Tysiąc jest bardzo popularną grą karcianą, przy której chętnie spędzają czas osoby w każdym wieku. Rozbudowane zasady sprawiają jednak, że młodsi mogą się gubić i mieć problemy podczas rozgrywki. To właśnie z myślą o nich powstała Gra w tysiąca od producenta Abino.
W pudełku znajdują się 24 karty - wytrzymałe, wyraźne i kolorowe. Wystarczą dwie osoby, aby można było rozpocząć grę i doskonale się bawić przez długie godziny. Jeśli nie mamy aż tyle czasu, to nie problem, bo pojedyncza rozgrywka trwa około 30 minut. Proste zasady są łatwe do zrozumienia i zapamiętania, dzięki czemu dzieci od 9 roku życia będą w stanie się do nich dostosować i grać na równi z dorosłymi.
Każda karta ma przypisaną sobie wartość, a zwycięża osoba, która jako pierwsza uzbiera 1000 punktów.
Rozmiar pudełka: 9,5 x 9,5 x 2,5 cm.
Abino jest znanym producentem gier dla dzieci. Marka znana jest z oryginalnych zabawek i gier planszowych, a także z odświeżonych wersji popularnych tytułów, które dostosowuje do potrzeb i możliwości najmłodszych. Wśród licznych propozycji wydawnictwa znajdują się takie produkty jak "Gra w tysiąca", "Bitwa na morzu", "Chwytaj i graj", "Europa w pigułce", "Galimatias - karty", "Grzybobranie - leśne przygody", "Państwa i miasta" czy "Magia dla najmłodszych".
