Simon Sinek

Simon Sinek to amerykański mówca motywacyjny i autor licznych książek związanych z rozwojem osobistym. Jego rady stały się inspiracją dla wielu ludzi na całym świecie.

Urodził się 9 października 1973 roku w Londynie. Nim osiedlił się na stałe w Stanach Zjednoczonych, mieszkał w Johannesburgu, RPA i Hongkongu. Choć przez jakiś czas studiował prawo, zrezygnował z niego na rzecz reklamy. Pierwsze kroki w swojej karierze stawiał w agencjach reklamowych z Nowego Jorku: Euro RSCG i Ogilvy & Mather. W późniejszym czasie stworzył własną firmę pod nazwą Sinek Partners.

Sinek doskonale odnalazł się w roli mówcy motywacyjnego. Przemawiał między innymi na szczycie ONZ Global Compact Leaders Summit. Należy do personelu RAND Corporation i pełni rolę instruktora komunikacji strategicznej na Columbia University. Popularność zyskał jednak przede wszystkim dzięki swoim książkom. Ich tytuły to: "Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji", "Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie", "Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania" oraz "Razem, czyli lepiej. Mała księga inspiracji".

Pierwszą książką Simona Sineka była "Zaczynaj od DLACZEGO". Autor namawia w niej czytelnika do tego, by odpowiedział sobie na kluczowe pytanie, dlaczego robi to, co robi, ponieważ stanowi ono klucz dla poprawnie sformułowanej inspiracji. W swoich tłumaczeniach i radach stawia na prostotę, przedstawiając wzory, z których mogą czerpać współcześni.