"Goliat. Glatz. Tom 4" Tomasza Duszyńskiego to najmroczniejsza część z serii i doskonały przykład powieści kryminalnej w stylu retro. Powieść poprowadzi Cię do Kłodzka lat dwudziestych XX wieku, jakby była swoistym wehikułem czasu, a na dodatek to, czego tam doświadczysz, może okazać się przerażającym doświadczeniem.
Ksiądz Paul Reiser wyskakuje z wieży kościoła Wniebowzięcia NMP w Glatzu. Jest rok 1923, a jego samobójstwo stopniowo znika w zbiorowej pamięci. Po kilku miesiącach zostają ujawnione obrazy przedstawiające wizje, jakimi ksiądz dzielił się z wiernymi przed swoją śmiercią. Okazuje się, że makabryczne malowidła są zapowiedzią kolejnych morderstw. Trudno powiedzieć, czy stoją za tym wyznawcy Reisera, czy też przestępcza organizacja z Berlina, która właśnie zawitała w Kłodzku.
Tymczasem zdegradowany wachmistrz Franz Koschella oraz kapitan Wilhelm Klein natrafiają na wyjątkowo skomplikowaną sieć intryg, które wiodą aż do stolicy. Czy to możliwe, że wizje księdza nabrały mocy sprawczej? Niebezpieczna walka o wpływy dopiero się rozpoczyna.
Opinie o książce
Międzywojenny kryzys, bandyckie porachunki i obrazy ożywające w serii makabrycznych zbrodni - Tomasz Duszyński opisuje Kłodzko lat dwudziestych, jakby był podróżnikiem w czasie. A to nie fantastyka, tylko książka autora piszącego najlepszy cykl polskich kryminałów retro.
Anna Kańtoch
Glatz na skraju szaleństwa i zbrodni. Goliat to najmroczniejsza powieść Duszyńskiego. Jest mroczno i mocno, a na dokładkę intryga osiąga poziom mistrzowski. Wciska w fotel i nie pozwala oderwać się od lektury.
Leszek Koźmiński, Kryminalna Piła
O autorze
Tomasz Duszyński jest polskim dziennikarzem i pisarzem. Jest laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru oraz Złotego Pocisku Publiczności. Do znanych książek jego autorstwa zalicza się "Fenomen z Warszawy. Człowiek z celuloidu", "Legendy ziemi strzelińskiej", "Strzelin na dawnej pocztówce i fotografii" oraz "Dziedzictwo kulturalne Gminy Wiązów".