Robert Ziębiński

Książki Roberta Ziębińskiego

 

Robert Ziębiński jest polskim pisarzem oraz dziennikarzem, który przez pewien czas pełnił funkcję redaktora naczelnego polskiej edycji "Playboya". Jest pomysłodawcą portalu kulturalnego dzikabanda.pl.

Ziębiński urodził się dwudziestego szóstego września 1978 roku w Siemianowicach Śląskich. Ma za sobą studia z dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. To za jego sprawą powstały Nagroda im. Henryka Sienkiewicza, a także POP! Festival. Jego teksty przez lata pojawiały się w prasie, między innymi w: "Tygodniku Powszechnym", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej", "Newsweeku", "Przekroju" czy "Nowej Fantastyce".
Pierwsza spośród powieści Ziębińskiego, "Dżentelmen", została opublikowana w 2010 roku. Publikował także krótkie formy w "Nowej Fantastyce", a także antologiach: "City 2" i "17 szram".

Z zakresu literatury faktu jest autorem publikacji "Stephen King. Sprzedawca strachu", a także  "Stephen King. Instrukcja obsługi". To idealne książki dla tych, którzy chcieliby się uważnie przyjrzeć amerykańskiemu mistrzowi horroru. Innym przykładem publikacji z tego gatunku jest "Porno. Jak oni to robią?".

Robert Ziębiński jest twórcą także licznych powieści. Warto zwrócić uwagę na takie tytuły jak: "Dżentelmen", czyli jego literacki debiut, "Wspaniałe życie", "Furię", "Dzień wagarowicza" czy "Lockdown". Większość z nich to utrzymane w mrocznym klimacie kryminały.