Urszula Kozłowska

Urszula Kozłowska to polska pisarka i poetka. Jej książki przeznaczone są dla najmłodszych: tworzyła baśnie i bajki, a także spisywała legendy, które często przelewała na papier w formie wierszy. Jej publikacje powinny się koniecznie znaleźć na półce każdego malucha! Są idealne do czytania na dobranoc, a także do nauki.

 

Autorka urodziła się 1958 roku w Świdnicy. Większość jej książek została wydana przez Wydawnictwo Wilga.

 

Spośród wszystkich książek Kozłowskiej warta polecenia jest seria "A kuku!", do której należą takie tytuły jak: "A kuku! Dżungla", "A kuku! Na wsi", czy "A kuku! Zwierzaki". Są to książeczki, które w ciekawy sposób przekazują najmłodszym podstawową wiedzę o świecie. W środku znajdują się nie tylko opisy oraz obrazki, ale również okienka z ukrytymi zwierzakami, które wzbudzają ciekawość dziecka i w ten sposób pomagają przyswajać nowe słówka.

 

Inne tytuły tej autorki to np. "Bajeczki z podwórka i znad rzeczki", "Kto to taki? Zwierzaki", "Ciekawski kotek", "Baranek czyścioszek", "Bałwanek" czy też "Alibaba i 40 rozbójników Bajki świata". Każda z nich została napisana w ciekawy i przejrzysty dla dzieci sposób.

 

Urszula Kozłowska zmarła po długiej walce z chorobą 8 marca 2018 roku.