Na ostrzu noża. Ruchomy Chaos. Tom 1

Autor:

Patrick Ness

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
488
Nasza cena: 25,45 zł 39,90 zł Taniej o: 36%

Pierwszy tom bestsellerowej trylogii Patricka Nessa. Na podstawie książki został nakręcony film z Daisy Ridley i Tomem Hollandem w rolach głównych, który wejdzie na ekrany kin w marcu 2021 roku.

Niezwykła podróż do świata, w którym nie ma kobiet, a wszystkie żywe stworzenia słyszą swoje myśli w niemilknącym strumieniu dźwięków, słów i obrazów zwanym Szumem.

Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on. Za miesiąc ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że mieszkańcy osady coś przed nim ukrywają – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec.

Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, natrafia na dziwną, milczącą dziewczynę. Kim ona jest? I dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie? W trakcie wspólnej podróży Todd będzie musiał oduczyć się wszystkiego, co zna, by zrozumieć, kim naprawdę jest.

Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Todd Hewitt jest ostatnim chłopcem, który żyje w Prentisstown, w osadzie w której nie ma kobiet.

  Odkąd Szpakusy w czasie wojny rozpyliły zarazek Szumu, wszystkie żywe stworzenia słyszą swoje myśli w niekończącym się strumieniu dźwięków, słów i obrazów zwanym Szumem.

  Pewnego dnia, Todd dowiaduje się czegoś strasznego przez co zostaje zmuszony do opuszczenia osady w celu ratowania własnego życie.

  Ścigany przez mężczyzn z osady natrafia na tajemniczego stwora odpornego na szum...stwór okazuje się jednak dziewczyną.

  Kim ona jest?

  Dlaczego nie zabił jej zarazek Szumu jak pozostałe kobiety w Nowym Świecie?

  Na samym początku jako ciekawostkę pragnę zaznaczyć, że na podstawie książki został nakręcony film z Tomem Hollandem i Daisy Ridley w rolach głównych, który swoją premierę ma 16 kwietnia 2021 roku 👌😍

  Osoby będące już po lekturze na pewno będą mogły odświeżyć sobie pamięć 😉

  "Na ostrzu noża" to bardzo interesująca oraz trzymająca w napięciu, powieść skierowana do wszystkich miłośników fantastyki, science-fiction opowiadająca o mrocznym dystopijnym świecie.

  Akcja powieści rozgrywa się na obcej planecie skolonizowanej przez ludzi, gdzie doszło do okrutnego w skutkach incydentu.

  Nieznana choroba zabiła wszystkie kobiety, a mężczyźni wraz ze zwierzętami nabyli zdolność słyszenia swoich myśli, zjawisko to nazywane jest Szumem.

  A gdyby tego było mało zwierzęta mówią "ludzkim głosem"

  W takim właśnie świecie żyje nasz główny bohater Todd wraz ze swoim psem Manczim. Wszystko było by pięknie, gdyby pewnego dnia spokojny świat chłopca nie wywrócił się "do góry nogami".

  Tego właśnie dnia Todd zostaje zmuszony do opuszczenia osady, by wyruszyć w podróż w towarzystwie psa oraz nieznanego stwora - kobiety...I tak zaczyna się ta przygoda pełna niebezpieczeństwa, walki o życie, tajemnic, nowych niewiadomych oraz prawdziwej przyjaźni.

  "Na ostrzu noża" jest fascynująca opowieścią, która wciąga czytelnika już od pierwszych stron, co w duecie z wartką akcją i przezabawna narracja z punktu widzenia głównego bohatera Todda, nie pozwala oderwać się od prezentowanej treści.

  Jest to historia o stracie, dorastaniu, przyjaźni oraz o nauce odpowiedzialności za siebie jak i drugiego człowieka.

  Podsumowując.Prezentowany tytuł to bardzo dobry przykład dystopijnej przygodowki, która dostarczy czytelnikowi ogromnej dawki wrażeń, humoru, pobudzi wyobraźnię ale również niesie ze sobą życiowe refleksje.

  Całość dedykowana jest z pewnością młodszemu pokoleniu, ale nie dzieciom, gdyż znajdziemy w niej również brutalne, krwawe oraz mroczne strony.

  Samo zakończenie kończy się w takim momencie, że natychmiast chcemy sięgnąć po tom II.Ale o tym już niedługo.

  Oczywiście gorąco wam polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Ruchomy chaos” to pierwszy tom serii „Na ostrzu noża” autorstwa Patricka Ness.

  To ciekawa opowieść o dystopijnym świecie. „W tym świecie nie ma niczego prócz Szumu, niczego prócz nieprzerwanych myśli mężczyzn i stworzeń, które cię atakują i atakują, i atakują, odkąd szpakusy rozpyliły zarazek Szumu w czasie wojny, ten zarazek, który zabił połowę mężczyzn i wszystkie kobiety co do jednej.” Jednak czy na pewno?

  Mnie zachwycił pomysł na słyszenie wszystkich myśli ludzi, zwierząt i stworów. „Szum to nieprzefiltrowany człowiek, a bez filtra człowiek to ruchomy chaos”. Zachwycające czy problematyczne?

  Czy Szum jest gwarantem prawdy? „Jest tam to, co prawdziwe i to, w co wierzysz i to, co sobie wyobrażasz i to, o czym fantazjujesz i mówi jedno, a równocześnie coś przeciwnego i chociaż prawda z całą pewnością tam tkwi, to jak masz poznać, co jest prawdą, a co nią nie jest, kiedy odbierasz wszystko?”

  Todd Hewitt jest ostatnim chłopcem w osadzie. Gdy na bagnach odkrywa obszar ciszy, niespodziewanie opiekunowie nakazują mu uciekać. Uzbrojony w nóż i w tajemniczy notes wyrusza w drogę. W czasie ucieczki spotyka dziewczynę… a przecież wszystkie miały umrzeć. Pytań jest coraz więcej. Dlaczego burmistrz go ściga? Dlaczego był oszukiwany w tak wielu obszarach swego życia? Czy w czasie realizacji zadania spotka ludzi, którzy mu zaufają, mimo jego pochodzenia? A może jest zdany na siebie?

  Dla mnie to opowieść o dorastaniu, o nauce odpowiedzialności za siebie i drugą osobę. To też książka przestroga, a takie lubię.

  Gorąco polecam Wam lekturę tej świetnej książki z rewelacyjną fabułą i pomysłem na bohaterów. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo na kolejny tom.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Witajcie w Nowym Świecie

  Wyobraź sobie, że żyjesz w świecie, w którym to, co myślisz słyszą wszyscy wokół, a Ty słyszysz myśli innych ludzi, tych myśli jest tyle, że zlewają się w jeden wielki szum. Mało tego ci ludzie, to wyłącznie mężczyźni, bo wszystkie kobiety zginęły. Idzie zwariować prawda?

  Właśnie w takim świecie żyje Todd, główny bohater powieści, pierwszego tomu serii Ruchomy Chaos, "Na ostrzu noża". Żyje w osadzie zwanej Prentisstown i jest jedynym chłopcem. Mężczyzną bowiem w według zasad osady, zostaje się dopiero w wieku lat trzynastu. Todd, pełnoprawnym mężczyzną, zostanie więc dokładnie za miesiąc. Jednak nim będzie mu dane obchodzić urodziny, pewne wydarzenie wychwycone w jego szumie przez mieszkańców osady i samego burmistrza Prentissa sprawi, że musi ON uciekać. Lecz nie jest to jedyny powód dla którego Todd musi opuścić swój dom, drugi powód kryje się w szumie mężczyzn z osady, związany z urodzinami chłopca, jest to coś tak strasznego, że jedynym wyjściem pozostaje ucieczka.

  Todd jest zdezorientowany, nie rozumie tego wszystkiego co dzieje się wokół niego w tak zawrotnym tempie. Pozostawiony sam sobie, rozumie tylko jedno, musi biec przed siebie, byle dalej od Prentisstown. Podczas ucieczki na bagnach natrafia na dziwną, milczącą dziewczynę. Kim ona jest? I dlaczego żyje? Czemu nie zabił jej zarazek Szumu, tak jak pozostałe kobiety w Nowym Świecie?

  Połączeni przypadkowym spotkaniem i zdarzeniami, którym muszą wspólnie stawić czoła, Todd i dziewczyna, o imieniu Viola, a także pies chłopca Manczi, wyruszą razem w podróż do osady zaznaczonej na mapie w pewnym notesie, notesie, który odegra w powieści ważną rolę.

  Co skrywa notes? Czy osada, do której zmierzają główni bohaterowie okaże się bezpieczna? Jak potoczą się losy chłopca i dziewczyny? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po "Na ostrzu noża". :)

  Pierwszy tom Ruchomego chaosu to klasyczny przykład powieści drogi. Główny bohater podczas podróży będzie musiał odrzucić to wszystko w co do tej pory wierzył, będzie musiał skonfrontować się z otaczającym go światem i odkryje, że to co miał za prawdę, okaże się wielkim kłamstwem. Będzie musiał zdecydować komu zaufać i po której stronie się opowiedzieć. Będzie to także czas dojrzewania bohatera i nawiązywania silnej, acz wcześniej mu nieznanej więzi, więzi przyjaźni.

  "Na ostrzu noża" to przerażający obraz dystopii, który budzi w czytelniku uczucie niepokoju, osamotnienia i tytułowego chaosu. Wraz z bohaterem będziemy wędrować i stopniowo odkrywać prawdę, która nie dla wszystkich jest wygodna.

  Zakończenie książki jest doprawdy spektakularne, cieszę się, że wiem dzięki lekturze drugiego tomu, jak to się skończy, ale współczuję tym, którzy czytali pierwszy tom wcześniej i musieli czekać na drugi tom by wiedzieć to, co ja już wiem ;)

  Panie autorze, nie robi się takich rzeczy czytelnikom, no doprawdy ! :D

  Jedyne co mi przeszkadzało podczas lektury to styl w jakim napisana jest powieść, choć z każdą kolejną stroną było coraz lepiej, być może oswoiłam się z tym specyficznym sposobem prowadzenia historii, którą poznajemy tylko z perspektywy Todda. Jeśli ktoś nie lubi narracji pierwszoosobowej to niech będzie na nią przygotowany w tym tomie. Uwagę zwracają też błędy popełniane przez Todda w jego przemyśleniach czy wypowiedziach, autor chciał w ten sposób podkreślić słabe wykształcenie chłopaka, bowiem w Prentisstown nauka była surowa zabroniona. Jest to ciekawy zabieg, ale nie ułatwia ON lektury.

  Jednakże to jedyne zarzuty z mojej strony wobec tej powieści. Sama fabuła, motyw Szumu, świat przedstawiony w książce, przygody Todda i Violi bardzo mnie wciągnęły, przeżywałam wraz z nimi ich ucieczkę przed tymi złymi i kibicowałam im z całego serca, zakończenie natomiast złamało mi serce !

  Jestem bardzo ciekawa jak zakończą się losy Todda i Violi i z niecierpliwością czekam na tom trzeci. Na pewno chętnie też sięgnę po film, który w tym roku wchodzi na ekrany na podstawie właśnie recenzowanego przeze mnie tu "Na ostrzu noża". Co mogę więcej dodać, sięgajcie po Ruchomy Chaos i czytajcie ! Zanurzcie się w Szumie spowijającym Nowy Świat !

  Ja polecam całym serduchem !

  Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przyznam szczerze, ze o serii ,,Ruchomy chaos” dowiedziałam się za sprawą zbliżającej się premiery filmu, a jako, że lubię dystopijne światy, a także ze względu na fakt, że zarówno trailer filmu jak i opis książek mnie zaintrygował postanowiłam sięgnąć po ,,Na ostrzu noża”. Serdecznie zapraszam Was do wspólnej wyprawy do świata gdzie wszyscy słyszą swoje myśli.

  Todd Hewitt jest ostatnim dzieckiem w Prentisstown, niewielkiej mieścinie zamieszkałej wyłącznie przez mężczyzn. Osadzie której mieszkańcy zarażeni są Szumem, który niegdyś zabił wszystkie kobiety oraz sprawił, że wszyscy słyszą nawzajem swoje myśli. W świecie gdzie każda Twoja myśl wystawiona jest na publiczny widok, a Ty sam atakowany jesteś nieustannym nurtem myśli innych osób (włączając w to zwierzęta) życie z pewnością nie należy do łatwych. Jednak nawet za takim życiem można zatęsknić, o czym boleśnie przekonuje się nasz bohater, gdy okazuje się, że świat nie jest do końca takim miejscem jakim mu to wmawiano od małego, a ON sam nie jest bezpieczny w Prentisstown. Zmuszony do ucieczki Todd, ku swojemu zdumieniu, natrafia na bagnach na milczącą dziewczynę, którą zdają się ścigać mieszkańcy osady. Z nieoczekiwaną towarzyszką i wiernym psem chłopak rozpoczyna podróż, która wywróci jego świat do góry nogami.

  ,,Na ostrzu noża’’ od pierwszych stron zaskakuje ciekawymi pomysłami. Po pierwsze otrzymujemy świat, który zdaje się składać z samych mężczyzn. Po drugie – co bardziej ciekawe – mamy Szum, będący niekończącym się nurtem myśli. Przyznam szczerze, że trochę się obawiałam jak ten element historii wypadnie w książce, w szczególności pisanej z perspektywy pierwszej osoby, jednak autor świetnie sobie z tym poradził. Otrzymujemy bowiem historię, w której nieustannie czuje się napięcie i walkę o zachowanie własnych sekretów, których wyjawienie czasami może kosztować życie. Do tego wszystkiego trzeba też dodać zagubienie w natłoku napływających zewsząd informacji i próby zachowania własnego ja w momentach gdy inni próbują zalać cię własnymi spostrzeżeniami. Mieszanka tego wszystkiego jest naprawdę wstrząsająca i sama wizja znalezienia się w świecie pełnym Szumu potrafi przyprawić o dreszcze.

  Pierwszy tom serii to głównie ucieczka naszych bohaterów i powolne odkrywanie informacji o świecie, Szumie i skrywanych przez lata informacji o miejscu w którym wychował się Todd. Z tego względu książka stosunkowo wolno się rozwija, a czytelnik może się czuć na początku nieco zagubiony i zniechęcony niewielką liczbą informacji. Książce jednak zdecydowanie warto dać chwilę by się rozkręciła, bowiem nie brakuje w niej zaskakujących zwrotów wydarzeń i naprawdę ciekawie skonstruowanego świata, który choć powoli odkrywa swe karty to naprawdę potrafi zaskoczyć.

  Do tego wszystkiego należy dodać naprawdę sympatycznych bohaterów. Todd to przykład młodego, niedoświadczonego bohatera, którego nietypowa sytuacja wrzuca od razu na głęboką wodę, zmuszając do szybkiej adaptacji i podejmowania trudnych wyborów. Viola to z kolei pierwiastek tajemnicy, a przypadkowe spotkanie owej dwójki spowoduje całą lawinę wydarzeń, której skutków nie sposób będzie przewidzieć. Bardzo fajnie nakreślono relacje między tą dwójką, początkową niechęć i nieufność, która powoli zmienia się w zrozumienie, że będą oni musieli współpracować by przeżyć, a także w świadomość, że losy tego drugiego nie są im w rzeczywistości obojętne. Naszą drużynę będzie zaś domykał pies Todda – Manczi. Ten uroczy czworonóg, choć nie jestem miłośniczką psów, kupił moje serce i osładzał lekturę, mimo iż mamy tu do czynienia z dość okrutnym światem, pełnym zakłamania i czyhających na każdym kroku niebezpieczeństw.

  Akcje obserwujemy z perspektywy Todda – więc jeżeli nie przepada się za narracją pierwszą-osobową może to stanowić pewien problem. Muszę jednak przyznać, że książka świetnie sprawdziła się w formie audiobooka – Maciej Więckowski doskonale sprawdził się w roli lektora i książka w jego wykonaniu stanowiła pełne emocji słuchowisko, nie będę też ukrywać, że sposób w jaki odczytywał kwestie ,,wypowiadane” przez Mancziego był po prostu cudowny.

  ,,Na ostrzu noża” to przykład fantastyki młodzieżowej, która może porwać również starszych czytelników. I choć początkowo lektura nie wywołała we mnie większych emocji, to jednak z czasem historia wciągnęła mnie i sprawiła, że wprost nie mogłam się od niej oderwać, a teraz z przyjemnością sięgnę po jej ciąg dalszy, który już czeka na półce. Nie będę też ukrywać, że z przyjemnością zapoznam się z ekranizacją powieści, która już niedługo trafi do kin, a która sądząc po trailerze, będzie jednak nieco różnić się od książki. Dlatego tym bardziej zachęcam przeczytajcie pierwowzór, zanim skusicie się na seans ;)

  Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie brakuje tutaj dobrego tempa akcji i przygód. Praktycznie cały czas mamy do czynienia z czymś istotnym dla całej fabuły, chociaż dociera to do nas dopiero po pewnym czasie – tak jak i do Todda, który w końcu potrafi połączyć zebrane fakty i dojść do sedna tego, dlaczego musiał uciekać i dlaczego część osadników na niego polowała. Czyta się to naprawdę lekko i przyjemnie, nie sposób się przy tej lekturze nudzić.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Audiobook CD MP3 Na ostrzu noża. Ruchomy chaos. Tom 1 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Na ostrzu noża. Ruchomy chaos. Tom 1

Niezwykła podróż do świata, w którym nie ma kobiet, a wszystkie żywe stworzenia słyszą swoje myśli w niemilknącym strumieniu dźwięków, słów i obrazów zwanym Szumem.Todd Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni...
Siedem minut po północy okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
24,02 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem minut po północy okładka filmowa

Światowy bestseller już na ekranach kin! Książka, która stała się inspiracją dla filmu z udziałem gwiazd Hollywood.   Wyjątkowa opowieść o miłości i stracie, o chłopcu, który musi stawić czoła prawdzie oraz potworach, które czasami goszczą w naszym życiu, zmieniając je na zawsze.   To arcydzieło...
Siedem minut po północy wyd. 2 5/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem minut po północy wyd. 2

Światowy bestseller! Niezwykła książka, która stała się inspiracją dla filmu z udziałem gwiazd Hollywood. Wyjątkowa opowieść o miłości i stracie, o chłopcu, który musi stawić czoła prawdzie oraz potworach, które czasami goszczą w naszym życiu, zmieniając je na zawsze. Arcydzieło współczesnej...
eBook Na ostrzu noża mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Na ostrzu noża mobi epub

Niezwykła podróż do świata, w którym nie ma kobiet, a wszystkie żywe stworzenia słyszą swoje myśli w niemilknącym strumieniu dźwięków, słów i obrazów zwanym Szumem. Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co...
Na ostrzu noża. Ruchomy chaos. Tom 1 4/5 Nasza cena:
35,61 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na ostrzu noża. Ruchomy chaos. Tom 1

Niezwykła podróż do świata, w którym nie ma kobiet, a wszystkie żywe stworzenia słyszą swoje myśli w niemilknącym strumieniu dźwięków, słów i obrazów zwanym Szumem. Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co...
Pytanie i odpowiedź 5/5 Nasza cena:
31,32 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pytanie i odpowiedź

Kontynuacja bestsellera Patricka Nessa Na ostrzu noża , na podstawie którego został nakręcony film z Daisy Ridley i Tomem Hollandem w rolach głównych, który wejdzie na ekrany kin w 2021 roku. Witajcie w Nowym Prentisstown! W mieście, które zadaje więcej pytań, niż daje odpowiedzi, w świecie, w...
Czas przyszły doskonały. Wyzwania i ukryte obietnice globalizacji 0/5 Nasza cena:
37,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas przyszły doskonały. Wyzwania i ukryte obietnice globalizacji

Jest to klarowna i jednocześnie zabawna książka o problemie, który obecnie zaprząta umysły wielu ludzi na całym świecie: o globalizacji. Autorzy dostarczają wielu informacji o niej i związanych z nią tematach, prezentując silne, liberalne stanowisko w sprawie globalizacji jako wehikule ludzkiej...
Betlejem 0/5 Nasza cena:
16,52 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Betlejem

Zbliżało się Boże Narodzenie. Ciekawe, kilkuletnie dziecko - Magda, nacierało, więc nie miałem wyboru i napisałem tę książkę. Pisałem po prawdzie z miłości, ale i po to, żeby odczepić się od uporczywych i niemożliwych pytań córki. Pytania były w rodzaju: a co byśmy zrobili, gdyby teraz pokazał się...
Pogrom 1905 5/5 Nasza cena:
27,14 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pogrom 1905

Skandale i tajemnice rewolucyjnej Warszawy Maj 1905 roku. Warszawa staje się miejscem makabrycznych wydarzeń: mieszkańcy miasta dokonują brutalnego samosądu na sutenerach i prostytutkach. W tym samym czasie generał-gubernator warszawski Konstantin Maksymowicz po nieudanym zamachu na swoje życie...
Ambasadoria 0/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ambasadoria

Ambasadoria to miasto sprzeczności położone na krańcach zbadanego wszechświata. Avice Benner Cho jest nawigatorką na statku podróżującym w „wiecznym nurcie”, morzu czasoprzestrzeni rozciągającym się pod dnem codziennej rzeczywistości. Po wielu latach powraca na swoją rodzinną planetę. Ludzie nie są...
Ten cholerny Księżyc 4/5 Nasza cena:
22,90 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten cholerny Księżyc

Klasyczna powieść science fiction opowiadająca o człowieku jako istocie wiecznie szukającej i badającej z narażeniem życia coraz to nowe obszary. Doktor Edward Hawks prowadzi na zlecenie amerykańskiej marynarki wojennej ściśle tajne badania nad tajemniczym obiektem znalezionym na Księżycu. Wszyscy...
Lore. Niegodziwi śmiertelnicy 5/5 Nasza cena:
22,47 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lore. Niegodziwi śmiertelnicy

Mrożąca krew w żyłach, zabawnie ilustrowana książka o najgorszych ludziach, którzy chodzili po świecie. Niektóre potwory są tylko wytworami naszej wyobraźni, zaś inne są równie rzeczywiste jak ciało i krew: ludzie pozornie tacy sami jak my, żyjący wśród nas, często niezauważani, czasem nawet...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula