Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Muminki,
Opowiadania z Doliny Muminków
Wydawnictwo: HarperKids
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2023
Ilość stron: 32
Opis

Rodzina Muminków i ich przyjaciele, tacy jak Włóczykij, Ryjek, Paszczak czy Mała Mi, to zachwycający bohaterowie, których stworzyła jedna z najbardziej znanych pisarek dla dzieci - Tove Jansson. Autorka serii wielu pełnych humoru i magii opowieści oczarowuje dzieci i dorosłych od lat.

Książka została przystosowana dla najmłodszych czytelników - proste teksty i towarzyszące im kolorowe piękne ilustracje. W serii dostępne są inne, równie urzekające opowieści ze świata Muminków - warto zebrać całą kolekcję!

- Nie chcę śniegu, jeśli śnieg oznacza, że nie będzie Włóczykija. Do Doliny Muminków przyszła zima i przyjaciel Muminka musi wyruszyć na południe. Muminek martwi się, czy Włóczykij będzie za nim tęsknił równie mocno, jak on za Włóczykijem. A jeśli nawet, jak się o tym dowie?

Dłuższy opis


Za treścią historyjki "Muminek i pierwszy śnieg" stoi Tove Jansson.

Oryginalny tytuł omawianej publikacji to Moomin and the Winter Snow.

"Muminek i pierwszy śnieg" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej publikacji to gwarancja świetnej zabawy. Krótka forma to mądry pomysł, by dziecko w wieku od trzech do pięciu lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Muminki jest jednym z ulubionych bohaterów, znanym wszystkim maluchom. Maluchy z zaciekawieniem podążają za przygodami tej postaci. Muminki uczy i bawi, świetnie wypełniając czas każdego dnia.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Poprzez lekturę rozwija się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością zmotywuje malucha do zadawania niekończących się pytań.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książek wspomaga małych ludzi w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań ćwiczy aparat mowy i rozwija ich słownictwo.
  • To super rozrywka dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Książkę wydano w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że nie waży zbyt dużo, wyruszając na wyprawę, bez przeszkód można ją zapakować dziecku do plecaka.

Jeśli po lekturze całości książki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj i zamów dla niego także kolejne bajki z cyklu "Opowiadania z Doliny Muminków".

Jest to stosunkowo krótka książka - jej długość: 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Muminek i pierwszy śnieg" udostępniło Wydawnictwo HarperKids. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to zobacz też inne pozycje tego wydawcy.

Czy książka "Muminek i pierwszy śnieg" jest odpowiednia dla dzieci zaczynających przygodę z Muminkami?

Tak, ta publikacja stanowi idealne wprowadzenie do świata Muminków dla najmłodszych czytelników. Tekst został uproszczony i dostosowany do percepcji kilkulatków, co pozwala im łatwo śledzić losy bohaterów. Fabuła skupia się na emocjach związanych z nadejściem zimy, co ułatwia dziecku zrozumienie zmian zachodzących w przyrodzie. Książka pomaga oswoić lęk przed nieznanym oraz uczy cierpliwości w oczekiwaniu na powrót bliskich osób.

Jaki nastrój dominuje w tej opowieści o zimowych przygotowaniach w Dolinie Muminków?

Opowieść utrzymana jest w spokojnym, nieco nostalgicznym, ale bardzo ciepłym i bezpiecznym tonie. Historia skupia się na melancholijnym momencie pożegnania z Włóczykijem oraz fascynacji pierwszymi płatkami śniegu. Dzięki łagodnej narracji dziecko uczy się akceptacji naturalnych cykli pór roku i związanych z nimi emocji. To doskonała lektura wyciszająca, którą warto czytać wspólnie przed snem w okresie jesienno-zimowym.

Czy ilustracje w książce są wierne oryginalnemu stylowi Tove Jansson?

Grafiki w tym wydaniu są kolorowe i nowoczesne, lecz wyraźnie nawiązują do klasycznej estetyki Doliny Muminków. Ilustracje zajmują całe strony, co skutecznie przyciąga uwagę dziecka i pomaga mu wizualizować opisywane wydarzenia. Kolorystyka jest stonowana i dopasowana do zimowej tematyki, przez co dominują w niej błękity, biele oraz szarości. Wysoka jakość wydruku sprawia, że detale są wyraźne, co zachęca do wspólnego wyszukiwania szczegółów na obrazkach.

Dla jakiej grupy wiekowej czytelników ta konkretna publikacja będzie najbardziej zrozumiała?

Publikacja została przygotowana z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, zazwyczaj od 3 do 5 lat. Krótkie zdania i duża czcionka sprawiają, że treść nie nuży malucha i pozwala mu skupić się na głównym wątku. Rodzice mogą wykorzystać tę historię jako punkt wyjścia do rozmowy o przyjaźni, tęsknocie i zmianach zachodzących w naturze. Trwała oprawa i poręczny format ułatwiają dziecku samodzielne przeglądanie książki bez ryzyka przypadkowego zniszczenia.

Dla kogo ta książka może okazać się niewystarczająca lub zbyt uproszczona?

Książka nie jest polecana dla starszych fanów serii poszukujących oryginalnych, wielowątkowych powieści Tove Jansson. Jest to uproszczona adaptacja obrazkowa, która nie zawiera filozoficznej głębi ani złożoności znanej z klasycznych tomów sagi. Czytelnicy oczekujący czarno-białych, autorskich grafik mogą poczuć niedosyt ze względu na współczesny, barwny styl ilustracji. Pozycja ta skupia się na prostym przekazie, więc dla dzieci powyżej 7 lat fabuła może okazać się zbyt mało angażująca.

Szczegóły
  • Tytuł: Muminek i pierwszy śnieg
  • Autor: Tove Jansson
  • Wydawnictwo HarperKids
  • Seria Muminki, Seria Opowiadania z Doliny Muminków
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Ilość stron: 32
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788327673459
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Moomin and the Winter Snow
  • Tłumacz: Naczyńska Zuzanna
  • ISBN: 9788327673459
  • EAN: 9788327673459
  • Wymiary: 21x26 cm
  • Dane producenta: HarperCollins Polska sp. z o.o., Domaniewska 34A, 02-672 Warszawa, Polska, info@harpercollins.pl, tel. +48 22 856 57 57
Recenzje książki Muminek i pierwszy śnieg (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna K. w dniu 2020-04-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    Wspaniała opowieść przenosząca małych czytelników do krainy Muminków. Rozbudza ciekawość i uruchamia wyobraźnię

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz

Jeżeli lubisz Muminek i pierwszy śnieg, te tytuły też Ci się spodobają

Jeśli po lekturze Muminka i pierwszego śniegu maluchowi został apetyt na historie o przyjaźni, przygodzie i zimowych odkryciach, warto sięgnąć po inne tytuły łączące ciepły humor z obrazową narracją. Poniższe książki i zeszyty proponują dalsze zabawy w obserwowanie świata, ćwiczenie mowy i manualnych umiejętności oraz codzienne opowieści, które łatwo wpleść w rodzinne czytanie.

  1. 1. Mama Mu na sankach, Jujja Wieslander

    Mama Mu na sankach to urocza, pełna humoru opowieść o zabawie i odwadze, która doskonale pasuje do tematu pierwszego śniegu. Książka celebruje radość z prostych zimowych przyjemności i pokazuje, że nietypowe pomysły mogą przynieść dużo uśmiechu. Krótkie scenki i wyraziste ilustracje sprawiają, że lektura jest przyjemna i angażująca. Dla małych czytelników to zaproszenie do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

  2. 2. Księżniczki i smoki

    Zbiór opowieści o księżniczkach i smokach łączy klasyczne motywy z nowoczesnym spojrzeniem, co pobudza wyobraźnię dziecka. Różnorodność historii pozwala sięgać po krótsze lub dłuższe lektury w zależności od nastroju. Ilustracje i żywe postacie sprzyjają tworzeniu własnych rozszerzeń fabuły podczas zabawy. To książka dla maluchów, które lubią baśniowe światy i humorystyczne zwroty akcji.

  3. 3. Krowa Matylda nie może zasnąć, Alexander Steffenmeier

    Historia Matyldy to zabawna i nieco przewrotna opowieść na dobranoc, idealna dla dzieci, które lubią humor i zwierzęce przygody. Książka pełna jest komicznych sytuacji, które rozładowują wieczorne napięcia i ułatwiają zasypianie przy śmiechu. Krótkie zdania i obrazki ułatwiają wspólne czytanie nawet najmłodszym. To propozycja dla rodzin szukających lekkiej, zabawnej lektury przed snem.

  4. 4. Dobre uczynki Cecylki Knedelek, Joanna Krzyżanek

    Opowieść o dobrych uczynkach łączy prostą fabułę z ważnym przesłaniem o empatii i pomaganiu innym. Dzieci śledzą przygody bohaterów, które pokazują, że małe gesty mają znaczenie - temat spójny z ciepłem i wartościami z Muminków. Narracja jest dostępna dla przedszkolaków, a ilustracje podtrzymują uwagę czytelnika. Książka sprzyja rozmowom o emocjach i relacjach w grupie.

  5. 5. Czerwony Kapturek

    Klasyczna baśń o Czerwonym Kapturku w prostej, zrozumiałej formie to bezpieczne wprowadzenie w świat tradycyjnych opowieści. Znane motywy i morały dają poczucie ciągłości kulturowej i dostarczają punktów odniesienia do innych historii. Dzieci doceniają rytm i powtarzalność, co ułatwia zapamiętywanie oraz wspólne opowiadanie. To także okazja do rozmowy o ostrożności i odwadze w przyjaznej formie.

  6. 6. Pucio umie opowiadać, Marta Galewska-Kustra

    Pucio uczy opowiadania prostych historii, co naturalnie rozwija umiejętności, które ćwiczy się podczas czytania Muminków. Ta część zachęca dzieci do budowania krótkich wypowiedzi i ćwiczenia sekwencji wydarzeń poprzez zabawne perypetie bohatera. Ilustracje i łatwe zadania wspierają rozwój mowy oraz pewność siebie przy konstruowaniu zdań. Dla maluchów zaczynających mówić to praktyczne i radosne uzupełnienie lektur.

  7. 7. Nauka z kotem Maćkiem. Na farmie, Hristo Dimitrov

    Kotek Maciek zabiera maluchy na farmę w formie zestawu zabaw i zadań, które łączą naukę z ruchem i kolorowaniem. Taka forma sprawia, że dziecko aktywnie uczestniczy w poznawaniu zwierząt i otoczenia, przypominając radosne obserwacje z książek o Muminkach. Labirynty, łączenie kropek i liczenie angażują uwagę i rozwijają sprawność manualną. To praktyczny sposób na przedłużenie książkowych tematów w twórczej formie.

  8. 8. Montessori. Ćwiczenia przedszkolaka, Katarzyna Szcześniewska

    Ćwiczenia w duchu Montessori to świetne uzupełnienie literackich podróży po Dolinie Muminków. Zeszyt łączy proste polecenia z ładnymi ilustracjami i pozwala dziecku poznawać świat roślin, zwierząt i kontynentów w naturalny sposób. Zadania sprzyjają samodzielności i koncentracji, co dobrze współgra z opowieściami rozwijającymi ciekawość. Dla przedszkolaka to okazja, by przełożyć obserwacje z książki na zabawę edukacyjną.

  9. 9. Gimnastyka języka. Kapitan Nauka. Loguś bawi się słowami. Zabawy logopedyczne

    Zeszyt z zabawami logopedycznymi zachęca do ćwiczeń mowy przez zabawne zadania i sympatycznych bohaterów. Regularne ćwiczenia wydłużają oddech i pomagają wyraźniej artykułować dźwięki, co wzbogaca doświadczenie po słuchaniu i opowiadaniu historii. Materiały są przygotowane z myślą o potrzebach trzylatków, więc praca nad wymową przebiega przyjemnie i bez presji. To wartościowe uzupełnienie dla rodzin, które chcą wspierać rozwój mowy podczas zabawy.

  10. 10. Moje pierwsze szlaczki

    Proste szlaczki i rysunki w tej książeczce pomagają najmłodszym ćwiczyć kontrolę ręki i orientację programu graficznego. Dziecko uczy się podążać po linii, odwzorowywać wzory i kolorować sympatyczne obrazki - wszystko w rytmie zabawy. Takie ćwiczenia dobrze uzupełniają czytanie obrazkowe, rozwijając zdolności potrzebne przy późniejszym pisaniu. To praktyczny zeszyt dla małych rączek i ciekawych umysłów.

  11. 11. Gucio wierzy w siebie. Uczucia Gucia, Aurelie Chien Chow Chine

    Historia Gucia skupia się na emocjach i budowaniu pewności siebie, co naturalnie odnosi się do tematów separacji i tęsknoty pojawiających się w Muminkach. Kolorowa, prostolinijna fabuła pokazuje trudne uczucia w bezpieczny sposób i podsuwa strategie ich pokonywania. Dzięki zmianom w grzywie bohatera dzieci widzą, jak emocje mogą się zmieniać i mijać. To wartościowa lektura pomagająca rozmawiać o własnych uczuciach z najmłodszymi.

  12. 12. Franklin i teatrzyk szkolny, Paulette Bourgeois

    Franklin mierzy się z tremą przed występem - temat bliski małym czytelnikom uczącym się radzić z emocjami i oczekiwaniami. Książka pokazuje, jak wsparcie bliskich pomaga odnaleźć odwagę i radość z udziału w grupowych aktywnościach. Prosta, ciepła narracja i znane postacie czynią lekturę bezpieczną i budującą. To dobra lektura przed szkolnym lub przedszkolnym debiutem dziecka.

  13. 13. Antek z babcią we wnętrzu Ziemi, Thomas Brunstrøm

    Wesoła, pełna przygód podróż Anka i babci do wnętrza Ziemi rozwija wyobraźnię i daje pole do rozmów o świecie i jego tajemnicach. Książka łączy elementy fantazji z humorem, co spodoba się młodym odkrywcom znającym już Muminkowe przygody. Dynamiczna fabuła zachęca do wspólnego opowiadania i zadawania pytań. Dla ciekawskich maluchów to doskonały pomysł na czytelniczą eskapadę.

  14. 14. Zima na ulicy Czereśniowej, Rotraut Susanne Berner

    Zima na ulicy Czereśniowej to obrazkowa wyszukiwanka, która zaprasza do długiego wpatrywania się w sceny pełne detali. Brak słów sprzyja opowiadaniu własnych historii i budowaniu narracji przez dziecko i dorosłego. Zimowe, codzienne scenki doskonale uzupełniają nastrój pierwszego śniegu z Muminków, rozwijając koncentrację i spostrzegawczość. To propozycja na wspólne ciche chwile z lupą wyobraźni.

  15. 15. Noc na ulicy Czereśniowej, Rotraut Susanne Berner

    Nocna odsłona ulicy Czereśniowej to kolejna wyszukiwanka pełna ciemnych, ciekawych scen i ukrytych postaci. Ta bezsłowna książka rozwija umiejętność obserwacji i inspiruje do tworzenia własnych opowieści na bazie ilustracji. Nocne scenki ułatwiają rozmowy o różnych porach dnia i o tym, co dzieje się, gdy wszyscy zasypiają. To świetny sposób na ćwiczenie wyobraźni przy lampce nocnej.

  16. 16. Cyferki. Nauka pisania krok po kroku

    Ćwiczenia grafomotoryczne w tej serii pomagają oswoić trzymanie kredki i precyzję ruchu - umiejętności przydatne po długich seansach czytania ilustracji. Proste zadania uczą cierpliwości i dokładności, a jednocześnie zachęcają do samodzielnej pracy. Dzięki nim dziecko zaczyna rozumieć związki między ręką a kreśleniem liter i cyfr. To dobry krok od czytania obrazkowego do późniejszych prób pisania.

  17. 17. Ćwiczenia 3-latka. Mali odkrywcy, Justyna Tkocz

    Seria 'Mali odkrywcy' odpowiada na dziecięcą potrzebę poznawania i eksperymentowania tuż po przeczytaniu przygód Muminków. Zadania przygotowane zgodnie z podstawą programową łączą naukę z zabawą, rozwijając spostrzegawczość i logiczne myślenie. Krótkie ćwiczenia są dostosowane do możliwości trzylatka, więc łatwo wplatają się w codzienne rytuały. To praktyczny sposób, by z książki przejść do aktywności rozwijających nowe umiejętności.

  18. 18. Ślad natury, Benjamin Zephaniah

    Rymowana opowieść o zwierzętach i owadach zachęca, by uważniej przyglądać się przyrodzie wokół nas - temat bliski Muminkom. Tekst w formie wiersza i bogata ilustracja pobudzają dziecięcą wyobraźnię i chęć do opowiadania własnych obserwacji. Książka sprzyja wspólnym spacerom i zabawom "w poszukiwanie" tego, co ukryte w parku lub ogrodzie. To ciepła propozycja dla małych miłośników natury.

  19. 19. Jadzia Pętelka idzie do przedszkola. Jadzia Pętelka, Barbara Supeł

    Historia Jadzi o pierwszym dniu w przedszkolu porusza tę samą tematykę emocji i relacji, która pojawia się w Muminkowych opowieściach. Książka pomaga oswoić niepokój przed nową sytuacją i pokazuje, jak krok po kroku nawiązywać znajomości. Prosty język i sympatyczne ilustracje sprawiają, że lektura jest bliska sercu przedszkolaka. To praktyczna lektura dla rodzin przygotowujących dziecko do grupowych zajęć.

  20. 20. Dobra bajka o najlepszej mamie, Magda Malicka-Fitzpatrick

    Dobra bajka o najlepszej mamie to czuła opowieść o więzi między dzieckiem a rodzicem, którą warto czytać po Muminkowych historiach rodzinnych. Narracja z perspektywy dziecka dodaje uczuciowej autentyczności i sprzyja rozmowom o miłości i wdzięczności. Ilustracje podkreślają ciepło relacji i zapraszają do wspólnego oglądania. To idealna książka na wieczorne przytulne chwile.

Każda z tych pozycji może stać się kolejnym małym odkryciem przy wieczornym czytaniu lub podczas wspólnych zabaw. Niech kolejne strony będą okazją do rozmów, śmiechu i nowych pytań.

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula