Duchowe życie zwierząt

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
136 x 205mm
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
256
Inne wersje (2)
Audiobooki mp3
za 26,92 zł
Audiobook CD
za 22,62 zł
Nasza cena: 24,08 zł 34,90 zł Taniej o: 31%

Wyrusz w odkrywczą podróż z Peterem Wohllebenem, która zmieni sposób, w jaki postrzegasz zwierzęta!

Czy kury rozpaczające nad zbitym jajkiem mogą popaść w depresję? Brzmi to jak fantazja, jednak w rzeczywistości prywatny świat zwierząt jest o wiele bardziej złożony i fascynujący, niż mogłoby się nam wydawać.

"Duchowe życie zwierząt" to niezwykle wymowna pozycja przeznaczona dla każdego, komu nie jest obojętny los mieszkańców lasów. Peter Wohlleben, opierając się na najnowszych badaniach, a także na własnych, wnikliwych obserwacjach i doświadczeniu zdobytym podczas wieloletniej kariery leśnika udowadnia, że granica między ludźmi a zwierzętami jest znacznie cieńsza, niż się powszechnie uważa.

Niezwykłe, często wzruszające historie zwierząt pokazują, że okazują one nierzadko typowo ludzkie emocje, a ich działanie, życie uczuciowe i logika nie odbiegają w aż tak znacznym stopniu od naszego. Po przeczytaniu już nigdy nie spojrzysz na psa jak na istotę pozbawioną uczuć i intelektu, a gdy ten wraz z kotem będzie wylegiwać się na kanapie, zaczniesz podejrzewać, że Twoje zwierzaki naprawdę się przyjaźnią!


O autorze

Peter Wohlleben to niemiecki leśnik z ponad dwudziestoletnim stażem. Wraz ze zdobywaniem wiedzy i wszechobecnym, rosnącym poziomem technologicznym zwiększało się jego rozczarowanie względem stosowanych w leśnictwie metod. Jak sam przyznał, aktualnie uważa się bardziej za działacza na rzecz przyrody i popularyzatora wiedzy. Peter ma pod swoją pieczą las w Reńskich Górach Łupkowych, którym regularnie się zajmuje.

Rozgłos autorowi przyniosła opublikowana w 2016 r. książka "Sekretne życie drzew". W tym samym roku Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej opublikował badania potwierdzające większość tez Wohllebena. Do innych dzieł autora należą: "Nieznane więzi natury", "O czym szumią drzewa?", "Instrukcja obsługi lasu" oraz "Dotknij, poczuj, zobacz. Fenomen relacji człowieka z naturą".

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  17 z 21 osób uznało recenzję za przydatną

  W zeszłym roku, czytelniczy świat oszalał na punkcie poprzedniej książki Petera Wohllebena "Sekretne życie drzew". Czy "Duchowe życie zwierząt" ma szansę dorównać swojej poprzedniczce? Zdecydowanie tak. Autor obu pozycji, to niemiecki leśnik, który wykonuje swoją pracę z ogromną pasją, poświęceniem, zaangażowaniem i tym wszystkim pragnie zarażać swoich bliskich, przyjaciół, ale i obcych sobie wielbicieli natury i tym co niekoniecznie zbyt wiele na co dzień o niej myślą.

  Najnowsza książka to zobrazowane, w cudowny sposób życie zwierząt, wraz z ich uczuciami, zachwoaniami, instynktami. To spektrum ich fantastycznego świata duchowego. Każdy myślący człowiek ma świadomość że zwierzęta, również te, które spożywamy, czują. Ale czy faktycznie zastanawiamy się w jaki sposób, z jakim natężeniem? Jak nasze hodowle i sposób uśmiercania wpływają na nie? Obserwacje i eksperymenty opisane w książce, jasno przedstawiają nam, mechanizmy ukazywania i przekazywania uczuć przez zwierzęta. Ukazują ich niesamowite zachowania, fascynujące dowody na to, że to istoty czujące i myślące.

  Największym plusem tej książki, jest to, że nie jest to podręcznik akademicki, a głównie opis obserwacji i wnioski eksperymentów, z którymi zapoznał się autor. To tez pochwała życia, w szacunku i zgodzie z naszymi braćmi mniejszymi lub większymi :). Niestety, nie jestem w stanie potwierdzić rzetelności i prawdziwości niektórych twierdzeń przytoczonych w tej publikacji, ale myślę, że dla osób takich jak ja, którzy szukają w takich książkach ciekawostek, jak również skłaniania do refleksji i potrzeby zaciekawienia tematem, to idealna pozycja (szczególnie na wiosnę). Jeśli głównym celem, tej książki ma być pomoc w zrozumieniu otaczającego nas świata zwierząt. Ja zdecydowanie jestem na tak.!

  To naprawdę ma znaczenie, czy kura która znosi nam jajka jest "szczęśliwa", a mięso które spożywamy nie jest "zestresowane i przemęczone". Widziałam ostatnio reportarz na temat składu jaj od kur z różnych wybiegów, że teoretycznie są takie same. Z drugiej jednak strony, czy my jak nieodpowiednio traktujemy nasze ciało, jak nie dbamy o nie wystarczająco, jak poddajemy je ciągłemu stresowi, to czy czujemy się dobrze, czy raczej chorzy? Nie wiem jak Wy, dla mnie ma niesamowite znaczenie, czy świnia (na marginesie zachęcam do części im poświęconych, w sposób szczególny) którą mam podać swoim najbliższym czuła się "chora".

  Bardzo gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę, jak i poprzednia książkę autora. Zachęcam również do reelekcji na temat zależności między nami a zwierzętami. Do życia w otaczającej nas naturze i jak przenikamy się z nią nawzajem, jak jesteśmy od niej zależni. To ważne rozważania. :)

  kochamcie.[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  12 z 15 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka ta pomaga nam zrozumieć zwierzęta i odpowiada na wiele ważnych pytań ludzkości typu;

  CZY ZWIERZĘTA MAJĄ UCZUCIA?

  CZY RYBA ODCZUWA BÓL?

  Ta pozycja odpowiada na te i wiele innych pytań.Książka jest pisana prostym językiem, i bardzo ciekawa.Zawiera wiele obserwacji zwierząt i wyników badań naukowych.

  Jest bardzo ciekawa i polecam ją każdemu kto kocha lub ma zwierzęta :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Już po pierwszym zetknięciu się z twórczością autora wiedziałam, że ta książka w pewnym sensie będzie wyjątkowa i być może mnie zaskoczy. Oczekiwania te okazały się słusznymi.

  Peter Wohlleben w swojej drugiej książce zabiera Nas do świata zwierząt i przedstawia nam sekrety z ich życia. Duchowe życie zwierząt zawiera tyle naprawdę intrygujących faktów, że czasem ciężko w nie uwierzyć, ale niekiedy skłaniają również czytelnika do głębszej refleksji, a zwłaszcza nad bolączką naukowców, czyli „Czy zwierzęta czują i myślą”. Poznajemy życie tych istot z całkiem innej strony i w niektórych momentach zaczynamy patrzeć inaczej, podejrzliwej na naszych czworonogów.

  Dodatkowym plusem książki jest to, że czyta się ją dosyć szybko, a sama w sobie nie jest długa. Duchowe życie zwierząt to książka, która potrafi zaskoczyć i mocno zainteresować. Szczerze polecam!

  Dla kogo:

  miłośników przyrody i zwierząt,

  dla ciekawych świata.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy zobaczyłam tą książkę i przeczytałam jej tytuł , bardzo się zdziwiłam.Tytuł "Duchowe życie zwierząt" bardzo mnie zaintrygował.Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to ' brzmi to tak jak by zwierzęta wierzyły w boga'.Jednak czytając tą książkę zrozumiałam że te ich duchowe życie to miłość uczucia itp.

  Tak jak i poprzednia książka tego autora , pozycja zmusza do logicznego myślenia, i wyjaśnienia uczuć tym razem zwierząt.Autor podchodzi do tego tematu tak byśmy to jak najlepiej zrozumieli.Wyjaśnia wszystko po kolei dając nam przykłady i porównując zachowania i uczucia zwierząt do naszych, bądź innych zwierząt które lepiej znamy i rozumiemy.

  Książka od razu mi się spodobała ponieważ jest pisana zrozumiałym i prostym językiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jako ludzie uwielbiamy opiekować się domowymi zwierzętami. Posiadanie psa, kota czy chomika jest bardzo częstym procederem w naszych domach. Nie wspominając tutaj o jakichś rzadziej posiadanych zwierzętach. Gdy już mamy takie zwierzątko w domu i dzielnie, z zaangażowaniem i pasją opiekujemy się nim, wydaje nam się często, że doskonale wiemy, co ten nasz podopieczny myśli, lubi lub co nam chce przekazać. Zapewne większość właścicieli tworzy niezwykłą więź ze swoim pupilem i naprawdę wie więcej na jego temat niż przeciętny człowiek, mimo to zwierzęta nie mówiąc naszym językiem, są dla nas olbrzymią zagadką. A co tutaj dopiero mówić o dzikich zwierzętach?

  Podejrzewam, że dużo z Was doskonale kojarzy tę książkę i przede wszystkim autora, który zyskał w Polsce olbrzymią sławę i uznanie dzięki swojej książce "Sekretne życie drzew". Przyznam szczerze, że w tamtych czasach w ogóle nie interesowałam się taką tematyką, a te reportaże w żaden sposób nie zachęcały mnie do zmiany zdania. Teraz wiele pod tym względem się zmieniło i właśnie dlatego postanowiłam zapoznać się z "Duchowym życiem zwierząt". Czy było warto?

  Autor używa bardzo prostego i przyjemnego języka, co się chwali, gdyż dzięki temu książka jest zrozumiała dla czytelników nie znających specjalistycznego słownictwa. Poza tym czytelnik nie zniechęci się od razu na wstępie. Gdy czytałam, miałam wrażenie, że siedzę gdzieś na polance przy ognisku i ktoś z moich znajomych opowiada ciekawostki na temat zwierząt i przyrody, a ja pochłonięta tymi anegdotkami przenoszę się w nieznany mi świat, gdzie towarzyszą mi wyłącznie płomienie ogniska. Lubię, gdy książki wywołują we mnie takie wrażenie.

  "Duchowe życie zwierząt" to zbiór informacji o zwierzętach opowiedzianych za pomocą różnych anegdotek wziętych z badań i obserwacji autora. Osobiście, tak jak wspominałam, ta tematyka obecnie niezmiernie mnie interesuje, jednak momentami zaczynałam się nudzić, gdyż dopiero co część z tych badań analizowałam z punktu widzenia naukowego. Przyjemnie było zapoznać się z nimi jeszcze raz w tak lekkiej formie, ale miałam nadzieję, że moja wiedza zostanie istotnie poszerzona, co okazało się trochę złudną nadzieją. Lecz jeśli w ogóle nie mieliście styczności z tym tematem, jest to skarbnica przyjaznej wiedzy.

  Kiedy zaczynałam czytać książkę, zastanawiałam się, skąd pisarz czerpie tę wiedzę. Wiedziałam, że jest to bezpośrednio związane z jego pracą zawodową oraz pasją, ale same słowa oparte na tym aspekcie nie wystarczają w literaturze faktu. Tymczasem powoli okazywało się, że autor wprowadził rozróżnienie informacji. Czytelnik od razu dowiaduje się, gdy Wohlleben opowiada swoje własne obserwacje. Zarazem ma dostęp do całego kontekstu tych spostrzeżeń, gdyż wie, w jakich okolicznościach były prowadzone i czy można zastosować je na szerszą skalę. Poza tym autor wielokrotnie odwołuje się do naukowych badań i również nas od razu o tym informuje, pozostawiając rozbudowaną bibliografię, gdzie możemy sami potwierdzić jego słowa lub jeśli nas zainteresuje jakiś konkretny aspekt, poszukać dodatkowych informacji. Podoba mi się, że jest to w tak wyraźny sposób rozróżnione, że wiem, skąd pochodzą badania i sama mogę zaufać lub nie obserwacjom naszego leśnika.

  "Duchowe życie zwierząt" to była dla mnie bardzo ciekawa przygoda i bez wątpienia zapoznam się z innymi książkami Petera Wohllebena. Choć trochę ze smutkiem przyznam, że po tych wszystkich pozytywnych opiniach na temat tej książki spodziewałam się jeszcze czegoś więcej. Miałam nadzieję, że autor wbije mnie w fotel. Tymczasem tylko lub może aż uporządkował w przyjemny sposób moją wiedzę. Podejrzewam, że w przypadku "Sekretnego życia drzew" może wywrzeć to na mnie większe wrażenie, gdyż o drzewach kompletnie nic nie wiem. Czy polecam Wam książkę? Oczywiście, że tak, ale wspomnę, że to nie jest reportaż dla każdego, ponieważ trzeba się tym interesować. Być może niektórzy czytając anegdotki, odkryliby w sobie pasję do zwierząt w głębszych znaczeniu tego słowa, ale wydaje mi się, że część czytelników mogłoby się zanudzić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Peter Wohlleben
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 256
 • Format: 136 x 205mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788375154351
 • Język: polski
 • Tłumacz: Ewa Kochanowska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788375154351
 • EAN: 9788375154351
 • Wymiary: 14x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Niebiańska wizja życie w nowej świadomości duchowe 0/5 Nasza cena:
23,85 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebiańska wizja życie w nowej świadomości duchowe

WSPANIAŁY NOWY DODATEK DO WIZJI, KTÓRA ROZPOCZĘŁA SIĘ WRAZ Z NIEBIAŃSKĄ PRZEPOWIEDNIĄ... Pisząc Niebiańską Przepowiednię i Dziesiąte wtajemniczenie James Redfield wykrystalizował nową duchową wizję dla milionów ludzi na całym świecie. Od tego czasu ludzie spotykają się, by dyskutować o tym, w jaki...
Nauka, a praktyki duchowe. 0/5 Nasza cena:
48,40 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nauka, a praktyki duchowe.

Efekty praktyk duchowych są badane metodą naukową jak nigdy wcześniej. Wiele badań wykazało, że ogó lnie praktyki duchowe i religijne sprawiają, że ludzie są bardziej szczęśliwi i zdrowi. W tej pionierskiej książce Rupert Sheldrake udowadnia, jak badani naukowe potwierdzają siedem praktyk...
Duchowe życie mózgu 0/5 Nasza cena:
49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duchowe życie mózgu

Na planecie zamieszkałej przez 6,9 miliarda ludzi 6 miliardów praktykuje jakąś formę religii. Chrześcijanie, muzułmanie, hindusi stanowią dwie trzecie wszystkich wierzących. Pozostałe 1,4 miliarda to wyznawcy buddyzmu, shinto, sikhizmu, judaizmu, bahaizmu i rozmaitych religii ludowych. Łącznie 87%...
Intymne życie zwierząt 5/5 Nasza cena:
23,93 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Intymne życie zwierząt

Skąd się biorą małe zwierzęta? Czy skorpion jest dobrym tatą? Czy wszystkie zwierzęce mamy kochają swoje dzieci? Dzieci zawsze są ciekawe, jak rozmnażają się zwierzęta. Mnogość odpowiedzi na pytania o intymne życie zwierząt jest fascynująca! Każdy gatunek ma inne rytuały godowe, techniki uwodzenia...
Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt 0/5 Nasza cena:
29,88 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt

Czy zwierzęta są zdolne do empatii, traktują się fair, współpracują i pomagają sobie nawzajem w kłopotach? Krótko mówiąc, czy zwierzęta przejawiają inteligencję moralną? Najnowsze badania naukowe rozbijają ustalone granice między ludźmi i zwierzętami, zmuszając nas do poszerzenia horyzontów i...
Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt 0/5 Nasza cena:
44,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt

Czy zwierzęta są zdolne do empatii, traktują się fair, współpracują i pomagają sobie nawzajem w kłopotach? Krótko mówiąc, czy zwierzęta przejawiają inteligencję moralną? Najnowsze badania naukowe rozbijają ustalone granice między ludźmi i zwierzętami, zmuszając nas do poszerzenia horyzontów i...
Duchowe życie psów 3/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duchowe życie psów

Dlaczego psy są naszymi najlepszymi przyjaciółmi? O czym myślą, gdy nas widzą? Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Co jednak kryje się w zakamarkach jego duszy? Doktor Andrew Root w swojej książce w przejmujący sposób tłumaczy, jak we wzajemnej ewolucji człowiek i pies nawiązali wyjątkową...
Życie zwierząt 0/5 Nasza cena:
36,46 zł 49,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie zwierząt

Album prezentuje faunę naszej planety w zajmujący sposób, daleki od encyklopedycznego ujęcia. Fascynujące zdjęcia uzupełniają opisy w formie krótkich opowieści o zwierzętach – tych żyjących w stadach i samotnikach. Poznajemy ich życie we wszystkich aspektach, takich jak: dzieciństwo i droga do...
Kiedy wzywa nas dzicz. Jak więź ze zwierzętami może zmienić nasze i ocalić ich życie 0/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy wzywa nas dzicz. Jak więź ze zwierzętami może zmienić nasze i ocalić ich życie

„Nasze relacje z istotami innymi niż ludzie mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, naszego ducha i nasze poczucie integracji ze światem” „Kiedy wzywa nas dzicz” to poruszający głos w świecie zdominowanym przez technologię i ciągłą komunikację cyfrową. Przełomowa książka Richarda Louva,...
O czym szumią drzewa 0/5 Nasza cena:
33,81 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O czym szumią drzewa

„Hej, leśny odkrywco! Jeśli kochasz las i fascynują cię jego tajemnice, wejdź tam ze mną i nadstaw uszu, a liściaści przyjaciele odpowiedzą ci na wiele ciekawych pytań. Czy w lesie jest internet? Czego uczą się w szkole drzewne dzieci? Czy drzewa mają pryszcze? Jak działa leśna klimatyzacja? Będzie...
Sekretne życie drzew 5/5 Nasza cena:
25,83 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretne życie drzew

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben...
Nieznane więzi natury 5/5 Nasza cena:
26,28 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieznane więzi natury

Jeśli spotkałeś się z opinią, że korniki to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty. W swojej kolejnej książce Peter Wohlleben ujawnia niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami -...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula