach przygotowuje się do ślubu przyjaciółki. Czas spędzony w domu przy plaży staje się również okazją do refleksji na temat swojego dotychczasowego życia, którego scenariusz miał być zupełnie inny. Hope nie sądziła bowiem, że w tym wieku wciąż będzie bezdzietną panną, szczególnie że kiedy sześć lat temu poznała Johna, chirurga ortopedę, ON również deklarował pragnienie założenia rodziny. Tymczasem lata uciekają, zaś oni nie zbliżyli się nawet do podjęcia decyzji o ślubie. Co więcej, nawet razem nie mieszkają, zaś teraz – zamiast towarzyszyć Hope na uroczystości – mężczyzna wybrał wyprawę z kolegami.

  Mimo wszystko Hope jest przekonana o swojej miłości do Josha, przynajmniej do chwili spotkania z Tru. Urodzony w Zimbabwe Tru Walls pracuje jako przewodnik w rezerwatach dzikich zwierząt, a ostatnie jego miejsce zatrudnienia, to Park Narodowy Hwange. Do Sunset Beach przyleciał, by poznać swojego biologicznego ojca, który dopiero niedawno go odnalazł. Oczekiwanie na przyjazd tego mężczyzny, który po wojnie miał romans z nieżyjącą już matką Tru, mężczyzna umila sobie spacerami po plaży. Tam właśnie spotyka Hope, w której dostrzega kobietę niezwykle wrażliwą, o pięknej duszy.

  On, jako rozwodnik, a przy tym ojciec mieszkającego w Bulawayo dziecka nie może wyjechać z Zimbabwe. Ona z kolei, nie może opuścić USA z uwagi na kochającego, chorego na stwardnienie rozsiane ojca. Czy zatem to, co ich połączyło, ma jakiekolwiek szansę na przerwanie? Czy miłość, która wypełniła ich serca, podpowie im jakieś rozwiązanie? Czy tysiące dzielących ich kilometrów rzeczywiście będą przeszkodą? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi we wspaniałej powieści „Z każdym oddechem”, która porusza i nasze serca, napawając nas nadzieją, że miłość można znaleźć w każdym miejscu i w każdym czasie nawet wówczas, kiedy jej nie szukamy. Doskonale prowadzona akcja, wyraziści bohaterowie, niosący na swoich barkach spory bagaż doświadczeń i oczekiwań, a także piękne dialogi są magnesem przyciągającym nas do powieści, Podobnie zresztą jak sama romantyczna historia, która pozwala nam zapomnieć o codzienności, która rozpala nasze serca, dusze i ciała, która sprawia, że choć przez chwilę stajemy się bohaterami książki, zaś emocje nami targające, są jak najbardziej prawdziwe.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest to moja pierwsza przeczytana książką autorstwa Nicholasa Sparksa. Zawsze oglądałam filmy na podstawie jego książek i wszystkie mi się podobały. I chyba jednak zostanę przy jego filmach, bo książka "Z każdym oddechem" lekko mnie rozczarowała. Nie obudziła we mnie tyle emocji ile chciałam.

  Historia jest podzielona na dwie części - rok 1990 oraz 2014. Główni bohaterowie spotykają się w Sunset Beach. Ona - Hope przyjechała aby uczestniczyć w ślubie swojej przyjaciółki. Ma trzydzieści sześć lat, chłopaka, z którym jest sześć lat i nie układa im się w związku. On - Tru nigdy nie był w Stanach, przyjeżdża do tego miejsca aby poznać swojego, umierającego, biologicznego ojca. Tru pierwszy raz zauważył Hope na plaży z psem. Od razu zwróciła jego uwagę.

  To co jest dla mnie absurdalne w tej powieści to fakt, że Hope i Tru zakochują się w sobie po dniu znajomości. Już wtedy padają magiczne słowa "Kocham Cię" z ust obojga. Dla mnie jest to niemożliwe, nie wierzę w tak szybko miłość. Dlatego jak dla mnie Nicholas aż za bardzo przekoloryzował i przesłodził tę historię.

  Hope musi wybrać pomiędzy wróceniem do swojego chłopaka i pozostaniem w Stanach, a pojechaniem razem z Tru do Afryki. Oczywiście wybór pada na to pierwsze. Człowiek przez całe życie przechodzi przez takie momenty, gdzie musi podejmować bardzo ważne decyzje, bo od nich zależy jak nasze życie się potoczy. To my piszemy scenariusz własnego życia. Jednak nie zawsze wiemy co będzie dla nas lepsze i podejmujemy złe decyzje, które mogą mieć smutne konsekwencje po kilku latach.

  W roku 2014 Hope i True się spotykają. To jak do tego doszło też jest dla mnie wręcz niemożliwe, totalnie przerysowane. Ale historia jest piękna, pełna uczyć, żalu, miłości, troski, lęków i rozpaczy. Tylko jak dla mnie Sparks nie pokazał tego tak, jak to wygląda w prawdziwym życiu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Chodź, zabiorę Cię na złocistą plażę, gdzie pośród wydm ukryta jest Bratnia Dusza. To skrzynka pocztowa, w której każdy może zostawić swoją historię.

  Chodź, przeczytam Ci historię Tru i Hope, których ścieżki złączył trudny los. Rozkochani w sobie, muszą stawić czoła rzeczywistości, która kreśli ich przyszłość w ciemnych kolorach. Wiedzą jak mocno należą do siebie, że to szczęście iż się spotkali w tak cudownym miejscu, właśnie w tym momencie swojego życia. Ale wiedzą również, że ich wspólna droga będzie zawiła, wyboista i zasnuta mgłą rozczarowań oraz smutku.

  Chodź, pokażę Ci Bratnią Duszę, która swoją niebywałą mocą połączy życie tych dwojga kochanków na nowo. Wynagrodzi lata apatii, zniechęcenia i tęsknoty. Czas zmieni tylko ich twarze, pomaluje włosy na biało i spowolni ruchy. Ale nadal będą połączeni niesłuchaną, wyjątkową i niewyobrażalnie silną miłością.

  Będziesz płakał? Nie wstydź się łez, ja nad ich historią wylałam ich całe mnóstwo. Bolą mnie palce od trzymania kciuków za ich wygraną z pogmatwanym przeznaczeniem, ale warto było... Chodź, zabiorę Cię w podróż, której nie zapomnisz. Będziesz zauroczony historią, która wzbudzi wiele pozytywnych i pięknych emocji oraz wzruszy na wskroś. Nie martw się, mam zapas chusteczek, papier i pióro, bo kto wie… Może zechcesz sam napisać swoją historię i zostawić ją w Bratniej Duszy? Tru i Hope byliby zachwyceni, może spotkamy ich na ławce, wtulonych w siebie i obserwujących zachód słońca?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Nicholas Sparks
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 368
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381254243
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Every breath
 • Tłumacz: Olejniczak-Skarsgard Maria
 • ISBN: 9788381254243
 • EAN: 9788381254243
 • Wymiary: 14.5x20.5x2.5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula