W Brodnicy zbliża się doroczne Święto Policji, jednak Danielowi Podgórskiemu świętowanie nie w głowie.
Myśli funkcjonariusza zaprząta zamknięta już sprawa trójki zamordowanych bezdomnych. Jest w niej coś dziwnego i tajemniczego. Mianowicie przy każdym z ciał znaleziono niewielkie wahadełko.
Podgórski w myśl sugestii pewnej dziennikarki trafia do opuszczonego domu w głębi lasu. Miejscowi twierdzą, że to nawiedzony dom, w którym ukazuje się diabeł. Dziennikarka wkrótce przepada bez wieści, a Podgórski i była komisarz Kopp odnajdują kolejne zwłoki. Tymczasem Weronika Nowakowska otrzymuje tajemniczą, anonimową wiadomość, a drobny złodziejaszek ginie zaraz po wyjściu na wolność. Co z tym wszystkim mają wspólnego czarne narcyzy? Przekonajcie się sami!
"Czarne narcyzy" to już ósma powieść w serii opowiadającej o funkcjonariuszach policji z Lipowa. Książki z tego cyklu stanowią doskonale wyważone połączenie klasycznego kryminału i powieści obyczajowej. Stąd też Katarzynę Puzyńską porównuje się często z Agathą Christie oraz Camillą Läckberg. Niepoślednią rolę w jej twórczości odgrywają bowiem rozbudowane wątki psychologiczne. Zresztą Katarzyna Puzyńska jest z wykształcenia psychologiem. Wcześniej pracowała jako nauczyciel akademicki. Teraz zajmuje się już jedynie realizacją swej największej pasji, a więc pisaniem książek.
Prawa do publikacji serii powieściowej "Lipowo" sprzedano już do ponad dwudziestu krajów. Nic zresztą dziwnego. Są to powieści kryminalne z najwyższej półki. Czyta się je niezwykle dobrze. Łączą wartką, sensacyjną akcję z tłem obyczajowym małej społeczności na polskiej prowincji. Kreowane postaci są barwne i niejednoznaczne. Ich psychologiczna złożoność to dodatkowy walor "Czarnych narcyzów" i innych części sagi. Składają się na nią następujące tomy:
- "Motylek";
- "Więcej czerwieni";
- "Trzydziesta pierwsza";
- "Z jednym wyjątkiem";
- "Utopce";
- "Łaskun";
- "Dom Czwarty";
- "Czarne narcyzy".