Etui

Bestsellery - Piórniki szkolne i etui

Nowości - Artykuły papiernicze

Etui to usztywnione konstrukcje służące do skutecznego zabezpieczania rozmaitych przedmiotów użytkowych przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. W zależności od budowy posiadają zamknięcie na magnetyczny klips, zamek błyskawiczny, przewlekany pasek lub rzep. Wiele modeli jest wyposażonych w dodatkowe przegródki pozwalające na wygodne przechowywanie drobnych akcesoriów.


Kompaktowe etui wykonane z wysokogatunkowego skaju bądź ekologicznej skóry doskonale nadają się do ochrony długopisów czy piór. Z kolei duże egzemplarze poliestrowe są dedykowane dla przenośnych laptopów, natomiast średnie egzemplarze neoprenowe - dla tabletów. Odrębną kategorię stanowią też długie, tkaninowe modele w formie pokrowców, perfekcyjnie przystosowane do zabezpieczania fletów. Warto jeszcze wspomnieć o wersjach zwijanych, mogących bez problemu pomieścić nawet 24 kredki. Wymienione etui znajdują zastosowanie zwłaszcza w szkołach, na uczelniach, w biurach i domach prywatnych. Ich podstawowe zalety to:

 

  • wysoka trwałość
  • estetyczny wygląd
  • przyjemna w dotyku faktura zewnętrzna
  • zaskakująca lekkość (co ułatwia przenoszenie)
  • przystępna cena


Do wiodących producentów etui ochronnych zaliczamy takie uznane marki, jak Fiorello, Cresco, Santoro, Milan, If, Pixie Crew, Koh-I-Nor oraz Warta.


Większość dostępnych modeli wyróżnia się nowoczesnym designem. Niektóre utrzymane są w stonowanych barwach (czerń, brąz, ciemna zieleń, bordo, szarość), a inne posiadają wyrazistą kolorystykę i ciekawe motywy dekoracyjne nadrukowane na powierzchni (geometryczne, bajkowe).