Rywalki. Tom 1

Autor:

Kiera Cass

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 27
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Rok wydania
2014
Seria
Ilość stron
333
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 21,95 zł
Nasza cena: 25,40 zł 37,91 zł Taniej o: 33%

Trzydzieści pięć dziewcząt startuje w eliminacjach, by stać się wybranką księcia Maxona. Zdobycie serca księcia oznacza wyrwanie się z szarej smutnej rzeczywistości. Przeciętni ludzie żyją uwięzieni w kastach. Nie czeka ich żadna przyszłość. Wiedzą jednak, że prawdziwie piękne życie wiodą mieszkańcy zamku. Wzięcie udziału w konkursie to jedyna szansa na lepsze, piękniejsze życie. 35 dziewcząt walczy o względy księcia. Każda chce zostać jego żoną poza Ami. Ami Singer znalazła się tu z przypadku. Za namową rodziny wypełniła zgłoszenie, by „dali jej spokój”. Ami wcale nie marzy o księciu ani o innym życiu.

Wszystko zmienia się w chwili, gdy poznaje owego księcia. Okazuje się, że Maxon jest kimś, o kogo warto walczyć. Dziewczynie do gustu przypadają jedwabie i koronki. Może to jest życie, o którym zawsze marzyła...

Recenzje (27)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  32 z 48 osób uznało recenzję za przydatną

  Ile opinii, tyle sprzecznych spojrzeń na Rywalki. Sama sceptycznie podchodziłam do rozpoczęcia tej serii. Jedni rozpisywali się, że o jacie, ale genialne, a drudzy, że nudna. Więc wiecie co musicie wtedy zrobić, gdy stoicie na rozdrożu, czy czytać daną książkę, czy nie? Sięgacie po książkę i zachwycacie się nad nią. Naprawdę nie spodziewałam się, że mi się tak spodoba.

  Trzydzieści pięć dziewcząt walczy w eliminacjach wszelkimi możliwymi sposobami, przypodobać się księciu Maxonowi. Świat podzielony na kasty nie sprzyja w spełnianiu swoich zachcianek, a czasem nawet jedzenia do syta. Jednak to los może sprawić, że wyruszysz w świat blichtru i etykiety. Amerika nie chciała się znaleźć w tym gronie. Jednak gdy poznaje księcia, to już sama nie jest tego pewna, czy opuszczenie pałacu powinno jej zaprzątać umysł.

  Tym razem naprawdę mnie nie interesuje, co inni myślą o tym początku serii. Ja szykowałam się na błahą historie, która przecież nie wciągnie mnie w prześciganiu się w dobór sukienek i dodatków. Sama księżniczką nie jestem, a mój makijaż ogranicza się do tuszu do rzęs. Jak więc jest to możliwe, by takie rywalizacje mi się spodobały? Co takiego ta książka ma w sobie, że nie uznałam jej za próżną? Sądzę, że każda z nas skrycie marzy o zastaniu księżniczką.

  Podział na kasty, jest już ta obleganym tematem, że gdzie nie spojrzymy taki motyw jest w niej zawarty. Jednak w tym przypadku, coś urzekło mnie w tej historii i nie mogłam się od niej oderwać. Otworzyłam książkę na pierwszej stronie i nie odeszłam od niej chociażby na chwilę. Ma w sobie ten określony promyk, którego szukam w historiach. Oczywiście znajdziecie tutaj przewidywalne momenty. Tak, America może was denerwować, ale cała otoczka i sposób jej przekazu ma swój urok.

  Przed przeczytaniem tej książki byłam przekonana, że w tej lekturze odnajdą się wyłącznie nastolatki. Nic bardziej mylnego. O byciu księżniczką marzy nawet dorosła kobieta. Jestem zwolenniczką historii o prostym przekazie, niesprawiających wrażenia zawiłych i skoncentrowanych na pobudzeniu szarych komórek do wymyślenia. Może to źle zabrzmiało, ale uwielbiam takie lekkie, przyjemne w odbiorze zlepki słów. Nie mogę uznać jej za arcydzieło, ale jednocześnie mogę wam napisać, że skradła moje serce.

  Może i będzie tak, że z każdą kolejną częścią będę odczuwała znużenie tematem i zawiłościami miłosnymi. Nie przejmuję się tym, bo najważniejsze w odbiorze tej książki jest to, że musicie się zastanowić, czego po niej oczekujecie. Nie chce oceniać innych osób, ale te, które oceniały ją nisko, chyba szukali w niej arcydzieła. Nie każda książka musi być nieprzewidywalna, nie musi przekazywać swoją treścią wyszukanych słów i zachowań. Niektóre muszą być dla nas przyjemnością samą w sobie, by dzięki niej się odstresować i wyruszyć w odmęty wyobrażeń, o jakich nigdy byśmy siebie nie podejrzewali. To właśnie jedna z tych książek.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  14 z 15 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka jest bardzo ciekawa. Potrafi doprowadzić zarówno do uśmiechu jak i do głębokich rozmyślań. Intryguje i zadziwia. Budzi ciekawość - co stanie się dalej z główną bohaterką i jakie będą jej losy z księciem Maxonem? Amerika Singer prawie do ostatniej chwili swojej przygody, zastanawia się nad wyborem pomiędzy przystojnym księciem, a jej dawną miłością . Powieść bardzo wciąga i po zakończeniu pierwszej części miałam ochotę na poznanie dalszych losów Ami, Maxona, Aspena i całego dworu, który Mer kochała z całego serca.

  Książkę przeczytałam jednym tchem i natychmiast pobiegłam po kolejną część, by zobaczyć dalszy rozwój wydarzeń. Mogę polecić ją z całego serca wszystkim osobom, które lubią miłosne historie i romantyczne zakończenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  29 z 49 osób uznało recenzję za przydatną

  Naszą główną bohaterką jest America Singer, która należy do tzw. piątek. Zarabia na życie śpiewając na różnego rodzaju uroczystościach organizowanych przez ludzi należących do wyższych klas społecznych. Dziewczyna spotyka się z chłopakiem, który pochodzi z klasy niższej, czyli szóstek. Życie żadnego z nich nie należy do najlepszych, jednakże dziewczyna dorastała w nieco lepszych warunkach. Dwójka ukrywa swój związek w tajemnicy, gdyż żadna z rodzin mogłaby tego nie zaakceptować. Pewnego dnia do wszystkich dociera wieść, że niedługo w Illei rozpoczną się Eliminacje, w których 35 dziewcząt w wieku od szesnastego do dwudziestego roku życia, walczyć będzie o serce księcia oraz koronę. Matka stara się przekonać Americę, aby podjęła próbę i zadeklarowała swoją chęć wzięcia udziału, gdyż samo zakwalifikowanie się do nich, umożliwiłoby polepszenie warunków życia całej jej rodziny. Początkowo dziewczyna nie chcę przystać na propozycję swojej mamy, jednakże wkrótce, za namową Aspena, America postanawia wypełnić formularz.

  Książki autorstwa Kiery Cass, to literatura która w pełni pochłonie większość nastolatek. Napisana prostym językiem, zabawna oraz momentami wzruszająca. Jej dzieła czyta się bardzo sprawnie i bez najmniejszych problemów. "Rywalki" skończyłam czytać już pierwszego dnia, gdyż utwór nie należy do zbyt długich oraz, jak już wspomniałam, jest bardzo wciągający. Może się wydawać, że z czasem staje się przewidywalny, biorąc pod uwagę choćby sam tytuł, czy istnienie kolejnych części, ale zapewniam was, że nie raz was zaskoczy. Książka przenosi nas w bajkowy klimat Kopciuszka. Wspaniały, luksusowy pałac, najróżniejsze balowe suknie, szyte na miarę dla każdej z dziewczyn, pełno drogiej biżuterii oraz własny pokój z trzema pokojówkami do dyspozycji. Oczywiście do wszystkiego trzeba zaliczyć rodzinę królewską oraz księcia. Która z dziewczyn w dzieciństwie nie marzyła, aby znaleźć się w takim miejscu? Szczerze mówiąc ja nawet teraz chciałabym spełnić swoje dziecięce marzenia, chodzić w przepięknych długich sukniach oraz spać w pałacowym łóżku z baldachimem. Tak... zrealizujmy to!

  Sama postać Americi jest dość ciekawa. Jako, że pochodzi ona z niższych sfer, doskonale rozumie ludzi biedniejszych i ich potrzeby. Przez swoje ciężkie dzieciństwo jest niesamowicie dojrzała, zdolna do współczucia oraz stara się podejmować decyzje zgodne z tym, co podpowiada jej serce. Niestety niezawszeń jej się udaje. Bardzo często podejmuje decyzje spontaniczne i lekkomyślne, bardzo często występuje wbrew ogólnym zasadom panującym w zamku, co dość często kończy się dość nieciekawie. Dziewczyna jako jedna z nielicznych nie próbuje na siłę pokazać swoich wdzięków oraz atutów w rozmowie z księciem, gdyż z początku jej uczucia względem Aspena są na tyle mocne, że nie jest nim w ogóle zainteresowana, co tylko jeszcze bardziej przyciąga jego uwagę. Starała się za wszelką cenę pozostać sobą i nie udawać nikogo innego.

  Ocena: 4/5

  „W większości przypadków, kiedy kobieta płacze, wcale nie chce, żeby ktoś rozwiązał jej problem. Chce tylko usłyszeć, że wszystko będzie w porządku."

  „[...] Maxon stłumił ponury śmiech.

  -Ale ty nie, więc nie miałaś absolutnie żadnych oporów przed walnięciem mnie w krocze, tak?

  -Celowałam w udo!"

  Po książkę z tej serii sięgnęłam, gdyż doczytałam się wielu zachwalających opinii. Pożyczyła mi ją moja znajoma, która również była zachwycona całą serią. Polecam ją zarówno osobom młodszym jak i nieco starszym. W końcu kto nie chciałby powrócić myślami do swoich marzeń z dzieciństwa?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  27 z 46 osób uznało recenzję za przydatną

  Zanim udało mi się sięgnąć po książkę ,,Rywalki" zdążyłam dużo się o niej naczytać. Było to bardzo dużo pozytywnych słów, które zachęciły mnie jeszcze bardziej do przeczytania tej książki. Od początku myślałam, że będzie to przyjemna pozycja do przeczytania. Sądziłam także, że należy ona do kategorii książek, o których szybko się zapomina. Jakże ja się pomyliłam.

  Dlaczego nie da się szybko zapomnieć o książce ,,Rywalki"? Gdyż po skończeniu jej czytania, chce się czytać dalej. Tak się wciągnęłam w tę historię, że nie mogę się doczekać poznania dalszych losów Ami. Zastanawiając się teraz nad książką i nad jej historią nie znajduję jakiekolwiek momentu, który mnie zaskoczył, czegokolwiek, co byłoby na tyle innowacyjne, że czytelnik nie potrafiłby się opanować, aby to poznać. Jednakże jest coś takiego w tej książce, że jak zaczęłam ją czytać, to niechętnie się od niej odrywałam. To chyba po prostu magia Eliminacji i urok księcia Maxona.

  ,,Rywalki" jest to z pozoru banalna książka, z niczym zaskakującym, jednak potrafi bez opamiętania wciągnąć czytelnika w swój świat. Osobiście jestem zachwycona tą książką. Była dla mnie swego rodzaju powrotem do lat dzieciństwa, kiedy to lubowałam się w świcie książąt, księżniczek, pięknych sukienek. Cieszę się, że przeczytałam książkę ,,Rywalki" i wprost nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła sięgnąć po część drugą, czyli ,,Elitę".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  26 z 45 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiera Cass dorastała w Nowej Karolinie, ukończyła historię na Radford University. Mieszka z rodziną w Blacksburgu, w stanie Wirginia. W wolnych chwilach czyta, tańczy i zajada się słodyczami.

  35 DZIEWCZYN. JEDNA KORONA.

  Muszę przyznać, że pierwszym powodem, dla którego zapragnęłam przeczytać "Rywali" była okładka. Po mega wtopie, jaką zaliczyłam przy okazji sięgnięcia po "Wszechświaty", właśnie z powodu świetnej oprawy powinnam przestać wybierać książki pod tym kątem. Jednak, na szczęście, "Rywalki" okazały się nieporównywalnie lepsze od wspominanej pozycji i to pod każdym względem.

  Amercia żyje w Illei, państwie, którym rządzi rodzina królewska. Dzięki wielkiemu konkursowi jedna z poddanych poślubi księcia, a w przyszłości zasiądzie na tronie. Wydaje się, że jest to spełnieniem marzeń każdej dziewczyny, ale nie Ami. Dziewczyna nie chce brać udziału w wyścigu o koronę. Nie pragnie poślubić księcia...

  "Miesiąc temu oglądałam w telewizji sztywną, zdystansowaną, nudną osobę

  – kogoś, w kim nie wyobrażałam sobie, żeby ktoś mógł się zakochać.

  A mimo, że nie był zupełnie podobny do osoby, którą pokochałam,

  on okazał się osobą wartą, aby ktoś go kochał. "

  Szczerze mówiąc nie wiem co jest takiego w tej lekturze, że już od pierwszych stron bardzo mi się spodobała. Im dalej zagłębiałam się w historię Ami, tym trudniej było mi się od niej oderwać choć na chwilę... Co mnie tak urzekło? Poza wspomnianą już okładką, bo przecież, gdyby tylko o nią chodziło, to zamiast pochłaniać kolejne strony, bez przerwy gapiłabym się właśnie na oprawę...

  "Rywalki" to istna mieszanka przeróżnych elementów, które świetnie ze sobą współgrają. To połączenie współczesnego świata, reality show z dystopijną przyszłością, której akcja dzieje się w królewskim zamku. Nie brakuje tu zatem rywalizacji, intryg, romansu, rozrywki, jak i odrobiny dramatu - w końcu tylko jedna dziewczyna może zostać księżniczką.

  Zdecydowanie jest to jedna z tych lekkich książek o młodzieżowym, prostym stylu, nieskomplikowanej fabule, z szybką i interesującą akcją. Idealna książka, jeśli ktoś chce się zrelaksować po ciężkim dniu, czy lekturze. Jednak przede wszystkim polecam ją każdej dziewczynie, która skrywa w sobie księżniczkę i chce przeżyć niesamowitą przygodę w pałacu...

  Niejednokrotnie czytałam opinie, że "Rywalki" to nic innego, jak kopia popularnych "Igrzysk Śmierci". Może i to prawda, książki posiadają kilka wspólnych elementów, jednak dla mnie jest to zaletą. Te podobieństwo tyczy się głównie gatunku, podziału na kasty i rywalizacji, jako głównego motywu fabuły. Zatem jak czytam takie zarzuty i opinie to zastanawiam się po co ten ktoś sięga po książki tego typu? Ja osobiście lubię takie klimaty i nie czytam ich, by na siłę porównywać je do twórczości Suzanne Collins. Wierzcie lub nie, ale przed "dziewczyną igrającą z ogniem" też były książki o podobnej konstrukcji.

  "Rywalki" bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Choć przyznam, że bywały gorsze momenty, jak i cały wątek z atakami rebeliantów. Mimo to - od samego początku wiedziałam, że jest to książka typowo rozrywkowa, dlatego też nie wymagałam od niej wiele. Chciałam czarującą, ale nie mdłą romantyczną historię w wydaniu reality show i coś takiego właśnie otrzymałam. Od momentu zakończenia tej lektury nie mogę się doczekać kolejnego tomu!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 22 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Rywalki
 • Autor: Kiera Cass
 • Wydawnictwo Wydawnictwo Jaguar
 • Seria Rywalki
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2014
 • Ilość stron: 333
 • Format: 14x20 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788376861289
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Selection
 • Tłumacz: Kaczarowska Małgorzata
 • ISBN: 9788376861289
 • EAN: 9788376861289
 • Wymiary: 14x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Zorza Polarna. Mroczne materie. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zorza Polarna. Mroczne materie. Tom 1

"Bez tego dziecka wszyscy zginiemy" W Zorzy Polarnej poznajemy Lyrę Belacquę, sierotę z równoległego świata, w którym nauka, teologia i magia splatają się ze sobą. Lyra i jej dajmon w zwierzęcej postaci mieszkają - na wpół dzicy i beztroscy - wśród akademików oksfordzkiego Kolegium Jordana. Kiedy...
Odwet. Nie wkurzaj się. Tom 1 4/5 Nasza cena:
19,17 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwet. Nie wkurzaj się. Tom 1

Połączenie "Pretty Little Liars" z "Całkiem zabawną historią". Pełen napięcia thriller i jednocześnie dowcipna historia czterech krańcowo różnych dziewcząt, które połączyły swoje siły, aby odegrać się na szkolnych prześladowcach. Nie przewidziały jednak, że gra stanie się bardzo ryzykowna i...
Do wszystkich chłopców, których kochałam. Chłopcy. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do wszystkich chłopców, których kochałam. Chłopcy. Tom 1

Pierwszy tom serii, którego ekranizacja pojawi się na platformie Netflix! Lara Jean właśnie zaczyna naukę w klasie maturalnej. Jej starsza siostra wyjechała na studia do Szkocji, zrywając przy tym z chłopakiem, a młodsza robi wszystko, aby zaszczepić w ojcu chęć posiadania psa. Dziewczyny Song, jak...
To nie jest, do diabła, love story! Tom 1 5/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To nie jest, do diabła, love story! Tom 1

Pełna ciętego humoru i niebanalnego uroku seria, w której się zakochasz! Ella – rozważna, odpowiedzialna i ostra jak brzytwa. Jonasz – arogancki, zawadiacki i szalenie pociągający. Życie, które nie owija... w folię bąbelkową. Niespełna siedemnastoletnia Ella, sama i samotna, idzie przez życie jak...
Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,92 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to pierwszy tom bestsellerowej serii. Fantastyczna i przezabawna powieść o polskich trzynastolatkach, nie tylko dla trzynastolatków! Przeczytajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach, latającym...
Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, Czarownica i stara szafa 5/5 Nasza cena:
12,74 zł 19,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, Czarownica i stara szafa

Kultowy cykl stworzony przez profesora z Oksfordu od lat niesie nieprzemijalne wartości i uczy rozwijać wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników. Często miarą sukcesu czytelniczego książki jest filmowa ekranizacja dzieł literackiego, której w przypadku Lwa, Czarownicy i starej szafy podjęła...
Magiczne Drzewo. Tom 1. Czerwone krzesło 5/5 Nasza cena:
20,56 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magiczne Drzewo. Tom 1. Czerwone krzesło

NOWE ILUSTRACJE! Na podstawie "Magicznego drzewa" Andrzej Maleszka wyreżyserował oglądany na całym świecie cykl filmowy, nagrodzony EMMY AWARD i dziesiątkami innych nagród. Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę...
Baśniobór. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśniobór. Tom 1

Dawno żadna książka nie sprawiła mi tyle przyjemności. Żałuję tylko, że nie mogłem jej przeczytać, kiedy byłem dzieckiem. Christopher Paolini, autor Eragona. Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tajemnym miejscu zwanym Baśnioborem, który jest dziś jedną z ostatnich...
Raven. Tom 1. Biały kruk 4/5 Nasza cena:
33,16 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raven. Tom 1. Biały kruk

Pierwszy tom bestsellerowej serii fantasy dla młodzieży! Życie Piper i jej młodszego brata zmienia się w ciągu jednej nocy. Po tragicznej śmierci ich matki lądują na idyllicznej wyspie pod opieką nieprzyzwoicie bogatej babci, której nigdy wcześniej nie spotkali. Dziewczyna zaczyna się buntować, bo...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula