Poznaj niezwykłą opowieść o przyjaźni byłych więźniarek.
“Moje przyjaciółki z Ravensbrück” to historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami!
“Moje przyjaciółki z Ravensbrück” to historia, w której śmierć wydaje się być nadzieją. W tym świecie jedynie przyjaźń może okazać się ocaleniem. Jak żyć w obozie, otoczonym drutem kolczastym? Mimo wszelkich przeciwności, zawiązuje się tam kobieca więź, która jest trwalsza niż obozowe mury. Przyjaźń jest też silniejsza niż bezlitosne uderzenia. Bohaterkami tej opowieści są: Sabina, Helga, Bente i Maria. Każda z tych kobiet trafia do KL Ravensbrϋck z różnych powodów. Każda z tych kobiet jest też zupełnie inna. Przekonaj się, jak potoczyła się ich historia.
Wzruszająca, pełna emocji książka zachwyci każdego!
Książka zawiera wiersze Grażyny Chrostowskiej: polskiej poetki, która 18 kwietnia 1942 roku została rozstrzelana w Ravensbrück razem z dwunastoma innymi kobietami.
W każdej z tych historii starałam się odszukać losy mojej mamy. Dlaczego Jej nie pytałam, kiedy żyła? (…) Czytając kolejne rozdziały, znowu słyszałam głosy Jej obozowych przyjaciółek – Zosi Meres, Stachy Kumalowej: „pamiętasz, jak Binz biła”, „a w szwalni, na nocnej zmianie trzeba było się pilnować przed zaśnięciem, bo Binder niemiłosiernie tłukł, gdzie popadło”.
Elżbieta Kuta, Stowarzyszenie "Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrϋck”
O autorce
Magdalena Knedler jest polską pisarką, zajmującą się tworzeniem powieści kryminalnych i obyczajowych. To także redaktorka i recenzentka, współpracująca z portalami kulturalno-informacyjnymi. Pisarka jest laureatką nagrody EMOCJE 2017, przyznaną w kategorii “literatura”". Wyróżnienie otrzymała za powieści: “Klamki i dzwonki”, “Dziewczyna z daleka” oraz trylogię “Nic oprócz…”.
Autorka zadebiutowała w roku 2015, książką pod tytułem “Pan Darcy nie żyje”. Powieść została nominowana w kategorii “debiut” do nagrody EMOCJE 2015. Debiut literacki pisarki był także nominowany do nagrody WARTO 2016 w kategorii “literatura”. Wśród książek pisarki, można wymienić pozycje, takie jak: “Winda”, “Historia Adeli”, “Twarz Grety di Biase” czy “Tylko oddech”.