Schronienie

Autor:

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Inne wersje (5)
Książka, op. miękka
za 28,22 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,40 zł
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Audiobook na CD, mp3
od 26,73 zł
Nasza cena: 25,50 zł 34,00 zł Taniej o: 25%

Wartka akcja, intrygujące tajemnice i niebezpieczeństwo. Tego z pewnością nie zabraknie w kolejnej serii mistrza kryminałów - Harlana Cobena.
 
Mickey Bolitar jest nastolatkiem, który jak na swój młody wiek doświadczył wielkiej tragedii, po której w dodatku został sam. Na własnych oczach widzi, jak jego ojciec traci życie, a matka po wypadku nie potrafi dojść do siebie aż w końcu zostaje odesłana na odwyk. Jedyną osobą, która mu pozostała jest wujek, Myron Bolitar, którego wielbiciele Harlana Cobena mogli poznać w poprzedniej serii. Myron po raz ostatni rozmawiał z bratem szesnaście lat temu, a teraz dowiaduje się, że zginął w wypadku samochodowym. Tragedia rodzinna zmusza go do opieki nad bratankiem, który nie do końca za nim przepada. Jednak okaże się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, a młody Bolitar wiele odziedziczył po swoim wujku.
 
“Schronienie” to dopiero początek kryminalnej serii o młodym bohaterze. Mickey zostaje rzucony na głęboką wodę, bowiem w jednej chwili okazuje się, że jest półsierotą. W dodatku musi samodzielnie zmienić szkołę, w której zyskuje nie tylko nowych przyjaciół, ale i wrogów. Przy tym zakochuje się w Ashley, dziewczynie o niebywałej urodzie, która nagle znika bez śladu. W dodatku na drodze chłopaka pojawia się starsza, samotna kobieta, która twierdzi, że jego ojciec nadal żyje. Chcąc odkryć, co naprawdę stało się z tajemniczą Ashley i rozwikłać tajemnicze słowa staruszki rozpoczyna śledztwo, którego tropy doprowadzają go aż do czasów Holocaustu.
 
Harlan Coben jest jednym z najbardziej znanych autorów powieści kryminalnych na całym świecie. Jego powieści nagradzane były najważniejszymi trofeami z gatunku kryminał i thriller, takimi jak: “Edgar Award”, “Shamus Award” i “Anthony Award”, zdobywając również liczne wyróżnienia. Spore grono Czytelników zdobył za sprawą wcześniej już wspomnianej serii o Myronie Bolitarze występującej pod takimi tytułami jak: “Bez skrupułów”, “Krótka piłka”, “Bez śladu” i inne.

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-11-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Schronienie" H.Cobena to jest po prostu to czego szukam w książkach i do której pewnie jeszcze sięgnę nie raz.Niesamowita akcja i fabuła sprawiają ,że czyta się niesamowicie , chce się ja skończyć a zarazem nie chce się kończyć.Plusem jest ,że "Schronienie" to pierwsza z części thrillera więc jest szansa,że czytanie moje będzie jeszcze długo trwało.Niesamowitym plusem jest to,że Harlan Coben nawiązał do Holocaustu i do historii rodziny,która trafiła do Auschwitz co sprawi,ze książka staje się bardziej realistyczna i ma wymiar autentyczności. Następnym atutem książki są jej postacie,które intrygują, bawią, wzbudzają naszą sympatię i niechęć, a każda z nich jest na tyle wyrazista, że bardzo łatwo jest nam sobie je wyobrazić. Jeżeli zaś chodzi o akcję, to toczy się ona w zawrotnym tempie i wciąga już od samego początku.

  "Pozwól nam w trudzie powiększać nasze serca,

  w miarę jak się starzejemy,

  gdyż rozłożysty dąb daje lepsze schronienie....

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Harlan Coben to jeden z lepszych - a w moim mniemaniu najlepszy - pisarz połączenia sensacji, kryminału i thrillera. Nieustannie intryguje, kusi, wodzi za nos i nie zwalnia tempa ani na moment. Takiego znam z powieści dedykowanych dorosłym czytelnikom. Jaki jest jednak w odsłonie dla młodzieży?

  Jeśli znacie Myrona Bolitara, to Mickey Bolitar - bohater krótszej serii Cobena - nie będzie dla Was większym wyzwaniem. To bratanek cenionego przez wielu bohatera pokręconego, przebiegłego i z dużą rezerwą do samego siebie. Mickey odziedziczył wszystkie te cechy i w połączeniu z młodym wiekiem okazał się postacią tak samo charyzmatyczną co Myron. Lubię go i to nawet bardzo, bo nie cofa się przed niczym a dostał od życia w kość i to nie jeden raz. Na jego oczach zginął ojciec, a matka trafiła na odwyk. Z dnia na dzień jego życie całkowicie się zmieniło, bo stracił rodzinę, szkołę i stabilne warunki dorastania, trafiając do wuja, z którym niekoniecznie łączyły go dobre relacje.

  Autor ma to do siebie, że dopracowuje wszystkie swoje szczegóły w najmniejszym detalu. Dlatego tak bardzo lubię jego bohaterów - każdy z nich wyróżnia się indywidualnym zbiorem cech charakteru wyróżniającym go spośród tłumu. I nie chodzi tu wyłącznie o pierwszoplanowe postacie. Byłam ciekawa jak wypadnie w takim razie Mickey - nastoletni bratanego detektywa, którego kochają czytelnicy i nie znoszą książkowi wrogowie. A moja ciekawość została zaspokojona już od pierwszych stron, na których mogłam dostrzec, że chłopak jest idealną kopią - tylko młodszą - swojego wuja. Połączyło ich zamiłowanie do pakowania się w kłopoty i rozgryzanie tajemnic z precyzją godną pozazdroszczenia.

  Motyw przewodni w powieści jest znany dla Cobena - początkowa akcja nie wskazuje na to, że w powieści z biegiem fabuły aż się zagotuje od niewyjaśnionych spraw i poplątanych wątków. A jednak - ze strony na stronę Mickey zaczyna pakować się w tarapaty, decyduje się na poszukiwania nowo poznanej Ashley, która zaginęła bez wieści i zaczyna prześladować miejską wariatkę, która stwierdziła, że jego ojciec jednak żyje. Tajemnice i sekrety zaczynają mącić w głowie czytelnika i nie wiadomo kiedy zaczyna robić się naprawdę poważnie. Autor wie jak zachęcić czytelnika, by ten z wielkim zaangażowaniem śledził kolejne wydarzenia i kończąc rozdział - zaczynał drugi.

  "Schronienie" to ukłon Harlana Cobena w stronę jego młodszej publiczności. Pierwsze spotkanie z nastoletnią wersją książek autora uważam za bardzo udane. Chociaż nie będę Was oszukiwać - nie polecam tym, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z Cobenem. Mickey to dobry chłopak, jednak osobiście uważam, że Myron wciąż jest o krok przed nim. W końcu to jego nietypowy mentor, prawda? Harlan Coben nie porzuca swojej roli, po rz kolejny udowadnia, że jego książki to klasa sama w sobie, od których po prostu nie sposób się oderwać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Harlana Cobena autora kilkudziesięciu thrillerów, w tym wielu bestsellerów myślę, że nie trzeba szczególnie przedstawiać, bo każdy mol książkowy o nim słyszał.

  Popularny pisarz w najnowszej książce „Schronienie” opisuje już kolejne pokolenie, bo bratanka detektywa i bohatera całej serii książek Myrona Bolitare - Mickeya.

  Nastoletni Mickey trafia do nowej szkoły. Niestety wiele niedobrego wydarza się w jego życiu. Miał wypadek, jego ojciec nie żyje, a matka popada w nałóg i jest na odwyku, a ON musi zamieszkać z niezbyt lubianym wujem. W szkole też nie wiedzie mu się najlepiej. Udaje mu się jednak zaprzyjaźnić z Łyżką i Emą - dwojgiem odszczepieńców. Niestety dziewczyna, którą poznał i polubił, nagle znika, a od starej miejscowej wariatki dowiaduję się, że jego ojciec jednak nie umarł...

  Czytaj dalej: http://www.szkolnyklubrecenzenta.pl/2017/10/schronienie-harlan-coben.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie zdołamy uratować wszystkich. Zło istnieje. Nie ma wzlotów bez upadków, prawej strony bez lewej ani dobra bez zła."

  Thriller w lekkim i łagodnym wydaniu, skierowany do młodzieży, choć i starszym amatorom książkowego dreszczyku również może się spodobać, jako przyjemna, niezobowiązująca i swobodna lektura. Szybkie tempo, mnóstwo intrygujących zdarzeń, zaskakujące zwroty akcji, umiejętnie wykreowane postaci, wciągający klimat powieści. Mroczna i tajemnicza aura owiewa fabułę od pierwszej do ostatniej strony. Przyjazna narracja w dużym stopniu uwzględnia oczekiwania, otrzymujemy możliwość odbycia dobrej przygody czytelniczej.

  Głównym bohaterem jest Mickey Bolitar, sprytny i inteligentny piętnastolatek, bratanek detektywa Myrona Bolitara. Chłopak ciężko przeżywa tragiczną śmierć ojca w wypadku samochodowym i otacza troskliwą opieką matkę będącą na narkotykowym odwyku. Oprócz zmartwień rodzinnych pojawiają się także inne problemy życiowe, choćby szkolne perypetie z rówieśnikami, a także niepokoje związane z pierwszym zauroczeniem sympatią, tym bardziej że dziewczyna znika niespodziewanie z miasteczka i nikt nie wie, co tak naprawdę się z nią stało. Mickey wraz z trójką nowych przyjaciół, mocno różnych, ciekawych i oryginalnych, rozpoczynają śledztwo, nie zdając sobie sprawie jak wielkie niebezpieczeństwo i liczne pułapki na nich czyhają.

  I chociaż młodzi ludzie wydają się być nieco łatwowierni oraz mieć zbyt duże umiejętności i sprawności, jak na swój wiek, to jednak specjalnie to nie przeszkadza w odbiorze opowieści, sympatycznie czujemy się w ich towarzystwie, chętnie śledzimy ich losy, zmagania i wyzwania. Wątki zajmująco poprzeplatane, przyglądamy się im i relaksowo odrywamy od codzienności. Zatrważający stary dom, zagadkowa staruszka, ponure wspomnienia, mnóstwo kłopotów i jeszcze nieustanne poczucie osaczenia, potrzasku i złapania w sidła tajemnic. Chętnie sięgnę po kolejne tomy trylogii, miły przerywnik między innymi lekturami, sporo pogodnego humoru w dialogach.

  bookendorfina.pl

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie zdołamy uratować wszystkich. Zło istnieje. Nie ma wzlotów bez upadków, prawej strony bez lewej ani dobra bez zła."

  Thriller w lekkim i łagodnym wydaniu, skierowany do młodzieży, choć i starszym amatorom książkowego dreszczyku również może się spodobać, jako przyjemna, niezobowiązująca i swobodna lektura. Szybkie tempo, mnóstwo intrygujących zdarzeń, zaskakujące zwroty akcji, umiejętnie wykreowane postaci, wciągający klimat powieści. Mroczna i tajemnicza aura owiewa fabułę od pierwszej do ostatniej strony. Przyjazna narracja w dużym stopniu uwzględnia oczekiwania, otrzymujemy możliwość odbycia dobrej przygody czytelniczej.

  Głównym bohaterem jest Mickey Bolitar, sprytny i inteligentny piętnastolatek, bratanek detektywa Myrona Bolitara. Chłopak ciężko przeżywa tragiczną śmierć ojca w wypadku samochodowym i otacza troskliwą opieką matkę będącą na narkotykowym odwyku. Oprócz zmartwień rodzinnych pojawiają się także inne problemy życiowe, choćby szkolne perypetie z rówieśnikami, a także niepokoje związane z pierwszym zauroczeniem sympatią, tym bardziej że dziewczyna znika niespodziewanie z miasteczka i nikt nie wie, co tak naprawdę się z nią stało. Mickey wraz z trójką nowych przyjaciół, mocno różnych, ciekawych i oryginalnych, rozpoczynają śledztwo, nie zdając sobie sprawie jak wielkie niebezpieczeństwo i liczne pułapki na nich czyhają.

  I chociaż młodzi ludzie wydają się być nieco łatwowierni oraz mieć zbyt duże umiejętności i sprawności, jak na swój wiek, to jednak specjalnie to nie przeszkadza w odbiorze opowieści, sympatycznie czujemy się w ich towarzystwie, chętnie śledzimy ich losy, zmagania i wyzwania. Wątki zajmująco poprzeplatane, przyglądamy się im i relaksowo odrywamy od codzienności. Zatrważający stary dom, zagadkowa staruszka, ponure wspomnienia, mnóstwo kłopotów i jeszcze nieustanne poczucie osaczenia, potrzasku i złapania w sidła tajemnic. Chętnie sięgnę po kolejne tomy trylogii, miły przerywnik między innymi lekturami, sporo pogodnego humoru w dialogach.

  bookendorfina.pl

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula