Wojciech Mann

Wojciech Mann to dziennikarz radiowy, prezenter telewizyjny, satyryk. Prowadzi liczne audycje muzyczne w radiowej "Trójce”. Przez wiele lat był prowadzącym "Szansy na sukces”.

Wojciech Mann to polski dziennikarz muzyczny, satyryk, aktor, pedagog oraz (co warto dodać) autor tekstów piosenek. Doskonale znany jest słuchaczom radiowej "Trójki”, z którym to programem związany jest od najmłodszych lat (zarówno jego, jak i jej).

Urodził się 25 stycznia 1948 roku w Świdnicy. Jako dziecko występował w zespole Gawęda. Studiował handel zagraniczny w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, a w 1975 został absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od roku 1965 związany jest z dziennikarstwem radiowym. Pracował z początku w Rozgłośni Harcerskiej. Pod koniec lat sześćdziesiątych związał się z Programem III Polskiego Radia, gdzie prowadził i do tej pory prowadzi liczne autorskie audycje poświęcone muzyce: "Magazyn 4/4", "Mój magnetofon", "Poranek z radiem", "Baw się razem z nami", "Muzyczna poczta UKF", "W tonacji Trójki", "Zapraszamy do Trójki", "Bielszy odcień bluesa", "Między dniem a snem", "Radio Mann", "Manniak niedzielny", "Manniak po ciemku", "Pół perfekcyjnej płyty", "Tanie granie" (na śniadanie)" oraz "Piosenki bez granic". W latach siedemdziesiątych rozpoczął także współpracę z Telewizją Polską, gdzie prowadził liczne programy rozrywkowe. Telewidzom do tej pory najbardziej kojarzy się jako prowadzący "Szansy na sukces” oraz program satyryczny "MdM”. Poniżej przedstawiamy publikacje, których autorem bądź współautorem jest właśnie Wojciech Mann.

"Fotografomannia” to niezwykła podróż w czasie i przestrzeni. Wojciech Mann staje tutaj po obu stronach obiektywu. Każda z fotografii to inna, zabawna, fascynująca opowieść o wyjątkowych ludziach i zdarzeniach. Na kartach autobiograficznej książki "RockMann” Wojciech Mann opowiada o swej młodości, przygodach z muzyką i muzykami oraz o tym, dlaczego nie został saksofonistą. Tym, którzy pamiętają programy "MdM", "Za chwilę dalszy ciąg programu" i "M kwadrat" gorąco polecamy książkę Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny "Podróże małe i duże”. To szereg niezwykłych, zabawnych opowieści, wspomnień i anegdot.