Autostopem przez Galaktykę. Edycja ilustrowana

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 39,92 zł 49,90 zł Taniej o: 20%

Produkt niedostępny

"Autostopem przez Galaktykę" to absolutna klasyka science fiction. Pełna humoru satyryczna powieść Douglasa Adamsa jest początkiem cyklu o tym samym tytule.

Arthur Dent ma poważne kłopoty. Dowiaduje się mianowicie, że jego dom ma zostać zburzony, a na jego miejscu przebiegać będzie fragment obwodnicy. Jednak właściwie nie ma się czym za bardzo przejmować. W pewnym galaktycznym urzędzie zapada decyzja o wyburzeniu całej Ziemi celem budowy kosmicznej autostrady. Decyzja o budowie była wywieszona gdzieś na jednej z planet Alfa Centauri, ale Ziemianie jej nie oprotestowali.

O tym wszystkim Arthur dowiaduje się od swojego przyjaciela, Forda, który okazuje się kosmitą. Ford zabiera Arthura na pokład kosmicznego statku. Razem wyruszają w podróż, w której trakcie Ford zbiera materiały do nowej edycji kosmicznego przewodnika pod tytułem "Autostopem przez Galaktykę".

"Autostopem przez Galaktykę" to absolutna klasyka literatury science fiction. Ta humorystyczna, pełna ironii, absurdów i niezwykle trafnych spostrzeżeń powieść ukazała się po raz pierwszy w roku 1979. W roku 2021 mamy więc niezwykły jubileusz: 42. rocznicę pierwszego wydania. Z tej okazji ukazało się wydanie specjalne kultowej książki Douglasa Adamsa ze wspaniałymi ilustracjami Chrisa Riddella. Riddell zasłynął przede wszystkim jako ilustrator książek dla dzieci i za swoją twórczość otrzymał liczne nagrody. Ale do humorystycznej opowieści Adamsa jego ilustracje pasują znakomicie!

Ta powieść była prawdziwym fenomenem w amerykańskiej fantastyce i pozostaje nim do tej pory. Zrywa z konwencją, a właściwie ze wszystkimi konwencjami o podróżach międzygwiezdnych, jakie twórcom science fiction przychodziły wcześniej do głowy. Na całym gatunku nie pozostawia suchej nitki, a przecież weszła na stałe do jego kanonu. Powieść ma też wiele aspektów jak najbardziej poważnych, lecz by to odkryć, trzeba posiąść umiejętność czytania między wierszami.

Autostopem przez Galaktykę to początek całego powieściowego cyklu. Kontynuację przygód Arthura Denta i jego kosmicznych towarzyszy znajdziemy w książkach:

 • "Restauracja na końcu wszechświata",
 • "Życie, wszechświat i cała reszta",
 • "Cześć, i dzięki za ryby",
 • "W zasadzie niegroźna",
 • "I jeszcze jedno..." (autor: Eoin Colfer).

Opinie o książce

Ekstremalnie śmieszna powieść… Natchnione szaleństwo, które nie zostawia suchej nitki na niemal każdym frazesie rodem z science fiction.

"Washington Post"

Niezdarny bohater, Arthur Dent, przypomina bohaterów Vonneguta, a jego podróże to dzika satyra na istniejące instytucje.

"Chicago Tribune"

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam już co prawda zwykłe wydanie "Autostopem przez galaktykę", ale skoro na 42 rocznicę powstania powieści wyszła edycja ilustrowana, to grzechem było nie kupić. Kocham tę serię, a Douglas Adams jest jednym z najlepszych autorów komediowych, jacy kiedykolwiek tworzyli. Książka jest niesamowitą parodią gatunku science fiction, ale tak naprawdę dostaje się wszystkim elementom naszej rzeczywistości - biurokracji, polityce, kontaktom społecznym czy pracy. Autor w angielskim stylu obśmiewa wszystko i wszystkich, ale nie stroni od całkiem mądrych refleksji, dzięki którym książka ma też dużą wartość. Powieść polecam wszystkim, bo jest świetna i ponadczasowa!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  obok tej książki nie można przejść obojętnie. Uwielbiana i ciągle wznawiana, teraz opatrzona rewelacyjnymi ilustracjami. Uwielbiam to wydanie !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy kiedykolwiek mieliście ochotę, by wyruszyć w szaloną, międzyplanetarną podróż? Podróż w nieznane, gdzie każdy dzień może przynieść zupełnie nowe doznania? Podróż, podczas której można przy okazji poznać odpowiedzi na pytania o sens życia? Bo ja miałam, nawet jeśli nie zdawałam sobie z tego sprawy. Muszę przyznać, że opowieść stworzona przez Douglasa Adamsa okazała się nietuzinkowa i jedyna w swoim rodzaju. Bardzo chętnie wybrałabym się z nim w kolejne zakątki niezbadanego wszechświata. A już szczególnie z tak szaloną i różnorodną ekipą, jak ta pojawiająca się w książce.

  Jednak od czego się taka podróż mogłaby w ogóle zacząć? Dla Artura Denta taki początek akurat nie był szczególnie przyjemny, bowiem pewnego pechowego dnia dowiedział się o planach zburzenia jego domu. Jakby tego było mało, bliski przyjaciel okazał być się kosmitą, a Ziemia tego samego feralnego dnia miała zostać zniszczona. Sytuacja została jednak uratowana przez Forda Prefecta - wspomnianego wcześniej kosmitę. Zabiera ON zrozpaczonego Artura w podróż pozaziemskim autostopem. A to, co miało wydarzyć się w trakcie, było już od nich zupełnie niezależne.

  ,,Autostopem przez galaktykę" to historia przepełniona abstrakcyjnym, angielskim humorem. Jest pastiszem ukazującym wszystkie najpopularniejsze motywy literatury science-fiction w krzywym zwierciadle. Chociaż dla niektórych tego typu zabawa motywami i zbiegami okoliczności może wydać się męcząca, warto dać autorowi szansę. W tej pozornie pokręconej historii odnaleźć można również drugie dno oraz tematy nieco bardziej nam aktualne. Żartobliwa otoczka powoduje jednak, że przez książkę brnie się w ekspresowym tempie, a odkrywanie kolejnych przygód nietypowych bohaterów staje się wręcz przyjemnością. Nawet jeśli Adams nie stworzył historii zmieniającej spojrzenie na świat, można z niej niewątpliwie wyciągnąć wiele mądrych myśli. Jednak, tak prawdę mówiąc, jeśli chodzi o pomysł łączenia komedii ze science-fiction, o wiele bardziej przemówił do mnie w tej kwestii Kurt Vonnegut (bowiem można odnaleźć u tych pisarzy kilka podobieństw). Wciąż uważam, że mimo wszystko warto dać Autostopowi... szansę, bo to porządnie skonstruowana historia oraz niewątpliwy klasyk gatunku.

  Największym plusem okazał się barwny i plastyczny język, a także różnorodne postacie z planet niemniej od nich szalonych. Wszystko idealnie współgra z ciekawymi ilustracjami stworzonymi przez Chrissa Riddella specjalnie do wydania powstałego w 42. rocznicę pierwszej publikacji książki. Dlaczego jednak jako jubileusz postanowiono ustanowić właśnie ten rok? Odpowiedź można odnaleźć w treści książki, we fragmencie będącym wyśmianiem wielkich filozoficznych pytań. Dzięki pięknemu wydaniu można jeszcze lepiej zagłębić się w klimat, a także nieco łatwiej wyobrazić sobie niektórych z bohaterów. Być może niektórzy nie są fanami tego typu rozwiązań, jednak poznawanie interpretacji innych czytelników potrafi okazać się naprawdę ciekawe.

  ,,Autostopem przez galaktykę" okazało się być ciekawą i niekonwencjonalną historią, będącą nie lada gratką dla fanów science-fiction opowiedzianego z przymrużeniem oka. Powinni się przy niej bawić zarówno młodsi, jak i nieco starsi czytelnicy, pragnący wyruszyć w galaktyczną podróż w jedna stronę. A nuż gdzieś w kosmosie czeka miejsce o wiele lepsze od znanej nam Ziemi?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak miło jest sięgnąć po książki, które czytało się jako dziecko. Niedawno za sprawą @zysk w moje ręce wpadło piękne, jubileuszowe wydanie książki Douglasa Adamsa „Autostopem przez galaktykę”. Jest to uczczenie 42. rocznicy pierwszej publikacji tej książki. Wydanie to zostało zilustrowane przez wielokrotnie nagradzanego rysownika i autora książek dla dzieci, Chrisa Riddella.

  Jeżeli sami, bądź wraz z dzieckiem chcecie wyruszyć na kosmiczną podróż to ta książka zdecydowanie jest dla Was. Pomimo, że czytałam ją po raz drugi to i tak bardzo dobrze się bawiłam. Jest to niesamowicie napisana opowieść o kosmicznych przygodach, w których nie zabraknie nam obcych istot, robotów, ale także filozoficznego fundamentu. Wraz z Arthurem przeżyjemy wiele, czasami wręcz absurdalnych historii. Autorowi w tak w brew pozorom krótkiej książce udało się zmieścić nie tylko fascynującą i pouczającą fabułę, ale i bardzo oryginalne postacie. Nie da się szybko zapomnieć niezwykle inteligentnego robota z depresją, czy super komputera, który bada sens życia. Prezydent Galaktyki? O mamusiu! Co to za wariat (oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa).

  Sam styl pisania oraz humor pisarza bardzo przypadł mi do gustu. Używa języka i zwrotów, które potrafią oddziaływać na wyobraźnię czytelnika, a o to właśnie nam chodzi zwłaszcza w książkach dla młodszych czytelników.

  Na szczególną pochwałę zasługuje wydanie z okazji 42. rocznicy pierwszego wydania. Piękne, w twardej oprawie, z niesamowitymi ilustracjami. Rysownikowi udało się bardzo dobrze odwzorować wygląd, ale i charakter postaci! Czuć od nich płynącą na swój sposób energię. Ogromnym plusem jest to, że ilustracje zostały podpisane, więc wiemy, jak Chris Riddell wyobraził sobie daną postać.

  Jeżeli zainteresowała Was ta książką to zdecydowanie polecam sięgnąć właśnie po to wydanie. Ilustracje dodatkowo uatrakcyjnią lekturę, a lekka parodia science fiction sprawi, że będzie mieć uśmiech od ucha do ucha.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autostopem przez galaktykę czytana po kilku latach wciąż potrafi zainteresować i tak samo bawi. Douglas Adams stworzył niesamowitą książkę, będącą zabawną i ciekawą parodią science fiction, jak również wielu klasycznych dla tego gatunków motywów i technologii. Mamy tutaj chociażby statek z napędem nieprawdopodobieństwa, super komputer mający za jedyne zadanie znaleźć odpowiedź na pytanie o sens życia, czy niezwykle inteligentnego robota, który ma depresję. Na dodatek wiele wydarzeń, które spotykają bohaterów, ma często wręcz absurdalny charakter i nie sposób nie uśmiechnąć się podczas lektury.

  W stosunkowo krótkiej książce autorowi udało się wykreować niezwykle oryginalne postacie, które na długo można zapamiętać i z miejsca zyskują naszą sympatię. Arthur Dent nie jest nikim niezwykłym a jednak przez przypadek wyrusza w absurdalną podróż po Galaktyce w ubłoconym ubraniu i przez dłuższy czas nie dowierza wszystkiemu co widzi dookoła. Robot Marvin cierpi na depresję i na dodatek uważa, że wszyscy dookoła go nienawidzą. Zaphod Beeblebrox - prezydent Galaktyki, którym nikt nie wie w jaki sposób mógł zostać. Ma dwie głowy i trzy ręce, lecz przede wszystkim to pozytywny wariat, który trzy razy coś zrobi a nigdy nie pomyśli.

  Najnowsze wydanie Autostopem przez galaktykę pojawiło się na rynku dla uczczenia 42. rocznicy pierwszej publikacji. Książka została wydana w twardej oprawie, a w środku znajdziemy kilkadziesiąt przepięknych ilustracji Chrisa Riddella. Byłem bardzo ciekawy, jak artysta narysuje wiele z występujących tutaj postaci, w szczególności z obcych cywilizacji. Muszę przyznać, że bardzo mi się podobała jego wizja, choć wiele istot nieco inaczej sobie wyobrażałem, ale może to ze względu na oglądaną kilkukrotnie ekranizację. W ilustracjach spodobało mi się również to, że każda z nich jest w podpisana i nie trzeba się zastanawiać kogo przedstawia, co uważam za duży plus.

  Autostopem przez galaktykę to lekka i zabawna parodia science fiction, przy której trudno się nie uśmiechnąć. W jubileuszowym wydaniu dodatkowo znajdziemy przepiękne ilustracja Chrisa Riddella, które dodatkowo uatrakcyjniają lekturę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Autostopem przez Galaktykę. Edycja ilustrowana
 • Autor: Douglas Adams
 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 320
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788382022018
 • Język: polski
 • Podtytuł: Edycja ilustrowana
 • Oryginalny tytuł: The Illustrated Hitchhiker's Guide to the Galaxy
 • Tłumacz: Wieczorek Paweł
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788382022018
 • EAN: 9788382022018
 • Wymiary: 14.0x20.5cm
Najczęściej kupowane razem
 • -28%
  Restauracja Na Końcu Wszechświata /Tw/

  Restauracja Na Końcu Wszechświata /Tw/

  KOLEJNE CZĘŚCI KULTOWEJ POWIEŚCI, KTÓRA ŁĄCZY WIZYJNĄ FANTASTYKĘ ZE ZWARIOWANYM BRYTYJSKIM HUMOREM Kilka sekund przed zniszczeniem Ziemi w celu przygotowania terenu pod budowę drogi szybkiego ruchu Arthur Dent zostaje zabrany z Ziemi przez swojego przyjaciela Forda Prefecta, specjalistę od badań...
  Ocena: 3/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 39,77 zł 55,00 zł
  w magazynie
 • -25%
  Cień utraconego świata. Trylogia Licaniusa. Tom 1

  Cień utraconego świata. Trylogia Licaniusa. Tom 1

  Nie ufaj niczemu, nawet własnemu umysłowi. Oto świat, w którym magia jest oczywista, niczym istnienie dobra i zła. I podobnie jak zło, do cna znienawidzona. Oto świat, który za chwilę przestanie istnieć. Z północy nadciąga zagłada, a jedyne, co może stawić jej czoła to właśnie wzgardzona i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 52,74 zł 69,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Demian

  Demian

  Kolejny tom w nowej edycji klasycznych dzieł Hermana Hessego. Spragniony sensu życia Sinclair, znudzony iluzorycznością świata, w którym się wychował, wyrusza w fascynującą duchową podróż. Stawia pytania, które mają go doprowadzić do prawdziwego oświecenia, a w poszukiwaniu niełatwych odpowiedzi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 23,14 zł 32,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -25%
  Cień i kość. Trylogia Grisza. Tom 1

  Cień i kość. Trylogia Grisza. Tom 1

  Żołnierka. Przywoływaczka. Święta.Osierocona i nikomu niepotrzebna Alina Starkov jest żołnierką, która wie, że może nie przeżyć swojej pierwszej wyprawy do Fałdy Cienia - połaci nienaturalnego mroku, na której wprost roi się od potworów. Kiedy jednak jej pułk zostaje zaatakowany, Alina wyzwala w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,43 zł 39,00 zł
  w magazynie
 • -25%
  Zbrodnia nie przystoi Damie. Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 1

  Zbrodnia nie przystoi Damie. Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 1

  Akcja powieści toczy się na pensji dla panienek. W szkole dochodzi do zbrodni – ginie nauczycielka gimnastyki. Dziewczynki prowadzą w tej sprawie sekretne dochodzenie. Wszystko owiane jest tajemnicą, łącznie z tym, że w szkole kiedyś miało miejsce samobójstwo jednej z uczennic. Dziewczynki są...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 26,40 zł 34,99 zł
  w magazynie
 • -15%
  Efekt Lucyfera

  Efekt Lucyfera

  Jedna z najważniejszych prac nurtu psychologii dobra i zła. Autor interesująco prezentuje analizę eksperymentu stanfordzkiego i wykazuje ścisły związek z tym, co później wydarzyło się w więzieniu w Abu Ghraib. Przedstawia mechanizmy i czynniki, które czynią ze zwykłego człowieka oprawcę i ofiarę...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 75,65 zł 89,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Hotel Winterhouse

  Hotel Winterhouse

  W dobie komputerów, smartfonów, tabletów i wszechobecnego internetu coraz mniej dzieci i młodzieży interesuje się literaturą, mimo częstych starań ich rodziców. Powodów może być wiele, ale zazwyczaj jest to zachęcanie dzieci do czytania książek, które nie za bardzo rozumieją, dlatego warto sięgnąć...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,91 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -40%
  Almond. Ten, który nie czuł

  Almond. Ten, który nie czuł

  Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Oblężenie i nawałnica. Trylogia Grisza. Tom 2

  Oblężenie i nawałnica. Trylogia Grisza. Tom 2

  Żołnierka. Przywoływaczka. Święta. Moc Aliny Starkov wzrosła, ale wszystko ma swoją cenę. Jest Przywoływaczką Słońca, poszukiwaną na Morzu Prawdziwym, prześladowaną wspomnieniem swoich ofiar w Fałdzie Cienia. Niestety ona i Mal nie zdołają zbyt długo wymykać się wrogom. Zmrocz bardziej niż...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,12 zł 39,00 zł
  w magazynie
 • -37%
  Folwark Zwierzęcy

  Folwark Zwierzęcy

  Orwell pisał: ,,Folwark zwierzęcy miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 9,38 zł 14,99 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Restauracja Na Końcu Wszechświata /Tw/ 3/5 Nasza cena:
39,77 zł 55,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Restauracja Na Końcu Wszechświata /Tw/

KOLEJNE CZĘŚCI KULTOWEJ POWIEŚCI, KTÓRA ŁĄCZY WIZYJNĄ FANTASTYKĘ ZE ZWARIOWANYM BRYTYJSKIM HUMOREM Kilka sekund przed zniszczeniem Ziemi w celu przygotowania terenu pod budowę drogi szybkiego ruchu Arthur Dent zostaje zabrany z Ziemi przez swojego przyjaciela Forda Prefecta, specjalistę od badań...
eBook Autostopem przez Galaktykę mobi epub 5/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Autostopem przez Galaktykę mobi epub

Kultowa powieść science fiction, w której autor połączył wizyjną fantastykę ze zwariowanym brytyjskim humorem w stylu Monty Pythona W tej niezwykłej, pełnej fantazji i humoru książce opowiedziana została historia Arthura Denta i Forda Prefecta, którzy po zniszczeniu Ziemi udają się w galaktyczną...
eBook Restauracja na końcu wszechświata. Życie, wszechświat i cała reszta mobi epub 0/5 Nasza cena:
37,40 zł 44,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Restauracja na końcu wszechświata. Życie, wszechświat i cała reszta mobi epub

KOLEJNE CZĘŚCI KULTOWEJ POWIEŚCI, KTÓRA ŁĄCZY WIZYJNĄ FANTASTYKĘ ZE ZWARIOWANYM BRYTYJSKIM HUMOREM Kilka sekund przed zniszczeniem Ziemi w celu przygotowania terenu pod budowę drogi szybkiego ruchu Arthur Dent zostaje zabrany z Ziemi przez swojego przyjaciela Forda Prefecta, specjalistę od badań...
eBook Cześć, i dzięki za ryby * W zasadzie niegroźna mobi epub 0/5 Nasza cena:
34,00 zł 40,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cześć, i dzięki za ryby * W zasadzie niegroźna mobi epub

Dwie ostatnie części kultowej „trylogii w pięciu częściach”, która dzięki brawurowemu połączeniu wizyjnej fantastyki ze zwariowanym brytyjskim humorem na trwałe weszła do kanonu popkultury Wymęczony nadmiarem wrażeń, lecz niezniszczalny Artur Dent, który właśnie wrócił autostopem zza Mgławicy Konia...
eBook Autostopem przez Galaktykę. Edycja ilustrowana mobi epub 0/5 Nasza cena:
34,00 zł 40,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Autostopem przez Galaktykę. Edycja ilustrowana mobi epub

Jubileuszowe wydanie kultowej książki Douglasa Adamsa, dla uczczenia 42. rocznicy pierwszej publikacji fenomenalnie zilustrowane przez wielokrotnie nagradzanego rysownika i autora książek dla dzieci, Chrisa Riddella. Pewnego dnia młody Ziemianin Arthur dowiaduje się z zaskoczeniem, że jego...
Dirk Gently's Holistic Detective Agency 0/5 Nasza cena:
45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Dirk Gently's Holistic Detective Agency by Douglas Adams, author of The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, is a much-loved cult classic, that has spawned radio dramas, television, theatre and comic book adaptations across the globe. What do a dead cat, a computer whiz-kid, an Electric Monk who...
The Ultimate Hitchhiker's Guide to the Galaxy. 42nd Anniversary Edition 0/5 Nasza cena:
125,00 zł 149,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Ultimate Hitchhiker's Guide to the Galaxy. 42nd Anniversary Edition

A phenomenon across all formats, this 42nd anniversary paperback omnibus contains the complete Hitchhiker's Guide trilogy in five parts, charting the whole of Arthur Dent's odyssey through space and time. Share and enjoy. Collected together in this omnibus are the five titles that comprise Douglas...
Niewidzialny człowiek 4/5 Nasza cena:
24,15 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewidzialny człowiek

Jedna z najsłynniejszych powieści science fiction o zgubnych skutkach niebezpiecznych naukowych eksperymentów Do wiejskiej gospody przybywa mężczyzna w wielkim pilśniowym kapeluszu, od stóp do głów ubrany tak, że nie widać ani centymetra ciała. Nieznajomy jest zziębnięty i pragnie jedynie wynająć...
Ziemia nieświęta 5/5 Nasza cena:
38,25 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ziemia nieświęta

Pasjonujące połączenie mrocznego thrillera i science fiction o podróżach w czasie w realiach alternatywnej wizji świata Gdy autor pulpowych powieści kryminalnych Lior Tirosh wraca do ojczyzny, przekonuje się, że wiele się tam zmieniło. Palestyna – żydowskie państwo powstałe w początkach XX wieku na...
Wspomnij Phlebasa 4/5 Nasza cena:
45,08 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wspomnij Phlebasa

Pasjonująca wizja science fiction, w której rasy ludzkie i obce w obliczu nieuchronnego konfliktu odkrywają oszałamiającą prawdę o swoim wszechświecie. W galaktyce szaleje wojna. Miliardy zginęły, dalsze miliardy skazano na zagładę. Księżyce, planety, nawet same gwiazdy czeka brutalne...
Do Gwiazd /Tw/ 5/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do Gwiazd /Tw/

Świat Spensy jest atakowany od setek lat. Obcy zwani Krellami przypuszczają jeden powietrzny atak za drugim, prowadząc niekończącą się kampanię, której celem jest zagłada ludzkości. Jedyną obroną przed nimi są eskadry myśliwców walczące z wrogiem w przestworzach. Piloci są bohaterami niedobitków...
Pan światła 4/5 Nasza cena:
32,54 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan światła

Magiczna powieść science fiction, w której postapokalitycznym światem odległej planety zawładnęli mściwi hinduistyczni bogowie. Ziemia jest daleko. Na skolonizowanej planecie grupa ludzi zyskała kontrolę nad środkami techniki i zyskała nieśmiertelność. Teraz rządzą tym światem jako bogowie...
Wybrane bestsellery
She Drives Me Crazy 4/5 Nasza cena:
26,49 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

She Drives Me Crazy

Queerowa komedia romantyczna o miłości licealnych nemezis – koszykarki i czirliderki! Dziewczyna spotyka dziewczynę i… chociaż się nie cierpią, powszechnie wiadomo, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok. Po krępującej porażce w meczu koszykówki przeciwko drużynie swojej byłej dziewczyny,...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,78 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu. Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej,...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
27,77 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,44 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
27,39 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam 5/5 Nasza cena:
33,38 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula