To

Autor:

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 8
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2017
Ilość stron
1104
Inne wersje (3)
Książka, op. twarda
za 41,00 zł
Outlet, Książka, op. twarda
za 27,54 zł
eBook, mobi, epub
za 30,19 zł
Nasza cena: 34,43 zł 45,90 zł Taniej o: 25%

Rozpoczynając lekturę książki "To" Stephena Kinga trzeba się przygotować na najgorsze. Każda strona potrafi zawładnąć umysłem Czytelnika. Klimat powieści jest silnie uzależniający. Kiedy połączymy te elementy okaże się, że na odbiorcę czeka około siedem nieprzespanych nocy i litry wypitej kawy. To tak ku przestrodze.

"To" jest uważana jako jedno z większych dzieł amerykańskiego mistrza horroru. Fabuła charakteryzuje się niecodziennym konceptem, sposób w jaki King ukazał zło jest nietuzinkowy i wyjątkowy. TO to istota, żywiąca się ludzkimi emocjami, takimi jak strach. Oczywiście nie pogardzi też ludzkim mięsem.

Głównymi bohaterami powieści są dzieci. Muszą samodzielnie stawić czoła złu, nie znajdują pomocy wśród dorosłych. Dzieci często mają bardzo wybujałą wyobraźnię, jednak TO niestety nie jest efektem ich wyobrażeń. Istota ta stanowi prawdziwe zagrożenie. Powieść jest obszerna, zawiera masę wątków pobocznych, to prawdziwa uczta dla miłośników horrorów oraz prozy Kinga.

"To" to książka o dorastaniu, odkrywaniu świata - zarówno jego dobrych, jak i złych stron. Niezwykle ważnym wątkiem jest tu przyjaźń dzieci. Pozwala Czytelnikowi zajrzeć do swoich koszmarów, zagłębić się w ich atmosferze. Akcja porywa i trzyma w napięciu do samego końca. Opowiada o dojrzałości i pierwszych poważnych decyzjach.

Stephen King jest niezwykle pracowitym pisarzem. Spod jego pióra wyszła już masa książek, większość z nich stała się światowym bestsellerem. Po przeczytaniu książki "To" z pewnością sięgniesz inne pozycje autorstwa tego mistrza horroru.

Polecamy szczególnie "Miasteczko Salem", "Misery", "Lśnienie" czy "Sklepik z marzeniami". Stephen King w 2003 został odznaczony prestiżowym Medalem za Wybitny Wkład w Literaturę Amerykańską (Medal for Distinguished Contribution to American Letters, DCAL).

W 2002 Stephen King ogłosił, że zamierza przestać pisać z powodu dokuczliwego bólu, który przeszkadza mu szczególnie podczas siedzenia. Szczęśliwie dla miłośników jego powieści, autor wciąż pisze porywające książki.

Czytaj całość

Recenzje (8)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-09-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna świetna i przerażająca powieść Kinga TO . Po okładce domyślamy co będzie tematem. I ilość stron niech nikogo nie przeraża ..bo wszystko jest świetnie opisane że szczegółami, gdyba TO było o połowę krótsze to nie były by TO to samo :) Cała akcja rozgrywa się w Derry w stanie Maine. w tym miasteczku od lat dochodzi to tajemniczych morderstw , wypadków .. TO wybrało sobie grupkę przyjaciół, którzy by się poznać i na siebie " trafić" przeszli nie miłe dla siebie przygody. I nic nie dzieje się przypadkowo...i Przeszli spotkanie z Tym w różnych postaciach i TO ciągnie ich do siebie.. i przyjaciele stawiają temu czoła by wyjaśnić co tak na prawdę się dzieje w ich miasteczku i każdy z nich ma inny sposób z tym walczyć... i Muszą ponownie się spotkać za kilka lat gdy już zupełnie o sobie zapomnieli i o złożonej obietnicy ... co to było... bo zapomnieli o sobie wszytko wszystko co się działo. ...i Okazuje się że ich dorosłe losy wcale nie ułożyły się przypadkowo ..... Przeczytajcie :) Ps. weźcie tydzień urlopu :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  To to bez wątpienia, najlepsza i najobszerniejsza książka Kinga. Przy tym niczym kałuża z błotem, albo jakieś bagno wciąga, z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej wciąga.

