Bujaczki, hu¶tawki i leżaczki dla dzieci

Bestsellery - Dla najmłodszych

Nowo¶ci - zabawki

Hu¶tawki dziecięce, leżaczki dla niemowl±t czy bujaczki dla starszaków to niezbędne wyposażenie pokoju każdego malucha. Akcesoria te posiadaj± liczne funkcje, zapewniaj±ce najmłodszym komfort wypoczynku oraz wspaniał± zabawę. Rodzicom i opiekunom ułatwiaj± za¶ opiekę nad malcem w ci±gu dnia - zarówno podczas jego leżakowania, karmienia, jak i k±pieli.

Bujaczki, hu¶tawki i leżaczki dla dzieci - jakie maj± zalety?

Dzięki bujaczkowi, leżaczkowi czy hu¶tawce maluch ma poczucie, że znajduje się w bezpiecznym miejscu. Kołysanie kojarzy się dziecku z czasem, kiedy znajdowało się jeszcze pod sercem mamy. St±d należy hu¶tać i bujać maluchy, aby podtrzymać tę intymn± więĽ ł±cz±c± rodzica z jego pociech±. Bujaczki dla dzieci sprawiaj±, że maluchy s± mniej kapry¶ne i płaczliwe, a leżaczek do spania z wibracjami znakomicie je usypia. Warto również hu¶tać dzieci, aby stymulować rozwój ich zmysłu równowagi, koordynacji ruchowej i wyobraĽni przestrzennej. 

Niektóre modele leżaczków, zwłaszcza z pał±kiem, kształc± też motorykę mał± oraz zmysły dotyku i słuchu. Pał±k stanowi bowiem stelaż, na którym zawieszone s± maskotki przeznaczone do chwytania dziecięcymi dłońmi b±dĽ kilka grzechotek, których brzmienie wprowadzi malucha w ¶wiat dĽwięków.

Od kiedy można używać bujaczków i leżaczków dla dzieci?

Trudno jednoznacznie wskazać wiek dziecka, w którym warto zainwestować w bujaczek leżaczek. Większo¶ć specjalistów uważa, że bujaczki dla dzieci najlepiej sprawdzaj± się w przypadku niemowl±t, które ukończyły trzeci czy czwarty miesi±c życia. Na tym etapie rozwoju maluchy s± już bowiem w stanie kontrolować ruchy główki i położenie tułowia. Wykorzystanie bujaczków w opiece nad dziećmi młodszymi jest za¶ kontrowersyjne. Zatem decyduj±c się na leżaczek dla noworodka ze względu na wymuszon± pozycję ciała dziecka, należy ograniczać czas, jaki będzie w nim spędzało. Warto mieć to na uwadze również sięgaj±c po bujak dla niemowlaka.

Bujaczki leżaczki - czym się charakteryzuj±, jakie s± ich rodzaje?

Poszukuj±c  bujaczka do pokoju dziecięcego, można wybierać spo¶ród wielu propozycji. Jednym z modeli najczę¶ciej oferowanych przez producentów jest leżaczek dla niemowlaka z funkcj± spania, przykładem drewniany Leżaczek bujaczek Reece Green. Równ± popularno¶ci± cieszy się bujak na biegunach, chociażby niebieski Koń Pony marki Milly Mally, przeznaczony dla nieco starszych dzieci i wyposażony w wygodne siedzisko. Komfort k±pieli malca zapewnia za¶ leżaczek do wanienki, umożliwiaj±cy wygodn± pielęgnację dziecięcego ciałka.

Najchętniej wybierane leżaczki dla niemowl±t i nieco starszych dzieci

Niezależnie od tego, czy rodzice poszukuj± leżaczka dla niemowlęcia, rocznego dziecka czy też odrobinę starszego, największy popyt jest na modele wielofunkcyjne. ¦wietny przykład stanowi Bujaczek 2w1 Rózowy Hipopotam od firmy Leantoys. Taki sprzęt doskonale sprawdza się zarówno jako leżaczek dla dziecka, w którym maluch może oddawać się błogiemu lenistwu, jak i akcesorium, w którym szkrab będzie się bujać, jednocze¶nie wy¶mienicie bawi±c. Z bogatego asortymentu leżaczków szczególnie ceniony jest też bujaczek elektryczny. Ten sprzęt może wyręczyć opiekuna, kołysz±c malucha i dostosowuj±c rytm hu¶tania do potrzeb dziecka. Ponadto taki leżaczek do bujania zapewnia przyjemne wibracje lub odtwarza ulubione melodie.

Hu¶tawki dziecięce - krzesełkowe, drewniane, kubełkowe, deski

Akcesorium produkowanym w rozmaitej gamie modeli jest także hu¶tawka dla dzieci domowa. W ofercie producentów znajdzie się Hu¶tawka deska z zabawkarskiej firmy Wojciecha B±czka, o prostej konstrukcji - odpowiednia dla dzieci starszych, potrafi±cych w czasie kołysania zadbać o własne bezpieczeństwo. Jest też Hu¶tawka kubełkowa marki Artyk czy Hu¶tawka krzesełko (także od Wojciecha B±czka), dedykowane maluchom, które wymagaj± solidnego zabezpieczenia przed upadkiem. 

Popularno¶ci± ciesz± się również modele z piszczkiem, jak Hu¶tawka fotelik od Macyszyn Toys. Hu¶tawka dla niemowlaka produkowana jest zazwyczaj z tworzywa sztucznego i posiada pasy bezpieczeństwa lub konstrukcję uniemożliwiaj±c± zsunięcie się dziecka z siedziska. Doskonale sprawdzaj± się także trwałe i estetyczne modele z drewna, często dla wygody malca wyposażone w miękk± poduszkę - przykładem Hu¶tawka drewniana marki Malimas. Taka hu¶tawka do pokoju dziecka może stanowić atrakcyjny element aranżacji wnętrza.

Bujaczki, hu¶tawki i leżaczki dla dziecka - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Inwestuj±c w bujaczka b±dĽ hu¶tawkę dla malucha, warto wzi±ć pod uwagę zarówno ich funkcjonalno¶ć, jak i estetykę wykonania. Najlepiej, aby leżaczki dla dzieci lub inne akcesoria dedykowane najmłodszym zapewniały rozrywkę, a jednocze¶nie zaspokajały potrzeby edukacyjne malców, stymuluj±c ich rozwój. Nie bez znaczenia pozostaje także wzornictwo bujaczków. Kolorowe akcesoria o atrakcyjnym designie znacznie skuteczniej zachęc± maluchy do aktywno¶ci. 

Najważniejszym kryterium decyduj±cym o wyborze sprzętu powinno być jednak jego bezpieczeństwo. Hu¶tawki czy leżaczki dla dzieci musz± być wykonane z materiałów niestwarzaj±cych zagrożenia dla zdrowia maluchów oraz posiadać stabiln± konstrukcję, tak aby w trakcie zabawy nie doszło do wypadku.