W cieniu Babiej Góry

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 65
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
15.5 x 23.5 cm
Wydawnictwo
Ilość stron
376
Inne wersje (3)
Książka, op. miękka
za 21,95 zł
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Audiobooki mp3
za 29,93 zł
Nasza cena: 38,61 zł 42,90 zł Taniej o: 10%

Wydanie z serii DUŻYM DRUKIEM – z większą czcionką dla osób z zaburzeniami widzenia. Radość z komfortowego czytania!

Są tajemnice, które nie powinny nigdy wyjść na jaw. Lepiej, żeby skrywały się w mrokach świadomości i nie zaprzątały naszej codzienności.

Babia Góra to popularny szczyt, który każdego roku przyciąga tysiące turystów. Czy halny wiatr może wywiewać echa tajemnic, które zdarzyły się na stokach góry?

Baśka Zajda jest bohaterką "W cieniu Babiej Góry". Wraca z Krakowa w rodzinne strony zmęczona życiem i codziennymi obowiązkami. Zdolna policjantka, która być może została wyrzucona z policji wojewódzkiej, chociaż ona sama nie chce o tym rozmawiać. W urokliwej Zawoi ma zamiar zapomnieć o codzienności i w końcu odpocząć. Jej najlepsza przyjaciółka Iza niedługo bierze ślub, dlatego wraz w towarzystwie koleżanek wybierają się na Babią Górę - wieczór panieński w górach może być ciekawą formą spędzenia wolnego czasu z dala od mężczyzn.

Niestety, spokój i sielanka nie trwają długo - Baśka nad ranem znajduje ciało Izy. Okolica huczy od plotek, ponieważ w sprawę zostaje wmieszany Artur - była miłość zarówno Baśki, jak i Izy. Tajemnice miały pozostać na zawsze w górach, jednak czasem ciężko jest coś ukryć nawet na odludnych stokach Babiej Góry...

Irena Małysa w swojej powieści mistrzowsko splotła ciekawą fabułę z zagadką kryminalną, która nie wydaje się do końca oczywista. Czy ze śmiercią Izy związek ma katastrofa lotnicza z 1969 roku? Śmierć młodej dziewczyny może być dopiero początkiem niezwykłych, przerażających zdarzeń. Może to dusze zmarłych, które są zaklęte na Babiej Górze, zemściły się na dziewczynie?

Te i wiele innych odpowiedzi nurtują czytelnika, który w końcu znajdzie odpowiedzi na zadawane pytania. W książce "W cieniu Babiej Góry" nie ma rzeczy oczywistych - historia zaplata wiele kręgów, z których wyjście można znaleźć dopiero wtedy, gdy skrupulatnie przeanalizujemy całą historię.

Recenzje (65)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu:
  8 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  "W cieniu Babiej Góry" Ireny Małysy to książka, która swoją premierę będzie miała 27.01.2021r.

  Ostatnio zauważyłam, że podoba mi się tematyka gór w książkach i to bardzo!💙

  Tutaj poznajmy dwie historie-jedną, która wydarzyła się w roku 1969, kiedy to miała miejsce katastrofa lotnicza pod Babią Górą, a druga z 2019 kiedy na Babiej Górze zostało dokonane morderstwo podczas wieczoru panieńskiego.

  Basia Zajda to policjantka, która ma dosyć swojego życia. Gdzie się pojawia dzieje się coś złego.

  Podczas wieczoru panieńskiego Izy (przyjaciółki Basi) dziewczyny wybrały się na Babią Górę, żeby świętować... niestety nad ranem Basia znajduje swoją przyjaciółkę martwą... Kolejny cios. Czy dziewczyna sobie z tym poradzi? Obwinia siebie, że to przez nią Iza nie żyje... rozpoczyna się śledztwo... kto odpowiada za to morderstwo??

  Tymczasem równolegle czytamy o katastrofie lotniczej na Babiej Górze... Szczerze?

  Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Opis uczuć tych ludzi lecących prosto na skały...moment uderzenia i opis rozbitego samolotu... czułam się jakbym tam była. Nie potrafię, a nawet nie chce sobie wyobrażać co czuli Ci ludzie wiedząc, że za chwilę stracą życie...

  Jak myślicie czy te dwie historie, które są od siebie tak bardzo oddalone w czasie mają ze sobą coś wspólnego?

  Zachęcam Was bardzo do przeczytania! Książka świetna!

  I coś czuje, że autorka szykuje dalsze losy bohaterów. Czekam z niecierpliwością!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu:
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Trudno chyba o bardziej klimatyczną i efektowną scenerię literackiej opowieści kryminalnej, aniżeli górskie przestrzenie. Już sama obecność gór, ich majestatu oraz związanego z nimi nierozłącznie niebezpieczeństwa, czyni takową historię porywającą i ekscytującą. Z tego też względu z wielką radością i nie mniejszymi oczekiwaniami zasiadłam do lektury kryminalnej powieści Ireny Małysy pt "W cieniu Babiej Góry", którą otrzymałam z księgarnia TaniaK[Adres usunięty]! Czy to była dobra decyzja...? O tym postaram się opowiedzieć w poniższej recenzji.

  Główną bohaterką powieścią jest Barbara Zajda - młoda policjantka, która właśnie powraca z Krakowa w swoje rodzinne strony, obejmując pracę w zamojskiej komendzie. Basia, wraz z kilkoma innymi kobietami, świętuje właśnie wieczór panieński swojej najlepszej przyjaciółki - Izy, wspinając się na szczyt Babiej Góry, gdzie to mają spędzić niezapomnianą noc. Niestety, rankiem Baśka znajduje martwe ciało Izy. Związek ze śmiercią dziewczyny wydaje się mieć jej dawny partner i zarazem były chłopak Basi - Artur. Co więcej, bardzo szybko okaże się, że sprawa ta może mieć coś wspólnego również z wielką, lotniczą katastrofą z 1969 roku, gdy to pasażerski samolot LOT-u rozbił się na stoku Babiej Góry...

  Irena Małysa zaoferowała nam niezwykle klimatyczną, emocjonującą i w mej ocenie dość mroczną opowieść kryminalną. Opowieść, którą charakteryzuje jednocześnie rozbudowany wątek natury obyczajowej, jaki wiąże się z przeszłością bohaterów książki. Jednocześnie jest to również intrygująca opowieść o tragicznej i zarazem nieco zapomnianej katastrofie lotniczej, która miała faktycznie miejsce w roku 1969 i w wyniku której poniosły śmierć 53 osoby. I to właśnie połączenie tych dwóch wątków składa się na porywającą i ekscytującą całość, która z pewnością usatysfakcjonuje sobą wszystkich miłośników dobrego kryminału.

  Jako słowo się rzekło, na książkę tę składa się dwutorowa relacja - pierwsza, ukazująca współczesne wydarzenia z udziałem głównej bohaterki i postępy śledztwa w sprawie śmierci jej przyjaciółki..., jak i druga, która skupia się na katastrofie w 1969 roku i tym, co nastąpiło tuż po niej. Obie te ścieżki wydarzeń toczą się swoim niespiesznym rytmem, ukazując nam kolejne ważne wydarzenia, szczegóły i odpowiedzi na liczne pytania - na czele z najważniejszym, czyli o powiązanie obu spraw. Jednocześnie poznajemy tu także pogmatwane, ludzkie losy, które wiążą się z miłością, zazdrością, brudnymi interesami i poczuciem winy. To ciekawie poprowadzona, nie zdradzająca nazbyt szybko wszystkich tajemnic i zadbana w każdym szczególe, inteligentna relacja, która trzyma nas w napięciu do ostatniej chwili lektury.

  Bohaterowie powieści przekonują nas do uwierzenia w nich, [Adres usunięty]. za sprawą swej nie idealności, skrywanych demonów przeszłości, czy też nie zawsze zdrowych uczuć, które często prowadzą do bardzo ryzykownych, a nierzadko i dramatycznych, zachowań. Przekonuje nas do siebie również obraz polskiej prowincji - zarówno w odniesieniu do naszej współczesności, jak i roku 1969, który ukazuje nam zupełnie inny kraj i innych Polaków. Wreszcie nie możemy zarzucić niczego realizmowi pracy polskiej policji, która w odróżnieniu od efektownych seriali kryminalnych, ukazuje wszelkie niedoskonałości tej służby i ludzi, jacy ją podejmują. I w mej ocenie to właśnie realizm, prawda i logika tej opowieścią czynią ją tak dobrą w największym stopniu.

  Książka ta jest także opowieścią o górach, a dokładniej rzecz biorąc polskich Beskidach, którym to nasza literatura popularna nie poświęca zbyt wiele uwagi. Tym razem jest inaczej, gdy oto możemy poznać to górskie pasmo, jego szczyty i realia życia w tym miejscu - znów na dwóch, bardzo różniących się płaszczyznach czasowych. I trzeba obiektywnie przyznać, że autorce udało się oddać tu piękno, dzikość i nieprzewidywalność gór, które zawsze mogą okazać się dla człowieka bardzo niebezpiecznym miejscem. Pewne jest tym samym to, że miłośnicy górskich klimatów będą w pełni urzeczeni tą książką.

  "W cieniu Babiej Góry" to dobry kryminał z elementami sensacji i historii obyczajowej w tle. To książka, która funduje sobą wielkie emocje, zapewnia znakomitą rozrywkę oraz ukazuje prawdę o ludzkiej naturze - także tę najbardziej mroczną. To również jedna z tych odsłon literatury, która kryje w sobie zaskakujące, drugie oblicze, którego stopniowe odkrywanie zmienia całkowicie nasze spojrzenie na jej fabularną ofertę. Jeśli chodzi o mnie, to bawiłam się świetnie przy tym tytule, wobec czego też gorąco polecam wam sięgnięcie po niniejsze dzieło Ireny Małysy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu:
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  "W cieniu Babiej Góry" jest jedną z tych książek, gdzie już od pierwszych stron wiesz, że czeka cię niesamowita przygoda.

  Inspiracją do jej napisania, stała się dla autorki, tajemnicza katastrofa lotnicza z 1969 roku, której przyczyn do dziś nie wyjaśniono.

  Baśka Zajda powraca w rodzinne strony. Wieś, aż huczy od plotek na temat jej niepowodzeń w życiu zawodowym.

  Gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka Iza niedługo wychodzi za mąż, dziewczyny wspinają się na Babią Górę, chcąc uczcić ostatnie dni jej panieństwa. Jednak dla przyszłej panny młodej jest to ostatnia wyprawa, rano zostaje znaleziona martwa.

  W sprawę zamieszany jest były chłopak Izy i dawna miłość Baśki. Czy jej śmierć ma coś wspólnego z tajemniczą katastrofą lotniczą sprzed lat?

  Czy wiecie, że Babia Góra zwana też Diablakiem, była ponoć miejscem spotkań czarownic? Obecnie jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną Beskidu Żywieckiego.

  Leżąca u jej stóp urocza miejscowość Zawoja jest najdłuższą i największą wsią w Polsce. W tych malowniczych stronach umiejscowiona została akcja niniejszej powieści, a w obecnych czasach, ma to dla mnie szczególne znaczenie.

  Kolejnym walorem było dużo nawiązań do tamtejszego folkloru, wierzeń i legend. Podobało mi się też wplatanie w dialogi miejscowej gwary.

  Akcja powieści toczy się dwutorowo, współczesna historia krąży wokół zagadkowej śmierci Izy, ta z przeszłości, rozpoczyna się dokładnie w dniu feralnego lotu. Oczywiście całość należy zaliczyć do literackiej fikcji, a motyw katastrofy lotniczej, która faktycznie miała miejsce, posłużył autorce do snucia historii na temat jedynej z wielu hipotez, dotyczących przyczyn tej tragedii.

  Obok pierwszorzędnej zagadki kryminalnej, dostaniemy też historię miłości, straty i cierpienia. To bardzo dobry debiut, po którym ma się apetyt na więcej.

  Premiera 27/01/2021

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu:
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Basia Zajda została przeniesiona z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie do swojej rodzinnej Zawoi. Próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji i zapomnieć o przeszłości.

  Razem z koleżankami wybiera się na Babią Górę. Ma to być wieczór panieński najlepszej przyjaciółki Basi, Izy. Niestety rano, policjantka znajduje swoją przyjaciółkę martwą. Iza, była córka wpływowego polityka. Sprawą od razu interesują się media.

  Kto chciał śmierci Izy? I co z tym wspólnego ma katastrofa lotnicza z 1969 roku?

  Narracja prowadzona jest dwutorowo. Teraźniejsza historia przeplatana jest wydarzeniami z przeszłości. Ciekawostką jest, że inspirację do tej książki stanowiła prawdziwa katastrofa lotnicza jaka miała miejsce na zboczu Babiej Góry, a która do tej pory nie została wyjaśniona. Oba wątki są równie ciekawe i wciągające.

  Książkę bardzo dobrze się czyta. Główna bohaterka, Basia Zajda jest kobietą z ciężkim bagażem doświadczeń. Mimo przeciwności stara się jak może rozwiązać zagadkę śmierci przyjaciółki. Jest silna, empatyczna i inteligentna.

