Obiecuję ci szczęście

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 15
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2022
Ilość stron
304
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
za 25,95 zł
eBook, mobi, epub
za 29,67 zł
Nasza cena: 44,45 zł

Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

Myślała, że szczęście nie istnieje. Ta dziewczynka pokazała jej, że to nieprawda.

Kalina jest zatwardziałą singielką. Piastuje stanowisko dyrektora w dużej gdańskiej firmie. Prowadzi swobodne życie, nie stroni od alkoholu. Nie planuje dzieci. Z domu nie wyniosła dobrych wzorców, więc nie widzi siebie w roli żony i matki. Bronka, który stara się o jej względy, traktuje jedynie jak kolegę.

Jednak przewrotny los płata jej figla. Po śmierci siostry zmuszona jest zaopiekować się jej córką, kilkuletnią Tosią. To prawdziwa rewolucja w życiu Kaliny, ale dzięki temu zaczyna weryfikować swoje podejście do wielu spraw i inaczej postrzegać małżeństwo. Postanawia również rozprawić się ze swoim cichym nałogiem.

Czy dzięki Tosi i Bronkowi Kalina będzie miała szansę na prawdziwe rodzinne szczęście?

Recenzje

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu:
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kalina to zagorzała singielka. Realizuje się zawodowo, korzysta z życia i nie odmawia sobie „drobnych przyjemności”. Ani myśli zakładać rodzinę! Do czasu... Wiadomość o śmierci siostry, z którą od dawna nie utrzymywała kontaktów i konieczność zaopiekowania się jej kilkuletnią córeczką, wywracają jej uporządkowany świat do góry nogami. Z Białegostoku Kalina wraca z małą Tosią i znalezionymi w mieszkaniu siostry pamiętnikami, z których dowie się jak wyglądało życie Moniki, po tym gdy opuściła rodzinny dom. Czy Kalina będzie potrafiła stworzyć siostrzenicy ciepły i bezpieczny dom? Czy Tosia pokocha nową ciocię i zaaklimatyzuje się w Gdańsku? Jak na pojawienie się wnuczki, o której istnieniu nie mieli pojęcia, zareagują dziadkowie, którzy niegdyś zmusili jej mamę do wyprowadzki i nie interesowali się jej losem? 

  Opisy codziennych zmagań Kaliny przeplatają się z fragmentami pamiętnika jej zmarłej siostry. Monika pisze w nich o swoim nieudanym małżeństwie, samotnym macierzyństwie, wspomina rodzinny dom i swoją pierwszą, wielką miłość. Zwraca uwagę jej emocjonalna niestabilność i życiowa nieporadność. Z czasem lektura tych fragmenty, podobnie jak Kalinę, zaczęła mnie nużyć i przytłaczać. Jednocześnie to pamiętnik Moniki jest głównym źródłem wiedzy o dzieciństwie obu sióstr. Apodyktyczny ojciec, w pełni podporządkowana matka i alkohol. Kalina i Monika nie miały dobrych wzorców. 

  „Obiecuję ci szczęście” to powieść, która porusza wiele trudnych kwestii. Pokazuje jak dzieciństwo w oparach alkoholu, wpływa na życiowe wybory i postawy. Uświadamia, że „nic tak nie niszczy relacji między najbliższymi jak milczenie, bo milczenie potrafi zranić bardziej niż przemoc fizyczna”. Samotność, śmierć, choroba, życie z syndromem DDA - Ewa Formella nie boi się ciężkich tematów. I, mimo że jest ich tak wiele „Obiecuję ci szczęście” ma wydźwięk pozytywny. To opowieść o tym jak dziecko, poczucie odpowiedzialności za nie potrafi zmienić priorytety i sposób postrzegania świata, innych ludzi i siebie. Autorka pozostawia czytelnika z nadzieją, że mała Tosia i jej ciocia, mimo trudnego startu będą szczęśliwe. 

  Może fabuła nie jest zaskakująca, kilka kwestii (np. proces adopcyjny) zostało przedstawionych dość pobieżnie i zdecydowanie więcej dowiedziałam się o życiu Moniki, choć to Kalina jest główną bohaterką powieści, ale faktem jest, że spędziłam z tą książką miłe popołudnie. Polecam jako odpoczynek po cięższych, bardziej wymagających pozycjach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu:
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, które uważam za jak najbardziej udane. Czytało mi się ją bardzo lekki, choć niekiedy wesoło nie było. "Obiecuję ci szczęście" to powieść, która zapada w pamięci. A to ze względu na tematykę jaka jest poruszana w tej historii. Chodzi tu o alkoholizm, depresję, walkę o lepszą wersję siebie. Książka opiera się na czasie teraźniejszym i zapiskach z pamiętnika siostry głównej bohaterki. Pewnymi momentami czytało się dość ciężko, zwłaszcza że nie zawsze mogłam zrozumieć postępowanie siostry Kaliny. Momentami się zastanawiałam jak można tak żyć, a z drugiej strony analizowałam jak ja bym się w danej sytuacji mogła zachować. Szczerze mówiąc - nie wiem. Bo tak naprawdę na nasze życie ma wpływ wiele czynników i wiele osób. Zdecydowanie to książka, która daje dużo do myślenia. Książka, która zmusza do zastanowienia się nad własnym życiem, własnymi wyborami, własnymi czynami.

  Czy polecam - jak najbardziej. To historia, która "zmusi" do refleksji. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu:
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kalina jest singielką i dyrektorem w dużej firmie. Nie wyniosła z domu dobrych wzorców, dlatego nie chce zakładać rodziny i nie planuje w przyszłości dzieci. Niespodziewanie po śmierci siostry Kalina zmuszona będzie zaopiekować się jej córką - Tosią. Dla kobiety to istna życiowa rewolucja, Kalina zaczyna inaczej postrzegać swoje życie. Jak pojawienie się Tosi zmienia życie Kaliny? Czy kobieta odnajdzie szczęście i miłość?

  To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednią książka, która czytałam "Dziewczynka z ciasteczkami" bardzo mi się podobała, więc postanowiłam sięgnąć po nową powieść autorki. Styl jakim posługuje się Pani Ewa jest niezwykle lekki i przyjemny, co sprawia, że jej książki się wręcz pochłania. Główną bohaterką książki jest Kalina, która w skutek śmierci swojej siostry Moniki jest zmuszona zaopiekować się jej kilkuletnią córką Tosią, która naprawdę skradła moje serce. Autorka pokazuje jak wielkie zmiany w życiu kobiety sprawiło pojawienie się Tosi, Kalina pod wpływem dziewczynki zaczęła inaczej patrzeć na życie oraz zweryfikować swoje podejście do kluczowych kwestii. W książce znajdziemy wstawki z pamiętnika Moniki - siostry Kaliny, które pomogły mi lepiej poznać przeszłość tej kobiety, zrozumiec jej postępowanie oraz decyzję, które nie zawsze pochwalałam. Bohatetowie zostali w bardzo realny sposób przedstawieni, jestem pewna, że większość z Czytelników z powodzeniem mogłoby się chociaż w mym stopniu z nimi utożsamić.

  Autorka w swojej powieści porusza szereg trudnych i ważnych tematów: alkoholizm, konflikty rodzinne, choroba czy adopcja, które wywołują w Czytelniku wiele skrajnych emocji. Książka jest idealna na jeden wieczór, ja miło spędziłam z nią czas i z pewnością sięgnę po inne książki autorki. Moja ocena 7/10.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu:
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Szczęście to pojęcie bardzo względne, więc trudno je jednoznacznie zdefiniować. Każdy człowiek przeżywa szczęście na swój sposób. Co więcej, w ciągu jego życia niejednokrotnie może zmienić się subiektywne pojmowanie tego, co go uszczęśliwia. Dlatego nie istnieje prosty przepis na to, jak odnaleźć szczęście. Szczęścia nie znajdziesz na zawołanie, ale możesz robić rzeczy, które sprawiają Ci radość i potencjalnie przybliżają Cię do upragnionego stanu. Przede wszystkim zastanów się, co Cię unieszczęśliwia. Szczęście to stan, w którym żyjemy w zgodzie z własnymi przekonaniami. Są ludzie, którym dużo do szczęścia nie potrzeba.

  Jak często zdarza wam się składać obietnice bez pokrycia? Obiecujecie coś, a jak przyjdzie, co do czego to nie dotrzymujecie danej obietnicy? Jak się wtedy czujecie? Macie wyrzuty sumienia? Myślę, że takie rzeczy się zdarzają. Nie zawsze zależą od nas, czasami jest to siła wyższa, na którą nie mamy wpływu. Bywa...

  "Historia lubi się powtarzać".

  Kalina pochodzi z rodziny, w której alkoholu raczej nie wylewało się za kołnierz. Rodzice zarówno jej jak i siostrze Monice nie umieli okazywać uczuć. Mało tego Monika bardzo szybko musiała wydorośleć i radzić sobie sama. Mając takie wzorce, Kalina nie zdecydowała się na stały związek, a o dzieciach ani myśli.

  "Do tej pory nawet nie myślała o własnym potomstwie. Wydawało jej się, że dzieci to nie dla niej. Że ona nie nadaje się na matkę - zbyt dużo nałogów, zbytnie wygodnictwo, brak odpowiedzialności za drugiego człowieka".

  Owszem jest taki jeden męski osobnik Bronek, który zabiega o jej względy, ale na nic więcej poza przyjaźnią chłopak nie ma co liczyć. Życie pisze różne scenariusze, nie zawsze dobre. Po śmierci Moniki Kalina dostaje pod opiekę siostrzenicę Tosię. Od tego momentu życie Kaliny zostaje wywrócone do góry nogami. Gdy pojawia się dziecko, kończy się beztroska i luzackie życie. Ale jest coś, z czego Kalina nie może tak od razu zrezygnować ALKOHOL.

  "Wieczory Kalina lubiła spędzać z alkoholem, który do tej pory był jej największym przyjacielem, powiernikiem i lekiem uspokajającym w jednym".

  Jak Kalina poradzi sobie z nową rzeczywistością? Czy Tosia i Bronek wprowadzą zmiany w jej życiu? Czy zwycięży alkohol, czy zdrowy rozsądek?

  Pani Ewa Formella w swojej powieści porusza trudne życiowe tematy: alkoholizm, nowotwór, depresja, samotność, rodzinne niesnaski, adopcja. Ciekawy pomysł i interesująca fabuła. Alkohol cichy wróg. Ludzie pili i piją, jedni mniej inni więcej. Przecież wieczorami jak się pije w samotności, to nie powinno to nikomu przeszkadzać. Jeżeli się kogoś krzywdzi to tylko siebie. A jak można krzywdzić siebie, korzystając z czegoś, co daje przyjemność? Kłótnie w rodzinach też były i są. Wiadomo, że nic tak nie rozdziela ludzi jak cisza i zakłamanie. Milczenie potrafi bardziej zranić niż przemoc fizyczna. Ta książka jest inna niż dotychczasowe pani Ewy. Jest podzielona na dwie części tu i teraz i wspomnienia Moniki spisane w pamiętniku. Nawiązując do tego pamiętnika, to właśnie on zajmuje sporą część książki, jego czcionka jest bardzo mała. Styl jego pisania wskazuje na kilkunastoletnią dziewczynkę, a nie na osobę dorosłą. Wywnioskować można z niego tyle, że pisała go osoba zaburzona, która raz kochała, raz nienawidziła. Praktycznie powtarza w nim w kółko to samo. Być może taki był pomysł Autorki, żeby Monikę przedstawić w takim, a nie innym świetle. Ja nie wnikam i nie kwestionuje decyzji Pani Ewy. Wam książkę polecam, żebyście się przekonali, jak w tym gatunku poradziła sobie Pani Ewa.

  Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Replika.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu:
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Szczęście jest uczuciem subiektywnym, a każdego uszczęśliwia coś innego. Jednak poprawne relacje rodzinne, poczucie bliskości, świadomość, że w bliskich mamy wsparcie, pomaga w odnalezieniu tego szczęścia. I sprawia, że zaczynamy go poszukiwać nie w rzeczach materialnych, a w sobie. Niestety niewiele osób może pochwalić się szczęśliwą rodziną, zawsze znajdzie się ktoś, kto poprawne stosunki zniszczy, kto będzie sprawcą nieszczęść, kto zada ból i doprowadzi do płaczu. Nie bez przyczyny ilość rozwodów wciąż rośnie, choć tak naprawdę prawdziwym nieszczęściem jest pozostawanie w związku bez miłości, w którym doświadczamy tylko zranienia, upokorzenia.

  Wie o tym doskonale Kalina Waloch, bowiem jej rodzice stanowią modelowy przykład toksycznego związku. Dyktatura ojca i uległość matki, która wolała chować głowę w piasek i odwracać wzrok od nieszczęścia doprowadziła do tego, że lich córka Monika opuściła dom i już nigdy do niego nie powróciła. Zakochana, liczyła na zrozumienie, tymczasem spotkała się z agresją rodziców, którzy się jej wyrzekli. Zatem nawet po zerwaniu związku nie wróciła już do rodzinnego domu, z trudem wiążąc koniec z końcem, ale czerpiąc satysfakcję z bycia samowystarczalną i niezależną. Monika podejmuje pracę w żłobku, jako opiekunka, kontynuuje również naukę, bowiem jej ambicje są dużo większe. Tym bardziej że wie, iż nie ma oparcia ani w rodzicach, którzy nie chcą jej znać, ani w siostrze, która nie odpowiedziała nigdy na jej listy.

  Przewrotny los znów łączy siostry, choć w dość niecodzienny sposób. Otóż chora na raka Monika umiera, pozostawiając na świecie rezolutną córeczkę Tosię. Co prawda Monika miała znajome, które mogłyby się zając dzieckiem, przynajmniej przez jakiś czas, ale Kalina nie wyobraża sobie, że mogłaby oddać dziewczynkę. Śmierć Moniki jest dla kobiety szokiem, ale fakt, że posiadała ona córkę, jeszcze większym. Tym bardziej, że nie ma pojęcia, co się mogło stać z ojcem dziewczynki, nieobecnym w chwili śmierci Moniki.

  Sam fakt, że Kalina przygarnia Antoninę, jest szokiem chyba dla niej samej. Zatwardziała singielka nie wyobraża sobie wejścia w związek, dość już napatrzyła się na związek rodziców by wiedzieć, że nigdy nie chce tak żyć. Poświęciła się zatem karierze, z dystansem podchodząc do mężczyzn. Wieczory zaś spędzając samotnie z lampką wina. Alkohol pomaga ukoić jej smutek, choć nie zdaje sobie sprawy z tego, że bez niego jest jej trudno radzić sobie z codziennością.

  Tosia ma szansę zmiękczyć jej serce, ale czy na tyle, by zaczęła ufać koledze z pracy, Bronkowi, który już od długiego czasu widzi w niej kogoś więcej, niż koleżankę z pracy. Dlatego też deklaruje pomoc w odnowieniu mieszkania Kaliny i przystosowania go do potrzeb nowej lokatorki. Planuje zdobyć serce dziewczynki, a później również jej opiekunki. Czy mu się to uda? Czy kiedykolwiek stworzą z Kaliną rodzinę? Czy Tosia będzie jej częścią? Co się stało z ojcem dziewczynki?

  Na te wszystkie pytania będziemy mogli odpowiedzieć dzięki lekturze słodko-gorzkiej powieści pt. „Obiecuję ci szczęście”, autorstwa Ewy Formella. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Replika książka, mimo sielskiej okładki, kojarzącej się bardziej z romansem, niż powieścią obyczajową, dotyka poważnych kwestii, takich jak toksyczne związki, błędy młodości, ale przede wszystkim alkoholizm. Ten ostatni temat dotyczy wielu bohaterów książki, również – jak się okazuje – męża Moniki. Jej historię odkrywamy wraz z Kaliną, która znajduje pamiętnik kobiety. Ten zabieg, zastosowany przez autorkę, zwiększa nasze zaangażowanie i sprawia, że tak naprawdę od książki nie możemy się oderwać. I to niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami powieści obyczajowych, czy oczekiwaliśmy romantycznej opowieści.

  Formella z lekkością opowiada historię, trudną i złożoną, która jednak dotyczy wielu rodzin, a być może wielu czytelników. Prawdopodobieństwo tej opowieści sprawia, że zaczynamy identyfikować się z bohaterami i ich otoczeniem, a być może zaczynamy dostrzegać niepokojące sygnały, dysfunkcje i w swoim domu, lub… w sobie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

 • To, co zostaje w nas na zawsze

  „To, co zostaje w nas na zawsze” – pierwszy tom serii Knockemout – to gorący romans dla dorosłych, który zachwyca między innymi ciętym humorem oraz niepowtarzalnym klimatem. Bestseller „New York Timesa”, viral TikToka, miejsce na topce Amazonu oraz nominacja w kategorii „romans” na Goodreads Choice...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,90 zł 35,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 36,54 zł
 • Trzy kobiety

  Trzy kobiety z różnych światów, które pewnego dnia połączył wspólny cel – walka o godność i możliwość decydowania o własnym życiu w rzeczywistości zdominowanej przez męski punkt widzenia. Karolina, córka znanego adwokata, nie może znieść tyranii ojca i uległości matki wobec męża brutala. Lucyna,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 39,55 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 35,79 zł
 • Kolor róż. Saga dworska. Tom 2

  Kiedy zauroczenie przeradza się w miłość... Julianna to mądra i piękna panna za szlacheckiego rodu. Dominik również pochodzi z zamożnej rodziny, ale los wygnał go daleko od domu, do dworu ojca Julianny, gdzie najął się jako parobek. Tych dwoje – wbrew wszystkiemu – łączy coraz więcej. Chętnych do...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,81 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 24,91 zł
 • Perfumeria na rozstaju dróg

  Mała Przytulna – urokliwe miasteczko wśród ukwieconych wzgórz. To miejsce, gdzie każdy chciałby zamieszkać. Miejsce, w którym wędrowny grajek od lat opowiada swoją historię, postawny piekarz szykuje nie tylko chleb, ale też strawę dla ducha, a ciekawskie sąsiadki znają wszystkie sekrety. Nawet te,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 33,82 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 33,67 zł
 • Wiosna w Przytulnej

  KAŻDA RODZINA MOŻE BYĆ NIEZWYKŁA. TA JEST NIEZWYKŁA AŻ ZA BARDZO! Rodzina Gawroszów: dziadkowie Apolonia i Antoni, rodzice Alicja i Andrzej oraz ich czworo dzieci, wydają się zwykłą rodzinką, jakich wiele. Kochają się, wspierają, jedno za drugim wskoczyłoby w ogień. Tę rodzinę wyróżnia jednak coś...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,99 zł 32,06 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,41 zł
 • Zapach bzów. Saga dworska. Tom 1

  Czasami los wiedzie do miłości krętymi ścieżkami. Dominik jest młodszym synem zamożnego właściciela dworu. Ma jednak poczucie, że życie jest wobec niego niesprawiedliwe. Majątek ma przejść w ręce starszego brata, który właśnie przygotowuje się do ślubu. Dominik także chciałby odgrywać w rodzinie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,92 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,70 zł
 • Drobnym drukiem

  Rowan Zajmuję się tworzeniem bajek. Parki rozrywki, studia filmowe, pięciogwiazdkowe hotele - to wszystko mogłoby być moje, gdybym odnowił Krainę Marzeń. Pomysł na zatrudnienie Zahry z początku wydawał się dobry... A potem ją pocałowałem. Sprawy całkiem wymknęły się spod kontroli, kiedy pod...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,00 zł 36,74 zł
  wysyłka w 24 godziny
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 37,35 zł
 • Córka z Włoch. Utracone córki. Tom 1

  Pierwszy tom zaplanowanego na osiem powieści cyklu „Utracone córki”. W londyńskiej kancelarii prawnej spotyka się kilka osób. Nie łączy ich nic, dopóki każda nie otrzyma pudełka z pamiątkami znalezionego w domu zmarłej kobiety, która przed laty prowadziła placówkę dla samotnych matek. Czy będą...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 34,23 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 34,24 zł
 • Magiczna chwila

  Wzruszająca opowieść o miłości do skrzywdzonego dziecka. napisana przez Kristin Hannah, uwielbianą na całym świecie autorkę powieści „Słowik“ oraz „Zimowy ogród“. Pewnego jesiennego dnia mieszkańców Rain Valley elektryzuje wiadomość o znalezieniu w parku dziwnego dziecka. Emocje sięgają zenitu, a...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 34,21 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,17 zł
 • Do zakochania jeden urok. Czarownice z Inverness. Tom 1

  Jedno niewinne zaklęcie potrafi odmienić lub nawet zniszczyć życie. Margo McKenzie pochodzi z jednej z najpotężniejszych magicznych rodzin w Szkocji. Ku rozpaczy krewnych odrzuciła czary po tragicznym w skutkach rytuale z udziałem jej matki. Dziewczyna stara się prowadzić zwyczajne życie. Pracuje w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 28,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,44 zł
 • Puste wygony

  Piąty tom porywającej wiejskiej sagi inspirowanej historią rodzinną autorki. Tynczyn zasnuły ponure chmury okupacji. W nowej rzeczywistości ludzie przekonują się, że tak, jak nie należy wracać do przeszłości, tak i o przyszłość lepiej nie pytać. Trzeba się skupić jedynie na tym, jak przetrwać....
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 45,00 zł 30,86 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,17 zł
 • Amelia

  NIC NIE DZIEJE SIĘ BEZ PRZYCZYNY...   W ciemną noc w Zabajce, ukrytej gdzieś pośród jezior i lasów Tucholi pojawia się tajemniczy gość. Pięknooka, czarnowłosa dziewczyna o wdzięcznym imieniu Amelia. Wdzięcznym, ale czy prawdziwym? Od tej pory spokojne życie mieszkańców małej miejscowości nabierze...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 47,99 zł 36,56 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 36,42 zł
Najczęściej kupowane razem
 • Ozdabianki. Kolorowy trening dla dzieci i nie tylko Outlet

  Kolorowanie nigdy wcześniej nie było tak przyjemne i zabawne! W tych niezwykłych książkach każdy znajdzie coś dla siebie. Mali artyści mogą dokładnie odwzorowywać kolory z przykładowych obrazków lub użyć własnej, niepowtarzalnej palety barw. Przepiękne wzory, bajkowe sceny, zadziwiające zwierzęta,...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 15,00 zł 5,67 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 5,10 zł
 • Terapia zajęciowa w geriatrii

  Opieka nad osobami starszymi jest wyzwaniem teraźniejszości. Terapia zajęciowa umożliwia właściwe ich wspieranie w zakresie wykonywania znaczących dla nich zajęć oraz podnoszenie jakości życia. Podręcznik został opracowany przez doświadczonych praktyków i zarazem nauczycieli akademickich. Autorzy w...
  Ocena: 0/5
  Akademickie podręczniki
  Cena detaliczna 94,00 zł 89,45 zł
  wysyłka w 24 godziny
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 87,98 zł
 • Muzykoterapia w rehabilitacji i profilaktyce

  Autorka przedstawia rolę terapii muzycznej w rehabilitacji ogólnej, jako uzupełnienie kompleksowego usprawniania dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, np. z wadami wzroku i niesprawnym narządem ruchu, po operacjach ortopedycznych. Książka zawiera nowatorską propozycję autorki kompleksowej...
  Ocena: 0/5
  Akademickie podręczniki
  Cena detaliczna 69,00 zł 65,66 zł
  wysyłka w 24 godziny
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 57,60 zł
 • Fizjologia starzenia się. Profilaktyka i rehabilitacja

  Dla współczesnych społeczeństw młodość, zdrowie, piękna sylwetka ciała to wartości fundamentalne. Coraz liczniejsze pokolenia osób starszych postrzegane są jako zagrożenie, a proces starzenia się jako dramat osobisty i niewygodny problem społeczny. Tymczasem radość z przeżywania podeszłego wieku...
  Ocena: 0/5
  Akademickie podręczniki
  94,00 zł
  wysyłka w 24 godziny
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 82,34 zł
 • Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,99 zł 23,99 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,60 zł
 • Magiczne miejsce. Tom 1

  Tak, to było kuszące – założyć tutaj hotel i nie martwić się o nic więcej, nie być związanym terminami, sprawami, spotkaniami. Żyć w rytmie natury, może kupić sobie psa i włóczyć się z nim po łąkach w dolinie? Witold Mossakowski, młody pracownik ministerstwa, przyjeżdża do Idy, bo tutaj kupił...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,90 zł 26,25 zł
  wysyłka w 24 godziny
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,29 zł
 • Położna z Auschwitz

  Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej W piekle obozu koncentracyjnego ocaliła tysiące dzieci. Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 46,90 zł 30,49 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,49 zł
 • Zemsta ma twoje imię

  Miłość to gra. Nie zawsze uczciwa, a czasem nawet niebezpieczna! Ian Ralf Tott, właściciel hotelowego imperium, to prawdziwy król życia. Jest bezwzględny zarówno w uczuciach, jak i w interesach, do tego uważa się za nowe wcielenie Jamesa Bonda. Bez skrupułów wykorzystuje i porzuca kobiety, a od...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,00 zł 14,80 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 14,68 zł
 • Zombie. Detektyw Dawid Wolski. Tom 2

  Nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru 2018. Adam Górnik – młody błyskotliwy prokurator. Kochający mąż i troskliwy ojciec. Wzorowy obywatel. Jeden z najmłodszych zabójców w Polsce. Kiedy miał piętnaście lat, zamordował szkolnego kolegę, chuligana i postrach innych uczniów, Filipa „Korsarza”...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,90 zł 24,34 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 23,94 zł
 • Terapeutka

  Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,90 zł 29,30 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,58 zł
 • Soda oczyszczona na straży zdrowia

  W nowej książce profesora Iwana Nieumywakina mowa o uzdrawiających właściwościach zwykłej sody spożywczej, które wcale nie są tak nieznaczne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Powołując się na doświadczenia naukowców i badaczy, którzy powszechnie stosują sodę oczyszczoną w swojej praktyce,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 30,46 zł 25,52 zł
  wysyłka w 24 godziny
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 17,16 zł
 • Oczyszczanie energetyczne

  Odkryj energię, która cię otacza i przekształć ją w szczęście Energia wymaga regularnego oczyszczania i pielęgnacji, jeśli pragniesz korzystnych zmian w sobie i otoczeniu. Aby cieszyć się pełnią życia, musisz uwolnić się od blokad energetycznych i przyciągnąć do siebie dobre wibracje. Dom, biuro...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 34,90 zł 20,00 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 17,45 zł
Wybrane bestsellery
Audiobook Przystań nad Wisłą mp3 0/5 Cena detaliczna 47,90 zł 36,88 zł Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Przystań nad Wisłą mp3

Tamara Pawlicka ma za sobą trudne dzieciństwo. Osierocona przez matkę, odizolowana od ukochanej babci i wychowywana przez apodyktycznego ojca, dla którego najważniejsze są praca i pieniądze, nie wie, co to radość i beztroska. Podporządkowana ojcu robi wszystko, by spełnić jego oczekiwania. Po jego...
najniższa cena z 30 dni: 43,12 zł
The Darkest Star. Magiczny pył 0/5 Cena detaliczna 49,90 zł 31,44 zł Do koszyka dodaj do schowka

The Darkest Star. Magiczny pył

Siedemnastoletnia Evie Dasher zostaje wciągnięta przez wir niebezpiecznych wydarzeń w klubie, jednym z niewielu miejsc, w którym ludzie i Luksjanie mogą się ze sobą swobodnie kontaktować. Kiedy dziewczyna poznaje Luca, który jest obłędnie przystojny, początkowo zakłada, że jest on członkiem rasy...
najniższa cena z 30 dni: 30,92 zł
Zemsta jest słodka 5/5 Cena detaliczna 44,90 zł 32,83 zł Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta jest słodka

Nie ma nic groźniejszego niż furia zdradzonej kobiety. No, chyba że… Trzy Furie! Trzy przyjaciółki – popularna piosenkarka, uwielbiana przez licealistów nauczycielka i spokojna gospodyni domowa – w jednym czasie dowiadują się, że niebawem każdą z nich czeka rozwód. Zdradzone i porzucone przez...
najniższa cena z 30 dni: 33,81 zł
Inkarnator. Honoriusz Mond. Tom 3 5/5 Cena detaliczna 47,90 zł 29,63 zł Do koszyka dodaj do schowka

Inkarnator. Honoriusz Mond. Tom 3

ŚMIERĆ NIE POZWALA O SOBIE ZAPOMNIEĆ. NIE MOŻNA OD NIEJ UCIEC. W Krakowie dochodzi do serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Ktoś naśladuje jednego z najokrutniejszych morderców wszechczasów. Zabójstwa przypominają wynaturzone dzieła sztuki. Morderca nigdy nie pozwala, by śmierć jego ofiar była zbyt...
najniższa cena z 30 dni: 29,58 zł
Hotel na uboczu 4/5 Cena detaliczna 44,90 zł 28,76 zł Do koszyka dodaj do schowka

Hotel na uboczu

NOWY THRILLER PSYCHOLOGICZNY AUTORKI BESTSELLEROWYCH „ZNAJDĘ CIĘ, CÓRECZKO” ORAZ „NIE IDŹ TAM”. Rankiem, w jeziorze, przy luksusowym hotelu na Mazurach, znalezione zostaje ciało młodej dziewczyny. Okazuje się, że to popularna youtuberka, którą zaproszono, by nagrała film promujący obiekt w...
najniższa cena z 30 dni: 28,25 zł
Przystań nad Wisłą 5/5 Cena detaliczna 47,90 zł 31,94 zł Do koszyka dodaj do schowka

Przystań nad Wisłą

Tamara Pawlicka ma za sobą trudne dzieciństwo. Osierocona przez matkę, odizolowana od ukochanej babci i wychowywana przez apodyktycznego ojca, dla którego najważniejsze są praca i pieniądze, nie wie, co to radość i beztroska. Podporządkowana ojcu robi wszystko, by spełnić jego oczekiwania. Po jego...
najniższa cena z 30 dni: 31,26 zł
Klątwa Langerów. Opowieść warmińska. Tom 1 5/5 Cena detaliczna 42,00 zł 28,80 zł Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa Langerów. Opowieść warmińska. Tom 1

Pierwszy tom nowej porywającej sagi Wioletty Sawickiej. W roku 1919 w rodzinie młodych Langerów, polskich Warmiaków, rodzi się pierwsze dziecko - dziewczynka, której dano na imię Lizka. W dniu jej narodzin w chałupie Langerów niespodziewanie pojawia się kilkuletni Franz, syn miejscowego...
najniższa cena z 30 dni: 28,46 zł
Fragile Heart. Scarlet Luck. Tom 2 5/5 Cena detaliczna 59,90 zł 31,99 zł Do koszyka dodaj do schowka

Fragile Heart. Scarlet Luck. Tom 2

Wyczekiwana kontynuacja miłosnej historii Rosie –  młodej i ambitnej dziennikarki muzycznej oraz fascynującego perkusisty Adama, który mierzy się z ograniczeniami, utrudniającymi mu ułożenie życia osobistego. Minęły trzy miesiące, odkąd Adam zerwał kontakt z Rosie. Słowa jego listu pożegnalnego...
najniższa cena z 30 dni: 35,80 zł
Jestem głód 0/5 Cena detaliczna 39,90 zł 27,76 zł Do koszyka dodaj do schowka

Jestem głód

Wśród czytelników Wron duże kontrowersje wywołuje zakończenie powieści, otwarte i pozostawiające pole do interpretacji. Co tak naprawdę wydarzyło się w scenie końcowej? Co mogło się wydarzyć?   Jestem głód to opowieść z wyraźnymi motywami autobiograficznymi. Wychowująca się w opresyjnej rodzinie...
najniższa cena z 30 dni: 24,46 zł
Do trzech razy Natalie. Natalii 5. Tom 3 0/5 Cena detaliczna 43,00 zł 28,49 zł Do koszyka dodaj do schowka

Do trzech razy Natalie. Natalii 5. Tom 3

Natalie powracają, by uciec w wielkim stylu... W Międzyzdrojach, uroczej nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej, gdzie zazwyczaj najgorszą plagą są kieszonkowcy, zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Nikt nie wie, kim była ofiara morderstwa. W tym samym czasie ktoś włamuje się do pustego pokoju...
najniższa cena z 30 dni: 28,83 zł
Bezkres magii 0/5 Cena detaliczna 59,00 zł 42,06 zł Do koszyka dodaj do schowka

Bezkres magii

„Tancerka Krawędzi“,, zupełnie nowa mikropowieść ze świata Archiwum Burzowego Światła jest ukoronowaniem Bezkresu magii, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: „Nadzieja Elantris“, (Elantris) „Jedenasty metal“, (Z...
najniższa cena z 30 dni: 41,77 zł
Kobiety od A do Z, czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o emocjach, postawach i życiowych wyborach 5/5 Cena detaliczna 46,90 zł 29,25 zł Do koszyka dodaj do schowka

Kobiety od A do Z, czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o emocjach, postawach i życiowych wyborach

O kobietach dla kobiet – mądrze i z humorem. Katarzyna Miller, znana i lubiana psychoterapeutka, dzieli się przemyśleniami na temat kobiet. Omawia kwestie ważne dla kobiecej tożsamości, wybierane przez kobiety role i postawy oraz mechanizmy psychologiczne, na które są szczególnie...
najniższa cena z 30 dni: 28,43 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula