Paweł Kołodziejski

Paweł Kołodziejski, twórca polichromii, malowideł, witraży, jest również autorem ilustracji do książek dla dzieci i młodzieży oraz do komiksów.

Paweł Kołodziejski to artysta, grafik, rysownik, ilustrator komiksów i książek dla dzieci. Ma w swoim dorobku komiksy i powieści graficzne opowiadające o postaciach z historii Polski oraz o tematyce chrześcijańskiej. Należą do nich między innymi "Apokalipsa św. Jana" czy też "Rotmistrz Pilecki w komiksie".

Nie można tu jednak pominąć również innych artystycznych osiągnięć Pawła Kołodziejskiego. Ten absolwent krakowskiej ASP jest autorem cyklu malowideł do kościoła św. Klemensa w Trzemeśni. W refektarzu klasztoru bernardyńskiego w Krakowie podziwiać można jego polichromię pod tytułem "Bracia franciszkanie". Stworzył również witraże do kaplicy w Porębie. Artysta pracuje również przy tworzeniu gier edukacyjnych i historycznych.

Poniżej znaleźć można książki, w tym także komiksy, z ilustracjami Pawła Kołodziejskiego. Jest wśród nich wspomniana wyżej powieść graficzna "Apokalipsa św. Jana". Książka powstała we współpracy z o. Cyprianem Morycem.

"Poczet władców polskich w komiksie" adresowany jest do młodszych czytelników. To kolekcja pełnych humoru anegdot o dziejach polskiej korony. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy nie lubią uczyć się historii za pomocą tradycyjnych metod. Natomiast "Wielka wyprawa Kostki Stanisława" to komiksowa opowieść o losach patrona polskiej młodzieży. Pasjonatom historii polecamy szczególnie album "Rotmistrz Pilecki w komiksie". To próba ukazania dziejowego tragizmu Polski i Polaków przez pryzmat życia tego wyjątkowego człowieka.