Folwark komendanta

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 23
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Ilość stron
256
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Audiobooki mp3
za 29,93 zł
Nasza cena: 23,70 zł 39,90 zł Taniej o: 41%

“Folwark komendanta” przedstawia brutalną prawdę o polskiej policji.

Norbert Grzegorz Kościesza, autor “Psów prewencji”, kolejny raz przygląda się od kuchni pracy funkcjonariuszy. Poznaj historie komendantów, którzy nadużywają władzy.

Policja jest formacją powołaną do ochrony porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Wstępujący w jej szeregi funkcjonariusze składają przysięgę wierności przepisom obowiązującego prawa oraz etyki zawodowej. Trzeba przyznać, że ogromna większość z nich wierna jest rocie owej przysięgi. W szeregach policji mnóstwo jest nadużyć, niekompetencji, kolesiostwa, nepotyzmu i korupcji. Jak to się dzieje, że wiele jednostek polskiej policji okazuje się swoistymi folwarkami komendantów: miejscami, w których rozgrywane są prywatne interesy?

“Folwark komendanta” jeszcze mocniej niż “Psy prewencji” pokazuje nieprawidłowości w funkcjonowaniu policji w naszym kraju. Autor przedstawia historie kilku komendantów, którzy z podległych im jednostek uczynili swoje prywatne królestwa. Są tu łapówki, jest zamiatanie spraw pod dywan, są śledztwa prowadzone jedynie z myślą o statystykach skuteczności. Ofiarami padają nie tylko zwykli obywatele, ale i funkcjonariusze, którzy kierują się w pracy szlachetnymi, altruistycznymi pobudkami. Na kartach tej książki poznajemy pracę policjantów od kuchni. Nie jest to opowieść stronnicza. Autor w brutalny, bezpośredni sposób piętnuje nadużycia, wyciąga na światło dzienne sprawy, które kładą się cieniem na polskiej policji. Ale mówi również o policjantach z powołaniem, którzy robią wszystko, aby obywatele mogli żyć bezpiecznie.


Od autora

W tej publikacji odnajdziesz czytelniku, wiele negatywnych scen dotyczących funkcjonariuszy wstępujących w szeregi policji. Warto byś wiedział, że znakomita większość funkcjonariuszy to doskonali policjanci, znający prawo, dbający o dobro obywateli i swoich rodzin. Są wierni rocie przysięgi, którą składają, wierni ojczyźnie i swoim bliskim. Jak wszędzie zdarzają się czarne owce, które należy piętnować i to właśnie ma na celu ta książka.

Chcę ci powiedzieć drogi czytelniku, że policjanci służący na samym dole hierarchii, niemający żadnej protekcji i poparcia rodziny albo znajomych, ciężko pracują na dobre imię swoje i policji. Często są to osoby niedoceniane, pomijane w awansach, czy w nagradzaniu za swoją ciężką służbę.

Ta publikacja, ma także pokazać tobie czytelniku, że nepotyzm, kolesiostwo i k**estwo powinno być piętnowane zwłaszcza w służbach mundurowych, w których władzę i stołki przejmują ludzie często niekompetentni, bez wiedzy, wykształcenia i kierujący się swoimi prywatnymi interesami, a nie dobrem podwładnych oraz obywateli.

Otwórz szeroko oczy, bo za chwilę staniesz oko w oko z firmą jakiej nie znasz i może nigdy nie poznasz. Spotkasz ludzi, którzy stworzyli swe prywatne folwarki jako komendanci policji. Zobaczysz jakie były początki kariery kilku z nich.

 Norbert Kościesza


Przeczytaj fragment książki:


O autorze

Norbert Grzegorz Kościesza to były policjant z 10-letnim stażem w służbach mundurowych. Pochodzi z gór, związał się na dobre z Podlasiem. Był funkcjonariuszem białostockiej komendy policji i poznał dogłębnie działalność tej jednostki. Swoje doświadczenia, obserwacje i historie przedstawia na kartach książek z literatury faktu: “Psy prewencji” oraz “Folwark komendanta”. Pisze także bajki i opowiadania dla dzieci.

Recenzje (23)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja Anny Ruszczyk z Gazety Śledczej:

  Kilka godzin, może dwie, góra trzy. Tyle właśnie czasu zajęło mi przeczytanie najnowszej książki Norberta Grzegorza Kościeszy „Folwark komendanta”. Rozmyślam teraz dwunastą godzinę i próbuję zabrać się za napisanie recenzji. Co powiedzieć, jak ubrać myśli w odpowiednie słowa, by w sposób właściwy oddać to, o czym przeczytałam. Jak z mistrzowską precyzją chirurga podkreślić najważniejsze walory smakowe książki odsłaniającej kulisy działania patologicznych systemów w polskiej policji. Po „Psach prewencji” apetyt na poznanie kolejnej porcji brutalnej prawdy został zaostrzony. Liczyłam na dużo, a dostałam o wiele, wiele więcej. Norbert pokonał mnie już na samym początku „Folwarku komendanta”. Powiedzieć, że pierwszą historią wbił mnie w fotel, to w zasadzie jakby nie powiedzieć nic. Niezwykle mocne zagranie, choć trzeba przyznać, padło ostrzeżenie, więc weszłam w głąb mroku na swoje własne życzenie. A co kryje się wewnątrz? Wyraziste, jaskrawe i jakże rażące swoim zachowaniem postacie. Odpychają i fascynują jednocześnie, zniesmaczają i nie pozwalają o nich zapomnieć, aż do ostatniej strony. Po raz kolejny przekonuję się, że o tym, co się dzieje wewnątrz w Policji, najpiękniej potrafią pisać byli funkcjonariusze. Nie ma w tym jakiegoś zbędnego nadęcia, fałszu, czy natrętnych przerysowań. Norbert w swojej najnowszej książce daje świadectwo autentyczności. I właśnie to słowo jako pierwsze pojawiło się w moim umyśle, gdy tylko odłożyłam książkę po skończonej lekturze. Autentyk. Historie opowiedziane na kartach „Folwarku komendanta” miały miejsce w świecie realnym i jakkolwiek byśmy zaklinali rzeczywistość, prawda jest jedna.

  Całość recenzji na stronie Gazety Śledczej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  1 komentarz. Skomentuj
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  To nie jest tak, że są tylko ci źli. Jest wielu porządnych policjantów. Policjantów, którzy składając słowa przysięgi, nie rzucali ich na wiatr. Niestety, tak jak w każdej instytucji, na każdym szczeblu, zdarzają się i takie osoby, które są zwykłymi gnidami, idącymi po trupach do celu. I właśnie ich zachowania nakreślił Norbert Grzegorz Kościesza w swojej najnowszej książce "Folwark komendanta".

  Po przeczytaniu opisu spodziewałam się, że będzie to mocna lektura. Zresztą historię oparte na prawdziwych wydarzeniach przeżywam intensywniej. Ale, co znalazłam w środku? Patologia w czystej (a może w tym kontekście brudnej?). Przemoc, wykorzystywanie wpływów, seksizm, łapówkarstwo. Przekleństw jest tu cała masa, jednak to nie tani chwyt ze strony autora, tylko chęć pokazania czytelnikom, jak wulgarni potrafią być niektórzy przedstawiciele Polskiej Policji. "Folwark komendanta" jest fabularyzowaną literaturą faktu, więc czyta się go jak powieść. Niektórych bohaterów było mi żal, inni doprowadzali mnie do wściekłości, ale byli też i tacy, którzy mnie obrzydzali. Daje ta książka do myślenia, oj daje...

  Postaw się w sytuacji kobiety, którą czeka kilkumiesięczne szkolenie policyjne. Jesteś traktowana gorzej od swoich kolegów policjantów, bo reprezentujesz "słabszą płeć". Wejdź w skórę policjantki, która jest obmacywana przez instruktora sztuk walki, który przecież "chce dobrze" - uczy cię na co możesz być narażona na patrolu. Patrzysz na niektóre koleżanki, które mają lepsze przywileje tylko dlatego, że spędziły noc z tym czy z tamtym przełożonym...

  A może spójrz oczami początkującego policjanta na szkoleniu? Mężczyźni to mają lepiej, prawda? Ale, co z nowicjuszem, który nie pije. Lepiej go wyśmiać... A może taki, który jest wrażliwy? Na cholerę wybiera taki zawód, mięczak jeden... Starasz się, ale i tak będziesz gorzej traktowany, niż kolega z pokoju obok, który ma wysoko postawionego wujka czy ojca. Albo może kontynuujesz tradycje i podobnie jak swój ojciec, dziadek i pradziadek musisz zostać policjantem. Po co ktoś miałby cię pytać o zdania?

  Tak jak wspominałam na wstępie, nie wszystko jest czarne albo białe. Nie ma tylko dobrych, są też i ci źli. Nie powinno się milczeć w sprawie podłych zachowań tych drugich. Zachowań, które wpływają negatywnie na obraz Polskiej Policji, której głównym celem jest służba społeczeństwu i zapewnieniu jej bezpieczeństwa. Jednak kto zadba o bezpieczeństwo tych, którzy z dumą chcą nosić policyjny mundur, jednak są szykanowani przez bardziej wpływowych przedstawicieli prawa. Norbert Grzegorz Kościesza na własnej skórze odczuł jak to jest stanąć oko w oko z tą nieuczciwą machiną. W "Folwarku komendanta" opowiada historię, które wydarzyły się naprawdę jego kolegom po fachu, by otworzyć oczy na ten ogromny problem. Warto zapoznać się z tą książką i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

  annrecenzuje

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Spodziewałem się książki prawdziwej, szczerej i mocnej. Taką dokładnie dostałem.

  W Polsce policjant to zawód zaufania publicznego, dlatego warto poznać go od podszewki.

  Książkę świetnie się czyta. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Praktycznie każdy mały chłopiec marzy o tym, żeby w przyszłości zostać policjantem. "Jak dorosnę będę łapał złodziei i zamykał ich w więzieniu"- możemy usłyszeć od najmłodszych. Po latach jedni wybierają inną ścieżkę zawodową, drudzy natomiast wstępują w szeregi policji.

  Czy w rzeczywistości wszystko wygląda tak pięknie jak w filmach i dziecięcych marzeniach?

  W książce "Folwark komendanta" poznajemy kulisy przyjęć do policji, przygotowania kadetów do odbywania służby.

  Norbert Kościesza przedstawia historie oparte na faktach. Opisane sytuacje niestety miały miejsce w rzeczywistości. Dlaczego niestety? Dlatego, że policjanci są osobami, które mają chronić obywateli, pomagać im w kryzysowych sytuacjach. Powinni być symbolem poczucia bezpieczeństwa.

  Oczywiście nie można wszystkich wrzucić do jednego worka. Nie każdy jest zły. W każdym zawodzie trafiają się czarne owce. Jednak policjant na służbie musi nieść pomoc, nie może popełniać głupich błędów, które mogą spowodować, że ktoś będzie cierpiał.

  Kolejnym punktem jest traktowanie podwładnych, traktowanie kobiet, które podobnie jak mężczyźni chcą służyć ojczyźnie . Niejednokrotnie słyszy się o poniżaniu przez szefostwo (nie tylko w policji), o molestowaniu seksualnym. Sprawy takie często są zamiatane pod dywan.

  Wykorzystywanie pozycji, zastraszanie niższych stopniem jest problemem od wielu lat. Jedne sprawy ujrzą światło dzienne, inne pozostaną tylko w pamięci zainteresowanych. Często strach przed utratą pracy, wyśmianiem blokuje człowieka, który na swoje nieszczęście uczestniczył w takich sytuacjach .

  Norbert Kościesza był policjantem. Oficjalnie został zwolniony za pisanie bajek dla dzieci. Autor bez owijania w bawełnę pokazuje czytelnikowi świat policji. Układy, nierówne- niekiedy brutalne traktowanie ludzi. Wyciszanie niebezpiecznych sytuacji dla dobra instytucji.

  Nigdy nie wiadomo, kto jest kim, z kim ma układy i w jaki sposób może wpłynąć na załatwienie niemożliwych dla innych spraw.

  Myślę sobie, że taka książka nigdy nie powinna powstać- z wiadomych względów- policjanci powinni robić to co do nich należy i dbać o porządek w kraju. Z drugiej strony jednak cieszę się, że znalazł się ktoś, kto pokaże szarym obywatelom prawdę o stróżach prawa, którzy mają dbać o nasze bezpieczeństwo, będzie ostrzeżeniem dla nieświadomych młodych ludzi, co może ich spotkać po przekroczeniu drzwi szkoły policyjnej.

  Lekturę jak najbardziej Wam polecam. Norbert Kościesza ma lekkie pióro, którym bardzo sprawnie operuje opisując brutalną rzeczywistość. Są momenty straszne, bywa wesoło ( kilka razy wybuchałam śmiechem podczas lektury), bywa irytująco i zaskakująco. Niektóre sytuacje wydają się tak abstrakcyjne, że czytałam jeszcze raz fragment, żeby upewnić się czy dobrze zrozumiałam.

  Podziwiam autora za odwagę, liczę na to, że kolejne książki pojawią się jak najszybciej i że zrobią porządek w tym nieuporządkowanym świecie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Mocno o kulisach pracy w policji

  Książka Norberta Grzegorza Kościesza to nie beztroskie zaglądanie do kuchni w restauracji, czy podejrzenie małych grzeszków pracowników w korporacji. Autor w "Folwarku komendanta" wykorzystuje i opisuje swoje własne doświadczenia z pracy, przez przeszło dziesięć lat, w białostockiej policji. Opowieści nieraz mrożą krew w żyłach, doprowadzają do białej gorączki, frustracji i uczucia bezsilności, zwłaszcza, jeśli zdamy sobie sprawę, że nie zostały wyssane z palca. Bohaterowie są fikcyjni, imiona i nazwiska zmienione, jednak sytuacje bazują na rzeczywistych wydarzeniach. Autor wprowadza czytelnika w świat brudnych układów, mocy posiadania znajomości, przekrętów, kłamstwa i alkoholu lejącego się strumieniami. Kościesza nie idzie na kompromis, nie lukruje swoich opowiadań, a opisywane przez niego sytuacje nieraz wprawiają w osłupienie. Demaskuje ON realia pracy w polskiej policji, jednocześnie naciskając na zmiany systemowe, które są konieczne do zmiany środowiska.

  Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Mogę powiedzieć, że obudziła mnie i otworzyła mi oczy - w końcu z niektórych rzeczy człowiek zdaje sobie sprawę, ale na co dzień o nich nie myśli, przymyka oko na wieści, które do niego docierają z drugiej ręki. Autor ze szczegółami opowiada o stosunkach między przełożonymi a pracownikami, opisuje trudne i emocjonalne interwencje, które na policjantach odciskają piętno. Historie bywają wulgarne, obrazoburcze, ale też przeszywająco smutne. Lektura skłania do refleksji i zastanowienia się nad tym, co może być motorem do zmian, w jaki sposób należy działać, aby poprawić stan polskiej policji, która przecież w pierwszej kolejności powinna dbać o bezpieczeństwo i dobro obywateli, nie o własne interesy, pieniądze, układy i stanowiska.

  Mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę. Nie jest ona jednak lekką i przyjemną lekturą, więc nie polecę jej osobom wrażliwym i delikatnym, ponieważ opisane wydarzenia i sama fabuła mnie jest przepuszczona przez żaden filtr i bywa mocno szokująca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 18 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Zestaw 2 książek: Psy prewencji i Folwark komendanta 5/5 Nasza cena:
43,60 zł 74,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 2 książek: Psy prewencji i Folwark komendanta

Zestaw 2 reportaży Norberta Grzegorza Kościeszy   Psy prewencji „Psy Prewencji” to opowieść o realiach służby w policji. O takiej, jaka jest naprawdę – czasami smutna, brutalna, a czasami śmieszna i przypominająca farsę. Ludzie, którzy stawili się do służby, pełni fascynacji i wyidealizowanych...
Byłam pokojówką komendanta 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Byłam pokojówką komendanta

Książka ta jest opisem życia w obozie koncentracyjnym widzianym oczyma młodej, dwudziestoletniej dziewczyny, która zostaje wyrwana z kręgu kochającej rodziny, od matki, ojca, czterech sióstr i dwóch braci do całkiem innego świata, gdzie każdego dnia i w każdej chwili ocierała się o śmierć. Trzeba...
Edward Śmigły Rydz Następca komendanta 0/5 Nasza cena:
66,93 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Edward Śmigły Rydz Następca komendanta

Marszałek i naczelny wódz w wojnie 1939 r, Edward Śmigły-Rydz należał do czołowych postaci Drugiej Rzeczypospolitej. Jego życie jest przykładem szybkiej kariery wojskowej i politycznej. Był świetnym mówcą, umiejącym znaleźć drogę do serc i umysłów słuchaczy. Przed 1939 r. cieszył się znaczącą -...
Psy Prewencji 5/5 Nasza cena:
19,90 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psy Prewencji

"Psy Prewencji" to książka, która powstała bez patronatu i zgody KPG oraz MSWiA. Tekst książki próbowano ocenzurować, naciskano autora na usunięcie wielu stron, których treść może zaszkodzić wizerunkowi Policji. Nieoficjalnie wydano zakaz czytania tej książki przez funkcjonariuszy Policji. Zakaz...
Opowieści Starej Puszczy. Przygody Kinguńci- Śmiechuńci i Norbuńcia- Psotuńcia 5/5 Nasza cena:
23,44 zł 31,25 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści Starej Puszczy. Przygody Kinguńci- Śmiechuńci i Norbuńcia- Psotuńcia

"Opowieści Starej Puszczy — Przygody Kinguńci- Śmiechuńci i Norbuńcia- Psotuńcia" są wynikiem listów pisanych przez moje dzieci do Św. Mikołaja, w którego imieniu przesyłałem im jakąś bajką lub historyjką. Baśń opowiada przygody dwójki elfich dzieci- małego niegrzecznego chłopca, którego porywa zła...
W leśnym stawie 5/5 Nasza cena:
19,43 zł 25,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W leśnym stawie

Zbiegli w dół do leśnych dzieci, skakali po wodzie, chlapali się nią i bawili na całego. Roza pokazywała im jak się nurkuje i pływa, a kiedy klasnęła w ręce, po chwili na tafli jeziora pokazały się nieduże fale, na których grzbiecie tańczyły ryby, karpie z karasiami i szczupaki z okoniami....
Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic. Część I 0/5 Nasza cena:
26,21 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic. Część I

Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic. Część I To zbiór 46 baśniowych legend, które uczą, straszą czasem śmieszą i niosą ze sobą morał. Legendy przybliżą Wam barwną historię Hrabstwa Kłodzkiego z przed wielu lat, a nawet wieków. Ukażą kulturę, dzieje i wierzenia mieszkańców tej wspaniałej...
eBook Legenda o czwartym Królu epub 0/5 Nasza cena:
13,92 zł 15,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Legenda o czwartym Królu epub

Opowieść-legenda o czwartym królu, który pochodził z północy. Zabrakło go wśród trzech mędrców oddających pokłon Jezusowi w Betlejem. Skąd pochodził ten król? Król pochodził z Sarmacji leżącej na północ od granic starożytnego Rzymu. Dlaczego króla Sarmatów zabrakło przy narodzinach dzieciątka, co...
eBook Legenda o czwartym Królu mobi 0/5 Nasza cena:
21,80 zł 24,23 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Legenda o czwartym Królu mobi

Opowieść-legenda o czwartym królu, który pochodził z północy. Zabrakło go wśród trzech mędrców oddających pokłon Jezusowi w Betlejem. Skąd pochodził ten król? Król pochodził z Sarmacji leżącej na północ od granic starożytnego Rzymu. Dlaczego króla Sarmatów zabrakło przy narodzinach dzieciątka, co...
eBook Folwark komendanta mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Folwark komendanta mobi epub

Były funkcjonariusz szczerze i ostro o patologiach w polskiej policji Norbert Kościesza, były policjant z dziesięcioletnim stażem pracy w białostockiej komendzie odkrywa przed czytelnikiem szokującą prawdę o instytucji państwowej, której misją jest dbanie o praworządność i bezpieczeństwo. Postacie,...
eBook Straszne Legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 34,04 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Straszne Legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic mobi epub

Część I -- to zbiór 46 baśniowych legend, które uczą, straszą czasem śmieszą i niosą ze sobą morał. Legendy przybliżą Wam barwną historię Hrabstwa Kłodzkiego z przed wielu lat, a nawet wieków. Ukażą kulturę, dzieje i wierzenia mieszkańców tej wspaniałej krainy. Nie zabraknie opowieści o zwykłych...
Audiobook Legenda o czwartym Królu mp3 0/5 Nasza cena:
13,06 zł 14,51 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Legenda o czwartym Królu mp3

Opowieść-legenda o czwartym królu, który pochodził z północy. Zabrakło go wśród trzech mędrców oddających pokłon Jezusowi w Betlejem. Skąd pochodził ten król? Król pochodził z Sarmacji leżącej na północ od granic starożytnego Rzymu. Dlaczego króla Sarmatów zabrakło przy narodzinach dzieciątka, co...
Wybrane bestsellery
Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju. Ułatwia...
Wybaczam ci 5/5 Nasza cena:
26,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybaczam ci

Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką...
Geografia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
21,15 zł 24,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geografia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Geografia Maturalne Karty Pracy 3 Liceum I Technikum zakres rozszerzony.
W centrum uwagi 2. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W centrum uwagi 2. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik „W centrum uwagi 2” dla liceum ogólnokształcącego i technikum do zakresu podstawowego w nowoczesny sposób przedstawia zagadnienia dotyczące prawa, praw człowieka oraz spraw międzynarodowych. Ułatwia realizację podstawy programowej dzięki uporządkowanemu układowi treści oraz licznym...
Czarne serce 0/5 Nasza cena:
25,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne serce

Witaj w świecie, w którym rządzą piraci. Bezduszni, bezwzględni, pozbawieni zasad moralnych ludzie, dla których liczą się tylko pieniądze i zwycięstwo w każdej walce. A wśród nich ON – najgorszy z bestii, które możesz spotkać na swojej drodze. Miguel Calva, przywódca załogi Fantasmas Negros, nie...
Zazdrość 0/5 Nasza cena:
25,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zazdrość

Śledczy z Aten zostaje wezwany do zbadania sprawy zaginięcia niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. W swojej karierze policjanta zyskał renomę, analizując zabójstwa pod kątem motywu zazdrości. Czy i tym razem intuicja go nie zawiedzie? Kierowca taksówki znajduje na tylnym siedzeniu auta kolczyk....
Życie Pi 0/5 Nasza cena:
29,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie Pi

Powieść zdobywcy Nagrody Bookera. Ponad 17 milionów sprzedanych egzemplarzy. Kultowa adaptacja filmowa w reżyserii Anga Lee. Szesnastoletni Hindus Piscine Molitor, nazywany Pi – który jest jednocześnie wyznawcą hinduizmu, chrześcijaninem i muzułmaninem – po szczęśliwym dzieciństwie spędzonym w...
Język Polski 3. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
22,05 zł 24,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Język Polski 3. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Język Polski Maturalne Karty Pracy 3 Liceum I Technikum Zakres Podstawowy Linia I.
Poznać przeszłość 3. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poznać przeszłość 3. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Obejmuje materiał obejmujący wydarzenia z lat 1815-1939. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi...
Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
46,71 zł 51,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Materiał nauczania w podręczniku został uporządkowany chronologicznie. W podręczniku zostały wyodrębnione działy. Każdy dział obejmuje zamknięty okres z historii powszechnej lub Polski albo zintegrowane treści z historii powszechnej i Polski (w zależności od specyfiki omawianej epoki). W ramach...
Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy: Zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka zilustrowane atrakcyjnymi infografikami, dzięki którym łatwiej jest je zrozumieć. Pozwala łatwo zapamiętać objawy, sposoby diagnostyki...
Nie wiesz nic 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie wiesz nic

Szokujący thriller psychologiczny autora NIE WIESZ WSZYSTKIEGO W naszych czasach wyrazem najwyższej odwagi jest bycie sobą Życie jest za krótkie, by tracić je na nieustanny strach. Nie chcę już dłużej się bać. Tragiczna śmierć Alana, kapitana drużyny siatkówki z liceum Freuda, wpływa niekorzystnie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula