Solaris

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
za 28,85 zł
Audiobook CD
za 34,71 zł
Nasza cena: 45,08 zł 65,00 zł Taniej o: 31%

Bezradność to stan, który ogranicza bardziej niż strach. Niemoc wobec tajemnej struktury, która uświadamia, że ludzki umysł ma granice, których przekroczyć nie można.

Kris Kelvin jest osobą, która ma wspomóc badania na obcej planecie, jednak od czasu przybycia na stację kosmiczną doświadcza dziwnych zjawisk. Ekipa przebywająca w bazie również zachowuje się podejrzanie, co jeszcze bardziej upewnia Kelvina, że dzieją się niepokojące rzeczy. Bohater podejrzewa, że w badaniach towarzyszy im obcy byt, którego ciężko zidentyfikować.
 
“Solaris” to prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli fantasy, ale nawet w kosmicznych odmętach jest mały pierwiastek miłości, który będzie towarzyszył w tej podróży po obcej planecie. Stanisław Lem stworzył kreację obcego, która zaskakuje i odbiega od wszelkich schematów. Na Solarisie spoczywa galaretowaty twór, który w żadnym stopniu nie przypomina żadnego organizmu, ale z całą pewnością jest żywym stworzeniem. Ludzkość staje przed ogromnym wyzwaniem, ponieważ poddawany badaniom nie daje najmniejszych szans na jakiekolwiek porozumienie się z człowiekiem. Czyżby umysł ludzki uznawany dotychczas za doskonały twór tym razem zawiódł? Czy jest ktoś we Wszechświecie, kto potęgą przerasta nasz gatunek?


O autorze

Stanisław Lem znany jako pisarz, filozof, futurolog oraz krytyk. Swoją przygodę z literaturą rozpoczął ze względu na trudną sytuację materialną i takim sposobem w ręce Czytelników trafiła jego pierwsza książka “Astronauci”. Dzięki niej osiągnął niespodziewany sukces. Choć wcześniej współpracował z czasopismami, które publikowały jego teksty, w tym pierwszą powieść fantastyczną podzieloną na odcinki: “Człowiek z Marsa”. Lem postanowił w późniejszym czasie skupić się wyłącznie na takiej tematyce, bowiem po problemach z wydaniem “Szpitala Przemienienia”, czyli historii szpitala psychiatrycznego zamykanego na rozkaz władzy niemieckiej w trakcie wojny, łatwiej mu było poradzić sobie z cenzurą. Za najsłynniejszą jego publikację uznaje się powieść fantasy “Solaris”.

Recenzje (6)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Stanisław Lem napisał piękną i niesamowitą powieść, w której traktuje o jednym z najważniejszych tematów w gatunku science-fiction, a mianowicie Kontakt z obcą cywilizacją. Od lat ludzkość próbuje dowiedzieć się, czy jesteśmy sami we wszechświecie. Zagadnienie istnienia innych form życia szczególnie upatrują sobie pisarze sci-fi. Lem nie tylko umieścił akcję książki w nieokreślonej przyszłości, wykreowując tym samym zagadkową planetę, lecz także rozważył poznanie Nieznanego. Jednoznacznie nie wiemy, z czym tak naprawdę spotkali się bohaterowie Solaris, co sprawia, że to dzieło tym bardziej fascynuje.

  Od pierwszej strony zachwyciłam się fabułą, wykreowaniem świata, rzeczywistości i postaci oraz poruszonego tematu. Tak pozostało do końca. Czytanie szło płynnie i szybko, a ja sama przyłapywałam się na odpływaniu myślami do Stacji podczas wykonywania zupełnie innej czynności.

  Badanie wspomnień, psychiki, odmętów ludzkiego mózgu przez nieznaną i tajemniczą istotę. Kreowanie nowej formy życia. Coś, czego jeszcze nie widzieliśmy i nie jesteśmy w stanie pojąć. Obawa i usilna chęć wytłumaczenia niewytłumaczalnego. Zachwyt, strach, obłęd. Takie właśnie emocje i zdarzenia zachodzą. Wspaniała mieszanka.

  Stanisław Lem posłużył się w Solaris pięknym, obrazowym językiem. Opisał planetę w sposób urzekający i czarujący. Barwnie przedstawił relacje międzyludzkie, charaktery, nieodgadnione obszary Solaris. Niezywkłe.

  Solaris urzekło mnie w każdym możliwym aspekcie. Moje uczucia po skończeniu lektury to w przeważającej mierze zachwyt, melancholia, zaintrygowanie. To nie jest zwyczajna książka, która nie wymaga myślenia i to należy do największych zalet. Czytanie jej to uczta dla umysłu. Wyjątkowa pozycja, którą gorąco polecam.

  Czy barierą dla ludzi jest mózg, który nie rozumiejąc chce niszczyć?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Po pierwsze to miałam ochotę na Lema. O dziwo bo przecież raczej nie sięgam po science fiction. Po drugie jest rok Lema, więc warto od czasu do czasu wyjść ze swojej strefy komfortu. Po trzecie akurat to się nada do Bingo WB. A po czwarte – już dawno chciałam przeczytać Solaris. I przeczytałam. I może to nie dosięga do moich ukochanych Dzienników gwiazdowych ale nie żałuję. To filozoficzna i kosmiczna podróż do świata Stanisława Lema. I ON tyle przewidział. Kelvin przybywa na Solaris który jest połączeniem planety i stacji kosmicznej. Bo kilku dniach pojawia się jego partnerka która… przecież nie żyje. Na Ziemi popełniła samobójstwo ale na Solaris jest jak żywa. I zaczyna się taniec między Nim a Ją, miedzy światami, bardzo metafizyczny i filozoficzny. A to wszystko dzieje się w kosmosie, w świecie Lema. Bardzo mnie ten taniec zauroczył. Polecam „Solaris” Stanisława Lema.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Człowiek może ogarnąć tak niewiele rzeczy naraz; widzimy tylko to, co dzieje się przed nami, tu i teraz; unaocznienie sobie równoczesnej mnogości procesów, jakkolwiek związanych ze sobą, jakkolwiek się nawet uzupełniających, przekracza jego możliwości. Doświadczamy tego nawet wobec zjawisk względnie prostych. Los jednego człowieka może znaczyć wiele, los kilkuset trudno jest objąć, ale dzieje tysiąca, miliona nie znaczą w gruncie rzeczy nic.“

  - Stanisław Lem.

  ; Solaris ;

  Stanisław Lem.

  Wydawnictwo: Literackie.

  Literatura: fantastyka, fantasy, science fiction.

  Twórczość Stanisława Lema nie muszę nikomu przybliżać, jego powieści podbiły świat, a wizje które przedstawiał w literaturze są lustrzanym odbiciem naszych teraźniejszych czasów. ; Solaris ; po raz pierwszy została wydana w 1961 roku, przez wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, zaliczona słusznie do klasyki fantastyki naukowej. Powieść ta, gdzie nie jeden artysta stwierdził, że jest to dzieło relacji nieudanego kontaktu ludzkością z obcą formą inteligencji. Warto także zaznaczyć że W 2021 roku przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy tej literatury. Sejm RP zdecydował, że należy uczcić ten fakt i ustanowił obecny rok – Rokiem Lema, pod nazwą ; Widziałem przyszłość ; który jest świętem kultury, technologii i nauki.

  Bohaterem tejże powieści jest psycholog Kris Kelvin, który przybywa z Ziemi na stację badawczą, która unosiła się nad oceanem cytoplazmatycznym pokrywającą planetę Solaris. Ocean ów był integralną formą inteligencji, żywą strukturą, badacze nie raz zachodzili w głowę próbując odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań. Kiedy Kelvin trafia na Stacje - zastaje swoich pobratymców w stanie odmiennym, nienaturalnym, wręcz zahaczającym o obłęd, natomiast ich szef placówki - Gibarian - popełnił samobójstwo, zostawiając dla Krisa zaszyfrowaną wiadomość, ten algorytm odkrywa wiele zachowanych w tajemnicy informacji odnośnie oceanu. W tym czasie pojawia się była dziewczyna naszego bohatera, która także wcześniej popełniła samobójstwo, wprawiając w wyrzuty sumienia psychologa. Jej pojawienie się jako ; gościa ; gdzie jak się okazało, nie tylko Kris był świadkiem udręki, chcąc pozbyć się jej, ta powraca, jak i inni ; goście ; do osób zamieszkujących stację, wywołując obłęd, stany lękowe. Po pewnym czasie jej obecność sprawia że zaczyna akceptować ją, taką jaka jest, przyznając przed sobą że nawet mu odpowiada, że ją kocha. Jego koledzy, będąc w podobnej sytuacji próbują wytłumaczyć Krisowi, że ocean materializuje wspomnienia badaczy, czym była udręka psychiczna. Stosowane eksperymenty na oceanie - naświetlanie promieniami rentgenowskimi, doprowadziły do takiego efektu, chcąc powstrzymać lub zredukować stan odniesiony, zostaje wysłany encefalogram Kelvina, który ma na celu wysłanie odbiorcy swoich stanów psychicznych. O dziwo można byłoby pomyśleć że kłopoty ustały, ale czy na pewno?

  Powieść jest podróżą, dwubiegunową, pomiędzy planetami, opisującą fantastyczny świat oceanu, ich interakcje, mądrość, inteligencje, świat galaktyk. Niesamowicie płynnie poprowadzona fabuła, z ciekawymi wątkami ; gości ; którzy jako życie po życiu, wywoływały skrajne emocje, utwierdzając naszego bohatera w przekonaniu o słuszności swej decyzji by zatrzymać tę którą pokochał na nowo. Abstrakcyjna, opisowo modelowa wersja powstania planety Solaris, gdzie zastanawiające skąd w tamtych jakże odległych latach, autor wiedział o plazmach, matrycach, wielu funkcji technologicznych, a przecież one jeszcze nawet nie raczkowały. Niesamowity potencjał, kunszt literacki, rzemiosło wysunięte wobec tego co z fantazją stworzył, przelewając na papier. Nudna i ciekawa, zależy czego spodziewamy się od pierwszej powieści która dla mnie jest otwierającymi oczami przenosząc się z przeszłości w teraźniejszość. Nie koniecznie powieść, stworzona dla technologii, twórców gier, ale o tym parę słów zarekomenduję w ; Cyberiadzie ; póki co, polecam wszem i wobec.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka. Intrygującą powieść fantastyczna z wątkiem miłosnym. Warta przeczytania :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zasiadając do napisania recenzji "Solarisa", nie wiedziałem, jak się do tego zabrać. Wpatrzony w pustą stronę edytora zastanawiałem się, o czym tak naprawdę ta powieść jest. O badaczach eksplorujących tajemniczą planetę? O zamkniętej w opasłych tomach solarystyce? O galaretowatym oceanie? A może o przeżywanej na nowo miłości Krisa i Harey? Każdy z tych wątków ma w powieści swoje zasłużone miejsce, a żaden z nich nie może zostać zepchnięty na boczny tor, bo tylko we wspólnym połączeniu tworzą one spójną, niesamowitą historię. Cóż więc mogę napisać? Czuję się pisarsko bezradny...

  Tak! Bezradność! To właśnie o tym jest "Solaris"! O bezradności człowieka wobec wszystkiego, czego nie zna i nie rozumie, i czego poznać, ani zrozumieć nigdy nie będzie mu dane.

  Lem przeniósł swoich bohaterów na planetę Solaris, którego prawie całą powierzchnię zajmuje płynna substancja. Wiele wskazuje na to, że substancja ta jest żywym organizmem, inteligentnym tworem, będącym najprawdopodobniej przedstawicielem obcej człowiekowi cywilizacji. Ten żyjący własnym życiem ocean jest przedmiotem badań od wielu dziesiątek lat; mimo to ludzkość nie posunęła się nawet o krok w zrozumieniu jego struktury, właściwości i celowości istnienia. Każda próba nawiązania z nim kontaktu kończy się fiaskiem; ocean uparcie milczy, zachowując się - jak pisze Lem - niczym słoń, po którego skórze spaceruje nic nieznacząca, obojętna mu mrówka.

  Człowiek, od zarania dziejów uznający się za najdoskonalsze stworzenie w całym wszechświecie, nie może znieść wyższości na pozór bezmyślnej galarety nad dorobkiem ludzkiej nauki. To niezrozumienie jednocześnie frustruje i motywuje, przynosząc kolejną falę nowych badań, a te z kolei rodzą nowe pytania, oczywiście pozostające bez odpowiedzi, sprawiając, że błędne koło przyjmuje coraz większe rozmiary.

  Bezradność... Niemoc wobec ogromu oceanu, jego na wskroś zanalizowanej, ale niepojętej potęgi; niemoc wobec zrozumienia sensu istnienia symetriad i mimoidów, a nade wszystko niemoc wobec "tworów F", których obecność jest... No właśnie - czym? Iluzją? Chochlikiem ludzkiej percepcji? Preludium obłędu? Lustrem odbijającym nas samych? A może upragnioną, wyczekiwaną od lat, ale niemieszczącą się w granicach ludzkiego zrozumienia próbą kontaktu?

  "Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, zabarykadowanych, ciemnych drzwi" - stwierdza wreszcie Kris, tym jednym krótkim zdaniem trafnie podsumowując smutną prawdę o pseudo-wielkości człowieka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
LA Lem. Futurological Congress, Lem 0/5 Nasza cena:
45,91 zł 55,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LA Lem. Futurological Congress, Lem

'A giant of twentieth-century science fiction' Guardian'This Room Guaranteed BOMB-FREE. From the Management'Hapless cosmonaut Ijon Tichy has been sent back to earth to attend the Eighth Futurological Congress in smog-bound, overpopulated Costa Rica, holed up with an assortment of scientists in a...
Homo Solaris Dar Miłości 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Homo Solaris Dar Miłości

Fabuła Homo Solaris – Dar Miłości osnuta jest wokół idei kosmicznej turystyki po planecie Ziemia. Są tu m.in. śmiałe projekty podróży po dziewiczych i ekstremalnie niedostępnych regionach świata na pokładach nowoczesnych, komfortowych i prawdziwie kosmicznych wehikułów, w pełni ekologicznych i ze...
Fiasko 0/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fiasko

Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, futurolog. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków.  Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników. Ziemska wyprawa próbuje porozumieć się z cywilizacją odległej planety Kwinty. Wszystkie wysiłki okazują...
Cyberiada 5/5 Nasza cena:
25,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cyberiada

Nowa edycja popularnej książki Stanisława Lema, którą autor uważa za swój prywatny wkład w poetykę literatury science fiction. Nikt bowiem nie skrzyżował w taki sposób przyszłościowej fantastyki z baśnią i filozoficzną powiastką, nikt nie sporządził takiego stopu materii "naukowo-technicznej” z...
Dzienniki gwiazdowe ii 0/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzienniki gwiazdowe ii

Ijon Tichy, "kosmiczny wędrowiec", bohater opowiadań Stanisława Lema, powraca, żeby znowu przemierzać wszechświat w poszukiwaniu nowych wyzwań. Do Dzienników gwiazdowych II weszły te przygody, które nie znalazły się w wyborze Jerzego Jarzębskiego z 1999 roku. Czytelnicy znajdą pośród nich m.in....
Niezwyciężony 5/5 Nasza cena:
21,62 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niezwyciężony

Jedna z najsłynniejszych i najbardziej lubianych powieści Stanisława Lema. Najdoskonalsza realizacja gatunku space opera w polskiej fantastyce. Powieść Niezwyciężony zajmuje szczególne miejsce w dorobku Stanisława Lema. Z kilku powodów. Przede wszystkim jest to batalistyczna space opera - opowieść...
Ogród ciemności i inne opowiadania 5/5 Nasza cena:
41,76 zł 48,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogród ciemności i inne opowiadania

Opowiadania Stanisława Lema w subiektywnym wyborze Tomasza Lema, syna pisarza Odkrywanie Lema nigdy się nie kończy. Do jego opowiadań zawsze można wracać i mieć pewność, że odnajdziemy w nich nowe wątki i pokusimy się o nowe interpretacje. To lektura pełna wiedzy i genialnych pomysłów, podtekstów...
Katar 5/5 Nasza cena:
23,84 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Katar

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem - amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze -  próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak...
Człowiek z marsa 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek z marsa

Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, futurolog. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników. Człowiek z Marsa to pierwsza, na wiele lat zapomniana powieść Lema. Jej tematem jest „wojna światów”...
Wizja lokalna 0/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wizja lokalna

Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, futurolog Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników. Wizja lokalna jest jedną z najoryginalniejszych powieści Lema. Z pozoru satyra polityczna, w rzeczywistości...
Summa technologiae 0/5 Nasza cena:
35,77 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Summa technologiae

Legendarne dzieło Lema. Synteza myśli człowieka ery techniki i nauki. Prorocza wizja rozwoju świata, która spełnia się na naszych oczach. Co się stanie, gdy cywilizacja wyzwoli się z ograniczeń materialnych i technologicznych? Jakie będą etyczne i filozoficzne konsekwencje rozwoju technologii? Czy...
Pokój na ziemi 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokój na ziemi

Ostatnia wielka przygoda Ijona Tichego Pokój na Ziemi toczy się w nieodległej przyszłości, kiedy ziemskie mocarstwa postanowiły wyekspediować swe arsenały i fabryki nowej broni na Księżyc, aby tam ewoluowały samopas, pozostawiając Ziemię w stanie pokoju i dobrobytu. Lęk przed tym, co się na...
Wybrane bestsellery
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
16,77 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia 0/5 Nasza cena:
33,03 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia

Zaplanuj najlepszy rok w swoim życiu! Oddaję w twoje ręce Magię planowania., notes, który pomoże ci uporządkować najbliższe dni, tygodnie, lata. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki, jak radzić sobie z rzeczywistością, inspiracje czy motywację do działania, lecz także energię, która pomoże ci...
Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania 0/5 Nasza cena:
29,24 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania

Niesamowite ciekawostki o… kupie, podane w zabawny i przystępny sposób. Co się dzieje z kupą po opuszczeniu przez nią toalety? Jakie kupy robią zwierzęta i dlaczego nie takie same? Czy kupa może być źródłem cennych informacji? Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych dociekliwe dzieci znajdą w...
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga 5/5 Nasza cena:
41,94 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Śmierć frajerom. Tom 1 0/5 Nasza cena:
41,95 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć frajerom. Tom 1

Powieść łotrzykowska dziejąca się w latach 1905–1925. Pasjonująca historia miasta, świetne wątki polityczne, i zawiłe relacje w warszawskim półświatku. Grzegorz Kalinowski zabiera nas do warszawskiego świata z początku lat dwudziestych budując swoich bohaterów na tle Warszawy z niezwykłą dbałością...
Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach...
Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1 0/5 Nasza cena:
33,08 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1

Pierwsza część wzruszającej „Sagi rodu Quinnów”, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów – Nory Roberts. Cameron, Ethan i Philip mają za sobą trudne dzieciństwo. Bici i wykorzystywani przez biologicznych rodziców, znaleźli prawdziwy dom u Stelli i Raymonda Quinnów. Cameron został kierowcą...
Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars

Niech nas galaktyka broni od starszych braci” – mówi Leia w opowieści filmowej „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”. To jedna z wielu scen, w których czytelnik może dowiedzieć się więcej o generał Organie: czy była Jedi, co ją powstrzymywało przed doprowadzeniem do incydentu politycznego w...
Neokora. Thorgal. Tom 39 0/5 Nasza cena:
16,76 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Neokora. Thorgal. Tom 39

Najnowszy tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme'a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.Główny bohater wraca do domu z wyprawy, podczas której uratował porwaną przez wyspiarzy córkę....
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
25,61 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku 4/5 Nasza cena:
26,61 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula