Timothy Ferriss

Timothy Ferriss jest amerykańskim przedsiębiorcą i inwestorem. Zasłynął jednak ze swoich bestsellerowych poradników, w których doradza czytelnikom w kwestiach związanych z różnymi strefami ich życia.

Timothy Ferriss przyszedł na świat 20 lipca 1977 roku w East Hampton. Na co dzień pełni funkcję doradcy, a jako inwestor angażował się w wielkie firmy, takie jak chociażby Twitter, Facebook, Evernote i Uber. Obecnie prowadzi też własny podcast pod tytułem "The Tim Ferriss Show". W jego ramach przeprowadza rozmowy z ważnymi osobami ze świata biznesu, rozrywki, a także nauki.

Z jego publikacji głośno zrobiło się przede wszystkim o poradniku "4-godzinny tydzień pracy". Nie chodzi tutaj o to, by rzeczywiście pracować tylko przez cztery godziny w tygodniu, ale żeby nieco inaczej spojrzeć na swoje życie i obowiązki, ponieważ niewolnicza praca nie potrafi uszczęśliwić. Ferriss namawia do odrzucenia mozolnej pracy wykonywanej codziennie na rzecz odnalezienia tych rzeczy, które poprawią naszą efektywność i zostaną nastawione na szybki zysk. Jego zdaniem nie należy też odkładać marzeń na później.

Inną z jego publikacji jest na przykład książka "Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych". Za jej sprawą czytelnik ma szansę dowiedzieć się tego, jakie sposoby na sukces mieli wielcy tego świata. Innowacyjne podejście Ferrissa do rozwoju i życia ujawnia się także tutaj. Co więcej, autor ten jest obecnie podziwiany na całym świecie.