  Na dodatek cała historia na długo zostaje w pamięci. Ja przynajmniej przez długi czas miałem takie surrealistyczne uczucie, że klown jest obok mnie.

  Po raz pierwszy przeczytałem książkę ponad 20 lat temu. To była niesamowita lektura. Do dziś pamiętam, jak wielkie wrażenie wywarła na mnie ta historia. Gdy teraz po latach zobaczyłem filmowe wydanie To na liście nowości postanowiłem wrócić do książki i sprawdzić, jak odbieram ją po latach.

  Treści nie będę wam opisywać, nie ma to sensu. Brulb, większe lub mniejsze streszczenie może każdy sobie znaleźć w sieci. Chcę tylko tak ogólnie napisać o książce o moich odczuciach.

  Po 20 latach od 1. spotkania z dziećmi z Derry w stanie Maine, historia, jej sposób przekazania, cała magia i zło To, nic nie straciły na swojej sile. Porywa, wręcz powala sama historia, jak i sposób jej napisania przez Kinga. Stephen King to jednak świetny pisarz. Nic dziwnego, że każda jego książka określana jest mianem - bestseller.

  W trakcie lektury To czas zwalnia, historia pochłania, wszystko wokół jest nie istotne. Tym samym chciałbym przestrzec, nie jest to lektura dla osób szukających czytadła z akcją na zasadzie zabiligoiuciekł. W To nie ma nagłych, dynamicznych zwrotów akcji, nie ma pędzącej fabuły, wszystko jest zupełnie inne. Wszystko dzieje się powoli, a ponad 1000 storn daje autorowi spore pole do popisu.Czytamy strona po stronie i nagle zauważamy, że już jest noc, a powolna lektura (której spory plus to - jak to u Kinga- plastyczne opisy ) wciągnęła nas w coś całkowicie nieoczekiwanego, innego od tego, co już znamy.

  Dodatkowo smaczku dodają bardzo ciekawie nakreślone postaci. Każda z nich inna, każda unikalna, każda mająca w sobie to coś.

  Liczne wątki poboczne, z których żadne nie znika, żaden nagle nie zostaje urwany, a każdy zostaje doprowadzony do końca.

  Trochę niezbyt (przed 20 laty i teraz) podoba mi się samo zakończenie. Ja rozwiązałbym całą sprawę inaczej. Jednak to nie ujmuje niczego książce.

  To to świetna lektura, genialnie skrojona, mistrzowsko poprowadzona, nic nie tracąca, gdy czyta się ją ponownie po xxx latach. Jestem przekonany, iż to pozycja uniwersalna, książka dla kobiet jak i dla męźczyzn, w wieku 18 jak i 80 lat.

  Gorąco polecam i niech mi ktoś odpowie- jak King to napisał, jak nad tym To zapanował, jak się nie pogubił?!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka idealna na zimowe wieczory, mrozi krew w żyłach. Stephen King idealnie buduje atmosferę grozy, powodując , że każda następna strona wymaga od nas odwagi. W miasteczku Derry mają miejsce liczne morderstwa, niestety nikt nie potrafi rozwikłać kim jest morderca. Miasteczko zamieszkuje grupka przyjaciół, każdej osobie z grupy ukazuje się jej największy lęk. Kiedy dociera do nich fakt ,że wizje lęków mają więcej wspólnego z realnością i faktyczną możliwością śmierci, niż tylko dziecięcą wyobraźnią muszą stawić czoła mrocznej postaci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  3 noce....

  1101
  stron...

  Tona grozy i lęku przed klaunami.

  "Miasteczko Derry w stanie Maine nie różni się od innych prowincjonalnych miasteczek. Życie toczy się tu swoim tempem, ludzie zmagają się z codziennością i jej problemami. Do dnia, w którym znika Georgie Denbrough. Zdarzenie to uruchamia całą serię zaginięć, ale mieszkańcy miasta są tym nieporuszeni. Dorośli zdają się nie przejmować utratą dziecka przechodząc do porządku dziennego. Przydrożne słupy są obklejane kolejnymi zdjęciami zaginionych. Tylko brat zaginionego Georgiego, Bill, postanawia wraz z trójką swoich przyjaciół odnaleźć swojego młodszego brata."

  Nikt tak jak King nie potrafi i nigdy nie zdoła skupić uwagi czytelnika i wypełnić jego alter ego grozą - ta pozycja mistrza grozy przez długie tygodnie podążała za mną wszędzie. Nie będę się rozpisywać na temat fabuły, ale warto zaznaczyć, iż jest to powieść o dorastaniu w cieniu koszmarów dzieciństwa nawiedzających i prześladujących bohaterów w dorosłym życiu.

  Stephen King potrafi tak "wdzięcznie", potrafi lawirować pomiędzy światem realnym, a światem fanatycznym, który jest przepełniony grozą i czymś nie znanym, czyli tytułowym TO.

  To książka, obok której nie da się przejść obojętnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-11-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „To” jest uważana za jedną z najstraszniejszych książek Kinga. Jest to rewelacyjna powieść, która potrafi odkryć prawdziwe zło drzemiące w człowieku. Lektura wciąga od pierwszej do ostatniej strony i pochłania się ją niemal jednym tchem. Czym tak naprawdę jest zło i w jaki sposób można z nim walczyć? Czym jest tytułowe „To”, które przybyło z przepastnych, nieznanych czeluści? Na te, jak i inne pytania odpowie Wam niniejsza niesztampowa powieść, która potrafi przerazić, aż do szpiku kości.

  Derry w stanie Maine staje się miejscem krwawych morderstw i niebywale okrutnych zbrodni. Przyczyną niewyjaśnionych okropieństw okazuje się tajemnicze To, które zagnieździło się w miejscowych kanałach. Zagadkowa istota potrafi przybierać różne formy i z niejasnych powodów również obleka się najczęściej w sylwetę przerażającego klauna. To potrafią zobaczyć jedynie dzieci i właśnie one są największym wrogiem tej plugawej istoty. Gdy mija dwadzieścia lat, To powraca, na nowo siejąc przerażenie w sercach dorosłych już ludzi. Czy uda im się odnaleźć dziecięcą wiarę i pokonać obrzydliwego potwora z najczarniejszych czeluści?

  Groza jest w tej powieści jak najbardziej dostrzegalna i podczas lektury można się naprawdę nieźle przestraszyć. Bohaterowie zostali wykreowani ciekawie, z krwi i kości, dzięki czemu możemy ich polubić, wciągając się w ich perypetie. Wątki fabularne autor wykreował po mistrzowsku, dostarczając czytelnikowi niejednokrotnie mocnych wrażeń. Stephen King stworzył niebywale rozległe uniwersum, które rozwinął w „Mrocznej wieży”. Z pewnością jeszcze nie raz powrócę do światów wykreowanych przez Stephena Kinga, gdyż jak najbardziej warto.

  „To” jest rasowym horrorem, który posiada drugie niezwykle mroczne i posępne dno. Autor opisał życie dzieci pełne niezwykłości, niezwykle trafnie i realistycznie. Całość czyta się wyjątkowo szybko pomimo sporych rozmiarów tomiszcza. Wizja nieuchwytnego zła została nakreślona w mroczny sposób, sprawiając, że wydaje się ono w pewnym stopniu znajome i prawdziwe. Autor podejmuje trudne pytania, dając częstokroć niejednoznaczne odpowiedzi. Dosadny język Kinga połączony ze wciągającymi i zapierającymi dech w piersi wątkami fabularnymi, dają efekt iście wybuchowy. Gorąco polecam.

  http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2017/11/to-stephen-king.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula