Vadim Zeland

Kim jest Vadim Zeland? Jedyne co można o nim powiedzieć to to, że jest Rosjaninem, byłym fizykiem, który do rozpadu Związku Radzieckiego zajmował się fizyką kwantową. Ponadto jest także byłym informatykiem. Obecnie jest pisarzem, ma za sobą skończone czterdzieści lat życia, i to w sumie wszystko co o nim wiemy. Więcej mówić nie chce ze względu na ochronę swojej prywatności. I chociażby z tego względu nasuwa się porównanie do wielkich postaci tego świata, u których brak danych biograficznych zawsze powodował tworzenie różnego rodzaju legend i opowieści.

Czy Vadim wraz ze swą twórczością zdoła stanąć na piedestale tego świata? Obecnie nie interesuje go rozgłos. Nie prowadzi żadnych wykładów, dociera do ludzi tylko za pomocą swoich książek, których, jak sam twierdzi, nikt nie promuje. Uznanie i sukces w sprzedaży uzyskały jedynie dzięki czytelnikom.

Kim więc jest tajemniczy Vadim? Mistykiem? Prorokiem naszych czasów? Może to jedynie prowokator? Z pozoru zwykły naukowiec, lecz to, co robi zwykłym nie jest. Można by go określić wynalazcą dziedziny nauki o intrygującej nazwie Transerfing. Tego jednak czynić nie należy, bo autor potwierdza jedynie przekazywanie wiedzy o transerfing, którego sam nie wynalazł. Skąd u niego ta wiedza? Autor sam nie może tego dociec, mówi jednak o drodze transcendentnej, a wiedzę określa jako pochodzącą ze starożytnych czasów. Gdyby tego było mało, dzieje się to za sprawą... Nadzorcy, który przyszedł do niego pewnej nocy...  Nie każdy ma dostęp do tej wiedzy ponieważ bronią jej strażnicy... Na szczęście jest Vadim, który w swoich książkach wszystko szczegółowo wyjaśnia.

Czym jest transerfing? Autor twierdzi, że to praktyczna technika sterowania rzeczywistością, choć niektórzy błędnie uważają to za naukę kontemplacyjną. Wielotomowa seria Transerfing rzeczywistości to podróż do innego świata, sposób na inne odbieranie rzeczywistości. Książki zostały przełożone na wiele języków, między innymi na niemiecki, bułgarski, słowacki, czeski, litewski, japoński, angielski i polski.