Folwark zwierzęcy

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Ilość stron
176
Rok wydania
2020
Nasza cena: 42,44 zł 54,90 zł Taniej o: 23%

Ponadczasowy tekst George’a Orwella, opublikowany w 1945. Na przykładzie sytuacji na farmie pana Jonesa obrazuje, w jaki sposób wypacza się i deformuje każda władza, która zapomni o zasadach demokracji i zechce działać samowolnie. Zwierzęta, które buntują się przeciwko traktowaniu ich przez farmera, zaprowadzają własne porządki. Początkowo wszystkie zwierzęta miały uzyskać równe prawa i równe traktowanie, po czasie okazało się, że są równe i równiejsze. I tak zamknęło się koło, doprowadzając do sytuacji wyjściowej.

Orwell, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, zagorzały krytyk ustrojów totalitarnych i zwolennik socjalizmu demokratycznego, uważał, że utrzymanie zasad demokracji wymaga silnej kontroli społeczeństwa, które musi trzymać w ryzach rządzących. Tę wizję – do czego doprowadzić może brak nadzoru nad władzą – zawarł w jednym ze swoich dwóch podstawowych (obok Roku 1984) dzieł.

Oto wersja nieznana dotąd czytelnikom, która w niczym nie ustępuje oryginałowi i nie gubi jego oryginalnego sensu. Odwrotnie, ujęta w ramy ilustrowanej opowieści, odsłania swoje dodatkowe oblicze.

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Folwark zwierzęcy’’ to tytuł o którym chyba każdy słyszał i nawet jeżeli nie czytał książki George’a Orwella, to wie o czym ON opowiada i jakie niesie ze sobą przesłanie. Dziś pragniemy wam przybliżyć ten tytuł zaadaptowany na powieść graficzną opatrzoną rysunkami ODYRa.

  Akcja ,,Folwarku zwierzęcego’’ przenosi nas do pewnego angielskiego gospodarstwa rolnego, w którym zwierzęta buntują się przeciwko złemu traktowaniu przez farmera. Walcząc o równe prawda dla siebie i tworząc nowy ruch myślowy zwany animalizmem, rozpoczynają ciąg wydarzeń, którego skutkiem jest rewolucja i przejęcie władzy nad folwarkiem. Niestety, choć z początku wszystko toczy się dobrze, a zwierzęta żyją w dobrobycie, z czasem okazuje się, że nie wszystkie stworzenia są sobie równe, a historia zaczyna zataczać koło prowadząc czytelnika do gorzkiego zakończenia.

  ,,Folwark zwierzęcy’’ to dzieło kreślące przed czytelnikiem znane od lat mechanizmy rządzenia, podporządkowywania sobie innych, rezygnacji z własnych praw i wolności, za niekiedy wątpliwe obietnice bezpieczeństwa. Oczywiście to tylko część tego, co skrywa w sobie dzieło George’a Orwella, który psychikę człowieka i polityczne mechanizmy zamknął w zwierzęcych formach.

  Jako, że mamy do czynienia z powieścią graficzną – warto rzecz jasna zwrócić uwagę również na ilustracje, a te wykonał brazylijski rysownik – ODYR. Wykonane farbami, przypominające obrazy ilustracje, mimo swej prostoty dodają całości niesamowitego charakteru i są bardzo sugestywne, choć, ze względu na ich specyficzną formę, należy brać pod uwagę, że nie każdemu przypadną one do gustu. Warto także dodać, że całość została wydana w powiększonym formacie, co sprawia, że komiks czyta się z przyjemnością, ale również ładnie eksponuje się na półce.

  Przedstawienie klasycznych powieści w formie powieści graficznej wydaje się być dobrą metodą by wzbudzić zainteresowanie nimi wśród młodszych pokoleń. Taka forma jest nie tylko prostsza do przyswojenia, ale także ciekawsza dla młodszego odbiorcy, ze względu na przyciągającą wzrok oprawę graficzną i dzieło ODYRa pod tym względem świetnie się sprawdza. Tym bardziej, że ,,Folwark zwierzęcy’’ George’a Orwella to historia, która mimo upływu lat nie traci na aktualności, niosąc ze sobą ponadczasowe przesłanie.

  Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wszystkie zwierzęta są równe, ale czy na pewno? Zmęczone pracą u właściciela folwarku, głodne i wycieńczone zwierzęta postanowiły zbuntować się systemowi i na własną rękę, ramię w ramię i kopyto w kopyto pracować w folwarku oraz na roli. Czy wspólna praca, bez właściciela rządzącego twardą ręką jest możliwa?

  "Folwark zwierzęcy" to wspaniała opowieść o buncie, buncie zwierząt, za którymi ukryci są ludzie buntujący się przeciwko totalitaryzmowi. George Orwell stworzył dopracowaną historię o sile grupy, walce z niesprawiedliwościami i o tym, jak trudno jest obalić jeden system, by zaraz do niego nie wrócić. Orwell pokazuje, że choć rewolucja może spełnić swą rolę i obalić trudne rządy, to potrzeba wiele, by za moment nie powstały podobne lub jeszcze gorsze.

  Ilustrowana wersja "Folwarku zwierzęcego" intrygowała mnie od momentu usłyszenia o premierze. Znałam i uwielbiałam tę historię od kilku lat, jednak to ilustracje Odyra sprawiły, że maksymalnie w niej przepadłam i śmiało mogę nazywać jedną z ulubionych historii.

  Choć historia jest krótka i można ją poznać podczas jednego wieczoru, to posiada drugie dno i warto się nad nią zastanowić. Piękne Ilustracje umilają odbiór i sprawiają, że jesteśmy sobie jeszcze lepiej wyobrazić dane sceny. Warto jednak zadbać o czytanie ze zrozumieniem i docenienie morału oraz celowo użytej personifikacji. "Folwark zwierzęcy" nie jest najbardziej znanym dziełem Orwella, ale spokojnie można uznawać go za jeden z ważniejszych klasyków wśród wszechobecnej literatury.

  Mam nadzieję, że mieliście już przyjemność poznać zarówno tę historię, jak i śliczne Ilustracje. Jeśli jednak się przed tym wzbranialiście, bądź nie wiedzieliście o premierze tego tytułu, to serdecznie zachęcam do jego poznania! U mnie znalazł honorowe miejsce, nie tylko w biblioteczce, ale i w sercu

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co robi rolnik, jak nie widzi przyszłości w swoim życiu? Cyklicznie sprzedaje zwierzęta i za to pije. Właśnie tak gospodaruje pewien właściciel Folwarku dworskiego gdzieś w Anglii. A jego zwierzęta mają dosyć: pracy ponad siły, mizernego jadła i przeznaczenia na rzeź. Najmądrzejsze z całej gromady zwierząt domowych świnie zaczynają głośno mówić o wyzysku i nierówności. Ba, zaczynają głosić ideologię animalizmu, który opiera się na równości wszystkich zwierząt. W końcu dochodzi do krwawej rewolucji i ludzie zostają wypędzeni, Folwark dworski zostaje przemianowany na Folwark zwierzęcy. I wszyscy żyją długo i szczęś… stop. Wcale nie. Żadna rewolucja się tak nie skończyła, czemuż miałoby w tym przypadku tak być? Okazuje się, że władza bardzo szybko sprawia, że wszyscy są równi, ale niektórzy są równiejsi!

  Jeśli jeszcze komuś to nic nie przypomina, to dodam tylko, że wystarczy zamienić zwierzęta na ludzi, a ludzi na rządzących. I cyk – mamy gotowy przepis na sens totalitaryzmu, a w szczególności komunizmu, gdzie wszyscy są równi… poza tymi równiejszymi na górze hierarchii władzy.

  Więcej na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych “ “Folwark zwierzęcy” autorstwa Georga Orwella, to klasyk literatury, napisany w 1945 roku, jako bezpośrednia krytyka rządu radzieckiego. Książka sama w sobie stała się punktem zwrotnym we współczesnej kulturze i okazała się jedną z najbardziej przerażających książek wszechczasów.  W obliczu rewolucji zwierząt na farmie, wkrótce dostrzec można początki totalitaryzmu w pozornie dobrej organizacji, a u najbardziej charyzmatycznych liderów, zalążki najokrutniejszych tyranów.

  Co do adaptacji, to grafik Odyr jest jej współautorem i muszę przyznać, że było to dla mnie ciekawe i bardzo artystyczne spojrzenie na twórczość Orwella. Całą historie ożywiają żywe i jasne ilustracje Odyra, które wydają się być wykonane w akwareli. Linia jest klasyczna, a kolorystyczna paleta zastosowana w każdej z części daje wyobrażenie o tym, co w niej znajdziemy.  Sama zaś historia została skrócona do głównych idei, które i tak doskonale oddają przesłanie książki.

  Podsumowując powieść graficzna “Folwark zwierzęcy” to doskonała adaptacja klasyki literatury, którą z pewnością wielu z nas zna, a ja zdecydowanie polecam także i w tym wydaniu!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewne książki stają się ponadczasowe, czasem z powodu bohaterów, niekiedy motywu albo tego, o czym opowiadają. Zdarzają się i takie, łączące wszystkie te elementy oraz metaforyczność przekazu, wciąż odczytywaną na nowo przez kolejne generacje. Właśnie do nich należy „Folwark zwierzęcy”, wydany w tysiąc dziewięćset czterdziestym piątym roku jest nadal aktualny, nawet nie wiem czy może nawet bardziej niż kiedyś. Upływ lat pokazał, że George Orwell przekazał ponadczasowe prawdy, a satyryczne ujęcie dodaje jeszcze siły wyrazu całości. Wolność, równość i bezpieczeństwo to wartości wciąż wykorzystane przez jednych kosztem drugich. Współczesny świat ofiaruje nam jak nigdy wcześniej ich iluzję, która wciąż uznawana jest przez wielu za prawdę, jakiej warto poświęcić się, a wystarczyłoby czasem spojrzeć w przeszłość by zobaczyć potencjał ideologii fałszywych bądź utopijnych ideologii i co z sobą przyniosły. Obrazy przemawiają do ludzi szybciej niż słowa, te pisane i te mówione, oraz pozostają w umysłach na dłużej. Brazylijski rysownik przełożył na autorską wersję graficzną orwellowski „Folwark zwierzęcy” tak, że nawet nie znając oryginału bez problemu dostrzega się przekaz genialnego pisarza tak w tekście jak i w mistrzowskich ilustracjach, jakie obrazują istotę tekstu. Można by przypuszczać, że adaptacja pozbawi siły wymowy „Folwarku zwierzęcego”, ale na pewno nie ma to miejsca w przypadku rysunków ODYR-a, nie jest również kalka pierwowzoru lub też jego streszczenie. Wprost przeciwnie, to opowiedzenie językiem obrazów uniwersalnych prawd, nowy środek przekazu pozwala dotrzeć do nowych czytelników, natomiast ci już znający tę niezwykłą lekturę, mają możliwość spojrzenia z innej perspektywy. Bardzo często mniej znaczy więcej i tak również jest w przypadku „Folwarku zwierzęcego” jako powieści graficznej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: George Orwell
 • Wydawnictwo Wydawnictwo Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 176
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788376868691
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Animal Farm
 • Tłumacz: Kaczarowska Małgorzata
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788376868691
 • EAN: 9788376868691
 • Wymiary: 20x25.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -38%
  Rok 1984

  Rok 1984

  Graficzna adaptacja jednej z najważniejszych powieści XX w., która przyniosła Orwellowi literacką nieśmiertelność Londyn w powieści jest ponurym miastem w totalitarnym stanie Oceanii, gdzie Wielki Brat zawsze patrzy, a Policja Myśli praktycznie potrafi czytać w myślach. Winston Smith znalazł się w...
  Ocena: 5/5
  Komiks, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 37,27 zł 59,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Folwark Zwierzęcy

  Folwark Zwierzęcy

  Orwell pisał: ,,Folwark zwierzęcy miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 9,15 zł 14,99 zł
  w magazynie
 • -28%
  Maus. Opowieść ocalałego

  Maus. Opowieść ocalałego

  "Maus" powszechnie jest uważany za najważniejszy komiks w historii. Art Spiegelman w formie powieści graficznej opowiedział historię życia swojego ojca, więźnia Auschwitz, Władka Szpigelmana. Równolegle z nią sportretował w "Mausie" trudy życia z ojcem - ocalałym z Holokaustu. "Maus" to jedna z...
  Ocena: 0/5
  Komiks, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 43,37 zł 59,99 zł
  w magazynie
 • -28%
  Mistrzowie Komiksu Skarga Utraconych Ziem. Tom 1-4

  Mistrzowie Komiksu Skarga Utraconych Ziem. Tom 1-4

  Zbiorcze wydanie bestsellerowego cyklu "Skarga Utraconych Ziem", klasycznej sagi fantasy, autorstwa Grzegorza Rosińskiego, twórcy "Thorgala". Przejmująca opowieść o losach księżniczki Sioban, zmagającej się z mroczną przeszłością, czarną magią i wrogami, którzy próbują zawładnąć jej królestwem....
  Ocena: 5/5
  Komiks, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 86,75 zł 119,99 zł
  w magazynie
 • -14%
  Siku 14 - Samochód VW Beetle S1488

  Siku 14 - Samochód VW Beetle S1488

  Samochód VW Beetle Różowy VW The Beetle może wyglądać niczym kolorowa plamka, dzięki możliwości ozdobienia dołączonymi na arkuszu naklejkami w formie różnokolorowych kwiatów. Dekorując model można całkowicie puścić wodze fantazji. Model charakteryzuje sprawdzona jakość SIKU, na którą składają się...
  Ocena: 0/5
  Model, pojazd
  Cena: Nasza cena: 16,42 zł 19,11 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Puzzle 1000 el. Drzewo życia Klimt Eurographics

  - wysoka jakość nadruku i precyzja wykonania- idealne dopasowanie elementów- odporne na zginanie- puzzle eliminują odbijanie światła- rozwijają zdolności manualne u dziecka- kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie- ilość elementów: 1000Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
  Ocena: 0/5
  Puzzle
  Cena: Nasza cena: 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -31%
  Narządy trawienne medycyna holistyczna Tom 3

  Narządy trawienne medycyna holistyczna Tom 3

  Autorka szczegółowo wyjaśnia elementy przewodu pokarmowego z jego dolegliwościami i możliwościami leczenia – od jamy ustnej, przełyku, żołądka do jelita cienkiego, jelita grubego i odbytnicy. Książka jest skarbnicą praktycznych wskazówek z całej naturalnej sztuki uzdrawiania. Znajdziesz w niej...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,53 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Szkice piórkiem

  Szkice piórkiem

  Dzienniki Andrzeja Bobkowskiego to książka powszechnie uznawana za jedną z najważniejszych i najlepszych pozycji literatury polskiej XX wieku. Przez wiele lat nie mogły się w Polsce ukazać z powodu komunistycznej cenzury. Pierwsze wydanie książki ukazało się w paryskim Instytucie Literackim. "Tak w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 57,12 zł 79,00 zł
  w magazynie
 • -28%
  Na dnie w Paryżu i w Londynie

  Na dnie w Paryżu i w Londynie

  Znakomita książka, uchodząca za jedną z najlepszych w dorobku Orwella, tłumaczona na wiele języków świata, zaliczana do najlepszych utworów obyczajowych osadzonych w realiach Europy, w której za kilka lat wybuchnie wojna... Sam pracował na czarno jako pomywacz w restauracji jednego z eleganckich...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 21,62 zł 29,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -18%
  Marek Aureliusz

  Marek Aureliusz

  Poczytna i poszukiwania biografia jednego z najciekawszych cesarzy rzymskich, filozofa – stoika Marka Aureliusza, napisana przez znanego francuskiego historyka starożytności.Mówił o sobie, że z zawodu jest cesarzem, a z zamiłowania filozofem, dodając zaraz, że "Człowiek jest tyle wart, ile warte są...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 48,38 zł 59,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Vertigo Folwark zwierzęcy. Baśnie. Tom 2 4/5 Nasza cena:
28,70 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Vertigo Folwark zwierzęcy. Baśnie. Tom 2

Drugi tom strasznej i jednocześnie zabawnej historii fantasy o Baśniowcach, którzy żyją w realnym świecie. Setki lat temu ich ojczyznę podbiły wojska tajemniczego Adwersarza. Baśniowcy o ludzkim wyglądzie schronili się w Nowym Jorku. Azylem dla istot o zwierzęcej aparycji stało się ogromne...
Miss Bangalore. Zamek Zwierzęcy. Tom 1 5/5 Nasza cena:
44,50 zł 50,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miss Bangalore. Zamek Zwierzęcy. Tom 1

Ludzie odeszli. W zamku zostały tylko zwierzęta: kury, osły, kozy i owce wylewają siódme poty, by prezydent Silvio i jego okrutna psia milicja mogli cieszyć się prestiżem. Zdławione rządami dyktatury i terroru w końcu pewne zwierzęta postanawiają uformować ruch oporu..
Rok 1984 5/5 Nasza cena:
37,27 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok 1984

Graficzna adaptacja jednej z najważniejszych powieści XX w., która przyniosła Orwellowi literacką nieśmiertelność Londyn w powieści jest ponurym miastem w totalitarnym stanie Oceanii, gdzie Wielki Brat zawsze patrzy, a Policja Myśli praktycznie potrafi czytać w myślach. Winston Smith znalazł się w...
Animal Farm 0/5 Nasza cena:
74,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Animal Farm

The first ever graphic novel version of Animal Farm - a Times Book of the Year Animal Farm is the story of what happens when the downtrodden animals of Manor Farm overthrow their master, AND how their revolution goes horribly wrong. Now George Orwell's dark, timeless fable has been turned into...
Orwell in Spain 0/5 Nasza cena:
73,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Orwell in Spain

George Orwell's experience of the Spanish Civil War had a transformative effect on his life and work. This volume brings together his complete writings on the war, including Homage to Catalonia, his searing memoir of fighting in the conflict and the bitter betrayal that followed. The powerful...
Folwark zwierzęcy 0/5 Nasza cena:
10,11 zł 13,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Folwark zwierzęcy

Folwark zwierzęcy w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Folwark zwierzęcy to druga,...
eBook Burmese Days mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,04 zł 24,49 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Burmese Days mobi epub

"Burmese Days" is a novel by George Orwell, an English novelist, essayist, and journalist. He is best known for the allegorical novella Animal Farm and the dystopian novel Nineteen Eighty-Four. Burmese Days is the first novel by English writer George Orwell, published in 1934. Set in British Burma...
eBook Birmańskie dni mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,19 zł 27,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Birmańskie dni mobi epub

  "Piękna powieść opowiadająca o zmierzchłych czasach kolonializmu. Jej trwałą wartością pozostaje obraz dalekiego, egzotycznego kraju o starej kulturze i tradycji, obcego i niezrozumiałego dla garstki białych pracowników małej placówki w dżungli, zmuszonych do życia w zabójczym klimacie, w...
Audiobook Folwark Zwierzęcy mp3 0/5 Nasza cena:
15,22 zł 19,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Folwark Zwierzęcy mp3

Powieść angielskiego pisarza i publicysty George'a Orwella należy do ścisłego kanonu literatury światowej. W alegoryczny i genialny sposób autor przedstawia reżim totalitarny, jego narodziny, mechanizmy i przemiany. W literackiej wizji Orwella przenośnią do utopijnego systemu jest folwark, z...
The Road to Wigan Pier 0/5 Nasza cena:
45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Road to Wigan Pier

A searing account of George Orwell's observations of working-class life in the bleak industrial heartlands of Yorkshire and Lancashire in the 1930s, The Road to Wigan Pier is a brilliant and bitter polemic that has lost none of its political impact over time. His graphically unforgettable...
eBook Shooting an Elephant and Other Essays mobi epub 0/5 Nasza cena:
11,69 zł 12,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Shooting an Elephant and Other Essays mobi epub

"Shooting an Elephant and Other Essays" is a book by George Orwell, an English novelist, essayist, and journalist. He is best known for the allegorical novella Animal Farm and the dystopian novel Nineteen Eighty-Four. "Shooting an Elephant and Other Essays" is a collection of 9 essays and a number...
Rok 1984 5/5 Nasza cena:
23,18 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok 1984

Wielki brat patrzy - to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show "Big Brother". Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją...
Wybrane bestsellery
Moje skarby 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów! Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań...
Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu 5/5 Nasza cena:
30,40 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

Donieck to miasto jak każde inne – pod warunkiem że nie weźmie się pod uwagę wojny na jego przedmieściach, pustek na ulicach i strachu z tyłu głowy. Mamuka jako czternastoletni chłopiec brał udział w wojnie w Gruzji, po latach wylądował na froncie w Donbasie, gdzie strzelał do Rosjan z automatu,...
LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202

Zestaw rozszerzający do zabawy w nurkowanie i pływanie na grzbiecie delfina! Przygotuj się na fantastyczną zabawę na plaży. Przebiegnij przez drewniany pomost, ale uważaj na wyskakujące z wody Cheep Cheepy! Wskocz do wody z trampoliny, robiąc przy tym imponujące salta, aby zdobyć dodatkowe cyfrowe...
Idealna terapeutka 4/5 Nasza cena:
27,59 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna terapeutka

Jesteś jej terapeutką. Ona jest twoją klientką, ale tutaj w lesie... Nic nie jest takie, jak się wydaje. Kristina jest odnoszącą sukcesy terapeutką, która pracuje w centrum Oslo. Z chłodnym profesjonalizmem, dzięki któremu dotarła na szczyt, pomaga klientom rozwiązywać ich życiowe problemy. Ale...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
79,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Ugly Love 5/5 Nasza cena:
30,12 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ugly Love

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje...
Baby born. Lalka Little sister 36 cm Zapf Creation 5/5 Nasza cena:
160,88 zł 167,59 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baby born. Lalka Little sister 36 cm Zapf Creation

Młodsza siostra uwielbia chodzić do przedszkola. Dziewczynka nie mogła się doczekać swojego pierwszego dnia w grupie Misów. W końcu jest dużą dziewczynką i potrafi sama wytrzymać. Poza tym, że ma ruchome kolana, maluch jest ogólnie dość elastyczny. To sprawia, że zakładanie i zdejmowanie jej...
Na wschód od Edenu 5/5 Nasza cena:
48,08 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na wschód od Edenu

Wpaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask,...
Życzę mu śmierci 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życzę mu śmierci

Pełna determinacji podróż w poszukiwaniu prawdy Dwadzieścia lat temu córka Susan Lentigo została brutalnie zamordowana. Kobieta nigdy nie pogodziła się ze stratą. Rozwiodła się z mężem, pracuje jako kelnerka w jadłodajni, mieszka w tym samym domu, co dwadzieścia lat wcześniej. Jedyne, co trzyma ją...
Noc na ulicy Czereśniowej 5/5 Nasza cena:
24,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc na ulicy Czereśniowej

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku....
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Siedem lat ciemności 4/5 Nasza cena:
27,84 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem lat ciemności

Mroczny, niepokojący i pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny z Korei Południowej! Siedem lat. Siedem lat, odkąd życie głównego bohatera, Sowona, wywróciło się do góry nogami. Siedem lat, odkąd po raz ostatni widział ojca, który wylądował w więzieniu. Siedem lat, odkąd miasteczko, w którym...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula