Michalina Wisłocka

Rewolucja seksualna w Polsce? Tak, miała miejsce w czasach PRL-u i to za sprawą jednej kobiety - Michaliny Wisłockiej. W czasach kiedy na półkach niewiele było pozycji o intymnych relacjach damsko-męskich, a wręcz świeciły one pustkami, kiedy sprawy seksu ograniczały się jedynie do dbania o higienę, a powszechne używanie nazw narządów płciowych wzbudzało niesmak, ona postanowiła wszystko wywrócić do góry nogami i powiedzieć, jak jest czarno na białym. "Sztuka kochania" Wisłockiej stała się dla Polaków kompendium wiedzy z zakresu erotyki. Pozycja rozeszła się w szybkim tempie w liczbie ponad 7 milionów egzemplarzy, co oznaczało, że pobiła na głowę nawet sprzedaż Biblii w ówczesnych czasach.

Michalina Wisłocka urodziła się w 1921 roku w Łodzi, zmarła w 2005 roku w Warszawie. W stolicy mieszkała wraz z mężem - chemikiem i wspólnie z nim pracowała w jednym szpitalu aż do wybuchu powstania warszawskiego. Między innymi z jej inicjatywy powstało Towarzystwo Świadomego Macierzyństwa, w którym z racji tego, że z wykształcenia była ginekologiem, cytologiem i seksuologiem, zajmowała się sprawami antykoncepcji oraz niepłodności. Z całą pewnością na jej rewolucyjną twórczość wpłynęło bogate życie towarzyskie, które prowadziła po rozwodzie, ale i jej małżeństwo, nie będące typową relacją kochającej się pary, po ujawnieniu wielu tajemnic wzbudza zdumienie.

Dorobek literacki Michaliny Wisłockiej opierał się głównie na publikacjach z zakresu seksuologii, oprócz "Sztuki kochania" napisała również "Sukces w miłości", "Kalejdoskop seksu", "Kultura miłości" oraz dalszą kontynuację jej bestselleru "Sztuka kochania - w 20 lat później" oraz "Sztuka kochania - witamina M". Napisała także pamiętniki "Miłość na całe życie", "Wspomnienia z czasów beztroski", m.in. na ich podstawie powstała ekranizacja filmu biograficznego o życiu Wisłockiej, który zresztą nosi taki sam tytuł, jak jej debiut literacki.
 • -31%
  Sztuka kochania
  Bestseller

  Sztuka kochania

  Książka, która podpowiada jak żyć... żeby chciało się kochać. Michalina Wisłocka, rewolucjonistka seksualna - pionierka zwalczania niepłodności oraz popularyzatorka antykoncepcji. Łamała konwenanse, podważała autorytety, a przede wszystkim leczyła, inspirując do odkrywania własnych pragnień. Ucząc,...
  Ocena:5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  wysyłka w 24 godziny
  Cena: Nasza cena: 27,71 zł 39,99 zł
 • -15%
  eBook Autobiografia mobi epub

  eBook Autobiografia mobi epub

  Wspomnienia autorki bestsellerowej "Sztuki kochania". Michalina Wisłocka - jak na rewolucjonistkę przystało - niezwykle otwarcie opisywała siebie. W wydanych na kilka lat przed śmiercią wspomnieniach zabiera nas w podróż do miejsc, które ją wychowały i ukształtowały. W pełnej ciepła i humoru...
  Ocena:0/5
  eBook, mobi, epub
  Cena: Nasza cena: 24,48 zł 28,80 zł

Bestsellery

więcej

Nowości

więcej