Co zrobi Anielka na placu zabaw

Darmowy fragment:
Książka
30,97 zł
Audiobook
13,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Co zrobi Anielka?
Wydawnictwo: Świetlik
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 12
Opis

Poznajcie Anielkę – młodszą siostrę Frani z ukochanej serii „Co zrobi Frania?”!

Seria „Co zrobi Anielka”, autorstwa Barbary Supeł, zilustrowana przez Agatę Dobkowską, to idealna pierwsza lektura dla dzieci w wieku do 2 lat. Proste, codzienne historie, piękne ilustracje i mnóstwo niespodzianek pod okienkami – wszystko po to, by zachęcać malucha do aktywnego czytania już od pierwszych miesięcy.

Tym razem do zabawy i wspólnego odkrywania codziennych rytuałów zaprasza Anielka – młodsza siostra Frani z lubianej przez dzieci serii „Co zrobi Frania?”. To urocza i ciekawa świata dziewczynka, która z zaangażowaniem poznaje otaczający ją świat – krok po kroku, z dziecięcą radością i zachwytem nad wszystkim co nowe.

„Co zrobi Anielka” to książka z ponad 30 okienkami, które dziecko może samodzielnie otwierać i odkrywać niespodzianki ukryte pod każdym z nich!

W części „Co zrobi Anielka na placu zabaw” dziewczynka wybiera się na plac zabaw. Co spakuje do plecaka? Co zobaczy po drodze? Kogo spotka? I co zrobi, gdy nadejdzie pora drzemki? Mali czytelnicy krok po kroku towarzyszą Anielce w tej przygodzie i z ciekawością odkrywają, co znajduje się pod każdym z okienek.

„Co zrobi Anielka na placu zabaw” to książka, która:

  • inspiruje do wspólnej zabawy i rozmów z maluchem,
  • wspiera rozwój mowy, ćwiczy spostrzegawczość i kształtuje dobre nawyki,
  • oswaja z codziennymi sytuacjami i emocjami bliskimi dziecku,
  • ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową.

Ciepłe ilustracje, rytmiczna narracja i interaktywna forma sprawiają, że książka stanie się ulubionym towarzyszem dnia – od porannego szykowania się do wyjścia, aż po wieczorne rytuały przed snem.

Książka ma duży, przyjazny dzieciom format, który ułatwia wspólne czytanie i oglądanie ilustracji. Jest wykonana z wytrzymałego kartonu, posiada sztywne strony i zaokrąglone rogi – bezpieczne dla małych rączek.

To seria dla wszystkich, którzy pokochali Franię – i dla tych, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z książką!

Pobierz darmowy fragment


O serii

Seria „Co zrobi Anielka”, autorstwa Barbary Supeł, z ilustracjami Agaty Dobkowskiej, została stworzona z myślą o dzieciach w wieku do 2 lat, które dopiero zaczynają swoją przygodę z książkami. Bohaterką serii jest Anielka – ciekawa świata i pełna uroku dziewczynka, poznająca codzienne rytuały i otaczającą ją rzeczywistość. Każda książka to ciepła, prosta opowieść osadzona w sytuacjach i miejscach bliskich maluchom, takich jak plac zabaw, łazienka czy wieczorne zasypianie. Seria wspiera rozwój mowy, ćwiczy spostrzegawczość i kształtuje dobre nawyki, a interaktywne okienka zachęcają dzieci do lektury.


O autorce

Barbara Supeł pochodzi z Hajnówki – zielonego miasteczka położonego na skraju Puszczy Białowieskiej. Ukończyła studia na kierunku nauki o rodzinie, a po studiach założyła własną praktykę (czyli rodzinę). Kolekcjonuje codzienne absurdy i oprawia je w ramki. Pisze książki dla dzieci, w tym takie serie jak: „Co zrobi Frania?”, „Co zrobi Anielka?”, „Jadzia Pętelka” oraz „Staś Pętelka”.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii nauka maluszka lub z serii Co zrobi Anielka?

Czy książka "Co zrobi Anielka na placu zabaw" jest odpowiednia dla rocznego dziecka?

Tak, "Co zrobi Anielka na placu zabaw" została zaprojektowana specjalnie dla dzieci w wieku do 2 lat. Publikacja posiada sztywne, kartonowe strony z bezpiecznymi, zaokrąglonymi rogami, które są łatwe do chwytania. Treść skupia się na bliskich maluchowi rytuałach, takich jak pakowanie plecaka czy zabawa z rówieśnikami. Dzięki temu roczne dziecko bez trudu utożsami się z bohaterką i zrozumie przedstawione sytuacje.

Ile interaktywnych elementów do odkrywania znajduje się w środku publikacji?

Wewnątrz książki znajduje się ponad 30 otwieranych okienek, które ukrywają dodatkowe ilustracje. Te interaktywne elementy angażują dziecko do aktywnego uczestnictwa w czytaniu i wspierają rozwój motoryki małej. Maluch ćwiczy precyzję ruchów dłoni podczas odkrywania kolejnych niespodzianek na placu zabaw. Tak duża liczba okienek sprawia, że każda kolejna lektura pozwala na znalezienie nowych detali w opowieści.

Jakie konkretne umiejętności społeczne i poznawcze rozwija ta lektura u malucha?

Publikacja pomaga oswajać codzienne wyzwania społeczne, ucząc empatii i zasad współpracy z rówieśnikami. Poprzez obserwację przygód Anielki, dziecko poznaje schematy zachowań obowiązujące w miejscach publicznych. Książka stymuluje również rozwój mowy, zachęcając do nazywania przedmiotów i czynności widocznych na barwnych ilustracjach. Wspólne czytanie buduje silną więź i poczucie bezpieczeństwa u dziecka poznającego świat.

Czy strony i okienka są odporne na intensywne użytkowanie przez najmłodsze dzieci?

Książka jest wykonana z grubego kartonu, który charakteryzuje się wysoką odpornością na zagniecenia i rozdarcia. Okienka są solidnie przymocowane, co pozwala na ich wielokrotne otwieranie i zamykanie bez ryzyka szybkiego zniszczenia. Zaokrąglone krawędzie chronią delikatną skórę dziecka przed przypadkowymi zadrapaniami podczas samodzielnej zabawy. Wysoka jakość wydania gwarantuje, że produkt wytrzyma intensywne testowanie przez sprawne rączki niemowlęcia.

Dla jakiej grupy wiekowej ta książka może okazać się zbyt prosta?

Ta pozycja nie jest polecana dla przedszkolaków powyżej 4. roku życia, ponieważ jej konstrukcja jest dostosowana do młodszych odbiorców. Starsze dzieci mogą uznać bardzo krótkie teksty i proste sytuacje za mało angażujące. Dla tej grupy wiekowej lepszym wyborem będzie wcześniejsza seria autorki pod tytułem "Co zrobi Frania?". Publikacja skupia się na podstawowych interakcjach kluczowych wyłącznie na etapie wczesnego dzieciństwa.

Szczegóły
  • Tytuł: Co zrobi Anielka na placu zabaw
  • Autor: Barbara Supeł
  • Wydawnictwo Świetlik
  • Seria Co zrobi Anielka?
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2025
  • Ilość stron: 12
  • Format: 25.0 x 27.0 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383713595
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788383713595
  • EAN: 9788383713595
  • Wymiary: 25.0 x 27.0 cm
  • Dane producenta:

    Wydawnictwo Kobiece Agnieszka Stankiewicz-Kierus spółka komandytowa, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok, Polska, email: handlowy@wydawnictwokobiece.pl, tel: 535556515

Recenzje książki Co zrobi Anielka na placu zabaw (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina T. w dniu 2025-08-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Anielka wybiera się na plac zabaw🌞🛝

    Pakuje potrzebne rzeczy do swojego plecaczka i wyrusza w drogę. Po drodze spotyka kotka, rysuje kredą po chodniku i wypatruje samolotów na niebie. Ciekawe kogo spotka na miejscu i w co będzie się bawić. Może zbuduje zamek w piaskownicy? A może będzie bawić się w sklep?

    Już od jakiegoś czasu zaczytujemy się w przygodach uroczej i rezolutnej Frani, która wnosi do naszego życia mnóstwo śmiechu oraz cennych, wartościowych treści. Teraz, przyszła pora na bliższe spotkanie z Anielką - młodszą siostrą naszej ulubionej bohaterki. Cóż to było za spotkanie! Ponad 30 okienek w środku! No i mamy hit! Moje dziewczyny nadal kochają książki z okienkami i sięgają po nie z zachwytem. Tego typu pozycje sprawdzają się też u nas świetnie podczas nauki czytania, ponieważ tekst jest bardzo prosty i intuicyjny. Ilustracje są ładne i kolorowe, ale jednocześnie bardzo przejrzyste i stonowane.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Polecamydladzieci M. w dniu 2025-08-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    Kolejna ciekawa propozycja książek kartonowych z okienkami.

    Tata zabiera Anielkę na plac zabaw, jednak przed wyjściem trzeba spakować tyle rzeczy do plecaka. Po drodze dostrzegają różne niespodzianki, które skryły się na przykład pod krzaczkiem lub w chmurach. Gdy na placu zabaw spotyka koleżankę, wspólnie z Anią wymyślają różne zabawy - zgadniesz jakie? Nadchodzi wieczór i pora wracać do domu, sprawdź co zrobi Anielka przed wyjściem.

    Duże ilustracje, krótki tekst i ponad 30 okienek w każdej książce to okazja do świetnej zabawy i odgadywania co zrobi Anielka.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewa B. w dniu 2025-08-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    „Rodzinne” serie książkowe cieszą się coraz większą popularnością!

    Przyszła pora na rodzinę Frani - czyli jej młodszą siostrę Anielkę.

    „Co zrobi Anielka” to seria książek dedykowana młodszym dzieciom.

    Cechuje ją duży format, kartonowe strony z zaokrąglonymi brzegami, mała ilość tekstu, prosty język i… okienka! A te maluchy uwielbiają!

    ⭐️ „Co zrobi Anielka? Na placu zabaw”

    Anielka wybiera się na plac zabaw. Co spakuje do plecaka? I jaki będzie jej następny krok? Co przykuje jej uwagę na spacerze? I z kim pobawi się na placu zabaw?

    Poznaj odpowiedzi zaglądając pod okienka.

    W książce jest ponad 30 okienek od odkrycia! To rozbudza ciekawość dzieci i zachęca do zabawy. Odkrywając sekrety dzieci dodatkowo poznają czynności jakie należy wykonać wybierając się na spacer lub kładąc się spać.

    Coś czuję, że Anielka, tak jak Frania, będzie miała swoje grono fanów!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Judyta J. w dniu 2025-08-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    Książki z okienkami?

    My zawsze będziemy na TAK!

    A jak jest u Was? 🤩

    Świat malucha to angażująca do granic przestrzeń i cudownie jest móc ją wspomagać książkami czekającymi na dziecięcą samodzielność.

    Poznajcie więc… Anielkę!

    Postać wykreowaną przez @basia_supel_pisze , która powstała przy okazji serii „Co zrobi Frania?” a dziś doczekała się również swojej własnej! 🥰🧡

    Dwie pierwsze kartonowe książki poświęcone codzienności dziecka „Co zrobi Anielka na placu zabaw?” i „Co zrobi Anielka przed snem?” Wprost czekają na wspólną przygodę i doświadczanie!🥳

    Pod dziecięcymi paluszkami otworzy się świat gotowy na ciekawość, doświadczanie i mnóstwo dziecięcych pytań!

    „Co zrobi Anielka na placu zabaw?” posłuży Wam do przygotowań na wspólne dłuższe wyjścia i wesprze zarówno przy pakowaniu, spacerowaniu i obserwowaniu. Poszerzy słownictwo, pokaże świat pełen niespodzianek a przy tym uwrażliwi dziecko na otaczający świat natury i zabawy.🛝🎠

    „Co zrobi Anielka przed snem?” to tytuł, który pokaże Wam wieczorną rutynę jako coś co pomoże dziecku odnaleźć się w wyciszeniu.

    Zaczynając od kolacji, przez kąpiel i wieczorną toaletę, aż po sprzątanie po zabawie i upragniony sen po dniu pełnym wrażeń. 😴🛌

    Jak odbieramy ją my?

    POZYTYWNIE!

    Pokazuje bliskościowy świat pełen zrozumienia dla dziecięcych potrzeb a jednocześnie akceptację dla ciekawości, która wprost wypełnia malutkie rączki.

    Ogromna ilość okienek w środku zajmuje na długo i pomaga stworzyć przyjazny dziecku dialog, który oczaruje nie tylko malucha ale także troskliwego rodzica.

    To wspaniałe wsparcie, a sam pomysł pokazania dzieciom młodszego rodzeństwa znanej naszym dzieciom Frani to znakomite uzupełnienie dobrej narracji! 🧡

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Marzena K. w dniu 2025-07-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    To urocza seria, która zachęca najmłodszych do odkrywania świata.

    Tym razem poznajemy Anielkę – młodszą siostrę Frani, znanej z serii „Co zrobi Frania”.

    Anielka to mała odkrywczyni, która mierzy się z codziennymi sytuacjami bliskimi każdemu maluchowi. Każda krótka opowieść kończy się pytaniem – a odpowiedź ukryta jest pod okienkiem, co czyni czytanie jeszcze bardziej angażującym.

    Co znajdziecie w środku? –

    🟠 proste, zrozumiałe historyjki

    🟠 pytania zachęcające do myślenia

    🟠 ukryte odpowiedzi pod okienkami

    🟠 kolorowe, proste ilustracje

    🟠 solidne, kartonowe strony – idealne dla małych rączek!

    To książeczki, które rozwijają:

    💡 spostrzegawczość

    🖐️ motorykę małą

    🗣️ mowę

    🧠 i dziecięcą ciekawość świata

    Do tej pory ukazały się dwie części:

    „Przed snem” 🛌

    „Na placu zabaw” 🛝

    To cudowne tytuły, które wciągną dzieci w magiczny świat książek

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula