Seria Mickey Bolitar - Harlan Coben

Kolejna seria Harlana Cobena! Mickey Bolitar, bratanek słynnego detektywa, który działa w świecie sportu i sportowców. Zaskakuje wszystkich, choć jest dopiero nastolatkiem.

Mickey Bolitar to dopiero nastolatek, mimo to ma już za sobą wiele nieprzyjemnych doświadczeń. Jego ojciec zginął na oczach chłopaka, a matka trafiła na odwyk. Mickey musi zmienić szkołę i miejsce zamieszkania. Trafia pod opiekę swego nielubianego stryja, detektywa Myrona Bolitara. Wkrótce jednak okazuje się, że obaj mają ze sobą wiele wspólnego. Uwielbiają zagadki i towarzystwo bardzo nieodpowiednich dziewczyn. Czy jedną z nich jest Ashley, nastolatka, która znika bez śladu? Mickey rusza na jej poszukiwania. W trakcie swojego amatorskiego śledztwa spotyka staruszkę, której słowa znów wywracają świat chłopaka do góry nogami: "Twój ojciec nie umarł". Tak oto zaczyna się ta pasjonująca i trzymająca w napięciu przez wszystkie tomy opowieść.

Przedstawiamy Wam powieściową serię, której głównym bohaterem jest właśnie Mickey Bolitar. To znakomicie skonstruowane i świetnie napisane sensacyjne thrillery autorstwa Harlana Cobena. Na cykl składają się, jak do tej pory następujące tytuły: "Schronienie", "Kilka sekund od śmierci", "Odnaleziony".

Harlan Coben to nazwisko, którego z pewnością nie trzeba przypominać żadnemu wielbicielowi thrillerów, kryminałów i powieści sensacyjnych. To bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych na świecie pisarzy amerykańskich. Każda kolejna powieść, która wychodzi spod jego pióra, niemal automatycznie staje się bestsellerem. Tworzy porywające, trzymające w napięciu fabuły, w których zwyczajni ludzie muszą stawiać czoła niebezpieczeństwom, z którymi mierzyć się mogą jedynie służby specjalne. Walczą o zwyczajne, szczęśliwe życie, a walka ta zapiera po prostu dech w piersiach. Do najsłynniejszych książek Cobena należą: "Nie mów nikomu", "Niewinny", "Jedyna szansa", "Bez pożegnania", "W głębi lasu" oraz cykl o Myronie Bolitarze (stryju Mickey'a).