Stanisław Krajski

Stanisław Krajski to filozof, publicysta i nauczyciel akademicki. Gorliwy zwolennik teorii spiskowych. W swych publikacjach często krytykuje działalność papieża Franciszka i kościoły protestanckie.

Stanisław Krajski jest filozofem, historykiem filozofii, nauczycielem akademickim i publicystą przez wiele lat związanym z mediami Tadeusza Rydzyka. W zakresie teologii specjalizuje się w filozofii św. Tomasza z Akwinu. Jest znawcą savoir-vivre'u. Znany jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów. Krytykuje działalność papieża Franciszka, jest zwolennikiem teorii spiskowych, bagatelizuje zagrożenia związane z pandemią koronawirusa.

Urodził się w Warszawie, 3 sierpnia 1956 roku. Ukończył studia na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Tytuł doktorski uzyskał w roku 1986. Kilka lat później zatrudniony został jako adiunkt na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Stanisław Krajski regularnie publikował na łamach "Naszego dziennika". Miał tam własną rubrykę zatytułowaną "W dobrym tonie". Pisał w niej na temat savoir-vivre'u. W gazecie tej komentował również bieżące wydarzenia polityczne i sytuację kościoła katolickiego w Polsce. Występował na antenie Radia Maryja, Telewizji Trwam i Telewizji Republika. W swoich publikacjach dowodził, że największym zagrożeniem dla świata, w szczególności zaś dla Polski, jest spisek wolnomularski. Masonerię Krajski do tej pory utożsamia zresztą z wielkim biznesem. Twierdzi, że wielu masonów to bądź Żydzi, bądź też wyznawcy islamu.

W 2017 roku media Tadeusza Rydzyka zakończyły współpracę z doktorem Krajskim. Przyczyną były oskarżenia o antysemityzm i wygłaszanie poglądów niezgodnych z nauczaniem kościoła katolickiego. Stanisław Krajski nie zaprzestał jednak działalności publicystycznej. Od 2018 roku prowadzi w telewizji internetowej wRealu24 cykliczny program "Brzytwa, czyli ostro na każdy temat". Częstymi gośćmi programu są abp Jan Paweł Lenga (ma on obecnie zakaz publicznego sprawowania Mszy Świętej i głoszenia kazań) i prof. Mirosław Dakowski. Stanisław Krajski uważa, że jedną z przyczyn rozprzestrzeniania się koronawirusa jest technologia 5G i że na pandemii dorobi się przede wszystkim Bill Gates.