  Autorce świetnie się udało oddać górski klimat. Lokalna gwara, opowieści o Babiej Górze i przyśpiewki dodają książce uroku i autentyczności.

  Podsumowując, uważam że "W cieniu Babiej Góry" to udany debiut Ireny Małysy. Będę czekać na kolejne książki autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu:
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Początek historii wydał mi się niezbyt zachęcający. Odniosłam wrażenie, że główni bohaterowie zostali opisani "płytko", bez polotu, ich dialogi brzmiały dla mnie sztucznie. Później jednak książka się rozkręciła i muszę powiedzieć, że mnie wciągnęła, przeczytałam ją bardzo szybko. Niestety, na koniec nieco się zawiodłam, ponieważ zakończenie nie było dla mnie przekonujące. Od kryminału oczekuję dobrego zakończenia, a to było moim zdaniem bardzo proste i naciągane.

  Podobało mi się w tej książce poprowadzenie równocześnie kilku wątków, zostało to opisane w ciekawy sposób. Również nawiązanie do katastrofy było interesujące, aczkolwiek spodziewałam się więcej szczegółów dotyczących okoliczności samej katastrofy. W książce jest również bardzo obrazowo oddany klimat gór zimą.

  Polecam przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 60 recenzji

Najczęściej kupowane razem
 • -10%
  Żona więźnia

  Żona więźnia

  Wydanie z serii DUŻYM DRUKIEM – z większą czcionką dla osób z zaburzeniami widzenia. Radość z komfortowego czytania! "Żona więźnia" to wzruszająca i wciągająca historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Gdy Izabela i Bill trafiają do nazistowskiego obozu, ona udaje mężczyznę, aby nie...
  Ocena: 0/5
  DUŻYM DRUKIEM
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 40,41 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -10%
  Jaskółki z Czarnobyla

  Jaskółki z Czarnobyla

  Wydanie z serii DUŻYM DRUKIEM – z większą czcionką dla osób z zaburzeniami widzenia. Radość z komfortowego czytania! Złoty Pocisk 2020, nagroda Warszawskiego Festiwalu Kryminału dla Najlepszej zagranicznej powieści kryminalnej! Echa największej katastrofy jądrowej wszech czasów pobrzmiewają na...
  Ocena: 5/5
  DUŻYM DRUKIEM
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 40,41 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -10%
  Sekrety letniego ogrodu

  Sekrety letniego ogrodu

  Wydanie z serii DUŻYM DRUKIEM – z większą czcionką dla osób z zaburzeniami widzenia. Radość z komfortowego czytania! Jeżeli pragniesz przeżyć przygodę związaną z zakazanym uczuciem, przeplataną rodzinnymi dramatami, musisz koniecznie sięgnąć po “Sekrety letniego ogrodu”. Książka opowiada dwie...
  Ocena: 0/5
  DUŻYM DRUKIEM
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 38,61 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Panna z Bajki

  Panna z Bajki

  Taką Katarzynę Michalak pokochały Polki! „Panna z bajki” to uroczy, zaskakujący i romantyczny powrót autorki! Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy, wtulony w zieleń lasu domek, który nazwała Bajką. To w nim chroni się przed światem. I w nim stara się...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,47 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -42%
  Dziewczyna z wiatrem we włosach. Między stronami życia. Tom 2

  Dziewczyna z wiatrem we włosach. Między stronami życia. Tom 2

  Perypetie miłosne prosto ze świata literacko-wydawniczego. Drugi tom cyklu Między stronami życia. Marlena – agentka Michała, mistrza horrorów, i przyjaciółka Justyny, autorki bestsellerowych romansów – chce zrobić wszystko, aby wyciągnąć dwoje pisarzy z twórczej niemocy. Gdy sprawy wydają się...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,24 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -10%
  Trzykrotka

  Trzykrotka

  Wydanie z serii DUŻYM DRUKIEM – z większą czcionką dla osób z zaburzeniami widzenia. Radość z komfortowego czytania! Zabawna i lekka historia o perypetiach trzech przyjaciółek, które postanawiają zawalczyć o swoje szczęście Trzykrotka to lekka i pełna humoru opowieść o przygodach trzech zwykłych...
  Ocena: 0/5
  DUŻYM DRUKIEM
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 38,61 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -10%
  Wszystko zaczyna się wiosną

  Wszystko zaczyna się wiosną

  Wydanie z serii DUŻYM DRUKIEM – z większą czcionką dla osób z zaburzeniami widzenia. Radość z komfortowego czytania! Poruszająca historia o niezwykłym chłopcu, który ocali niejedno życie Baltazar rodzi się w małej księgarence pośród działu z legendami. Matka okrywa go kartkami wyrwanymi z...
  Ocena: 0/5
  DUŻYM DRUKIEM
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 38,61 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -10%
  Dla jej dobra

  Dla jej dobra

  Wydanie z serii DUŻYM DRUKIEM – z większą czcionką dla osób z zaburzeniami widzenia. Radość z komfortowego czytania! Porywająca powieść o niszczycielskiej sile rodzinnych tajemnic Lata 30. XX wieku. Mała Lilly Blackwood jest inna niż reszta dzieci. Rodzice trzymają ją na strychu w ukryciu przed...
  Ocena: 0/5
  DUŻYM DRUKIEM
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 40,41 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Studentka

  Studentka

  Nie ma nic gorszego na świecie niż furia porzuconej kobiety. Istnieją dziesiątki sposobów, by się zabić. Przez 32 lata służby w bostońskiej policji detektyw Frankie Loomis poznała je wszystkie. Kiedy jednak zaczyna badać sprawę tragicznego upadku młodej dziewczyny z balkonu apartamentowca, instynkt...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,01 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

  Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

  Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To Camilla Läckberg jaką wszyscy uwielbiamy! Idziesz do więzienia Czworo młodych ludzi świętuje Nowy Rok w luksusowej willi nad jeziorem pod Sztokholmem. To...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 21,32 zł 34,99 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
W cieniu Babiej Góry 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W cieniu Babiej Góry

Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza...
Audiobook W cieniu Babiej Góry mp3 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook W cieniu Babiej Góry mp3

Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza...
eBook W cieniu Babiej Góry mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook W cieniu Babiej Góry mobi epub

Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza...
Jaskółki z Czarnobyla 5/5 Nasza cena:
40,41 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jaskółki z Czarnobyla

Wydanie z serii DUŻYM DRUKIEM – z większą czcionką dla osób z zaburzeniami widzenia. Radość z komfortowego czytania! Złoty Pocisk 2020, nagroda Warszawskiego Festiwalu Kryminału dla Najlepszej zagranicznej powieści kryminalnej! Echa największej katastrofy jądrowej wszech czasów pobrzmiewają na...
Pogranicznik 5/5 Nasza cena:
21,45 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pogranicznik

Chłodnej październikowej nocy na szczycie Orlicy zostaje znalezione ciało. Zwłoki półnagiego mężczyzny, porzucone na granicy polsko-czeskiej, są w stanie zaawansowanego rozkładu. Miejscowi policjanci nie mają żadnych śladów poza przedziurawioną czeską monetą z 1900 roku znalezioną w pobliżu zwłok....
Zło w Cmentarnej Górze 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło w Cmentarnej Górze

Zniknął, jakby wpadł wprost do samego piekła... Cmentarna Góra – niewielka wieś ukryta pośród lasów – nie cieszy się dobrą opinią. Zagadkowe zaginięcia, seria samobójstw, konflikty sięgające jeszcze czasów Żołnierzy Wyklętych, tajemniczy kult słowiańskiej pramatki… To tylko niektóre z niezwykłych...
Ostrze. Mroki Kopenhagi. Tom 1 5/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostrze. Mroki Kopenhagi. Tom 1

Wciągająca historia o zemście, przebaczeniu i poszukiwaniu sprawiedliwości. Pierwszy tom trylogii nagrodzonej przez Duńską Akademię Kryminalną (2018). Na szczytach bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”. Przeszłość powraca i potrafi zranić do głębi Przed kilku laty opinią publiczną wstrząsnęło...
Zobacz, co zrobiłeś 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zobacz, co zrobiłeś

Każdy jest podejrzany. Każdy może być zagrożeniem. W takich chwilach wrogów trzyma się blisko, a rodzinę jeszcze bliżej. W obskurnym motelu w Filadelfii zostaje znalezione okaleczone ciało kobiety. Technik kryminalistyki Liam Dwyer zakłada, że będzie to kolejne „typowe” miejsce zbrodni. Ofiarą nie...
Cięcie. Mroki Kopenhagi. Tom 2 5/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cięcie. Mroki Kopenhagi. Tom 2

Gdyby zło miało twarz... Powracający z urlopu policjant Erik Schäfer zostaje wezwany do sprawy zaginięcia dziesięcioletniego Lucasa. Na boisku szkolnym spotyka swoją znajomą – dziennikarkę Heloise Kaldan. Heloise wolałaby zajmować się tematem stresu pourazowego wśród żołnierzy, ale to historia...
Zabawka 5/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabawka

Jej śmierć pozostaje zagadką. On pozostaje bezkarny. Mroczny kryminał oparty na prawdziwych wydarzeniach. Siedemnastoletnia Katarzyna D. zaginęła w maju 2000 roku i dotąd jej nie odnaleziono. Zostawiła po sobie pamiętnik z szokującą zawartością. W latach 2000–2006 na warszawskich Bródnie i Pradze...
Wróć przed zmrokiem 5/5 Nasza cena:
23,60 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wróć przed zmrokiem

Mroczna, przerażająca i wciągająca. ,,Wróć przed zmrokiem” lepiej czytać przy zapalonym świetle. Kiedy Maggie Holt miała pięć lat, jej rodzice kupili Baneberry Hall: rozległą wiktoriańską rezydencję położoną w lasach Vermont. Zanim minął miesiąc, rodzina uciekła z domu w środku nocy, pozostawiając...
Kształt serca 5/5 Nasza cena:
22,45 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kształt serca

„Kiedy Amaia Salazar miała dwanaście lat, na szesnaście godzin zgubiła się w lesie. Znaleziono ją nad ranem trzydzieści kilometrów na północ od miejsca, w którym zeszła ze ścieżki, leżącą bez ducha w ulewnym deszczu. Ubranie miała osmalone niczym czarownica uratowana ze stosu (...)”. W sierpniu...
Wybrane bestsellery
Idealna terapeutka 4/5 Nasza cena:
27,33 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna terapeutka

Jesteś jej terapeutką. Ona jest twoją klientką, ale tutaj w lesie... Nic nie jest takie, jak się wydaje. Kristina jest odnoszącą sukcesy terapeutką, która pracuje w centrum Oslo. Z chłodnym profesjonalizmem, dzięki któremu dotarła na szczyt, pomaga klientom rozwiązywać ich życiowe problemy. Ale...
Siedem lat ciemności 4/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem lat ciemności

Mroczny, niepokojący i pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny z Korei Południowej! Siedem lat. Siedem lat, odkąd życie głównego bohatera, Sowona, wywróciło się do góry nogami. Siedem lat, odkąd po raz ostatni widział ojca, który wylądował w więzieniu. Siedem lat, odkąd miasteczko, w którym...
Serce wiedźmy 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce wiedźmy

„Serce wiedźmy” to czerpiąca z nordyckich legend, ponadczasowa opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i lojalności. Umierają ludzie. Umierają bogowie. Ona wciąż trwa. Opowieść o Angerbodzie rozpoczyna się tam, gdzie inne historie o wiedźmach się kończą: na płonącym stosie. Ukarana przez Odyna za...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
27,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
Jadzia Pętelka wita dzidziusia 5/5 Nasza cena:
15,32 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jadzia Pętelka wita dzidziusia

Pętelkowie przywitali nowego członka rodziny. Jadzia jest bardzo przejęta, bo przecież niełatwo być starszą siostrą. Czasem trzeba zabawiać dzidziusia, kiedy płacze albo pomagać tacie w zmienianiu pieluch. A czasem można też... trochę się zezłościć! Zwłaszcza gdy trzeba dzielić się mamą z małym,...
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,75 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
28,42 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia

Historyjki obrazkowe znajdziemy w każdym gabinecie logopedycznym, przedszkolu i wielu innych bliskim dzieciom miejscach. Dają one okazję do dobrej zabawy, a przy tym wspomagają rozwój m.in.: mowy na różnych poziomach (od poszerzania zasobu słownictwa po rozwój umiejętności opowiadania i prowadzenia...
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci 5/5 Nasza cena:
32,90 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić! Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
75,77 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach 5/5 Nasza cena:
27,63 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty....
Planeta Piołun 5/5 Nasza cena:
28,84 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Planeta Piołun

Świat zmienia się, przekraczając jakąś fatalną granicę pisze Oksana Zabużko, patrząc na Europę trawioną toksycznymi populizmami i opadającą w intelektualną przepaść. W podzielonym świecie baniek informacyjnych jej eseje zdają się kierować czytelnika w stronę ocalenia, którym dla autorki jest...
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,26 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula