Karolina Wej

Karolina Wej jest ekspertką w dziedzinie matematyki. Na jej koncie znalazło się wiele podręczników do nauki tego przedmiotu (niejednokrotnie występowała jako jeden z autorów takich publikacji). Przede wszystkim były to pomoce dydaktyczne dla uczniów szkół licealnych oraz techników, choć znalazły się też propozycje dla młodszej młodzieży. Na liście pozycji, przy których pracowała Karolina Wej, nie zabrakło też podręczników do szkół zawodowych.

Wej współpracowała przy tworzeniu takich serii, jak: "Matematyka z kluczem", "MATeMatyka", "Matematyka na czasie", a także "To się liczy!".

Pierwsza z serii przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych, a treść książek została przystosowana do nowej podstawy programowej. Celem podręczników, poza tradycyjną nauką matematyki, jest także ukazanie jej w poszczególnych dziedzinach życia, a także wprowadzenie jej do codzienności młodych ludzi.

"MATeMatyka" to z kolei seria podręczników, wspomagających podczas nauki uczniów liceów i techników. Ona również jest zgodna z najnowszą podstawą programową, która nie obejmuje nauki w szkołach gimnazjalnych. Seria cieszy się uznaniem wśród uczniów i nauczycieli przez wzgląd na bardzo przejrzystą szatę graficzną, w łatwy sposób przedstawiającą informacje do zapamiętania.

"To się liczy!" skupia się natomiast na szkołach branżowych, dlatego też jej tematyka w wyraźny sposób nawiązuje do licznych sytuacji zawodowych, które mają uczyć młodzież odpowiedniego podejścia do konkretnych kwestii, w oparciu o matematykę.