Poznaj szokującą historię czternastoletniej Józi, która została sprzedana przez matkę. Książka "Harem. Pierwsza opowieść o polskim haremie" w znacznej mierze oparta jest na faktach. Wyrusz do XVII wieku i odkryj sekrety znanych rodów.
W Polsce istniały przynajmniej trzy instytucje haremu. W każdym razie o tylu wiedzą historycy. Akcja powieści rozgrywa się w jednym z nich, a dokładniej w przybytku należącym do Jana Sobiepana Zamoyskiego.
W latach czterdziestych siedemnastego wieku na ziemiach polskich żyła uboga rodzina, która jednak jakoś dawała radę wiązać koniec z końcem. Chłop pańszczyźniany karmił swoją żonę i szóstkę dzieci. Niestety los chciał, że dłużej pracować nie dał rady, a przecież żyć jakoś trzeba. Skoro potrzebne są pieniądze, to czemu nie pozbyć się jednego z dzieci? Z trudnych sytuacji nie ma prostych wyjść. W każdym razie z takiego założenia wyszła matka Józi, która postanowiła sprzedać córkę. Być może nawet nie wiedziała, że ta trafi do haremu Zamoyskiego. Możliwe nawet, że nie interesowały jej dalsze losy Józi.
O autorze
Alex Vastatrix stworzył dającą do myślenia książkę, w której opisał znane fakty dotyczące haremu Zamoyskiego. Całość ubrał w piękną szatę fabularną, a historię małej dziewczynki przedstawił w formie pamiętnika. "Harem. Pierwsza opowieść o polskim haremie" to tytuł, który nie pozostawi czytelnika obojętnym i skłoni do refleksji.
Inną interesującą pozycją autorstwa Alexa Vastatrixa jest "Dom gejsz".
Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa
