Dietetyka sportowa

Zapowiedź:
Przewidywana dostępność: 2019-05-27
Wysyłka w:
1 dni + czas dostawy
Ilość stron
1180
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Nasza cena: 249,00 zł


Praktyczna książka, którą docenią przede wszystkim osoby, które aktywnie i regularnie uprawiają sport. Pozycja pomoże w układaniu planu żywieniowego na każdy dzień.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do dietetyków zajmujących się planowaniem i organizacją żywienia sportowców. Będzie jednak również doskonałą pomocą dydaktyczną dla studentów oraz nauczycieli akademickich na kierunkach medycznych, dietetycznych, przyrodniczych i sportowych. Powinny po nią sięgnąć również osoby aktywne fizycznie, by odnaleźć w niej informacje istotne dla zdrowego osiągania dobrych wyników w sporcie i zoptymalizowania własnych zdolności wysiłkowych.

Autorzy opisują, w jaki sposób dopasować dietę do indywidualnych celów zawodnika, tak by była ona zgodna z planem treningowym oraz uwzględniała czasowe wahania masy ciała. Oczywiście, dieta powinna być również dostosowana do stanu zdrowia sportowca i uwzględniać jego problemy zdrowotne, takie jak na przykład cukrzyca, alergie pokarmowe czy zaburzenia odżywiania.

Autorzy dzielą się wskazówkami pomocnymi w planowaniu jadłospisu z uwzględnieniem rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej i intensywności treningów. Podpowiadają, jakie zalecenia są istotne dla odżywiania podczas podróży czy też w miejscu odbywania się zawodów bądź treningów. Zdradzają także, czym kierować się przy dobieraniu suplementacji zdrowotnej, tak by była skuteczna, legalna i bezpieczna w stosowaniu.

Dietetyka sportowa to nauka żywieniowa rozwijająca się obecnie bardzo intensywnie. Bada wpływ danego sposobu odżywiania na kondycję i wytrzymałość, ale także wydolność organizmów osób uprawiających różne rodzaje aktywności fizycznej. Warto skorzystać z jej zdobyczy zarówno po to, by uzyskać lepsze wyniki, jak i dla poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Doktor Hubert Krzysztofiak jest lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych oraz specjalistą medycyny sportowej. Jest dyrektorem Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej oraz Przewodniczącym Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jest lekarzem Kadry Narodowej Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, a od 2007 roku opiekuje się czołowymi polskimi tenisistami. Doktor Jarosław Krzywański jest lekarzem specjalistą medycyny sportowej oraz specjalistą chorób wewnętrznych. Jest członkiem sztabu medycznego Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz pracownikiem Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej.

Czytaj całość

Recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula