Dziewczyna o chabrowych oczach

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
492
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 31,10 zł
Nasza cena: 26,59 zł 42,99 zł Taniej o: 38%

“Dziewczyna o chabrowych oczach” to niezwykle subtelna i poruszająca powieść fantasy.

Historia o zderzeniu dwóch zupełnie odmiennych światów: w jednym panuje szczęście, równość i idylliczny spokój, drugim zaś rządzi brutalność i okrucieństwo.

Na północ od Strasburga rozpościera się nieprzebyta gęstwa lasu. W niej właśnie znajduje się Paix, miasteczko od wieków ukryte przed zewnętrznym światem. Panuje tu spokój i szczęście, a jego mieszkańcy to obdarzone niezwykłymi mocami kobiety. Świat ludzi spoza lasu znają jedynie z opowieści, a opowieści te budzą w ich sercach grozę. Mieszkankami Paix są Iris oraz jej siostry: Elise i Lea. Kiedy odwieczny spokój bezpowrotnie niszczy brutalna napaść, kobiety muszą stawić czoła zewnętrznemu światu. Mimo panującego w nim okrucieństwa starają się go zgłębić i zrozumieć żyjących w nim ludzi. Czy między światem Paix a światem zwykłych ludzi może zaistnieć jakakolwiek nić porozumienia?

“Dziewczyna o chabrowych oczach” to fantasy, jakiego dotąd nie było! Zrywa z utartymi schematami gatunku, które od czasów Tolkiena były niemiłosiernie wręcz eksploatowane przez niezliczonych twórców. Tutaj pomysł na świat przedstawiony jest prosty, a zarazem niezwykle oryginalny. Jest to jednocześnie opowieść bardzo subtelna, dotykająca istoty problemów moralnych i etycznych, nie przesłaniają one wartkiej akcji, która porywa czytelnika w swój zawrotny nurt, by odmienić jego życie na zawsze!


O autorce

Oto pierwsza powieść Catherine Cachée. Mamy nadzieję, że owa tajemnicza autorka wkrótce ucieszy nas kolejnymi tytułami. Zainteresowanych odsyłamy na jej profil na Facebooku, gdzie na bieżąco śledzić można wszelkie informacje, jakimi pisarka dzieli się z czytelnikami. Książka niniejsza ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie mogę mianować się wielką fanką fantastyki, zwłaszcza, że do przeczytania "Dziewczyny o chabrowych oczach" zachęciła mnie w dużej mierze przyciągającą wzrok okładka, a przede wszystkim znajdujące się na niej hipnotyzujące kocie oczy. Jako że opis powieści wydawał się równie zachęcający, książka wróciła ze mną do domu. Jesteście ciekawi jak wypadło jej wykonanie? Otóż, opis wypada znacznie bardziej intrygująco od fabuły, która nosi w sobie jedynie nadprzyrodzony zarys . Lwia część fabuły toczy się bowiem w naszym świecie, a ludzcy bohaterowie (poza oczywistym antagonistą - Albertem) wydają się jednakowo dobrzy i w swej przewidywalności wręcz nijacy (nie muszę chyba dodawać, iż moim jedynym ulubieńcem został nader inteligentny Stephan?). Książkę czyta się dosyć szybko, nie tyle za sprawą warsztatu debiutującej przecież pisarki, co z powodu krótkich rozdziałów. Natomiast, jeżeli miałabym jednoznacznie wskazać, o czym jest ta powieść, to powiedziałabym bez wahania, że o emocjach. A dokładnie o strachu przed nieznanym, rodzącym się zaufaniu, przyjaźni, a także o tolerancji odmienności oraz otwartości na nią, No i oczywiście: o miłości. Zarówno tej siostrzanej, jak i braterskiej, ale też międzygatunkowej, czy wreszcie romantycznej, zrodzonej pomiędzy Iris a Maxem. Podsumowując: "Dziewczyna o chabrowych oczach" to miła, ale niezbyt zapadająca w pamięć lektura. Fani fantastyki z pewnością mogą się poczuć nią nieco zawiedzeni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Odkrywaniu nowych miejsc może towarzyszyć ciekawość i otwartość, ale nie zawsze. Czasem trudno jest się odnaleźć w nowym otoczeniu - szczególnie jeśli niedawno musieliśmy opuścić wieloletni dom, a czyhający na każdym kroku nieprzyjaciele zmuszają nas do nieustannego ukrywania się. W książce ,,Dziewczyna o chabrowych oczach", główne bohaterki muszą ułożyć sobie życie w obcym środowisku, ale to nie ich jedyny kłopot. Miejsce, do którego trafiły, zamieszkiwane jest przez istoty zupełnie od nich odmienne - okrutnych ludzi...

  Catherine Cachée to pseudonim, pod którym ukrywa się polska pisarka, a powieść ,,Dziewczyna o chabrowych oczach" to jej debiut. Stworzona przez nią historia toczy się we Francji, a przedstawiony w niej brak porozumienia między ludźmi, a magicznymi istotami z miasteczka Paix jest źródłem tragicznych, ale i szczęśliwych wydarzeń. Bo kiedy nagle jesteśmy zmuszeni zrobić to, czego od zawsze się obawialiśmy, może się okazać, że spotkało nas nieszczęście, albo wręcz przeciwnie - że to dla nas szansa, aby przeżyć najpiękniejsze chwile w życiu.

  ,,Dziewczyna o chabrowych oczach" to zdecydowanie baśniowa historia, na którą składają się magia, miłość, przyjaźń, ale i złe charaktery. Główna bohaterka jawi nam się jako prawdziwa wróżka - potrafi sporządzać uzdrawiające, ziołowe eliksiry, ma magiczny wisiorek i czarnego kota - ale kim tak właściwie jest? Człowiek z jej perspektywy jest istotą, która potrafi być egoistyczna i zmierzać do władzy po trupach, ale z biegiem czasu zauważa również, że może być kochający i wdzięczny.

  Dzięki baśniowości książka się wyróżnia - łatwiej trafić na powieść, w której opisy strasznych wydarzeń są dla czytelnika druzgocące, niż na taką, która cały czas tchnie ciepłem.

  Nie należy bać się zmian, bo w zależności od tego, jak je przyjmiemy, możemy mieć piękne życie lub zawsze żyć w strachu - właśnie to udowadnia nam historia kobiet z ,,Dziewczyny o chabrowych oczach".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Istnieją dwa dni,którymi nie należy się przejmować.To wczoraj i jutro.”

  „Dziewczyna o chabrowych oczach” jest powieścią fantastyczną. I niech was nie zmyli autorka Catherine Cachée to Polka! Tym bardziej było mi przyjemnie czytać, kolejna autorka do mojej listy NAJ!

  Wyobraźcie sobie że w naszych czasach gdzieś obok jest skryte małe miasteczko.Miasteczko Paix, w którym żyją same kobiety!Kobiety, które posiadają przeróżne umiejętności,żyją w zgodzie i harmonii ze sobą i naturą a narodziły się z kwiatów! Nikt z nas o tym miasteczku nie wie...do czasu aż ludzka chciwość zamydli oczy i będzie pragnęła posiadać umiejętności leśnych kobiet kosztem wszystkiego! Tak właśnie zachował się chciwy Albert, nie patrząc na nic i nikogo zrówna miasteczko z ziemią.Ocalały trzy kobiety, które nagle będą musiały szukać schronienia w naszym, dotychczas dla nich obcym świecie co wydaję się być niemożliwe! Jak ktoś kto nigdy nie wychodził ze swojego małego azylu ma odnaleźć się w dobie internetu i ludzkiej zawiści? Powiem wam że książka należy do grubasków( ma Ok 500 stron), ale czyta ją się szybko i przyjemnie! Historia która wiąże ze sobą tak wiele-przyjaźń,miłość,oddanie,nienawiść i tajemnice!Mnie urzekła relacja jednej z ocalałych kobiet-Iris z Maxem-zwykłym człowiekiem z naszego świata. Były momenty gdzie zaciskałam pieści z obawy przed tym co się stanie oraz ogromnego wzruszenia i radości. To jest zupełnie inna książka niż wszystkie. Możemy ją utożsamić z tym jak wiele osób wokół nas żyje w takim swoim małym „miasteczku” i obawia się wyjścia ze strefy komfortu, obawia się powiedzieć co czuje,co potrafi...a obawą jest nienawiść ze strony ludzi, bo tak wielu z nas nienawidzi innych bez powodu. Wiec zaliczam książkę do moich NAJ

  „Iris,przypominasz mi motyla zatopionego w pięknym bursztynie(...)Przez setki lat uwięziony.Wszystkim wydaje się że jego świat jest piękny.Jemu też tak się wydaje(...).Ale potem coś sprawia że bursztyn pęka.Motyl odzyskuje wolność,ale zamiast się nią cieszyć i odkrywać ten nowy świat,w którym się znalazł,on wciąż rozpacza nad fragmentami rozkruszonego klejnotu.”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Dziewczyna o chabrowy w oczach” to bardzo interesująca i wciągająca powieść fantasy. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res, miałam okazję zapoznać się z twórczością Catherine Cachee, za co bardzo dziękuję.

  Na początku powieści poznajemy Iris oraz jej siostry Elise i Lee. Kobiety nie są ludzkimi istotami, mieszkają w miasteczku Paix, które znajduje się w środku lasu daleko od cywilizacji. Mieszkanki miasteczka unikają ludzi, boją się ich, a wręcz gardzą ludzką naturą, wojnami, ciągłą chęcią władzy oraz brakiem bezinteresowności. Wiodą spokojne i szczęśliwe życie, niestety pewnego dnia los decyduje inaczej. Z dnia na dzień, oaza budowana przez lata przestaje istnieć. Ocalałe istoty trafiają do ludzkiego świata, w którym starają się odnaleźć oraz ukryć.

  Nie chcę zbyt dużo spoilerować, aby nie odebrać wam przyjemności z czytania. Dlatego też powiem tyle.

  Książka jest ciekawa i napisana prostym oraz zrozumiałym językiem. Mimo pięciuset stron czyta się bardzo szybko. Od samego początku czytelnik jest wkręcony wir akcji, która nie opuszcza go aż do końca. Ciężko było mi znaleźć dobry moment, na chwilową przerwę w czytaniu. W powieści jest zastosowana narracja trzecioosobowa, dzięki której możemy spojrzeć na daną sytuację oczami bohaterów.

  Osobiście dwie rzeczy udało mi się przewidzieć, lecz nie wiedziałam kiedy, jak i w jakich okolicznościach to się wydarzy. Mimo wszystko te dwa wątki nie zniechęciły mnie do dalszego czytania.

  Z czystym sumieniem mogę polecić wam "Dziewczynę o chabrowych oczach".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak już wiecie bardzo urzekła mnie okładka książki pt. DZIEWCZYNA O CHABROWYCH OCZACH, Catherine Cachée. Ale idźmy dalej, gdyż nie ocenia się książki po okładce mimo, iż jest śliczna, taka hipnotyzująca  Główną bohaterką powieści jest Iris. Poznajemy również jej siostry Elise i Lee oraz ich kotka Stephana. Dziewczyny nie są ludzkimi istotami. Pochodzą z miasteczka Paix ukrytego starannie w lesie, gdzie wiodą spokojne, pełne radości, szczęścia i miłości życie z dala od ludzkiej cywilizacji. A raczej wiodły spokojne życie, gdyż ich spokój został przerwany przez ludzi i ich brutalną naturę. Od zawsze uciekały od człowieka i jego złej natury. Ale człowiek nie byłby sobą, gdyby to co one tworzyły latami nie zostało zniszczone przez ludzką rękę. Ta sytuacja doprowadziła do tego, iż musiały trafić do ludzkiego świata i starać się z nim odnaleźć ale jednocześnie ukrywać siebie i swoje moce przed człowiekiem, który chciałby od razu to wykorzystać. Ale czy jest na to szansa, by między tymi dwoma tak odległymi od siebie światami kiedykolwiek nawiązała się nić porozumienia, przyjaźni? Piękna powieść w stylu fantasy, prosta w odbiorze a jednocześnie czeka się na kolejne strony aby poznać dalsze losy bohaterów. Ciekawie pokazane dwie strony medalu: zło i dobro. Kiedy tak czytałam książkę to nie sposób było nie zrozumieć obaw zwłaszcza Iris przed ludźmi a to dlatego, że po dzień dzisiejszy człowiek człowiekowi wyrządza sporo krzywdy a co dopiero w stosunku do innej istoty! Czy ktoś z Was miał już okazję ją przeczytać ? Jakie odnieśliście wrażenia ? Ja ją polecam z czystym sumieniem

  FB: Zaczytany Książkoholik

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Dziewczyna z pustego pokoju 4/5 Nasza cena:
24,63 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna z pustego pokoju

W każdym miasteczku kryją się tajemnice, o których lepiej nie wiedzieć.Spokój mieszkańców miasteczka Ginger zakłóca seria tajemniczych wydarzeń. Najpierw w wypadku samochodowym ginie małżeństwo, a ich syn znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Trzy miesiące później w wyniku podobnej kolizji w...
Dziewczyna z wieży. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 2 5/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna z wieży. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 2

W średniowiecznej Rusi młoda kobieta ma niewielki wybór: małżeństwo albo życie w klasztorze. Wasia wybierze trzecią drogę: magię. Na dworze Wielkiego Księcia Moskiewskiego trwają walki o władzę i narastają niepokoje. Tymczasem na okoliczne wsie napadają bandyci, którzy podpalają domy i porywają...
Anonimowa dziewczyna 5/5 Nasza cena:
24,30 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anonimowa dziewczyna

Najbardziej wyczekiwany thriller 2019 roku! Gdy Jessica Farris zgłasza się do udziału w badaniu psychologicznym prowadzonym przez tajemniczą doktor Shields jest przekonana, że będzie musiała jedynie odpowiedzieć na kilka pytań, po czym odbierze wynagrodzenie i na tym skończy się jej rola. Jednak...
Jego doskonała dziewczyna 0/5 Nasza cena:
29,85 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jego doskonała dziewczyna

Nie wyobrażasz sobie, do czego posunie się dziewczyna, by odzyskać SWOJEGO chłopaka IV „Zapnij pasy i przygotuj się na niebezpieczne turbulencje miłości!” „Sunday Mirror” Poznaj Juliette. Jest inteligentna, bardzo ambitna, zdeterminowana... i zakochana. Juliette kocha Nate'a. Pójdzie za nim...
Dziewczyna, która kochała Toma Gordona 4/5 Nasza cena:
24,66 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna, która kochała Toma Gordona

Opętana manią wycieczek matka zabiera dziewięcioletnią Trishę i jej starszego brata do parku narodowego w masywie Gór Białych. Zajęta kłótnią z synem, nie zauważa, gdy dziewczynka schodzi z wyznaczonego szlaku i gubi się w gęstym lesie. Trisha próbuje opanować panikę, myśleć racjonalnie. Niestety,...
Trupojad i dziewczyna 3/5 Nasza cena:
23,09 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trupojad i dziewczyna

Czarny Kot przebiegł Adrianie drogę. Kiedy go zobaczyła i spojrzała w kocie ślepia, straciła kontrolę nad kierownicą i swoim życiem. Skończyło się to śmiertelnym wypadkiem. No, prawie śmiertelnym.Obudziła się w tajemniczym świecie, który wydawał się utkany z mitów, baśni, legend i snów. Kraków...
Smutna dziewczyna oraz inne opowiadania 0/5 Nasza cena:
23,78 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smutna dziewczyna oraz inne opowiadania

13 opowiadań, z których każde zabiera czytelnika w inny świat, inny klimat, inne emocje. Nie zabraknie więc strachu (oj, nie!), wzruszenia, ale też całkiem sporej dawki śmiechu. Jest magia, jest świat dalekiej przyszłości, demony z kosmosu, postapokaliptyczna wizja, bajka na opak, wilkołak, który...
Dziewczyna z zaświatów 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna z zaświatów

Pięć lat temu, w Wigilię Bożego Narodzenia, nastoletnią Holly odwiedziły trzy duchy. Pokazały jej, jak bardzo stała się samolubna i zepsuta. Próbowały ją przekonać, by się zmieniła. Nie zrobiła tego. No i umarła.Teraz musi pracować dla supertajnego Projektu Scrooge, wcielając się w rolę Ducha...
eBook Dziewczyna o chabrowych oczach mobi epub 0/5 Nasza cena:
31,10 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziewczyna o chabrowych oczach mobi epub

Poruszająca historia o przyjaźni, która jest silniejsza niż śmierć Paix to wiekowe miasteczko, starannie ukryte w głębi lasu rozpościerającego się na północ od Strasbourga, zamieszkane przez tajemnicze istoty, które pragną żyć poza ludzką cywilizacją. Panujący tu odwieczny spokój zostaje pewnego...
Uczeń Nekromanty. Tom 1 5/5 Nasza cena:
38,31 zł 52,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uczeń Nekromanty. Tom 1

Nadchodzi epokowe starcie bogów! Młody chłopak, naznaczony od narodzin przerażającym piętnem, zostaje wzięty pod opiekę mrocznego maga. Rothgar, mistrz nekromancji, szkoli go w sztuce władzy nad nieumarłymi. Nie wie jednak, co drzemie w duszy niepokornego ucznia, obdarzonego potężną, zakazaną...
Czyste Zło. Potęga Nieumarłych 5/5 Nasza cena:
22,33 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czyste Zło. Potęga Nieumarłych

Tak zaskakującego zakończenia w świecie fantasy jeszcze nie było.Sojusz Nieumarłych został rozbity. Okrutnego króla stracono, a wszystkie osłabione martwe rasy rozpierzchły się po całym świecie. Po kilku latach arcylisz Magarion postanowił ponownie połączyć dawniej zaprzyjaźnione rody w mroczne...
Dzieci czystej krwi. Czteropalczaści. Tom 1 5/5 Nasza cena:
28,48 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci czystej krwi. Czteropalczaści. Tom 1

Prawdziwa siła kryje się w dążeniu do prawdy. Złoża melotu się wyczerpały. Bogowie z Ragnarok postanawiają wysłać swą potężną armię, by podbiła krnąbrne kopalnie. Na wieść o tym planie w Hrothgarze wybucha panika, a Ceremonia Krwi zostaje przełożona. Spodziewający się jej chłopcy muszą poczekać,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula