Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska znana jest większości Polaków przede wszystkim jako pierwsza dama u boku prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W okresie pełnienia tej funkcji stała się wzorem kobiety dla wielu Polek, które inspirowała swoją działalnością nie tylko w zakresie polityki. Po zakończeniu kadencji męża postanowiła zająć się twórczością pisarską, co zaowocowało wydaniem kilku bestsellerowych książek.

Jolanta Kwaśniewska ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Przed ty, jak została pierwszą damą, kierowała własną agencją nieruchomości Royal Wilanów. Gdy jej mąż, Aleksander Kwaśniewski, wygrał w wyborach prezydenckich w 1995 roku, porzuciła pracę zawodową, skupiając się na działalności politycznej i społecznej. W tym okresie przede wszystkim promowała akcje dobroczynne i charytatywne. Założyła własną fundację Porozumienie Bez Barier, pomagającą osobom niepełnosprawnym i pokrzywdzonym przez los. Wraz z mężem utworzyła również Fundusz Pomocy Młodym Talentom na rzecz polskiej młodzieży.

W 2003 roku w mediach pojawiły się pogłoski o tym, jakoby Kwaśniewska miała ubiegać się o stanowisko prezydenta kraju, ponieważ jej mąż nie mógł już kandydować na ten urząd. Ostatecznie jednak nie zgłosiła się do udziału w wyborach, wspierała jednak kandydata lewicy - Włodzimierza Cimoszewicza. Została odznaczona licznymi orderami i nagrodami, między innymi Orderem Uśmiechu i Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi.

Dotychczas napisała trzy książki dotyczące zdrowego trybu życia oraz mody. Pierwsza z nich, "Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie", była wydawniczym sukcesem i spotkała się z pozytywną reakcją czytelników. W autorskim poradniku Kwaśniewska zawarła kilka złotych zasad związanych z odpowiednią dietą i optymalnym poziomem aktywności fizycznej. Kolejne tytuły - "Lekcja stylu dla par" oraz "Lekcja stylu dla mężczyzn" - również zostały ciepło przyjęte i zyskały status bestsellerowych. Twórczość pierwszej damy cenią przede wszystkim kobiety, które znajdują w jej książkach uniwersalne, profesjonalne porady.

 • Outlet
  -42%
  Lekcja stylu dla par

  Lekcja stylu dla par Outlet

  Przewodnik po najważniejszych życiowych momentach, ale i poradnik sprawnego organizowania zwykłych codziennych spraw i zadań. Jak zaplanować (i sfinansować!) zaręczyny, ślub, wesele? Co zrobić, by były to naprawdę niezapomniane chwile, i to z powodu wspaniałej uroczystości, a nie pięknej.......
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,94 zł 49,90 zł
  wysyłka w 5 dni