Kobieta, która widziała zombie

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Rok wydania
2024
Nasza cena: 41,99 zł 59,99 zł Taniej o: 30%

Podróż do tajemniczego świata ludzkich zmysłów

Zapach porannej kawy, dźwięki ulubionej piosenki, miękki koc otulający ramiona… Rejestrujemy otaczający nas świat i nawet nie zwracamy na to uwagi.

A co jeśli nasze zmysły nas zwodzą?

Mogłoby się okazać, że kawa ma przykry zapach, piosenka to sekwencja kolorów, a dotyk materiału niemal pali skórę.

Do czego zdolne są dzieci, które nie czują bólu?

Jak nie oszaleć, kiedy słyszy się nawet ruch gałek ocznych?

Dlaczego bliskie osoby nagle widzimy jako zombie?

Z takimi problemami do doktora Guya Leschzinera zgłaszają się ludzie z całego świata. Przez pryzmat niecodziennych, nierzadko tajemniczych chorób swoich pacjentów uznany neurolog pokazuje, jak działają zmysły i co się dzieje, kiedy ich praca zostaje zaburzona. Udowadnia, jak bardzo nasze odbieranie rzeczywistości jest uzależnione od mózgu.

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Kobieta, która widziała zombie. Kiedy zmysły stają się twoim wrogiem
 • Autor: Guy Leschziner
 • Wydawnictwo Znak Literanova
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2024
 • Ilość stron: 432
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324096046
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Man Who Tasted Words
 • Tłumacz: Marcin Sieduszewski
 • ISBN: 9788324096046
 • EAN: 9788324096046
 • Wymiary: 140x205

Recenzje książki Kobieta, która widziała zombie (4)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wzrok, dzięki któremu możesz obserwować najbliższych i czytać książki czy słuchanie muzyki i śpiewu ptaków poprzez słuch? A może dotyk umożliwiający objęcie ukochanej osoby? Na codzień pewnie najwięcej uwagi poświęcamy naszym oczom, je najczęściej badamy, nosimy okulary poprawiające nasz wzrok. Autor, profesor Guy Leschziner udowadnia, że wybór zmysłu bez którego można by się obejść jest praktycznie niemożliwy. Wyjątkowa inżynieria, jaką są nasze organizmy stworzyła je w takim, a nie innym wymiarze i praca każdego z nich jest niewyobrażalnie ważna.

  Utrata wzroku, a w jej konsekwencji mroczne halucynacje przedstawiające twarze zombie? Uczucie jakby stopy dotykały rozżarzonego metalu? Przyznajcie sami, nawet najlepszy autor horrorów lub thrillerów psychologicznych mógłby nie wpaść na coś takiego, a nasz mózg robi takie niespodzianki wcale nie tak rzadko. Co najlepsze, właśnie ta książka uświadomiła mi jak nasze zmysły są zależne od umysłu i tak naprawdę to co odczuwamy to nie rzeczywistość, ale świat przefiltrowany przez mózg. Fascynujące.

  Kobieta, która widziała zombie nie jest książką najłatwiejszą w odbiorze, jest pisana jednolitym tekstem, ze sporą ilością fachowego słownictwa, ale po głębszym wniknięciu i wczytaniu się, gwarantuję wam, że staje się prostsza w odbiorze. To kompendium wiedzy na temat zmysłów, działania mózgu w ich kontekście i prawdziwa kopalnia dziwnych, intrygujących przypadków medycznych. Autor spotkał w swojej karierze mnóstwo pacjentów, którzy lepiej lub gorzej radzą sobie ze swoimi przypadłościami, ale biorąc pod uwagę wszystkich nasuwa się jedna myśl - jak łatwo o wyobcowanie. Zmysły pomagają kontaktować się ze środowiskiem, to one gwarantują interakcje z innymi ludźmi i już nieduże zaburzenie może prowadzić do poważnych skutków nie pozwalających funkcjonować normalnie w społeczeństwie. Ten aspekt spodobał mi się najmocniej i jest z całą pewnością zaletą wyróżniającą książkę profesora Leschzinera wśród innych popularnonaukowych.

  Jeśli chcecie dowiedzieć się jak działają nasze zmysły i czym tak naprawdę są - szczerze polecam. Starałam się zdradzić jak najmniej, ale po lekturze tej książki wasze pojęcie na temat zmysłów radykalnie się zmieni. Nie są one tym czym tak naprawdę się wydają.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo lubię czytać o różnych dziwnych i niespotykanych przypadłościach o podłożu neurologicznym.

  I jak to bywa w tego typu publikacjach, znajdziemy tutaj opisy tych bardziej ciekawych dolegliwości oraz tych, które nie będą aż tak budzić naszego entuzjazmu.

  Cała książka skupia się na pięciu naszych zmysłach i przypadkach, u których zostały one zaburzone.

  Mnie osobiście najbardziej zainteresował rozdział o ludziach, którzy nie odczuwają bólu. W pierwszym odruchu może nam się wydawać, że takie schorzenie to błogosławieństwo, a jak się okazuje jest to wręcz przekleństwo. Sama nie zdawałam sobie sprawy ile strasznych konsekwencji ono niesie.

  Bardzo ciekawa była też wzmianka o kobiecie, której odczuwanie ciepła-zimna zwariowało i było zupełnie odwrotne.

  Z zainteresowaniem czytałam o swego rodzaju halucynacjach u ludzi tracących wzrok.

  Zmysł wzroku i opis jego działania był dla mnie czymś fascynującym. Była nawet wzmianka o ślepowidzeniu, z którym miałam niedawno styczność w książce sci-fi Petera Wattsa.

  Bardzo abstrakcyjna i zadziwiająca była również umiejętność czucia smaku czy widzenia koloru dźwięków. Naukowe opisy działań narządów i zmysłów były podane w przystępny sposób, chociaż nie zawsze w takim samym stopniu interesowały.

  Najbardziej z lektury wytrącały mnie wstawki z życia autora, w których to często opisywał krajobraz czy budynki mijane w drodze do pacjenta i przytaczał wspomnienia bądź anegdotki z nimi związane. Może dla niektórych będzie to ciekawym dodatkiem i momentem wytchnienia, lecz dla mnie osobiście było zbędne. Na szczęście nie było tego zbyt wiele.

  Całościowo lektura mnie usatysfakcjonowała i dała do myślenia. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak zwodnicze bywają nasze zmysły, i jak niewiele trzeba żeby doszło do ich zaburzeń; czasem decydują o tym geny, a czasem czysty przypadek, pech. Przytłaczające jest też to, jak bywamy bezradni, gdy któryś ze zmysłów nie działa prawidłowo, oraz jak bezradni bywają lekarze i jak ciężko o diagnozę w tak odosobnionych nietypowych przypadkach.

  Czy polecam tę książkę każdemu? Nie wiem, na pewno bardziej odnajdą się w niej osoby chociaż trochę zainteresowane tą tematyką, a jeśli ktoś chciałby pierwszy raz poczytać o tego typu rzeczach, to jako pierwszą polecam książkę "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zmysły odgrywają w życiu człowieka ogromną rolę. To dzięki nim mamy możliwość odbierać zewnętrzne i wewnętrzne bodźce. Widzimy, czujemy, słyszymy, wszystko to jest takie oczywiste, ale gdyby spojrzeć głębiej, każda ta czynność to fascynujący proces zachodzący w naszym organizmie, w którym czasem pojawiają się tajemnicze i jakże poważne błędy.

  Jak funkcjonować, gdy zmysły zaczynają zawodzić i przestają działać prawidłowo?

  Co wpływa na to, jak postrzegamy otoczenie?

  I jak zaskakujące zaburzenia neurologiczne mogą spotkać człowieka?

  A to tylko kilka pytań, na które znajdziemy odpowiedzi w pasjonującej, jakże rzetelnej książce doktora Guya Leschzinera, do którego zgłaszają się ludzie z całego świata.

  Ta książka, to zbiór autentycznych historii, w której przedstawiono losy pacjentów. Każdy z nich jest nietypowym przypadkiem medycznym, ale także wyrazistą osobowością, ściganą przez poważne dramaty osobiste. Na przykładzie nietypowych, tajemniczych chorób, znakomity neurolog nie tylko szczegółowo wyjaśnia, jak działają ludzkie zmysły, ale także prezentuje, jak zmienia się życie człowieka, gdy ich praca zostaje zaburzona. Wszystkie te fascynujące, choć zarazem przerażające przypadki udowadniają, że na to, jak odbieramy otoczenie, ogromny wpływ ma mózg, ale także nasze osobiste doświadczenia, które organizm potrafi kompensować na różne, niekiedy trudne do zrozumienia sposoby.

  Począwszy od braku czucia bólu, poprzez utratę wzroku, rozmaite omamy dźwiękowe,wzrokowe, dotykowe, aż po brutalne napady epilepsji, migreny, stwardnienie rozsiane czy ból fantomowy. W tej niezwykłej pozycji znajdziecie mnóstwo porażających historii o ludzkich zmysłach, które zaczęły zawodzić, zmieniając tym samym życie chorych i ich rodzin diametralnie. Fascynująca, skłaniająca do zadumy, ale także przerażająca, bo uświadamiająca, że sposób, w jaki funkcjonujemy, nie musi być nam dany na zawsze! Bezsprzecznie, „Kobieta, która widziała zombie. Kiedy zmysły stają się twoim wrogiem” to fascynująca książka, która nie tylko funduje porcję wiedzy o ludzkim organizmie, ale też daje do myślenia i zostaje w pamięci już na zawsze!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezwykła książka popularno-naukowa, którą czyta się jak powieść. Napisana lekkim i potoczystym stylem przybliża nam kilkanaście historii ludzi, którzy przez zaburzenia neurologiczne nie mogą już zawierzyć własnym zmysłom. Poznajemy ich życie, specyficzne trudności, uczucia i emocje, a także zdobywamy rzetelną wiedzę medyczną. Neurologiczne opisy przygotowane są w sposób przystępny i nie są nużące nawet dla laików. Od książki nie sposób się oderwać i myślę, że zachwyci wielu czytelników.

  Podczas lektury poznajemy [Adres usunięty]. kobietę, która mimo tego, że jest niewidoma „widzi” zombie i inne stwory, mężczyznę, który nigdy nie czuł bólu fizycznego i w skutek wielu odniesionych obrażeń jest teraz niepełnosprawny oraz wiele innych osób, których przeżycia nie pozostawią nas obojętnymi. Po zapoznaniu się z ich historiami nie będą dla nas jedynie „przypadkami medycznymi”, a ludźmi z krwi i kości, których trudności przekraczają nasze pojmowanie. Z całą pewnością docenimy też, jak działają nasze zmysły! Książka jest ze wszech miar fascynująca i jej lektura sprawiła mi mnóstwo przyjemności! Z całą pewnością to pozycja obowiązkowa dla miłośników Oliviera Sacksa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Barwna, pełna ludowej magii i najnowszych badań naukowych opowieść o drzewach, kwiatach, ziołach oraz tajemnych roślinach mocy. Jak wiele zawdzięczamy roślinom? Będziecie zdziwieni! Rumianek wydłuża życie. Iboga przerywa uzależnienie od heroiny. Dzika róża bywa lekarstwem na zwyrodnienia stawów i...
dodaj do schowka Do koszyka 68,23 zł
Najnowsze wydanie Zbioru zadań maturalnych uzupełniono o zadania, które wystąpiły w arkuszach maturalnych CKE w maju i w czerwcu 2023 r. Treść tych zadań zaznaczono w książce kolorowym tłem.Zbiór podzielono na dwie odrębne części: pierwsza – zawiera zadania z chemii ogólnej i fizycznej, a druga –...
dodaj do schowka Do koszyka 35,69 zł
Niepowtarzalna i oryginalna erotyczna gra zdrapka dla par, które znudziły się już standardowe próby urozmaicenia życia erotycznego. Połączenie typowej gry planszowej z dreszczykiem emocji jakim jest odkrywanie pola nie wiedząc co się pod nim kryje...
dodaj do schowka Do koszyka 33,70 zł
KOMPLETNA HISTORIA NAJBARDZIEJ UDANEJ FRANCZYZY NA ŚWIECIE Witajcie! Zapraszamy do świata Pokémonów. Od 25 lat seria ta dostarcza rozrywki rzeszom aspirujących trenerów. Rozpoczęta jako zaledwie pomysł Satoshi Tajiriego, który czerpał inspiracje z dziecięcych doświadczeń z chwytaniem owadów,...
dodaj do schowka Do koszyka 73,95 zł
Świat mody, błysków fleszy, pięknych ludzi, pożądania i ogromnych pieniędzy bywa niewystarczający, by zachować pozorne szczęście. Berenika, właścicielka prestiżowej agencji modelek, podczas pobytu w Mediolanie nawiązuje nowe znajomości. Pewna siebie rozpoczyna obiecującą współpracę i kiedy myśli,...
dodaj do schowka Do koszyka 31,74 zł
Porywający esej wybitnego znawcy historii Europy Środkowej i Wschodniej napisany po zwycięstwie wyborczym Donalda Trumpa. Timothy Snyder analizując zwycięski pochód populizmu w USA i wielu krajach Starego Kontynentu odwołuje się do tragicznych doświadczeń Europejczyków w XX wieku ? stuleciu...
dodaj do schowka Do koszyka 12,74 zł
Wybrane bestsellery
W życiu nie chodzi o to, co nam się przytrafia, tylko o to, co postanowimy z tym zrobić. Wszyscy mierzymy się z cierpieniem – smutkiem, stratą, rozpaczą, strachem, niepewnością, porażkami. Ale mamy też wybór: w obliczu traumy lub trudności możemy się poddać albo przeżywać każdą chwilę jak dar....
dodaj do schowka Do koszyka 33,91 zł
Tom z serii "Franklin. Historyjka z telewizji" Franklin i miś bardzo się przyjaźnią. Pewnego dnia żółwik przekonał się o tym, jak ważne jest słowo "przepraszam". Gdyby nie ono, przyjaźń z misiem zawisłaby na włosku. Seria opowieści o Franklinie opartych na odcinkach popularnej serii filmów...
dodaj do schowka Do koszyka 8,51 zł
To proste ćwiczenia, które wprowadzą najmłodszych w świat cyferek. Dzieci będą mogły poćwiczyć ich pisanie, a także proste dodawanie. A kolorowe naklejki sprawią, że nauka zamieni się w zabawę.
dodaj do schowka Do koszyka 3,95 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać.W królestwie Ilyi Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich akcji...
dodaj do schowka Do koszyka 43,91 zł
Najnowsza powieść bestsellerowej autorki – Joanny Jax! Pod koniec lat czterdziestych dochodzi w Berlinie do serii tajemniczych morderstw. Pozornie ofiary nic nie łączy, jednak oficer prowadzący śledztwo odkrywa, że każda z tych osób przebywała w czasie wojny na terenie Afryki Północnej. Brak...
dodaj do schowka Do koszyka 27,20 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać. W królestwie Ilyii Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich...
dodaj do schowka Do koszyka 48,18 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula