Ego-rcyzmy. Poznaj, czym jest i jak działa ego
Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie
| Oprawa: | Miękka |
| Wydawnictwo: | Sensus |
| Rok wydania: | 2021 |
| Ilość stron: | 304 |
- Autor: Mateusz Grzesiak
- Wydawnictwo Sensus
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2021
- Ilość stron: 304
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788328380509
- Język: polski
- Podtytuł: Poznaj, czym jest i jak działa ego
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788328380509
- EAN: 9788328380509
- Wymiary: 14x21 cm
- Dane producenta: HELION S.A., ul. Kościuszki 1C, 44-100 Gliwice, Polska, gpsr@grupahelion.pl, tel. (32) 230-98-63
- Powiązane tematy: Podręczniki 2025
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 4/5Dodana przez Tomasz P. w dniu 2018-09-02Opinia użytkownika sklepuAutor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.Recenzja dotyczy produktu typu: książka
1 z 1 osób uznało recenzję za przydatnąRozprawmy się (tym razem) z ego ;)
Fantastyczna książka... o każdym z nas :) Każdy bowiem, było nie było, własne ego ma - prawdzie na ten temat zaprzeczyć nie sposób. Czym jednak jest owo "ego"? Jak działa, funkcjonuje, jaką rolę odgrywa w naszej codzienności i jak przekłada się na to, kim jesteśmy? Jeśli szukaliście odpowiedzi na te pytania - dobrze trafiliście.
Ego, jako nieodzowny element naszej tożsamości, Grzesiak potraktował w tej książce trochę jak coś... co sprowadza nas na manowce percepcji i co jest przyczyną fałszywego postrzegania przez nas całej rzeczywistości wokół. Zaskoczyło mnie to trochę, ale taki mam swój mały wniosek, i w sumie... chyba tym właśnie jest ego - czymś wybitnie indywidualnym, co wpływa na postrzeganie świata, ludzi... wszystkiego wokół. A jako że jest to czynnik wybitnie subiektywny u każdego z nas - stąd zniekształcenia w tym, co widzimy i co zewsząd odbieramy. Logiczne... prawda? ;)
Tyle tytułem sedna tej lektury... Poza sednem jednak książka oferuje dużo więcej, rozbija bowiem tytułowe ego na czynniki pierwsze i pokazuje, za jakie mechanizmy ono odpowiada. I można się w efekcie dowiedzieć, że gdyby nie nasze ego, nie stosowalibyśmy takich zabiegów jak zaprzeczenie, wyparcie, fantazjowanie, nie mielibyśmy do dyspozycji czegoś takiego jak własna świadomość, humor, nie bylibyśmy też zdolni do uczuć wyższych jak miłość, wdzięczność, akceptacja... Ego w koncepcji Grzesiaka to coś tak niezbywalnego, że śmiało można powiedzieć, że nie było by bez niego... człowieka. Śmiałe słowa, ale czy nie słuszne? Według mnie słuszne jak najbardziej.
Lektura ciekawa tak naprawdę dla każdego. Książkę napisano tak przystępnym językiem, że prostszy chyba nie mógł być. Do tego Grzesiak wstawia w tekst mnóstwo anegdot, dowcipkuje, przez co całość staje się bardzo lekkostrawna w odbiorze ;)
Polecam :)
Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.
Recenzja także na:
[Adres usunięty] -
Początkujący RecenzentOcena: 4/5Dodana przez antoni m. w dniu 2013-02-24Opinia użytkownika sklepuAutor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.Recenzja dotyczy produktu typu: książka
5 z 9 osób uznało recenzję za przydatnąJest to poradnik pokazujący kto tu żądzi w moim życiu - ja czy energia w moiej głowie która coś radzi podejmuje decyzje i sugeruje że to ja wymyśliłem , zawsze znajduje usprawiedliwienie tych decyzji.[ego-diabeł] Jeśli ktoś żyje w tu i teraz to nie jest książka dla niego.
-
Początkujący RecenzentOcena: 5/5Dodana przez Piotr N. w dniu 2014-06-10Opinia użytkownika sklepuAutor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.Recenzja dotyczy produktu typu: książka
4 z 11 osób uznało recenzję za przydatnąKsiążka otwierająca oczy, trzeba jednak dużej samodyscypliny i chęci żeby nie tylko w pełni ją zrozumieć, ale żeby miała faktycznie praktyczny wpływ na nasze życie. Szczerze polecam każdemu
![]()