Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Seria: Jak przeżyć w?
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 144
Opis

Krwiożerczy cesarze, srodzy bogowie i rozrywki, podczas których można stracić głowę… Czy poradzisz sobie w starożytnym Rzymie?

Czasy cesarstwa należą do najbardziej fascynujących epok w dziejach, ale uwaga! Nie będziesz ciągle podziwiać gladiatorów ani odpoczywać w termach – niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem!

Na szczęście dzięki temu wyjątkowemu podręcznikowi przetrwania dowiesz się wszystkiego o Rzymianach i być może… choć tylko być może... uda ci się opuścić starożytny Rzym w jednym kawałku!


O autorze

Juan de Aragón mieszka w hiszpańskim mieście Vélez-Málaga. Rysuje, odkąd wziął ołówek do ręki. Studiował w San Telmo School of Arts. Tworzy książki i komiksy o tematyce historycznej. Więcej o autorze: https: //www .elfisgonhistorico.com/quien-soy.

Więcej


Książka dedykowana dzieciom w wieku od 6 do 8 lat, to głównie propozycja dostosowana do tego, żeby dzieci czytały ją samodzielnie. To opowieść, która otwiera początkującego czytelnika na pełen przygód świat, która bawi, uczy i rozbudza miłość do literatury.

Nikt nie zaprzeczy temu, że czytanie ma wiele zalet i warto zachęcać dzieci do tego, żeby częściej sięgały po książki. Dlatego warto w ręce młodego czytelnika wkładać wartościowe i ciekawe lektury, dostosowane do jego wieku. Zaskakujące przygody, świetnie opowiedziane historie, sympatyczni bohaterowie, z którymi można się utożsamić - to podstawa właśnie takiej książki.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Książka ma krótkie rozdziały, co ułatwi czytanie i zachęci dziecko do samodzielnej lektury.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Książka jest zaprojektowana tak, by zachęcać dziecko do samodzielnego czytania. Ma krótkie rozdziały, ciekawe ilustracje i jest napisana przystępnym językiem, a to wspiera pierwsze samodzielne lektury.
  • Mały czytelnik łatwo utożsami się z bohaterami. Pomoże mu to jeszcze lepiej zrozumieć historię i emocje bohaterów.
  • Ze względu na to, że w publikacji poruszane są tematy, które mały czytelnik być może zna z własnego doświadczenia, łatwiej będzie mu zrozumieć opowieść i wyciągnąć z niej pewne nauki.
  • Trening umiejętności samodzielnego czytania to tylko jedna z wartości edukacyjnych. Z tego tytułu czytelnik może zaczerpnąć wiedzy o świecie. Wczuwanie się w historię i utożsamianie się z bohaterami mają pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny dziecka.
  • Poprzez czytanie, dziecko zdobywa umiejętność koncentracji, co ma wyjątkowe znaczenie w świecie, gdzie zauważamy wzrost ilości czynników rozpraszających. Podczas lektury czytelnik nieświadomie przyswaja nowe słowa i uczy się ich znaczeń, co równocześnie poszerza jego zasób słownictwa.

Juan de Aragón, Juan de Aragón, Anna Trznadel-Szczepanek jest autorem książki "Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie".

Tytuł oryginalny oferowanej książki to Como sobrevivir a... La antigua Roma.

Historyjka ma miękką oprawę, dzięki czemu wygodnie się ją czyta np. gdy dziecko nudzi się w poczekalni u lekarza.

Jest to niezbyt długa publikacja - ma 144 stron. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Jeśli po przeczytaniu książki, dziecko będzie miało ochotę na więcej perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj i zamów dla niego również następne książki z cyklu "Jak przeżyć w?".

Publikacja Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie została opublikowana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jeśli ta książeczka spodoba się dziecku, to wybierz także inne pozycje tego wydawcy.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii literatura lub z serii Jak przeżyć w?

W jakiej formie graficznej przedstawiona jest treść tej książki?

Publikacja łączy elementy klasycznego tekstu z bogatą warstwą ilustracyjną utrzymaną w stylistyce komiksowej. Autor Juan de Aragón wykorzystuje swoje doświadczenie rysownika, aby wizualnie przybliżyć realia starożytnego Rzymu w sposób dynamiczny i przystępny. Dzięki takiemu rozwiązaniu skomplikowane fakty historyczne stają się łatwiejsze do przyswojenia dla młodszych odbiorców. Grafiki nie tylko zdobią strony, ale stanowią integralną część narracji edukacyjnej.

Dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest książka "Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie"?

Treść została opracowana głównie z myślą o dzieciach w wieku szkolnym oraz młodzieży interesującej się historią. Lekki, humorystyczny język sprawia, że pozycja ta idealnie sprawdza się jako uzupełnienie wiedzy zdobywanej na lekcjach. Przygodowy format podręcznika przetrwania angażuje czytelnika, pozwalając mu poczuć się jak uczestnik opisywanych wydarzeń. Starsze dzieci docenią liczne ciekawostki o gladiatorach i codziennym życiu rzymskich obywateli.

Czy książka skupia się wyłącznie na walkach gladiatorów i rzymskich cesarzach?

Oprócz tematów związanych z areną i polityką, autor szczegółowo opisuje codzienne aspekty życia, takie jak wizyty w termach czy wierzenia religijne. Czytelnik dowiaduje się o realnych zagrożeniach czyhających na rzymskich ulicach oraz o strukturze społecznej tamtego okresu. Wiedza podawana jest w formie praktycznych wskazówek, które uczą rozróżniania faktów od popularnych mitów filmowych. Szeroki zakres tematyczny pozwala na kompleksowe zrozumienie funkcjonowania starożytnego imperium.

Dla kogo ta pozycja o starożytnym Rzymie nie będzie odpowiednim wyborem?

Książka nie jest przeznaczona dla osób poszukujących ściśle naukowego, akademickiego opracowania historycznego bez elementów graficznych. Ze względu na humorystyczny ton i komiksowe ilustracje, może ona nie spełnić oczekiwań badaczy oczekujących obszernej bibliografii czy surowej analizy źródeł pisanych. To propozycja nastawiona na popularyzację historii i rozrywkę, a nie na rygorystyczne studia nad antykiem. Nie sprawdzi się również u czytelników unikających literatury z dużą ilością rysunków.

Jakie konkretne umiejętności "przetrwania" poznaje czytelnik podczas lektury?

Lektura uczy krytycznego patrzenia na starożytne zwyczaje i pomaga zrozumieć zasady bezpieczeństwa obowiązujące w antycznym mieście. Odbiorca dowiaduje się, jakich miejsc unikać w Rzymie, jak zachować się wobec surowych bogów oraz jak funkcjonowała ówczesna higiena. Autor w błyskotliwy sposób wyjaśnia logikę działania rzymskiego społeczeństwa, co ułatwia zapamiętywanie dat i postaci. Wiedza ta jest podana w sposób, który rozwija wyobraźnię historyczną i logiczne myślenie.

Szczegóły
  • Tytuł: Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie
  • Autor: Juan de Aragón
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Seria Jak przeżyć w?
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 144
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788310138903
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Como sobrevivir a... La antigua Roma
  • Tłumacz: Anna Trznadel-Szczepanek
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788310138903
  • EAN: 9788310138903
  • Wymiary: 16x22 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA Sp. z o.o., ul. Apteczna 6, 05-075 Warszawa – Wesoła, Polska, gpsr@nk.com.pl, tel. 22 338 92 36
Recenzje książki Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dominika J. w dniu 2025-01-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Z drugą częścią wybierzecie się do starożytnego Rzymu, wielkiej cywilizacji, by poznać ją od powstania do jej upadku. Spędzicie czas wśród intryg, wojen i władców, ale łykniecie też rozrywki, nauki, kultury i sztuki, aby dowiedzieć się w pełni, jak żyło się w tamtych czasach.

    W tej części również bywa makabrycznie, bywa prześmiewczo, no i czasami brutalnie, w końcu takie to były czasy!  Humor w książce nie odbiera jej rzetelności, ale dodaje wszystkiemu atrakcyjnej formy, a to z pewnością ją wyróżnia.

    Tego rodzaju książka ma ogromną szansę, aby zmienić podejście do nauki historii.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Patrycja G. w dniu 2024-03-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Ta książka to prawdziwy rollercoaster w podróży przez starożytny Rzym! To taka mieszanka wiedzy historycznej, humoru i przygody, że trudno oderwać się od czytania.

    Świetne, szczegółowe i zabawne ilustracje

    Ale nie tylko to sprawia, że ta książka jest wyjątkowa. To również sposób, w jaki autor opowiada o codziennym życiu w tamtych czasach. Dowiemy się nie tylko o niebezpieczeństwach czyhających na każdym rogu (a było ich sporo, wiedzieliście że można było umrzeć... wynosząc śmieci?), ale także o zwyczajach, tradycjach i zabawnych sytuacjach, które się tam działy.

    To taka książka, która sprawia, że historia staje się żywa i przystępna dla każdego.

    Więc jeśli ktoś z was ma ochotę na ekscytującą podróż w przeszłość albo po prostu lubi się dobrze bawić, to "Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie" to pozycja obowiązkowa na półce!

    Ale ostrzegam - po lekturze tej książki możecie zacząć się zastanawiać nad kupnem rydwanu! :D

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina G. w dniu 2024-02-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Jak przeżyć w Starożytnym Rzymie” to książka napisana łatwym, zabawnym i ciekawym językiem. Potrafi zainteresować zarówno młodszych czytelników jak i nieco starszych. Na wstępnie poznamy legendę o Romulusie i Remusie oraz dowiemy się skąd wzięło się powiedzenie: „I ty, Brutusie, przeciwko mnie?”

    A następnie dowiemy się jak zamienić się w Rzymianina. W jakim języku mówić i jak się ubierać. Oraz jaki zawód wykonywać.

    Poznamy również bliżej Juliusza Cezara, architekturę Starożytnych Rzymian i ich rozrywki: od walki Gladiatorów po teatr, muzykę i taniec.

    Będziemy mogli również poznać życie w mieście jak i na wsi w tamtym okresie. Zaciągniemy się do wojska, a na koniec zadbamy o oddanie czci bogom. I najważniejsze! Pamiętamy przestrzegać prawo! Kary są surowe.

    „Jak przeżyć w Starożytnym Rzymie” ma formę przewodnika przetrwania w Starożytnym Rzymie. Posiada piękne, kolorowe i duże ilustracje, które przykuwają wzrok i pobudzają wyobraźnię. Jest również podręcznikiem zawierającym wiele historycznych ciekawostek. Przeznaczona jest dla dzieci od 7-13 lat. Czas z nią spędzony jest miło spędzonym czasem. Nie jeden raz uśmiechniemy się, nie jeden raz przerazimy i nie jeden raz zrobimy wielkie oczy.

    W serii ukazała się książka „Jak przeżyć w prehistorii”, którą również bardzo polecamy i już nie możemy doczekać się by poznać życie w średniowieczu.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula