Joanna Kuciel-Frydryszak

Autorka specjalizująca się w reportażach, pamiętnikach, autobiografiach, biografiach i publicystyce literackiej. Joanna Kuciel-Frydryszak zaprasza swoich czytelników w pasjonującą podróż po kartach historii, przedstawiając sylwetki znanych i tych, którym jak dotąd nie poświęcano dostatecznie dużo uwagi.


Joanna Kuciel-Frydryszak jest dumną wrocławianką, polską dziennikarką oraz reporterką, która ukończyła studia na Wydziale Polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Autorka na początku swojej kariery zawodowej pracowała w Radiu Wrocław, jednak z czasem przekonała się, że to właśnie pisanie sprawia jej największą przyjemność i to właśnie z nim postanowiła związać swoje życie. Obiektywnie trzeba przyznać, że decyzja ta była słuszna, ponieważ pisarka potrafi opisywać historię, jak mało kto.


Największą sławę autorce przyniosła wydana w 2012 roku książka "Słonimski. Heretyk na ambonie" zawierająca archiwalne, niepublikowane dotąd materiały, za którą otrzymała całą listę nominacji do najważniejszych nagród literackich, a z ogromnym uznaniem spotkała się także biografia "Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie". Najnowszym dziełem Joanny Kuciel-Frydryszak jest książka "Chłopki. Opowieść o naszych babkach".


Książki autorki doceniane są nie tylko przez polskich czytelników, ale również krytyków literackich. O jej niewątpliwym talencie do opowiadania historii świadczy fakt, że wychodzące spod rąk Joanny Kuciel-Frydryszak dzieła nominowane były do wielu nagród, a także uhonorowane zostały licznymi tytułami. Na swoim koncie pisarka ma m.in. nominację na Historyczną Książkę Roku w Konkursie im. K. Moczarskiego i O. Haleckiego, nominację do Nagrody im. Józefa Łukaszewicza, a także nominację do Nagród Historycznych "Polityki" 2019 oraz Nagrodę jury w konkursie im. Teresy Torańskiej 2019.


Wśród propozycji autorstwa Joanny Kuciel-Frydryszak dostępnych w naszej księgarni znajdują się zarówno starsze pozycje, jak i najnowsza książka "Chłopki. Opowieść o naszych babkach", która jest absolutnym bestsellerem.