Starcie Królów

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
1022
Wydawnictwo
Rok wydania
2013
Inne wersje (1)
Książka, op. twarda
za 42,66 zł
Nasza cena: 33,94 zł 49,00 zł Taniej o: 31%

"Starcie królów" to część druga epickiej sagi fantasy autorstwa George'a R.R. Martina "Pieśń lodu i ognia". Tych, którzy skusili się na lekturę części pierwszej nie musimy zachęcać - kolejna część jest równie wciągająca!

Autor da okazję zapoznać się z nowymi, ciekawymi postaciami postaci, które mają wpływ na rozwój wydarzeń.Oczywiście robi to w "swoim stylu" - czyli nie oszczędza Czytelnika przed niezwykłą brutalnością oraz sporą dawką erotyzmu, które dla delikatniejszych zmysłów mogą być, delikatnie mówiąc, nie do przełknięcia.

Uwaga - w kolejnym akapicie rozpoczyna się lekki spoiler zawartości, więc osoby, które nie chcą jej znać niech nie czytają dale.


Nastały ciężkie czasy dla Zachodnich Królestw. Śmierć króla Roberta przerwała chwilowy rozejm między możnowładcami, którzy mają chrapkę na Żelazny tron. Krajem rządzi miecz, ogień i strach. Wdowa zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa, dziecko Starków, została narzeczoną mordercy ojca, który okrzyknął się królem.

Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata - najdłuższego lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Nocna Straż jest jedyną nadzieją mieszkańców ziem za murem na ochronę przed nieumarłymi. Mieszkańcy świata Zachodnich Królestw jeszcze nie wiedzą, że dla nich również niebezpieczeństwo nadejdzie zza muru. "Zima nadchodzi"...


 


Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  25 z 46 osób uznało recenzję za przydatną

  Każdy z nas chciałby zostać królem, bądź królową. Tylko co gdy wszyscy naokoło starają się tytułować tym tytułem? Powstają przepychanki, bitwy, wojny, lecz nie tylko w znaczeniu okrutnych scen, lecz czasem i tych zagrywek psychologicznych. Kto wygra owe starcie i stanie się królem królów?

  Po przeczytanej pozycji, zastanawiałam się jak to możliwe, bym znów napisała recenzję kolejnego tomu Martina. Co ja zrobię, co napiszę, gdy przeczytam kolejne? Tego nie wiem. Bo ile jest słów na wyrażanie zachwytu, ukazywanie piękna danej historii? To jest po prostu dosadnie wybitna lektura, która nie daje o sobie zapomnieć przez długi czas. W moim przypadku jest tak, że gdy odkładam książkę, to myślami nadal jestem w świecie Lodu i Ognia. Myślę: co stanie się z moimi ukochanymi bohaterami na następnej stronie? Jak długo będę mogła ich wielbić, zanim okrutny Pan Martin skreśli kolejną postać ze świata żywych? Tego się nie dowiesz, ale ponoć istnieje zasada, że gdy któregoś z bohaterów bardzo polubisz, to za niedługo straci ON życie.

  Ta historii jest tak wielowątkowa, że zastanawiam się jak mogła ona powstać w umyśle jednego człowieka? Przecież to niemożliwe, by wymyślać tyle krążących wokół postaci intryg, pamiętając o niezakończonych wątkach. To jest po prostu mistrzostwo i chylę czoła przed Panem Martinem. Naprawdę staram się nie przywiązywać do bohaterów, lecz w tak genialnym wykonaniu jest to bardzo trudne i serce się kraje, gdy musimy się pożegnać na zawsze z daną postacią.

  Manewrując między różnymi wątkami i postaciami, nie mamy czasu na nudę. Ciągle przeskakujemy z jednej krainy na drugą i ciągle zastanawiamy się: co będzie dalej, gdzie ta podróż się zakończy oraz gdzie i kto stanie danej postaci na drodze? Druga część pokazuje, że przyjaciele stają się naszymi wrogami, a każdy pragnie tylko jednego: władzy. Serię Pieśni Lodu i Ognia traktuję, jako średniowieczne przepychanki z dawką fantastyki. Może nie znajdziemy w niej wiele fantastyki, ale zaserwowana dawka w postaci smoków i Innych mi zdecydowanie wystarcza. Dawne wierzenia, manipulacje i śmierć na każdej stronie, przeplatają się w tej historii nagminnie. Jeżeli masz za sobą pierwszy tom, to sięgaj raz dwa po drugi. Ale jeżeli jeszcze nie zaznajomiłeś się z twórczością Martina, to czas najwyższy to nadrobić.

  Pamiętajcie tylko, że tej historii nie można czytać pospiesznie, warto rozłożyć sobie ją na dłużej. Delektować się każdym słowem i każdą postacią. Ja czytałam ją niecały miesiąc i nie sądzę bym z tego powodu oceniała ją gorzej. Ja po prostu lubię wczuć się w dany klimat, kibicować rodom i oczekiwać, co nowego przyniesie wyobraźnia Martina.

  Nie jestem w stanie powiedzieć, czy przewidzieć, jak będzie plasowała się historia w dalszych tomach. Nie wiem, czy kolejne tomy będą równie dobre jak poprzednie. A może jednak staną się kompletnym miszmaszem, bo autor zacznie robić flaki z olejem? Tego nie wiem, lecz na dzień dzisiejszy pławię się w czytaniu tej serii i wręcz nie mogę wyjść z podziwu. Tak, to naprawdę świetne podsumowanie tej jakże chaotycznej recenzji. Jestem pełna podziwu. Więc Panie Martinie, niech Pan tego nie zepsuje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  „Starcie królów” rozpoczyna pojawienie się komety. Każdy z bohaterów interpretuje to zjawisko w inny sposób. Część z nich dopatruje się w niej dobrej wróżby dla siebie. Gra o tron wciąż się toczy i każdy ma do ubicia jakiś interes.

  Po śmierci króla Roberta Westeros pogrążyło się w chaosie. Królewski namiestnik stracił życie w obronie sprawiedliwości i w stolicy zabrakło ludzi honoru. Nadchodzi zima, a po władzę ośmielają się wyciągać ręce coraz to nowi królowie: Joffrey, Stannis, Renly, Robb, Balon Greyjoy, Daenerys, Mans Rider. Lordowie zapominają o prostych ludziach, których powinni otaczać opieką. Zaślepia ich marzenie o Żelaznym Tronie.

  Myślę, że sukces tej historii tkwi nie w samej fabule, ani nawet w świecie przedstawionym, tylko w kreacji bohaterów i skomplikowanych relacjach między nimi. Nigdy chyba jeszcze nie spotkałam tak żywych postaci literackich jak w „Pieśni Lodu i Ognia”. Każdy z nich jest inny, każdy jest wyjątkowy i nie sposób przejść obojętnie obok żadnego z nich. Moimi ulubieńcami nadal pozostają Jon Snow i Tyrion Lannister. Mam nadzieję, że Martin ich nie zabije. Coraz większą sympatią darzę też Ogara i trzymam za niego kciuki. Brakowało mi niestety Robba. Nie rozumiem dlaczego został pominięty. Przecież tyle się u niego dzieje! Z Szarym Wichrem u boku odnosi kolejne zwycięstwa, a my dowiadujemy się o tym jedynie z plotek.

  George Martin pokazuje czytelnikom, że ludzie pokrzywdzeni przez los często mają większe szanse na sukces. Wielcy panowie nie zwracają uwagi na prostaczków, lekceważą ich. Oni jednak są twardzi. Od pierwszych dni życia uczą się jak przetrwać. Potrafią doskonale o siebie zadbać, bo tego wymaga sytuacja, w której się znajdują. Córki i synowie bogatych lordów, rozpieszczone paniątka takie jak Joffrey i Lancel nie mogą równać się z Varysem, Jonem, Tyrionem czy Davosem. Doznali oni w życiu tylu krzywd, że uodpornili się na ból i nauczyli wykorzystywać swoje atuty w dążeniu do celu i walce z wrogami.

  „Pieśń Lodu i Ognia” nadal utrzymuje poziom, choć „Starcie królów” jest nieco mnie interesujące niż „Gra o tron”. Wraz z rozwojem fabuły pojawiają się też coraz liczniejsze rozbieżności z ekranizacją. Szczególnie w wątkach Aryi i Jona.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  25 z 48 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka hmm. Ciekawa, nie powiem. Gre o Tron czytałam w ferie. Teraz troche trudno było mi się znowu przestawić i wspominać tamtą książke. Cześć rzeczy zapominałam i nie do końca wiedziałam o co chodzi. Ta ksiązka napewno nie jest dla gimnazjalistki. Z pewnością. Zabrakło mi ogólnie tematu Jona na murze. Bardzo mi tego zabrakło. Książka była za długa. O wiele za długa. Jak ją trzymałam to ręce mi bolały. Więc sprawiało mi problem. Teraz jestem pewna, że niedługo bedę czytać następna część. Po tych ogółach. Powiem tyle. Książka jest naprawde warta przeczytania. Jest tam kilka dziedzin książek . Jest intrygująca, a zarazem fascynująca. Wszystko co mi było potrzebne do szczęścia. Jest troche inna. Nie ma takich o rozdziałów np. 57, ale jest tak jakby scenariusz, który pokazuje wszystkie 'patrzenia na sytuacje'. Jest to naprawdę bardzo pomocne. Moja opinnia będzie długa, jak jest ta książka. SERDECZNIE POLECAM!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  „Starcie Królów” przedstawia dalsze losy bohaterów poznanych w „Grze o Tron”. Oprócz postaci dobrze znanych Martin wprowadza dwie nowe osoby, z których perspektywy będziemy śledzić i obserwować opisywane wydarzenia.

  Często bywa tak, że po bardzo dobrym pierwszym tomie następuje drugi, który dramatycznie odbiega swoim poziomem od poprzednika. Na szczęście „Starcie Królów” okazało się książką, którą uważam za jeszcze lepszą od części otwierającej cały cykl. W zakończeniu recenzji poprzedniego tomu pisałem o tym, że „Gra” to jedynie preludium do prawdziwych wydarzeń. Wyraziłem również wtedy nadzieję, że w kolejnych książkach fabuła ruszy z kopyta. Rzeczywiście tak się stało. Akcja w „Starciu Królów” pędzi już od pierwszych stron.

  W drugim tomie „Pieśni Lodu i Ognia” praktycznie całe Westeros ogarnia płomień wojny. Chociaż z początku wydawało się, że pretendentów do tronu będzie maksymalnie trzech okazuje się, że frakcji i kandydatów zaczyna się mnożyć jak przysłowiowych grzybów po deszczu. Większość aspirantów do miana króla wydaje się być pozbawiona zdrowego rozsądku. Niejednokrotnie zyskali by oni zdecydowanie więcej łącząc swe siły z kimś bardziej wpływowym jednak możemy zobaczyć ich uparty marsz ku samozagładzie. Owszem, należy pamiętać, że większość z walczących lordów i rycerzy jest bardzo młodych. Byli oni z pewnością wychowywani wśród opowieści o bohaterskich czynach swoich ojców podczas wojny z królem Targaryen'em. Nie są oni świadomi okropieństw jakie wojna niesie ze sobą, zwłaszcza dla prostych ludzi, których traktują przedmiotowo. Miałem wrażenie, że wojna dla tych chłopców jest jedynie dobrą zabawą. Kolejnym turniejem, na którym mogą popisać się swoim męstwem.

  Martin do swojego cyklu wplata motywy nie tylko znane z literatury ale i historii ludzkości. W „Starciu Królów” można natrafić chociażby na motyw „Trzech Króli” oraz komety, która może zwiastować pojawienie się mesjasza będącego wybawieniem dla umęczonej wojną krainy. Pojawienie się wspomnianej komety stanowi bardzo ciekawe zjawisko. Martin ukazuje jak każdy człowiek, w zależności od tego gdzie i jak został wychowany interpretuje ten znak.

  Magia i postaci fantastyczne pojawiają się w „Starciu Królów” zdecydowanie częściej niż w „Grze o Tron”. Muszę przyznać, że praktycznie każdej sytuacji „nie z tego świata” towarzyszy aura tajemniczości i niepewności.

  „Starcie Królów” to powieść, która z pewnością rozbudziła jeszcze bardziej mój czytelniczy apetyt na kolejne części „Pieśni Lodu i Ognia”. Wiadomo, że cieniem z pewnością kładzie się świadomość, że cykl nie został jeszcze zakończony i nie wiadomo kiedy tak się stanie. Jednakowoż „Starcie Królów” to z pewnością książka, którą każdy uważający się za fana fantasy powinien poznać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka bardzo przyjemna. Nazwy rodów i herby choć są nużące nie sprawiają takiego kłopotu jak w Grze o tron, albowiem na ostatnich stronach lektury widnieje spis wszystkich rodów wraz z herbami oraz mapą.

  Momentami na prawdę zaskakuje. Najbardziej jednak podoba mi się sposób ujawniania prawdy w niektórych wątkach. Nie jest powiedziana wprost, lecz w sposób, w który czytelnik musi się na moment zatrzymać i zastanowić.

  Opisane są losy wszystkich bohaterów: Aryi, Sansy, Catelyn, Robba, Brana, Rickona, Tyriona, Cersei oraz wielu innych, których nie spotkało się w pierwszej części cyklu Pieśni lodu i ognia.

  Nie braknie tam też krwawych momentów, opisanych bardzo szczegółowo. Miłośnicy żagli oraz morskich bitew również znajdą coś dla siebie.

  Książka bardzo rozległa. Możnaby o niej opowiadać godzinami. Jednak aby osoba poczuła pełną gamę emocji powinna przeczytać ją sama.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3. Nawałnica Mieczy. Część 2. Krew i Złoto. 5/5 Nasza cena:
42,66 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3. Nawałnica Mieczy. Część 2. Krew i Złoto.

Dwóch pretendentów do władzy nie żyje, a trzeciego wyjęto spod prawa, ale zaciekłe walki nie ustają. Joffrey z rodu Lannisterów niepewnie zasiada na Żelaznym Tronie, a jego najbardziej nieprzejednany rywal, lord Stannis, pokonany i zhańbiony, ulega wpływom zazdrosnej czarodziejki. Tymczasem wygnana...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków. Okładka filmowa 0/5 Nasza cena:
42,48 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków. Okładka filmowa

Wojna pięciu królów zbliża się do końca. Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców, jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Niezadowoleni z ich rządów wciąż spiskują i zawierają nowe sojusze. Martellowie z Dorne szukają zemsty za swych zabitych krewniaków, a dziedzic króla Balona...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków 0/5 Nasza cena:
31,11 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków

Wojna pięciu królów zbliża się powoli do końca, a Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców. Jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Rozdarte wojną królestwo staje na progu pokoju tylko po to, by wkroczyć na ścieżkę wiodącą ku jeszcze straszliwszym zniszczeniom. Po śmierci króla...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
33,82 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... W Meereen otoczona przez wrogów Daenerys Targaryen chwyta się rozpaczliwych środków, by zachować swoją pozycję. Wielu zabiega o jej względy, lecz ostrzegano ją, by nie ufała nikomu… W Królewskiej Przystani królowa regentka,...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków. Okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
33,82 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków. Okładka filmowa

Wojna pięciu królów zbliża się do końca. Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców, jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Niezadowoleni z ich rządów wciąż spiskują i zawierają nowe sojusze. Martellowie z Dorne szukają zemsty za swych zabitych krewniaków, a dziedzic króla Balona...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
42,48 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... W Meereen otoczona przez wrogów Daenerys Targaryen chwyta się rozpaczliwych środków, by zachować swoją pozycję. Wielu zabiega o jej względy, lecz ostrzegano ją, by nie ufała nikomu… W Królewskiej Przystani królowa regentka,...
Gra o tron. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,82 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra o tron. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 1

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
42,66 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na marzeniach i pyle. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć... Tyrion...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3. Nawałnica mieczy. Część 1. Stal i śnieg 5/5 Nasza cena:
33,82 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3. Nawałnica mieczy. Część 1. Stal i śnieg

Siedem królestw rozdarła krwawa wojna, a zima zbliża się niczym rozwścieczona bestia. Ludzie z Nocnej Straży przygotowują się na spotkanie z wielkim chłodem i żywymi trupami, które mu towarzyszą. Do inwazji na północ, której świeżo wykutą koronę nosi Robb Stark, szykuje się jednak horda głodnych,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula