Wojciech Eichelberger

Wojciech Eichelberger jest polskim psychoterapeutą, a także psychologiem i pisarzem. Jest jednym z twórców, a także dyrektorem Instytutu Psychoimmunologii, który został założony w 2004 roku w Warszawie.

Eichelberger przyszedł na świat dziesiątego czerwca 1944 roku w Warszawie. Został absolwentem Wydziału Psychologicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Zarówno w działaniach terapeutycznych, jak i szkoleniowych, czerpie z koncepcji terapii integralnej, skupiającej się nie tylko na psychice, ale również na energii, ciele oraz duchowości ludzkiej. Przez pewien czas działał w ramach podziemnego ruchu Komitetu Oporu Społecznego, a także należał do redakcji pisma KOS. Odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Książki, podobnie jak artykuły, które napisał, skupiają się na temacie psychologii. Jego liczne felietony ukazywały się na łamach "Twojego Stylu", "Zwierciadła", "Wysokich Obcasów", "Gazety Wyborczej", "Polityki" czy "Pulsu Biznesu". Był jedną z osób pracujących nad niektórymi programami telewizyjnymi mającymi na celu popularyzację wiedzy psychologicznej. Występował między innymi w roli prowadzącego programu "Okna" na antenie TVP2, a także "Być tutaj, Nocny Stróż". W swoich pracach mówi też o społeczeństwie konsumpcyjnym.

Eichelberger jest autorem zbiorów felietonów i rozmów zatytułowanych: "Kaci i kastraci", "Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci" czy "Krótko mówiąc". Napisał także książki, takie jak: "Elementarz Wojciecha Eichelbergera dla kobiety i mężczyzny", "O co pytają dzieci? O miłości i wychowaniu", "Kobieta bez winy i wstydu" oraz "Zdradzony przez ojca".