Klaus Schwab

Światowej klasy ekonomista, Klaus Schwab, tłumaczy wszystkim czytelnikom, że choć czwarta rewolucja przemysłowa jest nieuchronnym procesem, można wpłynąć na jej przebieg. Sięgnij po logicznie wyłożone treści o Czwartej rewolucji przemysłowej.


Klaus Martin Schwab, urodzony 30 marca 1938 roku w Ravensburgu, dla wielu czytelników i ekonomistów czołowy autorytet, założyciel Światowego Forum Ekonomicznego, błyskotliwy wizjoner. Schwab urodził się w niemieckim landzie Badenia-Wirtembergia. Był inżynierem, który dyplomu bronił na Uniwersytecie we Fryburgu. Uwielbiał zgłębiać wiedzę z zakresu ekonomii i nauk technicznych, co doprowadziło go do uzyskania dwóch doktoratów. Co warte odnotowania, Schwab obronił także magisterium na wydziale administracji na Uniwersytecie Harvarda.


Największą sławę Schwabowi przyniosła książka "Czwarta rewolucja przemysłowa", wydana na polskim rynku w 2018 roku nakładem wydawnictwa Emka. Z uwagi na to, że wszystkie idee opisane w tym opracowaniu ekonomicznym znalazły miejsce w praktyce, pozycja jest wysoko oceniana. Klaus Schwab jest też, wraz z Thierrym Malleretem, autorem książki zatytułowanej "Wielka narracja. Dla lepszej przyszłości", która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Studio Emka.


Za swój dorobek literacki i naukowy został uhonorowany licznymi nagrodami. Został odznaczony m.in. francuską Legią Honorową, Krzyżem Wielkim z Gwiazdą Niemieckiego Orderu Zasługi, Wielkim Kordonem Japońskiego Orderu Wschodzącego Słońca, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Na całym globie znajdują się liczni ekonomiści, dla których Schwab jest niepodważalnym autorytetem.


Książki Klausa Schwaba wywarły wielki wpływ na środowisko naukowe, do grona najzdolniejszych uczniów niemieckiego ekonomisty należą Austriak Sebastian Kurz i Francuz Emmanuel Macron.