Królowa oszczędzania

Autor:

Cait Flanders

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 3
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
140 x 200
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
240
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,90 zł
Nasza cena: 20,94 zł 34,90 zł Taniej o: 40%

“Królowa oszczędzania” pokaże Ci, czy na pewno wszystko co kupujesz, jest niezbędne.

A może warto spróbować żyć bez niektórych udogodnień?

Czasem trudno obyć się bez nowego, modnego gadżetu czy innego przedmiotu, który na pewno będzie doskonale prezentować się w mieszkaniu. Pewnego dnia Cait Flanders postanowiła podjąć niezwykłą decyzję. Bo by było, gdyby tak zrezygnować z zakupów, wybierając jedynie te najpotrzebniejsze rzeczy? Sprawdź, czy kobiecie udało się zrealizować swój plan. “Królowa oszczędzania” to pozycja, po którą warto sięgnąć.

Cait wiodła życie zwyczajnej nastolatki. Mieszkała razem z matką i ojczymem, a wkrótce doczekała się też rodzeństwa. Niestety, w wieku dwunastu lat pierwszy raz sięgnęła po alkohol i wpadła w pułapkę nałogu. Pieniądze chętnie wydawała na używki. W końcu jednak postanowiła coś zmienić i porzucić szkodliwe przyzwyczajenia. Poznaj historię Cait Flanders, by zobaczyć, jak udało jej się przetrwać trudny czas i jak potoczyła się walka z nałogiem.

W życiu każdego człowieka duże znaczenie mają przedmioty. Jednak czy one rzeczywiście są aż tak  bardzo niezbędne do szczęścia? Autorka książki “Królowa oszczędzania” pomoże czytelnikowi zrozumieć, że rzeczy materialne nie zawsze są aż tak istotne. Zobacz koniecznie, jak wyznaczać sobie cele i jak następnie się ich trzymać, by móc sporo zaoszczędzić. Z prawdziwej i wzruszającej historii Cait Flanders można wyciągnąć naprawdę wiele. Książka ta może zainspirować niejedną osobę i nauczyć kontroli nad własnymi finansami.

Odkryj praktyczne i sprawdzone sposoby na oszczędzanie oraz przekonaj się, co tak naprawdę jest dla ciebie w życiu najważniejsze!

Przeczytaj fragment książki


O książce słowami innych

Jeśli kiedykolwiek czułeś, że w życiu liczy się coś więcej niż tylko błędne koło konsumpcjonizmu, w książce "Królowa oszczędzania" odnajdziesz inspirację do wyzwolenia się z niego. Jasny przekaz osobistej historii Cait jest dla nas zachętą, wyzwaniem i nieopisaną pomocą.

Joshua Becker, autor książki "The More of Less"

Cait Flanders to dzielna kobieta. Płakałam, czytając jej książkę, lecz moje serce przepełniała też radość. Jej historia udowadnia każdemu, kto nie wierzy w swoje siły, że nie liczy się to, gdzie zaczynamy, tylko to, gdzie dotarliśmy.

Gail Vaz-Oxlade, gospodyni programu "Til Debt Do Us" i autorka książki "Debt-Free Forever"

W rezultacie godnego podziwu celu Cait – zakazu robienia za-kupów przez rok – zrodziła się bardzo osobista książka wypełnio-na lekcjami, z których każdy z nas może skorzystać, by dowie-dzieć się, jak znaleźć spełnienie i sens w naszych życiach (bez tych wszystkich rzeczy!). Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto szuka prostoty w konsumpcjonistycznym świecie.

Rachel Jonat, autorka książki "The Joy of Doing Nothing"

Pozbycie  się  części  przedmiotów  z  mojego  życia  oczyściło  prze-strzeń, w którą wkroczyło wielkie dobro i to ono ją zajęło. Książka Cait jest prawdziwą inspiracją i przykładem tego, jak wielka moc transformacji płynie ze zmniejszenia ilości posiadanych rzeczy, a także jak dalej rozwijać tę umiejętność.

Katie Dalebout, autorka książki "Let It Out"

Dokonanie istotnych zmian w życiu wymaga dużo czasu i wysiłku. Cait w swojej książce dzieli się z nami bardzo osobistymi przemyśleniami, obrazującymi głębię i ciężar tych zmian. Jeśli szukasz inspiracji i praktycznych przykładów tego, jak nakreślić dla  siebie  i  najbliższych  ludzi  lepszą  przyszłość,  znajdziesz  to  i o wiele więcej w Królowej oszczędzania.

