Dzielnica cudów. Nasz PRL, lata 80

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 12
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Format
14.5 x 20.5 cm
Ilość stron
248
Inne wersje (2)
eBook, pdf, mobi, epub
za 30,52 zł
Audiobooki mp3
za 31,42 zł
Nasza cena: 31,02 zł 42,90 zł Taniej o: 28%

Norbert Grzegorz Kościesza - autor niezależny, twórca takich publikacji, jak Psy Prewencji i Folwark komendanta, które jako bestsellery długo gościły na topkach księgarń i były entuzjastycznie przyjęte przez czytelników literatury faktu, dziś przedstawia swą nową książkę.

Publikacja „Dzielnica cudów”, której autorem jest Norbert Grzegorz Kościesza, odsłania przed czytelnikiem to, co dotąd znane było tylko tym, którzy żyli w latach 80, w czasach późnego PRL-u.

Prezentowana książka, przenosi i zabiera czytelnika w pełną niespodzianek podróż do tytułowej dzielnicy, świata pełnego kontrastów. Niebezpieczeństw, a zarazem dziecięcej beztroski, do świata mającego wywołać wiele emocji, tych wesołych i tych smutnych. Książka ma sprawić, że czytelnik będzie się śmiał, płakał lub wspominał miniony czas, jego młodości.

Autor przedstawia, jak funkcjonowała kiedyś młodzież, jak się bawiła, uczyła i co robiła. Opisuje wszystko prostym i zrozumiałym językiem, który jest przyswajalny tak dla osób, które pamiętają lata 80, jak i czytelników z młodszego pokolenia. Opisuje w zabawny sposób wybrane z życia dzielnicy historie, opowiadające o minionej epoce, która odeszła i została prawie zapomniana. W interesujący, niebanalny sposób autor ujawnia obraz życia pełnego barw, uwzględniając jego blaski i cienie.

Jeśli czujesz, że chcesz spojrzeć wstecz, zobaczyć dzielnicę, których za PRL-u były setki w Polsce, ta publikacja jest właśnie dla ciebie.

A jeśli jesteś zbyt młody, by pamiętać tamte minione lata, sprawdź z jakimi przeciwnościami mierzyli się twoi rodzice i dziadkowie, i zobacz co sprawiało im radość.


Pobierz darmowy fragment

Recenzje (12)
  1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 4/5
    Dodana przez w dniu
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Autor, w swojej książce "Dzielnica cudów, Nasz PRL, lata 80" zebrał swoje wspomnienia z dzieciństwa. Autentyczne historie zostały przedstawione

    z perspektywy trzech głównych bohaterów, którymi są Jerzy, Stefan i Anastazy, oraz wielu innych kolegów i koleżanek z rodzinnej miejscowości Autora.

    Wspomnienia dotyczą spędzania wolnego czasu (bez komputerów, laptopów, telefonów! tylko z wykorzystaniem wyobraźni i naturalnych przedmiotów, z

    których można zrobić wszystko), czasów szkolnych (kiedy nauczyciel był autorytetem, a dzieci nie znały "bezstresowego wychowania"), organizacji świąt (z jedynym w roku zapachem pomarańczy,

    oczekiwaniem na prezenty, zasypanych śniegiem - tak ! kiedyś w Święta był śnieg :)). Wiele historii dotyczy samego procesu wychowania dzieci w wielodzietnych

    rodzinach, w których przyswajano wartości w zupełnie inny sposób, niż dzisiaj. Człowieka kształtowało poczucie obowiązku, opieki nad rodzeństwem, domem.

    Autor swoje wspomnienia przedstawił w sposób szczery i bezpośredni. Nieraz czytelnik uśmiechnie się, a czasami nawet łezka zakręci się w oku i przebiegnie myśl:

    "Co to były za czasy!"

    Najważniejsze jest to, że pomimo trudnej sytuacji gospodarczej, politycznej, wielu nakazów i zakazów obowiązujących w latach 80-tych,

    pielęgnowano więzi rodzinne i przyjacielskie.

    W każdej sytuacji było można liczyć na siebie nawzajem.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 5/5
    Dodana przez w dniu
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    "Dzielnica cudów" to dla mnie powrót do lat dzieciństwa, fakt, że kolejki czy braki towarowe mnie tyczyły się mniej, bo ja urodziłam się w połowie lat 80, więc już było w miarę stabilnie, jednak pozostałe opisane przez autora wydarzenia - takie są moje wspomnienia. Mieszkałam w małym mieście, w kamienicy, która stała w literę "U", a z galeryjką z komórkami tworzyła zamknięte podwórko. Te same zabawy, taka sama paczka przyjaciół, rzucanie plecaków co szybciej w kąt, by do wieczora się bawić. Podwórko to był zdecydowanie nasz żywioł. Opisane przez Norberta metody wychowywania dzieci już dawno przeszły ogromną ewolucję, ale tak było, nie ma się co oszukiwać, że kabel od prodiża służył wyłącznie do podłączenia w gniazdko.

    Jednak czasy się zmieniają i to autor też pokazał, choć nie wiem, czy podoba mi się przekaz, w jaki to zrobił. Nasze dzieci są z innego pokolenia, bardziej naszpikowanego elektroniką. Kiedy miałam ok. 10 lat, w Polsce dopiero wchodziła telewizja kablowa, później miałam pierwsze gry telewizyjne, więc można powiedzieć jestem pośrodku tego co "stare" i tego co "nowe". Może dlatego łatwiej jest mi zrozumieć postęp.

    W każdym razie "Dzielnica cudów." to na pewno książka, którą polecam wszystkim urodzonym w latach 80, jako napisaną bardzo humorystycznym językiem powieść - wspomnienie, o tym co minęło. Może łezka zakręci Wam się w oku?

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. Początkujący Recenzent
    Ocena: 5/5
    Dodana przez w dniu
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Mając niewiele czasu, książkę czytałem kilkadziesiąt minut przed zaśnięciem. Wsiąkając coraz bardziej w klimat, również i mojej młodości, odnajdowalem cząstki swojego życia i przygód, które jako dzieci przeżywaliśmy w tych ciężkich ale jakże barwnych czasach. Dnia czwartego, kiedy zostało mi jeszcze około połowy, nie dałem rady czekać i musiałem dotrzeć do końca, przy którym oczy zwilgotniały, bo niestety skończyło się coś, z czym związałem się przez te kilka godzin lektury. Autor nie odkrywa nieznanych dotąd rejonów literatury ale doskonale przybliża beztroski czas dzieciństwa wielu z nas. Czyni to z niebanalnym humorem i dokładnymi ale nie nudzącymi opisami ówczesnej rzeczywistości. Książkę polecam każdemu pokoleniu czytelników - starszemu aby przypomnieć sobie te czasy i mlodszemu by mogły poznać i czasem docenić to, co dostają teraz od rodziców. Ci mieli dużo ciężej a pomimo tego potrafili wyjść na ludzi i dać swoim pociechom, czego sami nie mieli.

    Ze względu na humor i zawartą historię, polecam jako lekturę obowiązkową ale taką, która da mnóstwo przyjemności z przeczytania.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 5/5
    Dodana przez w dniu
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Witam i o zdrowie się pytam ?!

    U was też tak wieje ?

    Ale mam coś na to kochani

    Norbert Grzegorz Kościesza - profil autorski

    Dzielnica cudów. Nasz PRL lata 80

    Norbert Grzegorz Kościesza

    Zacznę najpierw od oceny. 10/10!!!

    Książka przywołała wszystkie moje wspomnienia z czasów dzieciństwa. Jestem zachwycona tym, że kilka kartek może wywołać taką burzę w mózgu.

    Szczerze mówiąc książka nie ma fabuły.

    Jest to zlepek różnych historii i wspomnień wpisanych w jedną całość.

    Mimo inności jaką się wyróżnia, wyszło naprawdę powalająco.

    To nie przesada, wtedy naprawdę działy się cuda.

    Od świtu do nocy na dworze, a mimo to wiele obowiązków .

    Nie mam pojęcia jak to się łączyło.

    Beztroska z rzeczywistością jaka nas otaczała.

    Bo mimo tego że były to wspaniałe czasy jeśli chodzi o dzieciństwo, to było tez bardzo ciężko

    Zupełnie inaczej niż teraz

    Jestem przykładem tego jak zmienił się czas .

    Za dziecka stałam w kolejkach ciągnących się dla moich oczu jak na koniec świata za zwykłą kawą, a teraz wszystko mam pod nosem. Sklepy, towary i wiele więcej.

    Dodatkowo autor opisuje miejsca w których sama się bawiłam bo są to okolice mojego rodzinnego miasta

    Za to również ode mnie wielki plus.

    Autorowi oczywiście duże brawa ,a książkę polecam wam z czystym sumieniem kochani

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 5/5
    Dodana przez w dniu
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Okres dzieciństwa w każdym z nas budzi sentyment, szczególnie gdy dorastało się w tak specyficznych, odmiennych od współczesnych, czasach jak PRL. Kto z Was pamięta te czasy? Gumy Donald, relaksy, skakanie w gumę i bieganie po dworze do wieczora?

    Nie dziwi mnie więc nostalgia z jaką autor książki „Dzielnicy cudów” wspomina lata swojego dzieciństwa. Lata gdy dzieciaki całymi dniami biegały samopas, a rodzice pracowali, walczyli w kolejkach o jedzenie, albo nadużywali alkoholu. Czasy gdy dzieciom mądrość wpajało się pasem, a wymyślane przez nie zabawy naruszały wszelkie zasady bezpieczeństwa. Czasy, które i ja wspominam z rozrzewnieniem.

    Głównymi bohaterami wszelkich zabawnych, ale i niebezpiecznych sytuacji autor uczynił swoich trzech kolegów, młodociany gang Stefana. Autor przedstawia wszystko co się wówczas działo z zabarwieniem sentymentalnym, wzmocnionym upływem czasu. Pokazał również mniej pozytywne, acz przyjmowane za normalne w tamtym czasie zachowania jak bicie dzieci, nadużywanie alkoholu, złodziejstwo.

    Z przyjemnością wybrałam się w tą sentymentalną, ale i pełną humoru podróż w czasy swojego dzieciństwa, w którym wiele sytuacji pokrywało się niemal idealnie z tymi opisywanymi w książce.

    W moim odczuciu niepotrzebne są, często podszyte lekceważącą nutą, odniesienia do czasów współczesnych i obecnych realiów choćby związanych z wychowaniem dzieci. Dla mnie to pewien zgrzyt w tej podróży. Kontrast jest tak duży, że mogło być trudno powstrzymać się od porównań, ale może lepiej byłoby pozostawić je czytelnikowi?

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Folwark komendanta 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Folwark komendanta

Były policjant o patologii, która trawi polską policję. Norbert Kościesza, były policjant z dziesięcioletnim doświadczeniem pracy w białostockiej komendzie, autor książki „Psy prewencji”, po raz kolejny, tym razem jeszcze dosadniej, opisuje policyjną rzeczywistość widzianą „od kuchni”. Zdradza, co...
Psy Prewencji 5/5 Nasza cena:
26,33 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psy Prewencji

"Psy Prewencji" to książka, która powstała bez patronatu i zgody KPG oraz MSWiA. Tekst książki próbowano ocenzurować, naciskano autora na usunięcie wielu stron, których treść może zaszkodzić wizerunkowi Policji. Nieoficjalnie wydano zakaz czytania tej książki przez funkcjonariuszy Policji. Zakaz...
Zestaw 2 książek: Psy prewencji i Folwark komendanta 5/5 Nasza cena:
50,03 zł 74,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 2 książek: Psy prewencji i Folwark komendanta

Zestaw 2 reportaży Norberta Grzegorza Kościeszy   Psy prewencji „Psy Prewencji” to opowieść o realiach służby w policji. O takiej, jaka jest naprawdę – czasami smutna, brutalna, a czasami śmieszna i przypominająca farsę. Ludzie, którzy stawili się do służby, pełni fascynacji i wyidealizowanych...
W leśnym stawie 5/5 Nasza cena:
11,58 zł 25,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W leśnym stawie

Zbiegli w dół do leśnych dzieci, skakali po wodzie, chlapali się nią i bawili na całego. Roza pokazywała im jak się nurkuje i pływa, a kiedy klasnęła w ręce, po chwili na tafli jeziora pokazały się nieduże fale, na których grzbiecie tańczyły ryby, karpie z karasiami i szczupaki z okoniami....
Opowieści Starej Puszczy. Przygody Kinguńci- Śmiechuńci i Norbuńcia- Psotuńcia 5/5 Nasza cena:
14,03 zł 31,25 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści Starej Puszczy. Przygody Kinguńci- Śmiechuńci i Norbuńcia- Psotuńcia

"Opowieści Starej Puszczy — Przygody Kinguńci- Śmiechuńci i Norbuńcia- Psotuńcia" są wynikiem listów pisanych przez moje dzieci do Św. Mikołaja, w którego imieniu przesyłałem im jakąś bajką lub historyjką. Baśń opowiada przygody dwójki elfich dzieci- małego niegrzecznego chłopca, którego porywa zła...
eBook Legenda o czwartym Królu mobi 0/5 Nasza cena:
21,80 zł 24,23 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Legenda o czwartym Królu mobi

Opowieść-legenda o czwartym królu, który pochodził z północy. Zabrakło go wśród trzech mędrców oddających pokłon Jezusowi w Betlejem. Skąd pochodził ten król? Król pochodził z Sarmacji leżącej na północ od granic starożytnego Rzymu. Dlaczego króla Sarmatów zabrakło przy narodzinach dzieciątka, co...
Audiobook Folwark komendanta mp3 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Folwark komendanta mp3

Były policjant o patologii, która trawi polską policję. Norbert Kościesza, były policjant z dziesięcioletnim doświadczeniem pracy w białostockiej komendzie, autor książki „Psy prewencji”, po raz kolejny, tym razem jeszcze dosadniej, opisuje policyjną rzeczywistość widzianą „od kuchni”. Zdradza, co...
Audiobook Legenda o czwartym Królu mp3 0/5 Nasza cena:
13,06 zł 14,51 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Legenda o czwartym Królu mp3

Opowieść-legenda o czwartym królu, który pochodził z północy. Zabrakło go wśród trzech mędrców oddających pokłon Jezusowi w Betlejem. Skąd pochodził ten król? Król pochodził z Sarmacji leżącej na północ od granic starożytnego Rzymu. Dlaczego króla Sarmatów zabrakło przy narodzinach dzieciątka, co...
eBook Folwark komendanta mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Folwark komendanta mobi epub

Były funkcjonariusz szczerze i ostro o patologiach w polskiej policji Norbert Kościesza, były policjant z dziesięcioletnim stażem pracy w białostockiej komendzie odkrywa przed czytelnikiem szokującą prawdę o instytucji państwowej, której misją jest dbanie o praworządność i bezpieczeństwo. Postacie,...
eBook Legenda o czwartym Królu epub 0/5 Nasza cena:
13,92 zł 15,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Legenda o czwartym Królu epub

Opowieść-legenda o czwartym królu, który pochodził z północy. Zabrakło go wśród trzech mędrców oddających pokłon Jezusowi w Betlejem. Skąd pochodził ten król? Król pochodził z Sarmacji leżącej na północ od granic starożytnego Rzymu. Dlaczego króla Sarmatów zabrakło przy narodzinach dzieciątka, co...
Podróże na własnej skórze 0/5 Nasza cena:
29,16 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podróże na własnej skórze

Podróż życia autorki bloga Life in 20 kgTa kobieta nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu!Martyna Skura, zamiast kupować stół do nowego mieszkania w kredycie, spakowała swoje życie w 20 kilogramów bagażu i wyjechała do Gruzji, by pracować na rzecz kobiet i ich praw. Potem ruszyła dalej – do Chin,...
Wędrowny zakład fotograficzny 5/5 Nasza cena:
28,24 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wędrowny zakład fotograficzny

Dzień dobry, prowadzę Wędrowny Zakład Fotograficzny. Robię zdjęcia portretowe i drukuję od ręki, na miejscu. Zdjęcia są za darmo albo za coś do jedzenia. Albo za opowieść. Bo pani pewnie stąd? Klisza nie pęknie, proszę się nie martwić – zdjęcia są cyfrowe. Wydrukuję na papierze, portret będzie...
Wybrane bestsellery
Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars

Niech nas galaktyka broni od starszych braci” – mówi Leia w opowieści filmowej „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”. To jedna z wielu scen, w których czytelnik może dowiedzieć się więcej o generał Organie: czy była Jedi, co ją powstrzymywało przed doprowadzeniem do incydentu politycznego w...
Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera 0/5 Nasza cena:
21,42 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera

Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała, że powinna go oddać do ośrodka. Aleś rozładowuje energię, ścigając się na rowerze. Tamara ma ADHD i świadectwa z czerwonym...
Czarny telefon. Wydanie filmowe 0/5 Nasza cena:
34,63 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarny telefon. Wydanie filmowe

Nowe wydanie książki "Upiory XX wieku", zbioru opowiadań, który przyniósł Joemu Hillowi sławę. Wśród nich znajduje się "Czarny telefon" którego ekranizacja wejdzie do kin już w lutym 2022 r. Jack Finney ma trzynaście lat i poważne kłopoty. W ciągu dwóch lat w tajemniczych okolicznościach zaginęło...
Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent 0/5 Nasza cena:
44,75 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło! Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Jedna z najlepszych serii polskich autorów kryminalnych ostatnich lat! W „Krwi” komisarz powraca w jednej z najmakabryczniejszych sprawa w swojej karierze. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od...
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku 4/5 Nasza cena:
26,61 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
Ikon 0/5 Nasza cena:
27,71 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikon

Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe? Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona! Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel...
Neokora. Thorgal. Tom 39 0/5 Nasza cena:
16,76 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Neokora. Thorgal. Tom 39

Najnowszy tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme'a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.Główny bohater wraca do domu z wyprawy, podczas której uratował porwaną przez wyspiarzy córkę....
Akwitania 4/5 Nasza cena:
27,16 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Akwitania

Nowy wciągająca książka autorki trylogii białego miasta: "Cisza białego miasta", "Rytuały wody", "Władcy czasu". Zemsty, kazirodcze związki i bitwy. Poruszająca zagadka dotycząca trzech wielkich postaci, które wkreślą granice kontynentu, zwanego później Europą. Premio Planeta 2020 Rok 1137. Książę...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 4/5 Nasza cena:
27,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Mala M. Tom 2 3/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M. Tom 2

Pogłoski, że w tym tomie wszystko się wyjaśni, okazały się grubo przesadzone. Na szczęście. Wielka miłość to wspaniała rzecz, ale czasem wiążą się z nią wielkie kłopoty, zwłaszcza jeśli bóg seksu okazuje się także być bogiem wojny… Mala może i znalazła mężczyznę marzeń – a raczej to ON ją znalazł –...
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
25,61 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
16,77 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula