Tadeusz Woźniak

Tadeusz Woźniak jest polskim autorem słowników do języków obcych. Pracował przede wszystkim nad ilustrowanymi słownikami, w których przedstawione zostały podstawowe pojęcia z wielu różnych tematyk.


Wśród książek, którymi zajmował się Woźniak, znajdują się takie słowniki, jak: "Ilustrowany słownik włosko-polski", "Ilustrowany słownik francusko-polski", "Ilustrowany słownik hiszpańsko-polski", "Ilustrowany słownik angielsko-polski". Są to publikacje, razem tworzące serię pomocy naukowych, mających umożliwiać sprawną naukę wskazanego języka, a przede wszystkim poszerzenia słownictwa z różnych popularnych dziedzin.


W środku każdego ze słowników znajduje się szereg scenek z życia codziennego, które mają za zadanie przybliżyć sytuacje, w jakich może się znaleźć każdy użytkownik języka. Mogą się one przydać dowolnej osobie uczącej się akurat konkretnego języka, niezależnie od jej wieku i stopnia zaawansowania materiału. Z tego powodu słowniki tego rodzaju są polecane zarówno uczniom szkół podstawowych i liceów, jak i studentom dowolnych kierunków. Na pewno okażą się też nieocenioną pomocą dla każdego, kto akurat planuje wycieczkę do kraju, w którym użytkuje się dany język.


W każdej z książek znajduje się kilka tysięcy pojęć, co pozwala uczącemu się na znaczne poszerzenie własnego zasobu słownictwa. Przyswajanie nowych pojęć ułatwiają natomiast liczne ilustracje, dzięki którym można bez problemu zapamiętać nowe słowa, także poprzez skojarzenia.