Anthony Ongaro, założyciel breakthetwitch.com

Cait  pocieszała  się  alkoholem,  napadowym  objadaniem  się  i kompulsywnymi zakupami, aż pewnego dnia powiedziała sobie: „Dosyć”. To nie jest kolejna książka o tym, jak przeżyć, mając wszystkiego mniej, tylko ogromnie wzruszająca i pocieszająca historia, która pokazuje nam, że jeśli zgodzimy się uwolnić od rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy, możemy w końcu wieść życie, jakiego pragnęliśmy.

Courtney Carver, autorka książki Soulful Simplicity

"Królowa oszczędzania" to piękna, wrażliwa i prawdziwa książka. Słowa Cait stały się moją inspiracją, by nabrać więcej odwagi do pisania i życia. Jestem pewna, że stanie się również twoim źródłem mocy.

Tammy Strobel, autorka książek "Everyday Adventures Journal" i "You Can Buy Happiness (and It’s Cheap)"

Ta książka to najwspanialszy prezent dla wszystkich, którzy kiedykolwiek chcieli się zmienić, lecz obawiali się tego – wstrzymywał ich lęk przed porażką, przed tym, czego mogą się dowiedzieć o sobie po zdjęciu masek, jak i przed tym, co się stanie, jeśli nie podejmą działania. Przekaz Cait jest piękny i szczery, opowiada nam o pracy związanej z tworzeniem życia przy mniejszym udziale środków oraz daje pozwolenie na zejście z wiecznie kręcącej się karuzeli kompulsywnej i bezmyślnej konsumpcji, dzięki czemu możemy poznać dobro, które znajduje się po drugiej stronie.

Brooke McAlary, gospodyni programu "The Slow Home Podcast" i autorka książki "Destination Simple"

Inspirująca  historia  o  tym,  jak  jedna  kobieta  pokonała  przeszkody i uzależnienie od zakupów, alkoholu i jedzenia, aby zacząć żyć z poczuciem celowości. Po przeczytaniu tej książki będziesz gotów na zmianę swojego życia, zrozumiesz też, dlaczego ograniczenie konsumpcji cię uwolni.

Elizabeth Willard Thames, autorka książki "Meet the Frugalwood"


O autorce

Cait Flanders to dawna nałogowa zkupoholiczka, która zmieniła się w świadomą konsumentkę wszelkich dóbr. Na przykładzie swoich osobistych historii opisuje, co dzieje się, gdy pieniądze, minimalizm i uważność skrzyżują swoje drogi. Historia Cait została ukazana na łamach magazynów "Forbes", "The Guardian", "The Globe AND Mail", na Oprah.com, Yahoo!, w CBC News i wielu innych środkach przekazu. Na swoim blogu caitflanders.com, nspiruje ludzi do zmniejszenia konumpcjii większego skupienia się na życiu. Cait mieszka w Kanadzie w Squamish, w Kolumbii Brytyjskiej, ze swoimi trzema największymi miłościami: górami, lasem i oceanem.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Cait Flanders postanowiła zmienić swoje życie i przez rok zaprzestać zakupów oprócz najpotrzebniejszych artykułów. Czy jej się to udało?

  Cait była zwyczajną nastolatką. Była wychowywana przez matkę i ojczyma, bardzo szybko pojawiła się także jej dwójka rodzeństwa, gdy rodzice się zeszli. Alkoholu po raz pierwszy zakosztowała w wieku 12 lat, gdy poszła na spotkanie z biologicznym ojcem. Wpadła w sidła nałogu i nie szczędziła pieniędzy na wszelkie używki. Zadłużyła się do tego stopnia, że postanowiła coś zmienić w swoim życiu.

  Naprawdę bardzo rzadko sięgam po tego typu publikacje, ale tym razem postanowiłam zrobić wyjątek. Byłam ciekawa, czy autorka może coś polecić w kwestii minimalizmu. Książka została podzielona na 12 rozdziałów, w których Cait zapisuje, ile miesięcy jest w abstynencji, ile dochodów wydała na życie i w ilu procentach odgruzowała swoje mieszkanie.

  Bardzo często wydaje nam się, że wszystkie przedmioty są nam bardzo potrzebne. Autorka udowadnia, że wcale tak nie jest i bez żalu możemy pozbyć się większości z nich. Nie jestem typem chomika, ale nie ukrywam, że mam naprawdę sporo przedmiotów w mieszkaniu, które przecież nie jest z gumy.

  ,,Królowa oszczędzania. Mój rok bez zakupów" zawiera na końcu kilka porad odnośnie tego, jak zabrać się do oszczędzania i odgruzowywania przestrzeni. Najważniejsze to wyznaczyć sobie cel i się go solennie trzymać. Późnej już pójdzie z górki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Królowa oszczędzania" Cait Flanders to jedna z nowości wydawnictwa Kobiecego.

  Żyjemy w ciągłym pędzie. Co rusz dopadają nas kolejne reklamy produktów, które koniecznie muszą znaleźć się w naszym mieszkaniu. Domu. Samochodzie. Nowa bluzka? Dlaczego od razu nie pięć? Kto wie, czy znów uda się trafić na ten wymarzony model, który pięknie pasuje mi do twarzy. Za mały rozmiar? To nic, schudnę. Za duży? Przytyję. W takim błędnym kole znalazła się także Cait Flanders, autorka publikacji ,,Królowa oszczędzania. Mój rok bez zakupów", która w wyniku kilkudziesięciotysięcznego zadłużenia postanowiła przeorganizować swoje życie. Praktycznie od zaraz.

  Gdy okazało się, że 30.000 długu to już nie przelewki, Cait postanowiła wprowadzić do swojego życia nowe zasady. Stworzyła listę przedmiotów, których absolutnie nie może kupować przez najbliższy rok. Na liście znalazła się [Adres usunięty]. kawa na wynos, która pozwalała zaoszczędzić już konkretne pieniądze w skali miesiąca. Zaczęła kupować nowe rzeczy tylko wtedy, gdy stare nie nadawały się już do użytku. Nagle zorientowała się, że może pozbyć się blisko 3/4 rzeczy ze swojego mieszkania bez żadnej szkody dla jakości życia. Z każdym kolejnym miesiącem okazywało się, że życie w zgodzie z sobą i tak popularnym ostatnio minimalizmem jest świetną drogą do osiągnięcia życiowego balansu.

  ,,Królowa oszczędzania" to opis walki Cait Flanders z codziennymi trudnościami. Wspomina także o zerwaniu z używkami, ile udało jej się zaoszczędzić w konkretnym miesiącu oraz jak zmieniała się jej motywacja wraz z upływem kolejnych miesięcy. To fantastyczna historia dziewczyny, która postanawia przeorganizować swoje życie. Początkowo czuje się nieswojo z tym faktem, jednak z czasem... No cóż, z lektury wyniosłam wiele cennych lekcji. Między innymi tę, że wcale nie trzeba więcej zarabiać, aby starczało na wszystko. Czasem wystarczy zastanowić się, czy to wszystko jest nam naprawdę potrzebne.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poradnik "Królowa oszczędzania" to zdecydowanie nie tylko poradnik.Jest to coś więcej. Autorka bowiem swoją książkę potraktowała jak spowiedź ze swoich zmagań związanych z "chorobą", którą jest zakupoholizm. Czytelnik został tu wtajemniczony w naprawdę bardzo osobiste i prywatne rozdziały życia Cait Flanders - jej dzieciństwo, "nieudana" rodzina, problem alkoholowy, itp. Takie zwierzenia z pewnością wymagały wielkiej odwagi i determinacji w dążeniu do celu. Jako czytelnicy, powinniśmy więc to docenić.

  We wstępie autorka i bohaterka tegoż "pamiętnika" wyjaśnia dlaczego i kiedy postanowiła zająć się sprawa osobistych finansów, aby móc w pełni nad nimi panować. W dalszej części, krok po kroku, miesiąc za miesiącem, przeprowadza nas - odbiorców - poprzez jej osobistą "terapię" oszczędzania, minimalizmu i odgracania swojej przestrzeni życiowej. Z własnej autopsji i eksperymentowania, Cait może z dumą stwierdzić, że warto oszczędzać, bo faktycznie życie bez ciągłego konsumpcjonizmu jest dużo ciekawsze i radośniejsze. Mimo, że droga do osiągnięcia takiego stanu kosztowała ją sporo walki z własnymi słabościami i nawykami.

  Poradnik "Królowa..." to niezaprzeczalnie inspiracja dla tych, którzy, tak jak autorka, chcą wreszcie nauczyć się kontroli nad budżetem osobistym, nad zakupami i wydawaniem ciężko zarobionych pieniędzy. Niektórym z nas może się wydawać, że kwestia nabycia umiejętności oszczędzania jest błaha i prozaiczna. Przeczytajcie tę książkę, a zobaczycie, że często wyjście na tzw. prostą ze swoimi finansami wcale nie jest sprawą do zrealizowania od tak - zwłaszcza, jak przez lata nabywało się zupełnie innych nawyków i zakupy były niemalże codziennością i lekarstwem na każdy smutek.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Cait Flanders
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 240
 • Format: 140 x 200
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365170309
 • Język: polski
 • Podtytuł: Mój rok bez zakupów
 • Oryginalny tytuł: The Year of Less: How I Stopped Shopping, Gave Away My Belongings, and Discovered Life Is Worth More
 • Tłumacz: Dumińska Katarzyna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365170309
 • EAN: 9788365170309
 • Wymiary: 14.0x20.0x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa 5/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa

Tajemnice profesji marzeń! Placówka w egzotycznym kraju, eleganckie fraki, smokingi, wytworne kreacje, najdroższe alkohole, rauty, spotkania na najwyższym szczeblu, szepty w kuluarach. Dostępna nielicznym wiedza o zasadach misji dyplomatycznych od wieków tworzyła wokół stosunków międzynarodowych...
Kakebo. Japońska sztuka oszczędzania od podstaw 5/5 Nasza cena:
19,25 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kakebo. Japońska sztuka oszczędzania od podstaw

Zeszyt do domowego oszczędzania Z RUCHOMYM KALENDARZEM! Kakebo to narzędzie do zarządzania domowym budżetem, z którego każdego dnia korzystają miliony Japończyków. PODEJMIJ DECYZJĘ, ile pieniędzy miesięcznie chcesz oszczędzać SPISZ swoje wydatki i przychody ZAKWALIFIKUJ wydatki do odpowiednich...
Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa

Tajemnice profesji marzeń! Placówka w egzotycznym kraju, eleganckie fraki, smokingi, wytworne kreacje, najdroższe alkohole, rauty, spotkania na najwyższym szczeblu, szepty w kuluarach. Dostępna nielicznym wiedza o zasadach misji dyplomatycznych od wieków tworzyła wokół stosunków międzynarodowych...
Kakebo. Japońska sztuka oszczędzania od podstaw 0/5 Nasza cena:
12,45 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kakebo. Japońska sztuka oszczędzania od podstaw

Zeszyt do domowego oszczędzania Z RUCHOMYM KALENDARZEM! Kakebo to narzędzie do zarządzania domowym budżetem, z którego każdego dnia korzystają miliony Japończyków. PODEJMIJ DECYZJĘ, ile pieniędzy miesięcznie chcesz oszczędzać SPISZ swoje wydatki i przychody ZAKWALIFIKUJ wydatki do odpowiednich...
Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie 5/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie

Kulisy fascynującego świata międzynarodowej dyplomacji. Praktyczny przewodnik po świecie savoir vivre`u. Kiedy w XVII wieku w wąskiej haskiej uliczce spotkali się francuscy i hiszpańscy dyplomaci, trzeba było rozbierać ogrodzenie, aby nikt nikomu nie musiał ustępować miejsca. Dziś do wywołania...
Czas to pieniądz. Jak oszczędzać czas i pieniądze? 0/5 Nasza cena:
23,38 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas to pieniądz. Jak oszczędzać czas i pieniądze?

Czy Twoja doba także jest za krótka? Noce spędzane nad niedokończonymi zadaniami nie sprawią, że nadrobisz zaległości. Jeśli obudzisz się zmęczony, rano będziesz miał zbyt mało energii, by pracować efektywnie. Sprawy nie ułatwią Ci wciąż nowe e-maile, nieustannie dzwoniący telefon, no i jeszcze ta...
Pieniądze i cała reszta. Naucz dziecko oszczędzać, dzielić się i mądrze wydawać 0/5 Nasza cena:
12,60 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieniądze i cała reszta. Naucz dziecko oszczędzać, dzielić się i mądrze wydawać

Ta inwestycja zwróci Ci się w ciągu kilku najbliższych zakupów z dziećmi. Wysyłamy dzieci na lekcje tańca, języków obcych czy karate, a zapominamy o umiejętnościach, które pozwolą im zadbać o swoje oszczędności i wydatki. Dzięki prostym i praktycznym metodom Twoje dziecko: odkryje, czym różni się...
eBook Królowa oszczędzania mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Królowa oszczędzania mobi epub

Mniej rzeczy w domu, więcej luzu w życiu – inspirująca historia pewnego eksperymentu To nie jest kolejna książka o tym, jak żyć w duchu minimalizmu – to prawdziwa historia, która pokazuje jak piękne jest życie bez rzeczy, których nie potrzebujesz. Cait Flanders szukała ucieczki od codziennych...
Baba Jaga radzi 4/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baba Jaga radzi

Niezwykły poradnik, w którym znana na całym świecie Baba Jaga udziela wsparcia obliczu codziennych problemów. Jej szczere do bólu i często żartobliwe odpowiedzi niosą ulgę wszystkim współczesnym zagubionym duszom.
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula