"Egzorcyzmy Dory Wilk" - Dora Wilk wraca do pracy w policji, by znów ratować Toruń przed paranormalnymi zbrodniami. W tym celu rudowłosa wiedźma nie zawaha się nawet wkroczyć do piekła. Czy jego mieszkańcy są gotowi na koszmar, który może im zgotować?
"Egzorcyzmy Dory Wilk. Dora Wilk. Tom 5" to kolejna część serii powieści reprezentujących gatunek urban fantasy. Podobnie jak w przypadku poprzednich historii, w tej również mamy do czynienia z kryminałem z wyraźnie zarysowanymi wątkami nadprzyrodzonymi.
Tytułowa Dora Wilk jest twardą, rudowłosą policjantką z Torunia, a zarazem wiedźmą płodności, która dobrze znana jest istotom z alternatywnej, magicznej wersji miasta (tzw. Thornu). Tym razem protagonistka wraca do służby, kiedy na jej terenie dochodzi do tajemniczej serii zabójstw. Nawet sceptyczna patolog Bogna przyznaje, że zgony muszą mieć podłoże paranormalne. Partnerem Dory zostaje policjant-szaman Witkacy, jej dobry przyjaciel. Wspólnie wpadają na trop okrutnego rytuału, który wiedzie ich prosto do... piekła!
Co prawda Wilk ma wielu przyjaciół wśród aniołów i diabłów, ale przez swoją nieustępliwość równie dużej liczbie magicznych istot nadepnęła na odcisk. Tom 5 rzuca ją w objęcia starożytnego bóstwa płodności Baala. Tak się składa, że traktuje ono Dorę jako swoją oblubienicę. Tylko co o tym wszystkim sądzi wiedźma?
Opinia o książce
Wiedźma zajrzy do takich zakamarków piekła, których nigdy nie pragnęła poznać i zawrze znacznie bliższą znajomość z demonami niż by chciała. Razem z nią poznamy różnice między rodzajami demonów, dowiemy się więcej o ich strukturze socjalnej, życiu codziennym, a także marzeniach, które często okazują się mało demoniczne.
Nie jest to powieść dla niewinnych duszyczek o słabym sercu…
Krzysztof Krzemień, Lubimy Czytać
O autorce
Aneta Jadowska jest popularną pisarką fantastyki, która zyskała sympatię fanów tego gatunku dzięki "Heksalogii o Dorze Wilk". Autorka dobrze czuje się zwłaszcza w gatunku urban fantasy, który chętnie uzupełnia o mocno zarysowane wątki kryminalne. Stworzone przez siebie uniwersum rozwinęła w "Szamańskiej Serii", której głównym bohaterem jest szaman Witkacy. Aneta Jadowska napisała także "Trylogię o Nikicie" oraz obyczajowo-kryminalny cykl "Garstka z Ustki".