Agonia dźwięków

Autor:

Jaume Cabre

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,72 zł
Nasza cena: 22,96 zł 39,90 zł Taniej o: 42%

Jaume Cabre zabiera Czytelnika w podróż w czasie, do początku XX wieku. Akcja "Agonii dźwięków" rozgrywa się w katalońskim klasztorze, którego mieszkanki wiodą spokojny żywot oparty na nieustającej modlitwie, pracy i pokucie. Jednak życie mniszek zmienia się diametralnie, kiedy do klasztoru trafia nowy spowiednik, brat Junoy, który jak się okazuje, został tam oddelegowany za grzechy, które wcześniej popełnił.

Na początku powieści Czytelnik dowiaduje się, jakie konsekwencje dla spowiednika oraz mniszek miało pojawienie się mężczyzny w klasztorze. W następnych rozdziałach autor cofa się jednak do wydarzeń z początku pobytu brata Junoy w tym żeńskim zgromadzeniu, gdzie strona po stronie opisuje zmiany, jakie zachodzą w głównych bohaterach.

Ciekawość Czytelnika dodatkowo wzmagają sceny procesu Junoya, zgrabnie wplątane w główny nurt powieści. Aż do ostatniej strony Czytelnik nie zna przyczyny, dla której zakonnik jest sądzony, ta tajemnica trzyma w napięciu przez wszystkie rozdziały powieści. Jaume Cabre dodatkowo uatrakcyjnił "Agonię dźwięków" umieszczając na początku rozdziałów poszczególne zapisy z Księgi Zwyczajów, będącej kodeksem praw i obowiązków mniszek.


Jednak nie tylko chęć rozwiązania zagadki sprawia, że Czytelnik wprost nie może oderwać się od powieści. Ogromnym atutem "Agonii dźwięków" jest niezwykle naturalny i autentyczny sposób, w jaki autor nakreślił poszczególne postaci. Charakter i temperament każdego bohatera wpływa na jego postępowanie i w konsekwencji na późniejsze losy.


Jaume Cabre koncentruje się nie tylko na pierwszoplanowych postaciach, również mniej znaczące dla fabuły osoby są niezwykle ciekawe dla Czytelnika. Brat Junoy w pozbawionym dźwięków klasztorze tęskni za muzyką, surowa przełożona Dorotea pilnie strzeże przestrzegania zasad, a ambitny biskup Feixes ponosi konsekwencje swojego pędu po zaszczyty. Już dla tych trzech postaci warto sięgnąć po to wydawnictwo.


Autor w "Agonii dźwięków" wykazał się również niezwykłą subtelnością. Mimo że opisane w Księdze Zwyczajów zasady mogą być nie akceptowalne dla większości Czytelników, Cabre nie przyjmuje moralizatorskiego tonu. Potrafi, nie krytykując religii samej w sobie, pokazać, że nawet osoba przyjmująca święcenia nadal pozostaje człowiekiem ze swoimi wadami. I to właśnie przez pryzmat człowieczeństwa należy na nią patrzeć.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To moja pierwsza powieść tego autora. Czytałam o nim wiele dobrego, lecz czekałam z czytaniem na odpowiednią chwilę, ponieważ spodziewałam się, że będzie to lektura trochę trudniejsza i może poważniejsza od zwyczajnych obyczajowych, na jakie ostatnio natrafiałam.

  Pan Cabre mnie zaczarował na kilka dni, podczas których czekałam na chwile, gdy znów będę mogła zatopić się w lekturze. Książka nie urzekła mnie jednak od samego początku. To nie była dla mnie książka, w której już podczas czytania pierwszej strony wiedziałam, że to będzie moja ulubiona. Autor kupił mnie w momencie, gdy bohater zakonnik - muzyk zamiast wsłuchiwać się w tępe czytanie oskarżycielskich pism, słuchał w wyobraźni utworu Mendelssohna. Scena ta wydała mi się tak mistrzowska, że czytałam ją kilka razy i pomyślałam, że Pan Cambre naprawdę wie, o co w muzyce chodzi. Nasz bohater franciszkanin zamiast słuchać o grzechach i brudach świata, poił się dźwiękami, doskonałością barw i pięknem, jakie z tej muzyki płynęło. A przecież piękno świata, pochodzi od Boga. Była to dla niego prawda oczywista. Niestety tylko dla niego.

  Wizja społeczności, w jakiej przyszło żyć bratu Junoy, jest przytłaczająca i wprost niewiarygodna. Jednak, czy aż tak bardzo niewiarygodna? Ileż to razy zdarza nam się spotkać sytuacje absurdalnych i egoistycznych zachowań, które przez swą powtarzalność u wielu ludzi nabierają cech normalności? Oj, uderzmy się w piersi, czy sami nie zrobiliśmy kiedyś krzywdy człowiekowi w imię tzw. prawdy i zasad. Cóż jest ważniejsze: zasady, czy człowiek?

  Brat Junoy jest bohaterem pozytywnym od pierwszej strony. Trzymamy za niego kciuki i martwimy się, co z nim się stanie. Martwimy się o niego, bo jest bardzo samotny. Nie ma nikogo. Tylko muzykę. W tym przypadku to nie frazes i slogan. To walka o życie.

  Piękna powieść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Liczą się tylko zasady.

  XX wiek, obrzeża Katalonii.

  Do klasztoru La Rapita, zapomnianego przez świat i społeczeństwo, przybywa brat Junoy, który zostaje tam przydzielony jako spowiednik. Grupą mniszek klauzurowych kieruje matka Dorotea, stanowcza i konsekwentna kobieta. Niekończąca się cisza owija tamto miejsce jak kokon. Utalentowany muzycznie brat Junoy ucieka do własnej krainy nieprzemijających dźwięków, która pomaga mu przetrwać w odosobnionym klasztorze. Rozpoczęcie wojny z matką Doroteą skazuje brata Junoya na proces i stawia go przed sądem diecezjalnym jako heretyka. W świecie, gdzie otaczające go osoby nie rozumieją muzyki, skazany jest na brak zrozumienia...

  Agonia dźwięków to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jaume Cabre, o którym słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii. Muzyka odgrywa w jego powieściach istotną rolę, a ja, kochająca motywy związane z tą dziedziną, od razu zostałam przekonana, aby sięgnąć po najnowszą lekturę tego katalońskiego autora. Czy historia brata Junoya zachwyciła mnie i rozbrzmiała w moim sercu symfonią dźwięków?

  Agonia dźwięków z każdą kolejną stroną zbliża się do kulminacji i literackiej cody. Historia brata Junoya potrafi wciągnąć i niejednokrotnie zaskoczyć, lecz momentami jest ona przesycona niepotrzebnymi przerywnikami w postaci krótkich opowieści o pobocznych bohaterach. Jaume Cabre potrafi zaczarować pięknym językiem, który jest największą zaletą tej powieści. Wybierzcie się w podróż w przeszłość do klasztoru La Rapita i odkryjcie skandaliczne wydarzenie, którego ofiarą będzie brat Junoy...

  Pełna recenzja znajduje się na stronie: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Początek XX wieku. Obrzeża Katalonii. Zapomniany przez Boga i ludzi warowny, surowy klasztor La Rapita - siedziba mniszek klauzurowych. Brat Junoy - utalentowany muzyk zostaje do niego zesłany w roli spowiednika. Odcięty od muzyki - świata, który kochał musi zmagać się z surową, pozbawioną poczucia humoru, stojącą na czele klasztoru - wielebną matką Doroteą. Zamknięty w ciszy, jedynie w swojej wyobraźni odtwarza tak drogie mu melodie i nuty. Wikła się w spór z przełożoną, która nakłada na mniszki ciężkie pokuty, odmawia im dobrego i godnego wyobrażenia. Brat Junoy nie jest w stanie zaakceptować reguł - sprzeciwia się nadmiernemu umartwianiu i patrzy z przestrachem oraz goryczą na niedożywione mniszki. Uważa, że to wszystko wcale nie prowadzi do bliższej relacji z Bogiem, a jest jedynie zachowaniem ugruntowanym pychą. Sprzeciwia się surowej karze nałożonej na dwie nowicjuszki, który nie potrafiły zachować ciszy słownej oraz emocjonalnej. Trafia do aresztu, staje przed sądem oskarżony o herezję, nadużycia, samowolę... przedstawiony jako wysłannik szatana przed ludźmi, którym daleko do prawdziwej i szczerej wiary czy też pokuty.

  "Agonia dźwięków", czyli najnowsza powieść Jaume Cabre (wydana w Polsce) jest pasjonującą opowieścią o nadużyciach władzy i ufności wiernych. Kataloński pisarz pokazuje jak cienka jest granica między szczerą wiarą, która prowadzi do zbawienia, a przekonaniem, że zna się wszystkie zamierzania / pragnienia / oczekiwania Boga. Pokusa jest silna. Matka Dorotea jest przekonana, że została wybrana, aby nawracać mniszki klauzurowe - nie dopuszcza do siebie żadnych głosów z zewnątrz. Jaume Cabre delikatnie eksponuje fakt, że sama jako matka przełożona nie znajduje się na równi z mniszkami - nie tylko, jeśli mówimy o jej mocy decyzyjnej, ale chociażby... o ilości dyżurów, obowiązkach, stanie klasztornej celi. Matka Dorotea staje się coraz bardziej zacietrzewiona - nieubłagana. Przez swoje niespełnione ambicje postanowiła (świadomie lub nie - nieważne. Jej największą winą jest ogromna pycha) brutalnie wyrwać mniszki z ich wcześniejszego życia - ograbić je ze słów, emocji, przyjaźni, relacji międzyludzkich. Kiedy na jej drodze stanęły nowicjuszki, którym szczególnie to ostatnie, czyli wyzbycie się wszelkich relacji międzyludzkich, skazanie na życie w relacji jedynie z Bogiem (czy raczej ciągłym umartwianiem się) przychodziło bardzo trudno - postanowiła ostro interweniować. Napotykając opór brata Junoya, który nacechowany jedynie wielką miłością do Boga i muzyki, nieprzesiąknięty ideą umartwiania się, pokutowania i głodzenia się bez umiaru (uznał ich karę za drakońską).

  Ta cienka granica między szczerą wiarą a pychą prowadzącą do nadużyć i totalitarnej władzy (jaką bez wątpienia prezentuje matka Dorotea w klasztorze) - jej przekraczanie, radykalizacja poglądów, odsuwanie się od Boga, a skierowanie w stronę szatana - nawet pod płaszczykiem dobrych intencji przywodzi na myśl powieść Jerzego Andrzejewskiego, "Ciemności kryją ziemię" (swoją drogą naprawdę świetny obraz totalitaryzmu, walki o stanowiska w kościele - jako instytucji). Podobnie jest z "Agonią dźwięków", której tytuł przywodzi nam na myśl literaturę pełną muzyki..., a tak naprawdę jest literaturą o agonii starego klasztoru, wiary w nim, moralności. Tak samo jak Andrzejewski, Cabre pokrył swoją powieść warstwą gęstniejącego mroku. Pisarz zagęszcza atmosferę, wprowadza wiele niewiadomych i pozwala być czytelnikom obserwatorem walki (to zabrzmi z lekka banalnie) dobra ze złem.

  Akcja w powieści Cabre skupia się na dwóch wątkach - wydarzeniach, które mają miejsce w klasztorze oraz procesie brata Junoya. Gdzieś w tle znajdują się jeszcze wątki z hierarchami kościelnymi, którzy w tej całej bulwersującej sprawie (mówimy o podejrzeniu o konszachty z szatanem!) próbują ugrać dla siebie lepsze stanowisko, przychylność ludu, zwierzchników. W książce katalońskiego pisarza widać skazy Kościoła, jego kruchość, a także podatność wiernych na wpływ. Wyłania się wielki obraz swego rodzaju organizacji, która powinna być święta, a wcale taka nie jest... po książce rozsiewa się oburzenie i zniesmaczenie - o dziwo właśnie postępowaniem Junoya. Autor stopniuje napięcie, urywa rozdziałami w najlepszych, najbardziej pasjonujących momentach. Podkręca ciekawość czytelnika.

  "Agonia dźwięków" to porywająca i bardzo ciekawa powieść. Jaume Cabre stworzył bardzo plastyczną, barwną historię, która choć momentami surowa w środkach wyrazu - fascynuje. Została bardzo skrzętnie i dokładnie przemyślana oraz skonstruowana, a żadna zdanie... nie jest przypadkowe. Ciekawa tematyka idzie w parze z intrygującymi profilami psychologicznymi bohaterów, którzy uwikłani w świat Kościoła - próbują ugrać w nim jak najlepszą dla siebie pozycję. Delikatne napiętnowanie przesadzonych form pokuty nie idzie u Cabre w parze z krytyką Kościoła, a jedynie ze zwróceniem uwagi, że ON także nie jest idealny. Gęsta od emocji, pełna niedopowiedzeń, nieuboga literacko, choć z pewnością uboższa niż poprzednie powieści Cabre - klasyczny, dobry styl pisania, czyli "Agonia dźwięków" - przedstawicielka wysmakowanej, zgrabnej, pełnej gracji i niebanalnej literatury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka oskarża, opisuje zbrodnie czasów II Wojny w Europie, jest nadal aktualna bo faszyzm, nienawiść, ludzka podłość kłębią się stale wokół nas. Pokazuje jak powoli i systematycznie społeczność można zainfekować rasizmem. Szwecja w okresie II Wojny też miała swoje grzechy, kolaboracje, führerów i faszystowskie zaangażowanie młodego pokolenia. Jest też jasna strona - przyjaźń, która pomaga przetrwać i odnaleźć sens. Wielkie, epistolograficzne świadectwo miłości rodziców do syna. Reportaż o konkretnych ludziach i rodzinach. Trudno się od niej oderwać, czyta się na początku lekko, dalej dosięga ból tragicznych i nieuchronnych losów rodziny. Książka przestroga..

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Niedocenione dźwięki. Rezydencja Belmont. Tom 3 4/5 Nasza cena:
38,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niedocenione dźwięki. Rezydencja Belmont. Tom 3

Utalentowanej skrzypaczce, Rebece Carrington, szkolonej w Wiedniu, podstępem udaje się dostać na przesłuchanie do nowo powstającej filharmonii w Nashville. Jednak powszechnie uważa się, że kobiety są „zbyt słabe i delikatne”, aby sprostać wymaganiom pracy w orkiestrze. Stąd też nadzieje Rebeki...
Cisza między dźwiękami. Stacja Jagodno. Tom 9 4/5 Nasza cena:
22,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cisza między dźwiękami. Stacja Jagodno. Tom 9

Bohaterowie bestsellerowej "Stacji Jagodno" powracają! Agata była kiedyś znakomitą wiolonczelistką, koncertowała na całym świecie, robiła karierę… Co takiego stało się, że piękne dźwięki są już tylko wspomnieniem, a kobieta znalazła się na życiowym zakręcie? Gdy Agata spotka się w Jagodnie z ludzką...
Dźwięki innego bębna 0/5 Nasza cena:
24,36 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dźwięki innego bębna

Jestem matką dwójki zdrowych dzieci, za co dziękuję Bogu każdego dnia. Jednak obie ciąże wspominam koszmarnie i pamiętam, jak bałam się, żeby dzieci nie urodziły się za wcześnie, Udało się, ale przecież nie zawsze tak jest... Ta książka to prawdziwy do bólu i łez pamiętnik matki, której dziecko...
Kiedy zapada mrok 0/5 Nasza cena:
22,96 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy zapada mrok

Nędzny chłopiec, który buntuje się przeciwko tyranii nauczyciela, morderca, który wyznaje swoje winy przed kolejną ofiarą, złodziej przygnieciony skrzynią, którą właśnie kradnie, pisarz, który grozi redaktorowi, że popełni samobójstwo, staruszek przechadzający się po miejscach, w których wybuchła...
Głosy pamano 4/5 Nasza cena:
35,30 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głosy pamano

Tina, zafascynowana fotografią spokojna nauczycielka, która pracuje w Sort, robi zdjęcie starej szkoły w Torenie tuż przed jej wyburzeniem. Jedno proste kliknięcie i gotowe. Strona po stronie czytelnik odkrywa konsekwencje tego pozornie trywialnego gestu, a przed jego wzrokiem rozciąga się szeroka...
Jaśnie pan 5/5 Nasza cena:
25,85 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jaśnie pan

Z jaką łatwością spada się ze szczytów władzy na dno piekła zniesławienia! Jak szybko pełnia życia może stać się igraszką śmierci! Barcelona, koniec 1799 rok. W pokoju hotelowym zostaje znaleziona śpiewaczka, słowik z Orleanu, z poderżniętym gardłem i nożem wbitym w serce. Oskarżenie pada na...
Wyznaję 5/5 Nasza cena:
31,82 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyznaję

"Wielka powieść europejska", "przełom w literaturze", "powieść-katedra o idealnych proporcjach i epickim, pełnym kunsztownych detali wykonaniu", "książka, która przeżyje nas wszystkich". "Wyznaję" zachwyca czytelników i krytyków. Tę książkę czyta niemal cała Europa! To trzymające w napięciu do...
Cień eunucha 5/5 Nasza cena:
25,85 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień eunucha

Służbowa kolacja z koleżanką z redakcji „Czasopisma”, Júlią, miała być dla błyskotliwego dziennikarza z redakcji muzycznej szansą na oderwanie się od czarnych myśli po pogrzebie przyjaciela, a tymczasem wszystko – potrawy, obsługa, towarzystwo, a przede wszystkim niefortunnie wybrany lokal,...
Podróż zimowa 0/5 Nasza cena:
22,96 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podróż zimowa

Podróż zimowa przypomina wielowątkową opowieść, zapowiadającą opus magnum Cabrégo – Wyznaję. Płatny morderca na tropie płatnego mordercy, na którego życie także ktoś nastaje. Szemrany szlifierz diamentów z Amsterdamu, który próbuje wkraść się w łaski łódzkiego jubilera. Człowiek, którego kaszel...
eBook Agonia dźwięków mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,72 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Agonia dźwięków mobi epub

Początek XX wieku. Na końcu świata, gdzie diabeł mówi dobranoc, dogorywa w ciszy zapomniany przez Boga, ludzi i monsiniora Maurycego, biskupa diecezji Feixes, warowny klasztor La R?pita, siedziba mniszek klauzurowych. Przewodzi im wielebna matka Dorotea, kobieta surowa i pozbawiona poczucia humoru....
Głosy pamano + CD 0/5 Nasza cena:
49,12 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głosy pamano + CD

Specjalna, limitowana edycja bestselleru Jaume Cabré – w eleganckim pudełku, z płytą CD z muzyką katalońską. Książka podbiła serca czytelników na całym świecie! Ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy. „Bez Głosów Pamano nie byłoby Wyznaję” (Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia). Tina,...
eBook Podróż zimowa mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,41 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Podróż zimowa mobi epub

Podróż zimowa przypomina wielowątkową opowieść, zapowiadającą opus magnum Cabrégo - Wyznaję. Płatny morderca na tropie płatnego mordercy, na którego życie także ktoś nastaje. Szemrany szlifierz diamentów z Amsterdamu, który próbuje wkraść się w łaski łódzkiego jubilera. Człowiek, którego kaszel...
Wybrane bestsellery
Samotni 0/5 Nasza cena:
23,46 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotni

W 1969 roku sześcioro młodych ludzi przyjeżdża do Uppsali. Tu krzyżują się ich drogi i zawiązuje się między nimi swego rodzaju przyjaźń. Jednak pewne wydarzenie zmienia wszystko. Koniec pobytu w Uppsali oznaczać będzie koniec czegoś jeszcze… Kilkadziesiąt lat później naukowiec z uniwersytetu w Lund...
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
To, co najcenniejsze 5/5 Nasza cena:
23,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co najcenniejsze

Samantha Young, mistrzyni miłosnych historii, porywa pełnym pasji, namiętności i napięcia nowym tomem swojej bestsellerowej serii. Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell, uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie...
Metro 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro

Wybuchowa mieszanka tajemnicy z przeszłości i politycznej korupcji Nowy thriller autora powieści: Zabawka i Lockdown Podczas otwarcia budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi do serii eksplozji. Zapada się strop tunelu, a gruzy grzebią pasażerów. Ci, którym udało się przeżyć, robią...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Dziadku, opowiedz o sobie 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziadku, opowiedz o sobie

Darowując książkę „Dziadku, opowiedz o sobie”, dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania...
O psie, który uratował święta 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który uratował święta

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama...
Święto ognia 4/5 Nasza cena:
30,68 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święto ognia

Tata tańczy  za szybą. Podnosi rozmazane  przez deszcz ręce  i kołysze  rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem. Łucja  wierzy,  że  przed  wspomnieniami  uratuje  ją  balet.  Nastka  obserwuje  świat  przez ...
Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12 0/5 Nasza cena:
25,59 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu. Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki",...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
38,98 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
Odejdziesz ze mną? 0/5 Nasza cena:
32,87 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odejdziesz ze mną?

Finał bestsellerowej kryminalnej serii o duecie, w którym aż iskrzy. – Słyszałaś o seryjnym zabójcy ze Szczecina? – spytał Krystian. – Media nazwały go Krwawym Jastrzębiem. – Śledziłam sprawę. Pięć ofiar, dwie kobiety i trzech mężczyzn. Złapany, skazany na dożywocie, nawet nie apelował. – Od...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula