Klątwa

Autor:

Max Czornyj

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
eBook, mobi, epub
za 23,02 zł
Nasza cena: 24,32 zł 39,90 zł Taniej o: 39%

Kryminał, który z każdą przeczytaną stroną staje się coraz mroczniejszy.

Kiedy wiesz, że ktoś z Twojego otoczenia zaraz zginie, modlisz się tylko, żebyś to nie był Ty.

"Klątwa" to piąta powieść z cyklu o komisarzu Eryku Deryło. Sprawa, w jaką przyjdzie mu się obecnie uwikłać, jak zwykle nie będzie ani łatwa, ani tym bardziej przyjemna. Oto do pewnego hotelu na odludziu ktoś zaprosił szóstkę gości. Ten sam ktoś pozostawił im wiadomość, że wkrótce wszyscy zginą. Oczywiście z początku nikt nie brał groźby na poważnie, jednak wszystko zmienia się, gdy dochodzi do pierwszego morderstwa. Ofiara zostaje zabita w pokoju zamkniętym od środka na klucz. Kolejne zbrodnie okazują się coraz bardziej makabryczne i przynoszą więcej cierpienia. Czy da się jakoś przerwać ten łańcuszek?

Eryk Deryło ma mnóstwo swoich problemów, zwłaszcza że nie do końca jest sobie w stanie poradzić z życiem osobistym. Na szczęście do pomocy przy sprawie tajemniczych morderstw ma swoją partnerkę, Tamarę Haler. Czy ta dwójka poradzi sobie z wyrachowanym mordercą, idealnym w rzucaniu klątw i ich samodzielnym egzekwowaniu? A może to wszystko zmierza w zdecydowanie złym kierunku i nieprzewidzianej fali zdarzeń nie da się już powstrzymać?


O autorze

Max Czornyj jest polskim pisarzem, a także adwokatem, który praktykował zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Urodził się 6 września 1989 roku w Lublinie. Zasłynął serią thrillerów z Erykiem Deryło w roli głównej. W skład cyklu wchodzą następujące powieści: "Grzech", "Ofiara", "Pokuta", "Trauma" i "Klątwa".

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wow - Deryło powrócił! Dzięki Ci panie Maxie Czornyj!

  Jak ja tęskniłam za komisarzem! Jednak wraca moja wiara w ludzi i w pisarzy - tutaj dodam, że nie odpuszczam, tylko czekam już na kolejny tom :) Jestem usatysfakcjonowana, ale nadal czuję niedosyt... Deryło to mój bohater numer jeden.

  Eryk Deryło powraca w wielkim stylu. Jest starszy, po tragicznych przejściach inaczej poukładał sobie priorytety życiowe. Brak mu jednego - bliższego kontaktu z córka, której udało się wyjść cało z wypadku, w którym zginęła żona Eryka, jednak ona również potrzebuje poukładać sobie swój świat. Wiktoria wyjechała na studia za granicę i rzadko kontaktuje się z ojcem, ON sam w podobny sposób odciął się od rodziców... Kiedy dostał wiadomość, że Weronika wybiera się do odciętego od świata hotelu w Tatrach, przyjechał tam również. Już na wstępie został zaskoczony, bo oprócz niego w hotelu była tylko grupa sześciu gości, których zaprosił tajemniczy sponsor. Okazuje się, że goście zostali zaproszeni, aby tu umrzeć... Hmmm. przynajmniej tak zakomunikował im sponsor w informacji, którą zostawił właścicielowi hotelu. Początkowo wzięli to za żart, jednak kiedy zginęła pierwsza osoba zaczęło się robić strasznie. Deryło przejął dochodzenie, nie mogąc skontaktować się z policją. Jego śladem do hotelu dotarła jego współpracowniczka, Tamara Heler, która wsparła go przy rozpracowywaniu tej makabrycznej zbrodni. Niestety na jednej ofierze się nie skończyło... Jeśli doda się do tego nawałnicę, która przechodziła nad hotelem i odcięła go od świata, to sytuacja zrobiła się podbramkowa. Kto jest zabójcą? Duch, który przenika przez ściany, czy który z gości?

  Od tej chwili, każdy w hotelu jest podejrzany, a zabójca działa nadal odtwarzając w swoich zbrodniach motywy ze sztuk teatralnych.

  Klątwa to niesamowicie mroczny i zupełnie nieprzewidywalny thriller, który odcina czytelnika od rzeczywistości. Buzi grozę, ale i fascynację. Deryło po raz kolejny musi zmierzyć się z wyjątkowo brutalnym, seryjnym mordercą, ale również ze swoimi demonami.

  Max Czornyj nie opuszcza ani o centymetr poprzeczki, którą sobie postawił - wręcz z każdym tomem opowieści o Eryku Deryle podnosi ją w górę. Dla mnie to była uczta literacka - gorąco polecam!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Oj, Max, coś Ty tu nawyprawiał!" - chciałoby się powiedzieć. Komisarz Eryk Deryło i Tamara Haler zostają tym razem zmuszeni do poprowadzenia śledzwa. Okoliczności sprawiają, że wraz z ośmiorgiem osób znaleźli się w zabytkowym hotelu na Słowacji. Hotelu odciętym od świata przez potężną wichurę. Goście zaczynają ginąć w sposób upozorowany na sztukę teatralną. Haler i Deryło mają tylko jeden trop - psychopata nazywa siebie Widzem, a ofiary podpisuje tajemniczymi inicjałami...

  Dla mnie to najlepsza część cyklu. Być może dlatego, że uwielbiam wykorzystywanie klasycznych motywów w nowatorski sposób. Tym razem Czornyj wyraźnie odwołuje się do A. Christie i jej "I nie było już nikogo".Nie jest to jednak kalka - co to, to nie! Zakończenie mocno Was zaskoczy (takiego zwrotu akcji nawet ja się nie spodziewałam), a po lekturze zostanie w Was nurtujące pytanie: Co dalej z komisarzem?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Komisarz Deryło i jego podejcie do pracy- jaknja zatym tęskniłam...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Totalnie sielankowy początek książki, szczególnie kryminału czy thrillera, nie zwiastuje niczego dobrego. Tak jest i tym razem, kiedy poznajemy trzyletniego chłopca i jego rodziców, którzy mieszkają w domku na odludziu. Obrazek dość zwyczajny, aż do chwili gdy pojawia się zamaskowana postać... Przez ogromnie długi czas nie wiadomo, do czego należy dopasować ten wątek.

  Komisarz Eryk Deryło wybrał się na swój krótki, bo czterodniowy urlop, w góry. Położony w trudno dostępnej okolicy hotel Tatra Elegance, ma być miejscem ważnego dla niego, prywatnego spotkania. Policjantowi udaje się dotrzeć na miejsce niemal w ostatniej chwili, bowiem warunki pogodowe znacznie się pogarszają a silny wiatr i deszcz właściwie odcinają hotel od świata.

  W hotelu znajduje się już sześcioro gości, do tego recepcjonistka a później dołączy też właściciel - Artur Miller. Panuje poruszenie, gdyż nikt nie może pójść do swojego pokoju, dopóki nie pojawi się cała szóstka: Tymon, Kamila, Magdalena, Anna, Szymon oraz Antoni. Żadne z nich nie wie, dlaczego się tutaj znalazło, choć wszyscy otrzymali jednakowe, dziwnie brzmiące listy. Recepcjonistka wie jedynie, że to pobyt sponsorowany i dopiero podczas kolacji, gdy właściciel odczytuje list od tegoż sponsora coś się wyjaśnia. Miller jest z każdym słowem coraz bardziej zaskoczony a goście przerażeni, bowiem w liście jest mowa o umieraniu... Kto z nich będzie pierwszy?

  "Wszyscy zginiecie. Bez wyjątku. Jeden po drugim." *

  Z zapartych tchem śledzimy poczynania mordercy oraz walkę komisarza z niewidzialnym sprawcą. Na szczęście los obdarzył go niespodziewaną pomocą, ale nawet we dwoje trudno jest odnaleźć kogoś, kto znika z miejsca zbrodni jak kamfora. Czornyj jak zawsze dość obrazowo opisuje kolejne miejsca zbrodni i patrząc wstecz, jest w tym coraz lepszy i coraz dokładniejszy. Czy czytelnik jest w stanie sam odkryć prawdę i wytypować mordercę? Tak, jeśli zwróci uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół, nawet nieoczywisty; wtedy nawet motyw można bez problemu poznać. Tylko czy zawirowania, zwroty akcji i zastosowane zmyłki nie wyprowadzą Was mimo wszystko w pole? Tego nie gwarantuję.

  Czytając "Klątwę" miałam wrażenie, że fabuła osadzona w odciętym od świata - z przyczyn pogodowych - hotelu jest mi już znana. Nie mogę skojarzyć skąd, ale podczas lektury miałam 'deja vu'... Inna książka a może film? Na pewno było to dość dawno, bo niczego poza tą scenerią, nie pamiętam.

  Wracając do piątego już tomu z komisarzem - autor nie od razu wyjaśnił nam tajemnicę, która zakończyła poprzedni tom ("Traumę"), czyli moment, gdy Deryło odbiera telefon od córki. Wtedy moje myśli zaczęły krążyć wokół zderzenia z TIRem i narodziło się pytanie - kto wtedy zginął? Nie ma to jak szokujące wyjaśnienie zagadki. Zaskoczyło mnie jedynie działanie Eryka i jego decyzje w kwestii pogrzebu bliskich sobie kobiet.

  "Psychologia odróżnia strach od lęku. Lęk jest procesem wewnętrznym, związanym z nieskonkretyzowanym, irracjonalnym obiektem. Strach natomiast pojawia się w sytuacjach realnego zagrożenia." **

  Podsumowując - "Klątwa" jest dowodem na to, że kryminał nie musi być schematem, że autor po napisaniu kilku tytułów tej samej serii, może mieć wciąż świeże pomysły, które udoskonala, dodaje im pikanterii, zawiłości a przede wszystkim zwiększa poziom zaintrygowania czytelnika i ilość rozlanej krwi. To książka ociekająca grozą, z - jak zawsze u Czornyja - zakończeniem, które wywołuje drżenie serca. Historia o zbiegach okoliczności, traumatycznym dzieciństwie, pokrętnej logice, szaleństwie, sprycie, ale również strachu, gniewie, panice i irytacji. "Klątwa" to ekspresowy pociąg do przygody, przy lekturze której tak szybko nie zaśniecie. Gorąco polecam!

  * M. Czornyj "Klątwa, Filia, Poznań 2019, s. 118

  ** Tamże, s. 13

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Koniec.

  Ale
  to smutne, co ja teraz zrobię? ;-)

  Bestsellerową serię o komisarzu Deryło czytałam w kolejności i mimo, iż dwie ostanie części różniły się od siebie, a juz szczególnie,każda z nich, roznila się od trzech pierwszych tomów o Cztey Iksie, uważam,że najlepiej jednak bedzie czytać je w kolejności.

  Myślałam że "Klątwa" to ostatnia a zarazem pierwsza część, w której rozwiazalam zagadkę przed jej ukończeniem,na co bylam trochę zla..Otóż, jak bardzo się pomyliłam. Po raz kolejny autor zaskoczył i to ogromny plus.

  Max Czornyj to pisarz wielkiego formatu. Mam nadzieję na powrót komisarza bo będę za nim tęsknić,mój ulubiony.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Pakiet: Grzech, Ofiara, Pokuta, Trauma, Klątwa 5/5 Nasza cena:
80,04 zł 119,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Grzech, Ofiara, Pokuta, Trauma, Klątwa

Kultowa seria z Erykiem Deryło! Odpuszczenie grzechu wymagało ofiary. Potem przyszedł czas na pokutę. Czy da się przeżyć traumę? Odczarować klątwę? Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Najlepsza seria kryminalna jaką przeczytacie! W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a...
Śmiertelna klątwa 4/5 Nasza cena:
18,32 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmiertelna klątwa

Zbiór opowiadań dla wielbicieli panny Marple. Spotykamy tu całą kolekcję postaci znanych z innych powieści, w których występuje ten znakomity detektyw w spódnicy: ukochany siostrzeniec Raymond West, emerytowany komisarz Scotland Yardu sir Henry Clithering, adwokat Petherick, państwo Bantry (w...
Ofiara. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ofiara. Tom 2

Serię okrutnych zabójstw dokonanych w Lublinie przed Bożym Narodzeniem przerwała policyjna obława. Nie na długo.   W mieście prawdopodobnie pojawił się naśladowca. Równie przebiegły i sadystyczny. Nikt nie chce dopuścić do siebie myśli, że zabójca pozostał na wolności. Porwana zostaje kolejna...
Zjawa 5/5 Nasza cena:
24,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zjawa

Podobno zdjęcia kradną dusze… Komisarz Eryk Deryło tkwi w śpiączce. W jego umyśle przewijają się poszarpane sceny. Tymczasem w Lublinie dochodzi do wyjątkowo sadystycznych morderstw. Na biurko Tamary Haler trafiają zagadkowe zdjęcia zbrodni. Sprawca, który nazywa siebie Fotografem, pogrywa z...
Rzeźnik 4/5 Nasza cena:
24,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźnik

Wstrząsający portret jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców. Powieść inspirowana prawdziwą historią seryjnego mordercy Józefia Cyppka, Rzeźnika z Niebuszewa Wszystko co przychodzi na świat musi też z niego odejść. Kto nie dopuszcza do siebie tej myśli jest głupi albo szalony. Poza tym, czy...
Grzech. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzech. Tom 1

W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Gdy znalezione zostają pierwsze zwłoki, na miasto pada strach, a presja wywierana na lubelską policję rośnie. Tropy mnożą się i...
Trauma. Tom 4 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trauma. Tom 4

Powrót kultowej serii z Erykiem Deryło! W duecie z podkomisarz Tamarą Haler, Deryło dołączy do makabrycznej gry szaleńca. Czy nie byłoby pięknie, gdybyśmy wszyscy się zabawili? Całe dzielnice, osiedla i miasta... Uwierzcie mi, że wspaniale jest podarować komuś szczęście. Darowując pecha, mówi się...
Ślepiec 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślepiec

Cudze oczy patrzą na was. Zawsze. Ona ma takie piękne oczy. Muszę je mieć... Nowy kryminał autora, który w ciągu jednego tylko roku podbił wszystkie listy bestsellerów!W pustym mieszkaniu w jednym z gdańskich bloków zostaje znalezione makabrycznie okaleczone ciało mężczyzny. Sprawa zostaje...
Zabójczy pocisk. Polska krew 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójczy pocisk. Polska krew

15 najgłośniejszych spraw. 15 najlepszych polskich pisarzy. Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii, morderstwa na zlecenie, zbrodnie popełniane w afekcie, tajemnicze zniknięcia. Do...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula