"Ubongo" to szalona gra, która rozkręci Twój mózg!
Ta gra stała się światowym bestsellerem. Nic dziwnego, bo "Ubongo" to błyskawiczna rozgrywka w połączeniu z prostymi zasadami. Ponadto gra ma dwa poziomy trudności łamigłówek, więc z łatwością można ją dostosować do wieku i doświadczenia graczy.
"Ubongo" to gra, która rozwija wyobraźnię i kreatywność oraz ćwiczy refleks i działanie pod presją czasu. Taka zabawa będzie świetnym treningiem umysłowym nie tylko dla dzieci. Z pewnością z jej dobrodziejstw skorzystają też dorośli.
W dzisiejszej rzeczywistości mamy na wszystko za mało czasu. Dlatego warto poświęcić chwilę na wspólną zabawę. Dzięki grze "Ubongo" będziemy mieć znakomitą okazję do tego, żeby spędzić trochę czasu razem - w gronie rodziny lub przyjaciół - a nie obok siebie. Wspólna zabawa nie tylko dostarczy rozrywki, ale też zacieśni więzi. A w to warto inwestować.
Jak grać w "Ubongo"?
Zasady gry są proste! Każdy z graczy dostaje jedną z planszetek, a jedyna w swoim rodzaju kostka z afrykańskimi symbolami wskazuje którą z łamigłówek będzie trzeba rozwiązać w danej rundzie. Gracze mają jak najszybciej ułożyć kolorową mozaikę tak, żeby zakryć wszystkie białe pola na planszetce. Mają na to tylko 30 sekund. Ten, który zrobi to pierwszy, krzyczy: Ubongo! I w ten sposób zdobywa kolorowy klejnot.
Liczba graczy: 1-4,
Wiek: od 8 lat,
Czas gry: 25 minut.
"Ubongo" rozrusza Twoje szare komórki i zapewni Ci i twoim bliskim znakomitą rozrywkę. Przecież w języku suahili ubongo to właśnie mózg.
"Ubongo" zawiera:
- 48 kafelków (po 12 na gracza),
- 36 plansz (z 432 różnymi zadaniami),
- 1 kostka,
- 1 klepsydra,
- 1 woreczek,
- 1 tor rund,
- 58 klejnotów (10 rubinów, 19 szafirów, 10 szmaragdów, 19 bursztynów).
O autorze:
Grzegorz Rejchtman urodził się w 1970 roku, obecnie mieszka w Monako. Z pochodzenia Polak, z wykształcenia informatyk i ekonomista. Preferuje gry o łatwych do zapamiętania regułach, które dają dużo frajdy. Opublikował już wiele gier w Skandynawii i na całym świecie.