Gdzie poniesie wiatr

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2021
Format
135 x 215 mm
Ilość stron
560
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
za 31,44 zł
eBook, mobi, epub
za 31,03 zł
Nasza cena: 27,97 zł 49,90 zł Taniej o: 44%

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji sięgnąć po powieść "Gdzie poniesie wiatr", to nic straconego. Na twórczość Kristin Hannah zawsze jest dobry moment.

Kolejna książka autorki podbiła serca czytelników swoją bezbłędną i autentyczną narracją. Zacznij czytać i poznaj silną, zdeterminowaną bohaterkę.

Akcja powieści toczy się w 1934 roku w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, kiedy to świat pogrążony jest w Wielkim Kryzysie, a ludzie walczą o dobrobyt i lepsze jutro. Bezrobocie, susze, burze piaskowe, nieurodzaje to tylko kilka z problemów, z którymi muszą zmagać się obywatele i obywatelki. Jedną z nich jest Elsa Martinelli, która staje przed trudnym dylematem. Może zostać w miejscu, które kocha, które ma dla niej sentymentalne znaczenie, albo wyjechać do Kalifornii, gdzie są większe szanse na odnalezienie lepszego życia, tak zwanego ''amerykańskiego snu''. Wybierając jedno, straci drugie.

Czy wybór zawsze musi wiązać się z utratą? Jakie rozwiązanie będzie dla niej najlepsze? To tylko niektóre pytania, które sobie stawia i na które nie ma łatwych odpowiedzi.

Elsa Martinelli to kobieta, która, drogi czytelniku, zabierze Cię w podróż pełną odwagi i wyzwań, jednocześnie ukazując świat pogrążony w kryzysie i podziałach społecznych. Są ci, którzy mają wszystko oraz ci, którzy nie mają nic.


O książce

Brutalny realizm, głęboko emocjonalne postaci i żywa narracja sprawiają, że ta historia od samego początku jest na wskroś prawdziwa. Elsa to kobieta konsekwentnie broniąca wyznawanych przez siebie zasad oraz ludzi, których kocha. 

"Publishers Weekly"


O autorce

Kristin Hannah to autorka wielu bestsellerów, takich jak ''Słowik'', ''Wielka samotność'' czy ''Firefly Lane'', na podstawie którego powstał serial, cieszący się niemałą popularnością. Kristin Hannah zdobyła również liczne nagrody, między innymi Złotego Serca, Maggie i 1996 National Reader's Choice.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam powieści Kristin Hannha. Zaczęło się od cudownego "Słowika" a dalej było już z górki. Każda nowa powieść autorki przywołuje we mnie mnóstwo przeróżnych emocji i wszystko to sprawia, że wciąż mało mi jej postrzegania świata. Sięgając po "Gdzie poniesie wiatr" miałam wielkie oczekiwania, które w pełni zostały wypełnione. I to z nawiązką.

  Hannah tworzy historie, które zmieniają się pod wpływem doświadczeń, wydarzeń oraz podejmowanych decyzji. Tyczy się to fabuły oraz kreacji bohaterów. To jedna z najważniejszych zalet jej twórczości - dynamizm i dostrzegalna metamorfoza, zawsze na lepsze. Nie ominęło to także Elsy Martinelli, głównej bohaterki najnowszej książki autorki, która pokazała nam wszystkie swoje możliwe oblicza, kształtując swoją historię i modelując ją wraz z kolejno przerzucanymi stronami.

  Elsa musiała podjąć bardzo trudną dla siebie decyzję. Żyjąc w roku 1934, gdy Teksas narażony został na bezrobocie a także suszę, rolnicy porzucali swoje ziemie, by udać się w świat za lepszym życiem. Kobieta stając w obliczu walki o swoją ziemię zaczęła się zastanawiać czy nie lepiej byłoby porzucić wszystko i udać się do Kalifornii, gdzie obiecywano potencjalnie lepszy start. Tak rozpoczyna się niełatwa opowieść rodziny Martinelli, Elsy oraz jej córki Loredy, którym przyszło żyć w czasach, gdzie obiecywany Amerykański Sen, nie miał podstaw do spełnienia.

  To trudna opowieść a także piekielnie emocjonalna. Opowiada o Ameryce, która wcale nie była bajkowym miejscem. Nawiązuje do trudów życia, dramatycznych decyzji a także wielkiego poświęcenia. Ściska za serce i sprawia, że całość czyta się na raz, ponieważ niezwykle trudno jest odłożyć tą powieść czy przejść obojętnie obok kolejno opisywanych katastrof rolnych. I chociaż historia wydaje się na pierwszy rzut oka banalna, gdyż opowiada o dniu codziennym, zwykłej prozie życia, wcale taka nie jest - podział warstw społecznych, nacisk na lepszych i gorszych, odrzucenie, brak akceptacji, wszystko to dużo wyraźniej wydać właśnie na przykładzie zwykłych ludzi, takich jak my sami.

  Myślę, że "Gdzie poniesie wiatr" to jedna z najlepszych powieści w dorobku Kristin Hannah. Jest cudownie napisana a przy tym bardzo aktualna, mimo różnicy lat. Trudy życia w tej książce potrafią wycisnąć z oczu łzy, ale jest w tym wszystkim także promyk nadziei, który przebija się przez burzowe chmury. Jestem zachwycona, bo Kristin Hannah po raz kolejny przebija się w gronie pisarzy powieści obyczajowych prostotą formy, wspaniałą kreacją bohaterów a przy tym umiejętnym uchwyceniem prozy życia. Książkę znajdziecie w księgarni T[Adres usunięty], tam gdzie pozostałe bestsellery.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia Elsy rozpoczyna się w 1921 roku, kiedy to dwudziestopięcioletnia dziewczyna, uważana za starą pannę, postanawia wymknąć się spod wiecznej kurateli rodziców i w końcu posmakować życia. Najbrzydsza z sióstr, napiętnowania chorobą z dzieciństwa, świat poznaje dzięki książkom, dzięki nim marzy i pewnego dnia postanawia spełniać te marzenia. Owego pamiętnego dnia poznaje miłość swego życia, słodkiego chłopca włoskiego pochodzenia Raffaello Martinellego.

  Nadchodzi rok 1934. Wielki Kryzys trwa w najlepsze, a susza pustoszy Wielkie Równiny Teksasu. Miliony ludzi pozostają bez pracy. By ratować swą rodzinę, Elsa Martinelli decyduje się wyjechać do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia.

  „Gdzie poniesie wiatr” to niezapomniany obraz niewyobrażalnie bolesnej codzienności i życia w czasach Wielkiego Kryzysu.

  "Elsa Mar­ti­nelli uosa­bia tysiące męż­czyzn, kobiet i dzieci, któ­rzy w latach trzy­dzie­stych XX wieku poje­chali na zachód w poszu­ki­wa­niu lep­szego życia. Wielu z nich nie miało nic poza wolą prze­trwa­nia i nadzieją na lep­szą przy­szłość. Cecho­wała ich nie­zwy­kła odwaga i siła".

  Świetnie skrojone postacie niepostrzeżenie zdobywają nasze serca - to główny atut tej powieści. Elsa od zawsze pragnęła gdzieś przynależeć, być kochaną i odważną, ile będzie musiała poświęcić, by móc to zdobyć? Zostawia wszystko, co znajome i ukochane, udaje się w nieznane, bez grosza przy duszy z dwójką dzieci u boku. Zamiast obiecanego "american dream" czeka ich głód, poniżenie i skrajne ubóstwo. A każdy nawet najdrobniejszy przejaw dobra, tak niezmiernie rzadki w tamtych czasach, wywołuje ogromne wzruszenie.

  Więź z naturą, czerpanie z niej pełnymi garściami, życie według pór roku i z pracy rąk własnych dają niesamowitą satysfakcję.

  Ogromny szacunek i miłość do ziemi, bo to ona jest naszą matką karmicielką i odpłaca nam tym, co w nią włożymy. Proste i piękne wartości stąd płynące wywołują nostalgię i tęsknotę za dawnymi czasami. Ale natura bywa kapryśna i często po tysiąckroć odpłaca nam za lata wykorzystywań.

  To niesamowicie poruszająca historia, o której nie sposób zapomnieć. Spektakularna fabuła, bohaterzy, którzy stali mi się bardzo bliscy oraz emocje, które płoną jeszcze długo po lekturze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Gdzie poniesie wiatr" autorstwa Kristin Hannah, to przepiękne arcydzieło.. Świetna książka napisana przez świetną autorkę. Fabuła porusza, aż do szpiku kości. Nie ma tutaj zbyt dużej dozy radości, uśmiechu, miłości ani innych pozytywnych uczuć. Amerykę zniszczył Wielki Kryzys, do tego silne anomalie pogodowe i klęska ekologiczna. Jak widać, nie zbyt przychylne warunki dla ludzi.. Główna bohaterka, Elsa, która zawsze była uważana za chorowite i bezsilne dziecko, musi stanąć na wysokości zadania i zawalczyć o swoją przyszłość. Niesamowicie ujęła nie ta historia, polecam każdemu. Naprawdę warto ją przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kristin Hannah polubiłam w zasadzie od jej pierwszej przeczytanej przeze mnie powieści. I choć to nie najgłośniejszy "Słowik" najbardziej ujął mnie za serce, to każda kolejna historia Hannah zostaje ze mną na długo.

  Dlatego też z ogromną niecierpliwością czekałam na najnowszą książkę autorki o nieco banalnym tytule ("Gdzie poniesie wiatr", no naprawdę?), tym razem traktującą o Wielkim Kryzysie w Stanach Zjednoczonych.

  Na szczęście słaby okazał się tylko tytuł, bo cała reszta - jak przystało na Hannah - wciąż trzyma wysoki poziom.

  Rok 1934, Wielki Kryzys w amerykańskim stanie Teksas ma się lepiej niż kiedykolwiek.

  Susza pustoszy ziemię, piaskowe burze rujnują zdrowie, a wyniszczeni i pozostający bez środków do życia rolnicy tracą cały swój dobytek i nadzieję na lepsze jutro.

  W tych przedziwnych czasach na rozdrożu staje Elsa Martinelli. Wojownicza kobieta o wielkim sercu, która będzie musiała zdecydować kto jest dla niej najważniejszy - ziemia, która dała jej dom czy rodzina, która dom ten z nią tworzyła.

  Przyznam szczerze, że nigdy dotąd nie zagłębiałam się w historię USA na tyle, by dokładniej poznać zagadnienia związane z Wielkim Kryzysem. Początkowo nieco obawiałam się fabuły "Gdzie poniesie wiatr" - myślałam, że historyczne wstawki wpłyną na płynność akcji i przytłoczą bohaterów.

  Tymczasem nic bardziej mylnego - historyczne tło wydarzeń uczyniło tę książkę jeszcze bardziej przejmującą, a Elsę - główną bohaterkę - postacią niemal heroiczną.

  Kristin Hannah niczym uwspółcześniony Steinbeck snuje opowieść o kapitalizmie; o czasach, gdy bogactwo jednych okupione było wyzyskiem drugich. Nie boi się prawdy, nie stara się wygładzić tego, co ostre i bolesne, ani upiększyć tego, co brzydkie i brudne - w przejmujący sposób opowiada o tych, których Wielki Kryzys doświadczył i upodlił.

  Lwia część książki skupia się na życiu w Teksasie, w miasteczku opartym na hodowli zwierząt i uprawie ziemi. Ukazuje ludzi zmagających się z nieokiełznanymi i srogimi żywiołami, których dotychczasowe życie - na skutek klęski żywiołowej - obraca się niemal w popiół. Druga część tej powieści jest z kolei brutalna; bez owijania w bawełnę (bawełnę, ha!) przedstawia jakie piekło człowiekowi gotów jest zgotować drugi człowiek.

  Kristin Hannah stworzyła do bólu przejmującą i prawdziwą powieść; powieść, w której zżywamy się z bohaterami, razem z nimi cierpimy i razem z nimi się radujemy.

  I choć wciąż jestem urażona zakończeniem (bo poważnie, pani Hannah? Jak tak można -_- ), to uważam, że "Gdzie poniesie wiatr" to jedna z lepszych powieści autorki.

  Zaraz obok "Wielkiej samotności".

  I "Firefly Lane".

  Kristin Hannah na powrót zachwyca i staje się jedną z tych autorek, których książko czytam w ciemno.

  "Gdzie poniesie wiatr" nie jest łatwym i płytkim czytadłem, o którym za moment zapomnicie.

  To powieść, która zmęczy Was psychicznie i która na długo zostanie w Waszych głowach i sercach.

  Czy więc warto ją czytać?

  Ha.

  Nawet więcej niż warto.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Pamiętam, że pierwszą przeczytaną przeze mnie książką Kristin Hannah był „Słowik”. Zachwyciła mnie ona ogromnie. Ciągle wspominam ten dysonans podczas lektury – z jednej strony chciałam przeczytać ją jak najszybciej, a z drugiej delektować się każdym napisanym przez autorkę zdaniem… Czy z książką „Gdzie poniesie wiatr” wydanej nakładem Wydawnictwa Świat Książki było podobnie??

  Autorka akcję książki osadziła w niezmiernie trudnym czasie Wielkiego Kryzysu, kiedy to społeczeństwo dzieli ogromna przepaść. Z jednej strony mamy ludzi żyjących w olbrzymim dostatku, a z drugiej tych którzy nie maja zupełnie nic… Na tle tych wydarzeń poznajemy Elsę, wychowaną w tradycjonalistycznym domu, gdzie od najmłodszych lat wpajano jej, że uroda, której została pozbawiła spowoduje jej staropanieństwo. Na przekór rodzinie Elsa zakochuje się i od tego czasu zaczynają się dla niej trudne chwile….

  Rok 1934 pojawia się ogromna susza, która pozbawia pracy miliony ludzi i pustoszy Wielkie Równiny. Wielu z nich stanęło, przed dylematem: ostatkiem sił walczyć o swoja ukochaną ziemię czy udać się do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia? Czy ten głośny „amerykański sen”, który miał być krainą opływająca mlekiem i miodem był mrzonką czy faktycznie obiecywał godne życie?

  To książka, która przepełniona jest nadzieją i wiarą w lepszy los. Nie brakuje tutaj emocji, w tym miłości napędzającej główną bohaterkę do walki o lepsze jutro dla swoich dzieci. Tylko czy w tej spokojnej, oddanej ziemi kobiecie znajdzie się determinacja aby przetrwać mimo przeciwności losu? Jak długo znajdzie w sobie siłę, aby walczyć i bronić tych których kocha?

  Polecam serdecznie. Choć „Słowik” nadal jest w moim sercu na pierwszym miejscu, „Gdzie poniesie wiatr” to książka, która zdecydowanie zostaje w głowie na długo po zakończonej lekturze…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Kristin Hannah
 • Wydawnictwo Świat Książki
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 560
 • Format: 135 x 215 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381397339
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Four Winds
 • Tłumacz: Zielińska Anna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381397339
 • EAN: 9788381397339
 • Wymiary: 13.5 x 21.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -35%
  Pomiędzy siostrami

  Pomiędzy siostrami

  Nowa powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów „Słowik”, „Wielka samotność” oraz „Zimowy ogród”. Wzruszająca, chwilami zabawna, momentami dramatyczna i pełna goryczy opowieść o życiu. Czy może być coś wspanialszego niż miłość? A coś gorszego niż samotność? Dramatyczne losy dwóch sióstr, które po...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,97 zł 42,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -38%
  Rzeki płyną, jak chcą

  Rzeki płyną, jak chcą

  Trzy siostry, których życie skomplikowały wojna i miłość. Klara, Róża i Amelka. Panny Terechowiczówny. Przed wojną jeździły z rodzicami do wód, mieszkały w wytwornym pensjonacie, a matka pilnowała, by parasolkami chroniły delikatną cerę przed słońcem. Rok 1914 wywrócił życie sióstr, podobnie jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,63 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Terapeutka

  Terapeutka

  Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,32 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Nocna droga

  Nocna droga

  Życie każdej matki składa się z trudnych wyborów... Przez osiemnaście lat Jude Farraday stawiała potrzeby dzieci ponad własne i było warto: bliźniaki Mia i Zach wyrosły na parę bystrych szczęśliwych nastolatków. Kiedy do niewielkiej zżytej społeczności wprowadza się Lexi Baill - dziewczyna, która...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,02 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Bibliotekarka z Saint-Malo

  Bibliotekarka z Saint-Malo

  Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy” Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic. Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Firefly Lane. Tom 1

  Firefly Lane. Tom 1

  Kate i Tully od dziecka wspólnie zmagały się z problemami, które zsyłał im los. Czy zdołają uratować swoją przyjaźń, której fundamenty skruszyła zdrada? Bestseller New York Timesa, na podstawie którego Netflix stworzył popularny serial. Wyjątkowa powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,53 zł 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Odległe brzegi

  Odległe brzegi

  Elisabeth i Jack mają za sobą dwadzieścia lat małżeństwa. Kiedy ich córki wyprowadzają się z domu, dociera do nich, że ich związek się wypalił - stał się konwencjonalny i pozbawiony miłości. Rozmyślania o niewykorzystanych szansach doprowadzają do separacji, która jednak nie przynosi im szczęścia....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -33%
  Zimowy ogród

  Zimowy ogród

  Wciągający od pierwszej strony Zimowy ogród to powieść niezwykła - epicka historia miłosna i jednocześnie kameralny portret kobiet na życiowych rozdrożach. Działa na wyobraźnię, porusza liryzmem i podnosi na duchu. Długo pozostaje w pamięci. Czasem wystarczy otworzyć drzwi do przeszłości matki, aby...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,85 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Wielka samotność

  Wielka samotność

  Alaska, 1974. Nieobliczalna. Bezlitosna. Dzika. Dla rodziny w kryzysie jest to ostateczny test na przetrwanie. Ernt Allbright, były jeniec wojenny, wraca do domu po wojnie w Wietnamie całkowicie odmieniony. Kiedy traci kolejną pracę, podejmuje impulsywną decyzję: przeniosą się całą rodziną na...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,01 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Pozwól odejść. Firefly Lane. Tom 2

  Pozwól odejść. Firefly Lane. Tom 2

  Pokochałaś TullyiKate? Kristin Hannah, autorka bestsellerów „Słowik” i „Gdzie poniesie wiatr” prezentuje kontynuację powieści „Firefly Lane", na podstawie której powstał serial z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach głównych. Kiedyś – dawno temu – szła sama pogrążoną w ciemności drogą zwaną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,97 zł 42,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Prawdziwe kolory 5/5 Nasza cena:
27,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwe kolory

"Prawdziwe kolory" to skłaniająca do refleksji, poruszająca powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów z listy "New York Timesa". W charakterystycznym lekkim stylu tworząc niezapomniane postaci, opowiada historię trzech sióstr, których dotychczasowy stabilny świat rozpada się na kawałki z powodu...
Odległe brzegi 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odległe brzegi

Elisabeth i Jack mają za sobą dwadzieścia lat małżeństwa. Kiedy ich córki wyprowadzają się z domu, dociera do nich, że ich związek się wypalił - stał się konwencjonalny i pozbawiony miłości. Rozmyślania o niewykorzystanych szansach doprowadzają do separacji, która jednak nie przynosi im szczęścia....
Pomiędzy siostrami 5/5 Nasza cena:
27,97 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pomiędzy siostrami

Nowa powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów „Słowik”, „Wielka samotność” oraz „Zimowy ogród”. Wzruszająca, chwilami zabawna, momentami dramatyczna i pełna goryczy opowieść o życiu. Czy może być coś wspanialszego niż miłość? A coś gorszego niż samotność? Dramatyczne losy dwóch sióstr, które po...
Słowik 5/5 Nasza cena:
24,64 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słowik

Miłość pokazuje nam, kim chcemy być. Wojna pokazuje, kim jesteśmy. Światowy bestseller już w Polsce! Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności ,w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna...
Rzeczy, które czynimy z miłości 5/5 Nasza cena:
28,51 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeczy, które czynimy z miłości

Kristin Hannah, ulubiona powieściopisarka polskich czytelniczek, autorka licznych bestsellerów „New York Timesa”, trafia do najgłębszych i najwrażliwszych zakamarków naszych serc. Książka „Rzeczy, które czynimy z miłości” to sugestywna i wzruszająca opowieść o magii i sile macierzyństwa. Mówi o...
Zdarzyło się nad jeziorem Mystic 5/5 Nasza cena:
28,82 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdarzyło się nad jeziorem Mystic

Wzruszająca powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki bestsellerów Słowik oraz Zimowy ogród. Choć to historia jednej kobiety – lecz przemawia do wszystkich – do każdego, kto znalazł odwagę, by wybrać między tym, co jest, a tym, co mogłoby być. Blake Colwater, wzięty adwokat z Los Angeles,...
Wielka samotność 4/5 Nasza cena:
26,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka samotność

Alaska, 1974. Nieobliczalna. Bezlitosna. Dzika. Dla rodziny w kryzysie jest to ostateczny test na przetrwanie. Ernt Allbright, były jeniec wojenny, wraca do domu po wojnie w Wietnamie całkowicie odmieniony. Kiedy traci kolejną pracę, podejmuje impulsywną decyzję: przeniosą się całą rodziną na...
Pozwól odejść. Firefly Lane. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,97 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozwól odejść. Firefly Lane. Tom 2

Pokochałaś TullyiKate? Kristin Hannah, autorka bestsellerów „Słowik” i „Gdzie poniesie wiatr” prezentuje kontynuację powieści „Firefly Lane", na podstawie której powstał serial z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach głównych. Kiedyś – dawno temu – szła sama pogrążoną w ciemności drogą zwaną...
Jedyna z archipelagu 5/5 Nasza cena:
29,56 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedyna z archipelagu

Niezwykła powieść uwielbianej w świecie autorki A co ty chcesz powiedzieć swojej matce? Bolesne dzieje skomplikowanych relacji matki i córki, opowieść o przeszłości, która je dzieli, ale i o perspektywach na przyszłość. Przed laty Nora Bridge porzuciła męża i córki. Odniosła sukces jako autorka...
Firefly Lane. Tom 1 5/5 Nasza cena:
32,53 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Firefly Lane. Tom 1

Kate i Tully od dziecka wspólnie zmagały się z problemami, które zsyłał im los. Czy zdołają uratować swoją przyjaźń, której fundamenty skruszyła zdrada? Bestseller New York Timesa, na podstawie którego Netflix stworzył popularny serial. Wyjątkowa powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki...
Zimowy ogród 5/5 Nasza cena:
26,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimowy ogród

Wciągający od pierwszej strony Zimowy ogród to powieść niezwykła - epicka historia miłosna i jednocześnie kameralny portret kobiet na życiowych rozdrożach. Działa na wyobraźnię, porusza liryzmem i podnosi na duchu. Długo pozostaje w pamięci. Czasem wystarczy otworzyć drzwi do przeszłości matki, aby...
Firefly Lane. Tom 1. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
35,49 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Firefly Lane. Tom 1. Wydanie serialowe

Kate i Tully od dziecka wspólnie zmagały się z problemami, które zsyłał im los. Czy zdołają uratować swoją przyjaźń, której fundamenty skruszyła zdrada? Bestseller New York Timesa, na podstawie którego Netflix stworzył popularny serial. Wyjątkowa powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki...
Wybrane bestsellery
Mortalista 4/5 Nasza cena:
27,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
Jadzia Pętelka wita dzidziusia 5/5 Nasza cena:
15,24 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jadzia Pętelka wita dzidziusia

Pętelkowie przywitali nowego członka rodziny. Jadzia jest bardzo przejęta, bo przecież niełatwo być starszą siostrą. Czasem trzeba zabawiać dzidziusia, kiedy płacze albo pomagać tacie w zmienianiu pieluch. A czasem można też... trochę się zezłościć! Zwłaszcza gdy trzeba dzielić się mamą z małym,...
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach 5/5 Nasza cena:
27,63 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty....
Noc na ulicy Czereśniowej 5/5 Nasza cena:
24,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc na ulicy Czereśniowej

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku....
Obcy 5/5 Nasza cena:
25,97 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obcy

Są ludzie, którzy twierdzą, że zło to brak dobra. A ja jestem pewny, że zło to tylko i wyłącznie człowiek. Retlowowie przyjeżdżają do polski jako repatrianci. Osiadają w spokojnej wiosce, a ich największym marzeniem jest stać się „swoimi”. Co muszą zrobić, żeby zostali zaakceptowani? Czy to w ogóle...
LEGO Minecraft Królicza farma 21181 5/5 Nasza cena:
98,47 zł 139,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Królicza farma 21181

LEGO® Minecraft® Królicza farma 21181 - zestaw konstrukcyjny i króliczy domek do zabawy; świetny prezent dla graczy w Minecrafta; zawiera tresera, króliki i zombie; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (340 elementów) Przygody z gry Minecraft® w domu w kształcie ogromnego królika Zbuduj...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
75,77 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Idealna terapeutka 4/5 Nasza cena:
27,33 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna terapeutka

Jesteś jej terapeutką. Ona jest twoją klientką, ale tutaj w lesie... Nic nie jest takie, jak się wydaje. Kristina jest odnoszącą sukcesy terapeutką, która pracuje w centrum Oslo. Z chłodnym profesjonalizmem, dzięki któremu dotarła na szczyt, pomaga klientom rozwiązywać ich życiowe problemy. Ale...
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,26 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców 5/5 Nasza cena:
35,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców

Kurs składa się z: podręcznika oraz plików MP3 tekstami dialogów. Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objasnień gramatycznych, słownictwa wraz z wymową, ćwiczeń,objaśnień realioznawczych. Курс для тих,...
Na wschód od Edenu 5/5 Nasza cena:
48,08 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na wschód od Edenu

Wpaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula